Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"BURASI İSTANBUL" muş (1 Kullanıcı)

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm...
İzniniz olursa TVde gördüğüm bir reklam üzerine bir kaç satır yazmak istiyorum. Dün karşılaştım malum reklamla, dünkü TÜRKİYE- SIRBİSTAN maçını izleyenlerde muhakkak görmüşlerdir.

Efendim reklam "BURASI İSTANBUL" sloganıyla izleyicilere sunulmaktadır.
Reklam gençlerin (kız ve erkek) giyimlerine ve davranışlarına; büyüklerinden ve eşleri tarafından gelen eleştirilere verilen cevapla beni bir hayli huzursuz etmiştir. Çünkü orada gençler "BURASI İSTANBUL" diyerek bizim kültürümüze ve dinimize asla uymayan giyim ve tavırlarını savunmaktadırlar.
Onlara göre açık saçık giyinmeleri "BURASI İSTANBUL" olduğu için normal, saygısız tavırları "BURASI İSTANBUL" olduğu için normal, yani Canım İstanbulumuzu Yüce dinimizden tamamen sayutlamaya çalışmaktadırlar. Buda beni bir hayli huzursuz etmektedir.
İstanbulda böyle şeyler yapmak, bu şekilde açık giyinmek serbestmi ALLAH aşkına. Sanki İSTANBUL diyor böyle giyinmen lazım, böyle yüzünü boyalaman lazım, saçını şu şekilde taraman, kestirmen lazım diye.
Sanki İSTANBUL öğretiyor size bütün bunları.

Aslında İSTANBULumuz imanın, müslüanlığın en üst düzeyde yaşanabilecek yegane yerlerden biri. Hele Orada Bir RAMAZAN geçirmeyi ne kadar çok istiyorum bilemezsiniz. Eyup Sultanı görmek nasip oldu ama RAMAZANda değil RABBİM nasip buyurursa bir RAMAZANımı istanbulda geçirmek istiyorum.

ALLAHım sen İSTANBULu bu düşüncedeki insanladan kurtar ve Bir İSLAM ŞEHRİ olmasını nasip et...
Efendimizin (sas) buyurmuş olduğu gibi İSTANBUL Fetholundu ama şu an yine başkalarının esiri...ne yazık ki...

ALLAHa emanet olunuz.
Hayırlı Ramazanlar
KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN...

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Esselamünaleykum...KADİR GECEMİZ Mübarek Olsun...

Esselamünaleykum...KADİR GECEMİZ Mübarek Olsun...

Bu duyarlılığınız için Allah CC. razı olsun değerli Hocam...
Benim de dikkatimi çekmişti...
Asıl İSTANBULUMUZ böyle değil inşallah...

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
İSLAMbol olmuş isyanBOL

elden ne gelir.. sussan gönül razı degil konuşsan faydasız .. mevla yardımcımız olsun inşaALLAH ..

ALLAH cc emanet olunuz kardeşim
selam ve dua ile ...

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Bu duyarlılığınız için Allah CC. razı olsun değerli Hocam...

Benim de dikkatimi çekmişti...

Asıl İSTANBULUMUZ böyle değil inşallah...

Sİzden de ALLAH razı olsun kıymetli kardeşim...
Evet asıl İstanbul'umuz böyle değil...
Ne diyelim gelecek günler ne getirir bilinmez...
RABBİM hayırlara kavuştursun cümlemizi inşaAllah...

selam ve dua ile kardeşim...

gulum.se

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam kardeşim...
evet o reklamı bende seyretmiştim...
sanki bütün olumsuz durumlar, bütün islamın yasakladıgı durumlar istanbulda yaşanıyor gibi bir aksettirme yapmışlar...
o güzelim istanbuluda kirletmeye çalışmışlar...
inşallah bu günlerde geçer. rabbimin izniyle...
allah c.c yar ve yardımcımız olsun. inşallah.
selam ve dua ile..
sizinde kandiliniz mübarek olsun.inşallah..

berat05

Yönetici
vealeyküm selam ve Rahmetullahi ve Berekatuhu

vealeyküm selam ve Rahmetullahi ve Berekatuhu

REKLAMI GÖRMEDİM ancak görmüş kadar üzüldüm...

Allahü Teala izin verdiği sürece sadece İSTANBUL" megakent" değil tüm TÜRKİYEMİZ GELENEK ve GÖRENEKLERİNİ unutmamış Dinini yaşayan-yaşamaya çalışan kişilerle dolacak...büyüyecektir.

O reklamı çekenlerde bunu bilhassa göreceklerdir inşallah

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
İSLAMbol olmuş isyanBOL

elden ne gelir.. sussan gönül razı degil konuşsan faydasız .. mevla yardımcımız olsun inşaALLAH ..

ALLAH cc emanet olunuz kardeşim
selam ve dua ile ...

Öyle ama kardeşim inan bu reklamı ilk gördüğümde çok sinirlendim ya nasıl huzursuz oldum anlatamam.
Dediğiniz gibi MEVLAM yardımcımız olsun inşaAllah...

ALLAHa emanet ol kıymetli kardeşim. Gecen mübarek olsun, İnşaAllah gerektiği gibi ihya edersin ve RABBİM seni ve aileni gecenin sabahına bütün hayırlara ulaşmış bir şekilde kavuşturur...

selamünaleyküm...

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleyküm selam değerli kardeşim,

Bahsettiğiniz reklamı dün gördüm. Şaşkınlıkla, üzüntü ile ve sinir içinde izledim.
Saçları tavuskuşu gövdesi gibi kızlar, amerikan hippilerine bire bir benzeyen genç oğlanlar...
Cahil gençler için tam bir teşvik söz konusu.

Bahsi geçen firmaya bu reklamları için, ilk reklamlarında ki replik ile cevap vermek istiyorum. ''ÇOK OLUYORSUNUZ''

Allah cc. bu mübarek günün yüzü suyu hürmetine, cümle hz.Muhammed s.a.v. ümmetine hidayet nasip etsin. İmanlarını artırsın ve artık ''İSLAM'' için bir şeyler yapsınlar.

Konuyu gündemimize taşıdığınız için teşekkür ederim kardeşim,
Selametle..

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam kardeşim...
evet o reklamı bende seyretmiştim...
sanki bütün olumsuz durumlar, bütün islamın yasakladıgı durumlar istanbulda yaşanıyor gibi bir aksettirme yapmışlar...
o güzelim istanbuluda kirletmeye çalışmışlar...
inşallah bu günlerde geçer. rabbimin izniyle...
allah c.c yar ve yardımcımız olsun. inşallah.
selam ve dua ile..
sizinde kandiliniz mübarek olsun.inşallah..

Amin inşaAllah kardeşim. ALLAH razı olsun...
selam ve dua ile...

REKLAMI GÖRMEDİM ancak görmüş kadar üzüldüm...

Allahü Teala izin verdiği sürece sadece İSTANBUL" megakent" değil tüm TÜRKİYEMİZ GELENEK ve GÖRENEKLERİNİ unutmamış Dinini yaşayan-yaşamaya çalışan kişilerle dolacak...büyüyecektir.

O reklamı çekenlerde bunu bilhassa göreceklerdir inşallah

İnşaAllah kardeşim inşaAllah İstanbulumuzun artık böyle pisliklere tahammülü kalmamıştır.
selam ve dua ile...

yesilyol

Kayıtlı Kullanıcı
Bu duyarlılığınız için ALLAH CC. razı olsun....

İstanbulda yaşamak değil İstanbulu yaşamak lazım.İstanbulda o manevi havayı sezemeyen sadece İstanbuldan gelmiş geçmiştir. İstanbulda kalamamıştır. Bedenen değil ruhen de.. hakedenler kazandı. İnşAllah hakedenler de yaşar İstanbulda İSTANBULU
ALLAHA EMANET OLUN.

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleyküm selam değerli kardeşim,

Bahsettiğiniz reklamı dün gördüm. Şaşkınlıkla, üzüntü ile ve sinir içinde izledim.
Saçları tavuskuşu gövdesi gibi kızlar, amerikan hippilerine bire bir benzeyen genç oğlanlar...
Cahil gençler için tam bir teşvik söz konusu.

Bahsi geçen firmaya bu reklamları için, ilk reklamlarında ki replik ile cevap vermek istiyorum. ''ÇOK OLUYORSUNUZ''

Allah cc. bu mübarek günün yüzü suyu hürmetine, cümle hz.Muhammed s.a.v. ümmetine hidayet nasip etsin. İmanlarını artırsın ve artık ''İSLAM'' için bir şeyler yapsınlar.

Konuyu gündemimize taşıdığınız için teşekkür ederim kardeşim,
Selametle..

ALLAH razı olsun kardeşim duyarlılığınızdan dolayı asıl ben teşekkürlerimi sunarım.
İnşaAllah...

selametle kalınız
Bu duyarlılığınız için ALLAH CC. razı olsun....

İstanbulda yaşamak değil İstanbulu yaşamak lazım.İstanbulda o manevi havayı sezemeyen sadece İstanbuldan gelmiş geçmiştir. İstanbulda kalamamıştır. Bedenen değil ruhen de.. hakedenler kazandı. İnşAllah hakedenler de yaşar İstanbulda İSTANBULU
ALLAHA EMANET OLUN.

Sizden de ALLAH razı olsun kardeşim.
Yüreğinize sağlık Ne güzel bir cümledir bu "İstanbul'u Yaşamak"

Amin İnşaAllah

selametle kalınız...

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Azgılıklarına devam etsinler elbet bir gün burasıda cehennem diyen olur onlarada..

Gulsahh

Kayıtlı Kullanıcı
öncelikle ALLAH razı olsun bu güzel paylaşımınız için. evet bu reklamı bende ilk izlediimde oldukça üzüldüm.bir müslüman ülkenin bu hale gelmesine kızdım. BATILAŞMA uğruna yapılan bunca iğrençliğe üzüldüm..yazıkkk

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
öncelikle ALLAH razı olsun bu güzel paylaşımınız için. evet bu reklamı bende ilk izlediimde oldukça üzüldüm.bir müslüman ülkenin bu hale gelmesine kızdım. BATILAŞMA uğruna yapılan bunca iğrençliğe üzüldüm..yazıkkk

ALLAH razı olsun kardeşim...
Evet batılılaşma uğruna geçlerimizi, kızlarımızı ve erkeklerimizi kaybettik.

ALLAHa emanet olunuz
selam ve dua ile...

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm...
İzniniz olursa TVde gördüğüm bir reklam üzerine bir kaç satır yazmak istiyorum. Dün karşılaştım malum reklamla, dünkü TÜRKİYE- SIRBİSTAN maçını izleyenlerde muhakkak görmüşlerdir.

Efendim reklam "BURASI İSTANBUL" sloganıyla izleyicilere sunulmaktadır.
Reklam gençlerin (kız ve erkek) giyimlerine ve davranışlarına; büyüklerinden ve eşleri tarafından gelen eleştirilere verilen cevapla beni bir hayli huzursuz etmiştir. Çünkü orada gençler "BURASI İSTANBUL" diyerek bizim kültürümüze ve dinimize asla uymayan giyim ve tavırlarını savunmaktadırlar.
Onlara göre açık saçık giyinmeleri "BURASI İSTANBUL" olduğu için normal, saygısız tavırları "BURASI İSTANBUL" olduğu için normal, yani Canım İstanbulumuzu Yüce dinimizden tamamen sayutlamaya çalışmaktadırlar. Buda beni bir hayli huzursuz etmektedir.
İstanbulda böyle şeyler yapmak, bu şekilde açık giyinmek serbestmi ALLAH aşkına. Sanki İSTANBUL diyor böyle giyinmen lazım, böyle yüzünü boyalaman lazım, saçını şu şekilde taraman, kestirmen lazım diye.
Sanki İSTANBUL öğretiyor size bütün bunları.

Aslında İSTANBULumuz imanın, müslüanlığın en üst düzeyde yaşanabilecek yegane yerlerden biri. Hele Orada Bir RAMAZAN geçirmeyi ne kadar çok istiyorum bilemezsiniz. Eyup Sultanı görmek nasip oldu ama RAMAZANda değil RABBİM nasip buyurursa bir RAMAZANımı istanbulda geçirmek istiyorum.

ALLAHım sen İSTANBULu bu düşüncedeki insanladan kurtar ve Bir İSLAM ŞEHRİ olmasını nasip et...
Efendimizin (sas) buyurmuş olduğu gibi İSTANBUL Fetholundu ama şu an yine başkalarının esiri...ne yazık ki...

ALLAHa emanet olunuz.
Hayırlı Ramazanlar
KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN...

Selamun aleykum.İstanbulda ramazanı geçirirseniz eğer çookk kötü olursunuz manevi anlamda emin olun.Birkere alabildiğine turist var bunun haricinde içki mekanları normal yerler açık hiç çekinmeden yiyorlar,içiyorlar...Tabii gezilcek çok evliya türbesi var.İnşallah görürsünüz oraları.Selam ve muhabbetle

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum.İstanbulda ramazanı geçirirseniz eğer çookk kötü olursunuz manevi anlamda emin olun.Birkere alabildiğine turist var bunun haricinde içki mekanları normal yerler açık hiç çekinmeden yiyorlar,içiyorlar...Tabii gezilcek çok evliya türbesi var.İnşallah görürsünüz oraları.Selam ve muhabbetle

Ve aleykümselam kardeşim...
ALLAH razı olsun...
Zİyaret edilecek birçok yer var haklısınız. Ben diğer boyutunu pek aklıma getirmemiştim. Hayırlısı olsun inşaAllah...Bu mekarımda özellikle bazı tv kanallarının Eyup Sultan Hazretlerinin diyarından yaptıkları programlarla, benimde o havayı teneffüs etmek istememden kaynaklanıyor.
Kısmet bakalım...

ALLAHa emanet olunuz
selam ve dua ile...

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
Çok önemli bir konu gercekten ve bir haylide üzücü..
İstanbul böyle olmamalı..
bu şehirde yaşamak güzel ama sadece Yaradanın bahşettiği güzelliklerden ötürü öbür halleriyle nefret eder oldum yasadgım sehirden.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt