Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Burma'da Budist rejimin işlediği Müslüman katliamı (1 Kullanıcı)

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı

http://www.islamiyet.gen.tr

http://www.islamiyet.gen.tr

(Myanmar) Burma'da Budist rejimin işlediği Müslüman katliamı devam ediyor.

Bu tablo Ne BM ne sözde Batı demokrasinin ülkeleri ne de sözde "İslami" ülkelerdeki kukla rejimlerini rahatsız etmektedir.
Şu ana kadar 20bin müslüman hunharca katletildi..

Kıldığı her Namazda Arakan'da, Suriye'de ve dünyanın her yerinde zulme uğrayan kardeşlerimiz için Duâ etmeyenler, Îmânını gözden geçirsinler..

Yâ Rabbi: Zulme uğrayan kardeşlerimize yardım et, onlara sabır ver; başlarındaki belâyı, kurtuluşlarına vesile kıl..Âmin

(Gücünüzün farkına varın 2 gün önce kimse bu vahşeti bilmezken şimdi herkes bu olayları konuşuyor,yakında ALLAH izniyle sizlerin vesilesiyle bu vahşetin durdurulmasında payımız olmuş olacak inşAllah)

PAYLAŞIP HER YERE ULAŞMAYA DEVAM İNŞALLAH

umut_çiçeği

Kayıtlı Kullanıcı
Hak dini yaşamak ne kadar da zor:(

Rabbim o yakıldıkları ateşi, İbrahim(a.s)'ı attıkları ateşin, cennet bahçesine çevirdiği gibi, huzura ve cennet bahçesine çevirsin İnşallah...

Bunları görünce esas imtihanın sınavın ne olduğunu anlıyor insan. İslamı yaşamak zor diyen herkes, gerçekten zor mu bu kardeşlerimizi görüp, sahabelere edilen eziyetleri, peygamberlerin ve evliyaların çektikleri sıkıntıları düşünmeli ve ibret almalı.

Güya budistler, hoşgörü, sevgi, barış falan derler....

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun deniz kardeşim çok kötü oldum bizler hiçbirşeyden haberdar değilmişiz allah razı olsun senden çok üzüldüm çok.. allah onlara zülmedenleri kahretsin inşallah allah cezalrını versin.bende bilmeyenleri haberdar edeceğim inşallah elimden geldiğince.inşallah herkes haberdar olur hiç birşey yapamasakta bunun farkında olup allaha dua etmeliyiz

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Hak dini yaşamak ne kadar da zor:(

Rabbim o yakıldıkları ateşi, İbrahim(a.s)'ı attıkları ateşin, cennet bahçesine çevirdiği gibi, huzura ve cennet bahçesine çevirsin İnşallah...

Bunları görünce esas imtihanın sınavın ne olduğunu anlıyor insan. İslamı yaşamak zor diyen herkes, gerçekten zor mu bu kardeşlerimizi görüp, sahabelere edilen eziyetleri, peygamberlerin ve evliyaların çektikleri sıkıntıları düşünmeli ve ibret almalı.

Güya budistler, hoşgörü, sevgi, barış falan derler....

Amin cnım inşh..

allah razı olsun deniz kardeşim çok kötü oldum bizler hiçbirşeyden haberdar değilmişiz allah razı olsun senden çok üzüldüm çok.. allah onlara zülmedenleri kahretsin inşallah allah cezalrını versin.bende bilmeyenleri haberdar edeceğim inşallah elimden geldiğince.inşallah herkes haberdar olur hiç birşey yapamasakta bunun farkında olup allaha dua etmeliyiz

Allah razı olsun cnım..allah yardımcıları olsun inşh..bol bol dua edelim..eksik etmeyelim..

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
amin amin edelim bol bol ya twitter da saçmalamışlar bu katliam yalanmış diye okudum resimler herşeyi anlatırken nasıl yalan olabilir

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı

|| Müslümanlar her yerde zulüm altında.. Daha düne kadar hiçbirimiz ARAKAN diye bir yer bilmiyordu. Öğrendik ki, o bilmediğimiz yerde bile Müslümanlar cefa çekiyor, katlediliyor!!..

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
amin amin edelim bol bol ya twitter da saçmalamışlar bu katliam yalanmış diye okudum resimler herşeyi anlatırken nasıl yalan olabilir

İnanma kardeşim..onlar birer oyun..sakın kanmayın..gercekler resmde anlaşılıyor..rabbim yardımcıları olsun..

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
MÜSLÜMAN KARDEŞLERİM ABLALARIM ABİLERİM LÜTFEN SESSİZ KALMAYALIM BU ZULME ORTAK OLMAYALIM PAYLAŞALIM HERKES GÖRSÜN BİLSİN..VE BOL BOL DUA EDELİM..RABBİM YARDIMCILARI OLSUN İNŞH..

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
Allah müslümanlara yardım etsin...ben de bir kaç gündür bir paylaşım sitesinde görüyorum...ve insan kendinden utanıyor yalnız bu kardeşler için değil, dünyanın hemen heryerinde rabbim Allahdır dedikleri için müslümanlar zulüm görmekte...biz ise hal boleyken ramazan orucu tutup, bir çok nimetlerle oruç açmaktayız...duamızda bile unutuyoruz kardeşlerimizi neredeyse..,Allah bizi bağışlasın ve bu şekilde canımızı almasın...

Allah yardım etsin kardeşlerimize...kafirleri de rezil ve zelil etsin...amin

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Allah müslümanlara yardım etsin...ben de bir kaç gündür bir paylaşım sitesinde görüyorum...ve insan kendinden utanıyor yalnız bu kardeşler için değil, dünyanın hemen heryerinde rabbim Allahdır dedikleri için müslümanlar zulüm görmekte...biz ise hal boleyken ramazan orucu tutup, bir çok nimetlerle oruç açmaktayız...duamızda bile unutuyoruz kardeşlerimizi neredeyse..,Allah bizi bağışlasın ve bu şekilde canımızı almasın...

Allah yardım etsin kardeşlerimize...kafirleri de rezil ve zelil etsin...amin

Amin..Allah razı olsun Azerbaycanlı..

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı

27 Temmuz 2012 Cuma günü, tüm Türkiye'de sabah namazından sonra Arakan'da şehit edilen kardeşlerimiz için dua edilip basın açıklaması yapılacaktır.

Ankara | Hacı Bayram Veli Camii

Konya | Kapı Camii

Kayseri | Cami-i Kebir
PAYLAŞ!

[Diğer illerde eylemi gerçekleştirmek isteyenler için irtibat numarası: 0 505 769 38 25]

demirads

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
kulturelf.blogspot.com
İnternette ciddi bir bilgi kirliliği var. Twitter'da dolaşan bir çok resim, asılsız çıktı. Şu haberi okuyun derim : http://t.co/1qujCD5K
Ama ortada bir zorlama var. Bu kısmı doğru. Bunun için de kınıyorum onları..

demirads

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
kulturelf.blogspot.com
Tamam sen inanmayabilrsin saygı duyarım..ama ben gözyumamam bunlara kusura bakma..

Yeterince anlatamadım kendimi. Ben sadece o görüntülerden faydalanarak yanlış tablolar çizilmesine karşıyım. Şüphesiz ki ben de din kardeşlerim için üzülüyorum. Sadece burada bir düzeltme yaptım.

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Yeterince anlatamadım kendimi. Ben sadece o görüntülerden faydalanarak yanlış tablolar çizilmesine karşıyım. Şüphesiz ki ben de din kardeşlerim için üzülüyorum. Sadece burada bir düzeltme yaptım.

Anladım sizi..tamam..görüntüler yanlış olabilir lakin ortada bir durum ve bir gercek var bunu yok sayamayız..bu yüzden..bizlerde elimizde ne görüntü varsa onları yayınladık..oradaki kardeşlerimizi abilerimizi ablalarımızın durumndan haberdar olalım diye..

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Taliban'dan Myanmar'a saldırı tehdidi

taliban-dan-myanmar-a-saldiri-tehdidi_m.jpg

Myanmar (Burma) Hükümeti'nin Arakan müslümanlarına yönelik vahşice tutumuna Pakistan Talibanı'ndan sert tepki geldi. Pakistan Talibanı 'Akan kanın öcünün alınacağı' tehdidinde bulundu.

26 Temmuz 2012
Pakistan Talibanı, Pakistan hükümetinin Myanmar hükümetiyle olan tüm ilişkilerini kesmemesi halinde, Rohingya Müslümanlarına yönelik katliamın öcünü almak için Myanmar'a saldıracağı tehdidinde bulundu.

Pakistan'daki Taliban hareketinin bildirisinde, "akan kanın öcünün alınacağı" ifade edildi.
Örgüt sözcüsü Ehsanullah Ehsan,
Pakistan hükümetinden Myanmar'la tüm ilişkilerini askıya alması ve bu ülkedeki büyükelçiliğini kapatması çağrısında bulunarak, "aksi halde, nerede olursa olsun Myanmar çıkarlarına ve Myanmar'ın Pakistanlı dostlarına bir bir saldıracakları" tehdidinde bulundu.
Myanmar'ın batısındaki Arakan (Rakhine) eyaletindeki Rohingya Müslümanlarını hedef alan olaylarda çok sayıda kişi hayatını kaybetmişti.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt