Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Büyükler (1 Kullanıcı)

kursadd-

Kayıtlı Kullanıcı
Mevlana celaleddin rumi buyuruyor ki"Şu aklı kurban et,O Peygamberi ve varisi anlamak için onu zorlama kes onu kurban et.Deki;Hasbiyallah.Sen ehli dini kin ehlinden ayır.Sen Mevlanın dostunu ara onunla otur.
Yine Mevlana Hz.'leri buyuruyorki;
Bu ekmeği yemeden önce can varmı?yok.Ekmeğin birşeyden haberi var mı?Yok.Ekmeği yedin can oldu,görmek oldu,dil oldu,işitmek oldu.
Mum ve odun ne zaman kendini ateşe feda etti,o mum ve odundaki aydınlık olmama hali ışığa döndü.Sende kendini Ehlullaha feda etki sende ışık veresin.Demekki fedakarlık isteniyor. Cenabı Hak
dostlarıyla daima beraber olmayı nasip etsin.
Büyüklerden bir zat şöyle buyuruyor;Birgün hamamdayım, bir dostum elime bir miktar kil(çamur)
koydu.Kokladım, ya toprak!Sen miskmisin ambermisin?Toprak dediki "Ben aciz bir toprak parçasıyım
fakat bir müddet gülün dibinde bulundum onu beslemek için .O gülle beraber olduğumdan dolayı kokusu tesir etti.
Mevlana'nın oğlu diyorki;

is ile oturan is kokar
mis ile oturan mis kokar
Rabbim hepimize hidayet nasip etsin bizlerin doğru yoldan ayrılmamıza engel olsun
Yavuz sultan selim diyorki; Benim bir adedim var.Ne zaman savaşa gitsem orada bir Allah dostu varmı diye sorarım.Muğlanın yakınlarındaki rodos adasını almaya gidiyordum.Giderken Marmarise uğradım.Halkın büyükleri beni saygıyla karşıladı.Burada bir Allah dostu varmı diye sordum.Sarı ana diye bir zatın olduğunu ve adresini söylediler.Denilen yere gittim-Anacığım,ben sultan selimim,Rodos adasını almaya gidiyorum.Duanı alayımda zafer nasip olsun.Acaba zafer nasip olacakmı? Şöyle bir dalıp gitti ve dediki;Zafer nasip olacak ama bir şartla ,askerlerin erzak torbalarını ara ve kimin torbasında haram çıkarsa savaşa ****ürme -Anacığım ben nerden bileceğim dedim-Ey Selim! Bu mevsim armut mevsimidir.Bizim buralarda armut var ve askerler oradan geçti belki canı çekmiş ve almıştır.
Sultan selim denileni yaptı ve birkaç askerin torbasından armut çıktı.Onları ayırdıktan sonra girdiği savaştan zaferle çıktı.

ALINTI.
Sevgili arkadaşlar bu memleketin toprakları böyle korunuyordu.Şimdi ise geçmişini bilmeyen bir nesil yetişiyor.

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com
RE: Büyükler

Allahü teala razı olsun.Yavuz Sultan Selim han(rahmetullahi aleyh)zaten çok keskin firaset sahibi padişahlarımızdandı.

Geçmişi olmayanın geleceği olmaz o nedenle geçmişimizi araştıralım arkadaşlar..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt