Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Büyük Sıkıntı İçerisindeyim.. (2 Kullanıcı)

buhere

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum Abiler ve Ablalarım..

Ben 17 yaşındayım,küçüklüğümden beri dinime bağlıyım,son 2 sene içerisinde namaz kılıyordum,sonra ne oldu hatırlamıyorum içime şüphe düştü, Haşa Allah varmı?Dinler doğrumu?Peygamberler varmıydı? Böyle şüphe içime girdi,söylemek istemiyorum ama ben Allah'a aşık olmak istiyordum,verdiği nimetler için ona sımsıkı sarılıp onun için ağlamak istiyordum,bunu dualarımda da Rabbime söyledim.Ancak şu an içimde şüphe var ve bu şüphe içerisinde ben İntihar noktasına kadar geldim,beynim bulandı iyice, Allah aşkına bana yardım edin,ne yapmalıyım,içimdeki şüphenin gitmesi için o kadar kötü şeyler düşünüyordum ki lütfen yardım edin ne yapmalıyım?

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Merhaba ...
Yazdığımı büyük harfle yazarak bana eşlik edermisin...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Bana cevap vermek isteği sende belirdi ise işaret verin...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Bana cevap vermeme isteği belirdi ise gene işaret verin...

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaş şuan ayrılmış gözüküyor...allah yardımcısı olsun...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Amin ... İnşallah Allah C.C. onu muhafaza eder...Güzellik nasip eder...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Rabbimiz Celle Celalehuna emanet ol...İnşallah toparlanırsın...Şüpheden çıkarda sakinleşirsin...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Çevrim dışı okuyabiliyorsan...Oku Lütfen...
La İlahe İllallah Muhammed Mustafa Aleyhisselam Resulullah...
Allah Celle Celalehu..
Ya Kaviyyul hafız...Ya Kaviyyul hafız...Ya Kaviyyul hafız...
Ya Cabbarul Kaviyyul Muntekim...Ya Cabbarul Kaviyyul Muntekim...Ya Cabbarul Kaviyyul Muntekim...
Rabbim Allah Celle Celalehu sana sığınıyorum beni koru...
Adem Aleyhisselam Resulullah...

Allahu EKBER...Allahu EKBER...Allahu EKBER...Allahu EKBER...

Tekrar tekrar oku ne olur...
Normalleşince bana yaz...

buhere

Kayıtlı Kullanıcı
Bu yazdığınız duayı okumamı mı önerirsiniz?

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Okuyabildinmi...En az ondört kez oku ve bana yaz..

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Ne olur o yazıyı on dört kez oku ve bana yaz...

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum Abiler ve Ablalarım..

Ben 17 yaşındayım,küçüklüğümden beri dinime bağlıyım,son 2 sene içerisinde namaz kılıyordum,sonra ne oldu hatırlamıyorum içime şüphe düştü, Haşa Allah varmı?Dinler doğrumu?Peygamberler varmıydı? Böyle şüphe içime girdi,söylemek istemiyorum ama ben Allah'a aşık olmak istiyordum,verdiği nimetler için ona sımsıkı sarılıp onun için ağlamak istiyordum,bunu dualarımda da Rabbime söyledim.Ancak şu an içimde şüphe var ve bu şüphe içerisinde ben İntihar noktasına kadar geldim,beynim bulandı iyice, Allah aşkına bana yardım edin,ne yapmalıyım,içimdeki şüphenin gitmesi için o kadar kötü şeyler düşünüyordum ki lütfen yardım edin ne yapmalıyım?

canım kardeşim... sen yaşlarındayken arada ben de acaba diyordum durduk yere.. sonra düşünüyordum dışarı çıkıyordum bi güneşe bakıyordum onun hakkında düşünüyordum, bu bir tesadüf olamaz diye sonra birer küçük alem olan varlığa insana kendime bakıyordum, gözüme kaşıma tırnaklarıma kadar düşnüyordum bu nasıl tesadüf olabilir diyordum böyle hem güzel estetik hem de işleyişi bakımından mükemmel olan bişey nsıl kendi kendine var olabilir diyor sonra Rabbim sen varsın diyordum. aklımla mantığımla...hz. ibrahimin kavmine Allahın nasıl var olduğunu ispatladığı bölüme bi bak derim ben ..mükemmel bir açıklama ispat onun ki... Canım kardeşim biz Allahımıza annemiz babamız çevremiz inandığı için inanmıyoruz sadece. aklımızla mantığımızla bunu kavrayabiliyoruz.. Sen şeytanın bu vesveseleri karşında felak ve nas surelerini oku Ve yine allahın yok olduğu haşa fikrinden yine allahın varlığına sığın...senin öylesine güzel allaha aşık olma sevdanı kıskanmış şeytan içine vesveselerini atmış... canım güzel yürekli kardeşim.. sen kaldığın yerden devam et namazlarına boş ver şeytan bir söyler iki söyler sen ısrarcı olunca atlatırsın bu durumları.. şeytan nedir ki o da Allahımızın mahluku. sen güçlüsün....şurası da var. allahın yarattıkları üzerinde düşün ama O nun zatı hakkında düşünme .çünkü O nun zatını bizim aklımız almayacak ve böylece yine vesveseler düşeceksin...VArlığından şüphe duyulmayan Allaha emanet ol...

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
Çevrim dışı okuyabiliyorsan...Oku Lütfen...
La İlahe İllallah Muhammed Mustafa Aleyhisselam Resulullah...
Allah Celle Celalehu..
Ya Kaviyyul hafız...Ya Kaviyyul hafız...Ya Kaviyyul hafız...
Ya Cabbarul Kaviyyul Muntekim...Ya Cabbarul Kaviyyul Muntekim...Ya Cabbarul Kaviyyul Muntekim...
Rabbim Allah Celle Celalehu sana sığınıyorum beni koru...
Adem Aleyhisselam Resulullah...

Allahu EKBER...Allahu EKBER...Allahu EKBER...Allahu EKBER...

Tekrar tekrar oku ne olur...
Normalleşince bana yaz...

siz neyden şüpheleniyorsunuz açıkça lütfen..

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Hiç bir şeyden cevap bekliyorum...

buhere

Kayıtlı Kullanıcı
en-sonebi kardeşim okuyorum şu anda Allah Razı Olsun,Mehtap kardeşim eğer bana dediysen artık herşeyden şüphe eder oldum,internetten biraz araştırdım,şüphe imanın başlangıcıdır diye bir yazıyı okudum,Peygamber Efendimiz(s.a.v)'i rüyada görme gibi birşey varmış bu nasıl oluyor?

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
???????
metodunuz ilginç !!!

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt