Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bunlar TÜRKİYEDE (MÜSLÜMAN ÜLKEDE YAŞANDI) (1 Kullanıcı)

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı
YAZI YAZMICAM BU FORMA SADECE GÖRÜNTÜ EKLİYORUM YORUMSİZİN BEN YORUM YAPMIYORUM...

sonnur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Bunlar TÜRKİYEDE (MÜSLÜMAN ÜLKEDE YAŞANDI)

peki devletin başörtüsüne izin vermemesinin sebebi nedir?

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

açık net başötülü hanımlar terörist anarşist...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ALLAH BİZİ KÖR SAĞIR ETMESİN İNŞALLAH

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

" ONLARIN TEK İSTEĞİ OKUMAKTI....AMA ONLARI ZORLA DIŞARI ATTINIZ

nilsu

Kayıtlı Kullanıcı

bu olayları görünce başımın açık olduğundan utanıyorum.ben canı gönülden destekçinizim.allah bana da sizler gibi başörtüsü takmak nasip etsin.ancak bir sorun var.eşim inanmasına karşın müsaade etmiyor.çok büyük bir savaş vermem lazım.tek onunla değil.onun sülalesiyle savaşmam lazım.henüz o cesareti kendimde bulamıyorum.bunun için de bu sitedeki bilgilerle kendimi pekiştirmem lazım.bana dua edin.

zeynep1111

Kayıtlı Kullanıcı

nil su ablacım allah senin yardımcın olsun
bende senin gibi kapalı değilim ama asla çok açık olmadım
benimde kapanamamdaki tek sebebi yukarıaki resim çok gzel anlatıyor:(:(:(
benim onlarla savaşıcak gücüm yok allaha havale ediyorum :(:(
ama allahın izniyle okul biter bitmez bende o güzel vede şerefli durum içinde olmak benim en büyük dualarımdan birisidir

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

Rabbim ikinziinde nurunu arttısın swevgili kardeşlerim inşallah kapanırsınız ben erkek bir kardeşiniz olarak size destek veriyorum Nilsu ablacım siz evlisiniz yaşınızı bilmiyorum ama nikah büyügümsünüz ben 23 yaşında bekarım rabbim inşallah eniştemize hidayet nasip eder çok zor bi durum inşallah bu durumdan kurtulursunuz sitedeki kardeşlerimin vede nacize benim yazılarımı takip edin inş. birgün sizi kabul edeceklerdir. Eger İlerici Aydın inslarsa!!!!!!!! s.a.

nilsu

Kayıtlı Kullanıcı
RE: canım! sağol

RE: canım! sağol

ZEYNEBİM:SEN ALLAH ÖMÜR VERİRSE OKULUN BİTİNCE KAPANACAKSIN:BENİM EŞİM KESİNLİKLE ŞU AN İÇİN HAYIR DİYOR.BEN DE ÇOK AÇIK DEĞİLİM ZATEN.AİLE OLARAK KAPALI BİR AİLENİN KIZIYDIM VE FIRSAT BULDUKÇA DİNİ TOPLANTILARDA BULUNDUM.YANİ BENİM DURUMUM ÇOK DAHA FARKLI.BİR DE KIZIM OLMASIN DEMİŞTİM.ÇÜNKÜ ONU YETİŞTİREMEMEKTEN KORKUYORDUM.ALLAHA ŞÜKÜR OĞLUM VAR.EN AZINDAN BAŞÖRTÜSÜ GİBİ BİR SORUNU OLMAYACAK.ALLAH ONU İYİ YETİŞTİRMEYİ NASİP ETSİN.SANA DA KOLAY GELSİN BİTANEM.ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN.

nilsu

Kayıtlı Kullanıcı

SİYAHGÜLSEVDALISI KARDEŞİM.HERGÜN YAZILARI OKUMAYA ÇALIŞIYORUM.BİZİMKİLERİN DÜŞÜNCESİ ŞU:FAZLA KAPALILIĞI AŞIRI BULUYORLAR.NE YANİ BİZ MÜSLÜMAN DEĞİLMİYİZ DİYORLAR.BEN DE YETERİNCE BİLGİ SAHİBİ OLURSAM Kİ ZATEN KENDİMCE BİLGİLİ SAYILIRIM,ONLARI ALT EDEBİLİRİM.YANİ NERDEN BİLİYORSUN,KURANDA YAZIYOR MU.DEYİNCE ŞU SÜREDE VAR İŞTE DEYİP GÖSTEREBİLMELİYİM.DUANIZA İHTİYACIM VAR.ALLAH RAZI OLSUN.

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

var tabi nisa suresi direk sizi ilgilendirriyor vede bir çok ayet. Nisa arabca kadın demek ablacım ben size kuran ayetlerini kapanmakla ilgili yollucam inş. nasihatlar bölümünde bihayli başörtüsü ile ilgili yazımız mevcut keza site içnde örtünme ile ilgili yazılarda mevcut oralardan yarralanırsınız...

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM YİNEDE BUNUDA PAYLAŞMA GEREĞİ DUYDUĞUN İÇİN MİRAÇ KANDİLİN MÜBAREK OLSUN SELAMETLE

zeynep1111

Kayıtlı Kullanıcı

allah yardımcın olsun nilsu ablacım vereceğin savaşta sana dularımla destek olmaya çalışacağım
istemek başarmanın yarısıdır inşallah olur ablacım
evladında ailesine,vatanına,miletine layık bir birey olarak
yaradanımıza layık bir kul
peygambermize layık bir ümmet olararak yetişir inşallah
B)B)B)B)B)B)B)B)

zeynep1111

Kayıtlı Kullanıcı

Siyahgulsevdalisi yazdı:
Rabbim ikinziinde nurunu arttısın swevgili kardeşlerim inşallah kapanırsınız ben erkek bir kardeşiniz olarak size destek veriyorum

destekleriniz vede güzel dualarınız için allah sizden razı olsun
rabbim siz vede sizn gibi düşünen herkesin yar ve yardımcısı olsun
siyahgülsevdası kardeşim yazdğınızvede diğer kardeşlerimizn yazdığı yazılarız bizi çok bilgilendiyor iki varsınız
bu site bana çok şey kattı desteklerniz için tekrar teşkürler

feyza85252

Kayıtlı Kullanıcı

bütün kalbinde iman tohumu taşıyan kardeşlerimizin hepimizin
yar ve yardımcısı olsun Yüce Rabbim bende o savaşın içindeyim üniversiteyi yeni bnitirdim üzerimize saldıkları güvenlik adı altındakiinsanlar yüzünden karda kışta bile kampüs kapılarında rezillik içinde bizlerin başındaki gururumuzu ve onurumuzu çıkarıp çantalarımıza koyuşumuz zevkle izliyorlardı
anlamı yok bakıyorum düşünütyorum hiç bir mantığı yok ama amaç laiklikmiş demokrasiymiş YANİ MEDENİYET DENİLEN TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVAR esirlerinin cehaletinin madurlarıyız benim yapabidiğim tek açıklama bu ALLAH CÜMLEMİZİN YARDIMCISI OLSUN gerek okulda gerekse evlilik hayatımızda

ALLAHindir-Can

Kayıtlı Kullanıcı

B) iNSALLAH ALLAH (C.C.) HEPIMIZE BASÖRTÜ TAKMAYI NASiP EDER.B)INSALLAH BIZE BU DÜNYADAKI KÖTÜLÜKLERE KARSI DAYANACAK GÜCÜDE VERIR !!

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. Allah c.c. sizlerden razı olsun inş. hepiniz ayrı ayrı teşekkür ediyorum iyi niyetleriniz apacık ortada kapalı olmayan kardeşlerimin içinde islam nuru parıl parıl parlıyor hamdolsun inş. o nuru başınıza takıp nurunuzun üstüne nur ül ala nur olursunuz rabbim bildikleriyle amel etmeyi bizlere nasip etsin inşallah. s.a.

aise_sahra

Kayıtlı Kullanıcı

Başörtü kullanmayan kardeşlerim ALLAH inşaALLAH BİRGÜN (en yakın zamanda inş.) sizede nasip eder.ALLAH yar ve yardımcınız olsun.bizede sabır ve güç versin. ALLAH'a emanet olun. selam ve dua ile...

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Rabbim sonumuzu hayr etsin

talia

Kayıtlı Kullanıcı

DÜN GECTI! BUGÜNÜ DÜSÜNÜRÜM YARIN VARMI?GENCLiGEDE GÜVENMEM ÖLEN HEP iHTiYARMI?RABBiM HEPiMiZi MAHSER GÜNÜ DEFTERiNi SAG ELiNE ALAN MÜSLÜMANLARDAN EYLESiNN::AMiNN

colour2005

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. Bu sitede ,aranıza yeni katıldım. ÖNCELİKLE HEPİMİZİN MİRAÇ KANDİLİ MÜBAREK OLSUN...Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun...

eğitim ve özgürlükten bahsedilmiş ve sanırım onların bulunmadığı ülke olarakta ülkemiz...

bu sorunlar Amerikada yok... ve bu yüzden büyük ve güçlü bir devlet... hatırlarsanız OSMANLI DEVLETİNDE DE YOKTU VE O DA ÇOK BÜYÜK VE GÜÇLÜ BİR DEVLETTİ... İKİSİDE DÜNYAYA HÜKMEDEN ÜLKE...

BİZ YILLARDIR BAŞÖRTÜ SORUNUNU ÇÖZEMEMİŞİZ Kİ NASIL BÜYÜK BİR DEVLET OLALIM... OSMANLININ TORUNLARI OLARAK , İLERLEYEN TEKNOLOJİYE RAĞMEN O ZAMANKİ OSMANLIDAN DAHİ GERİDEYİZ...

BU MÜCADELELERİ ÜNV. DE DE VERDİK... AMA GÖRDÜĞÜMÜZ O Kİ KENDİMİZE ZARAR VERMEKTEN BAŞKA BİR ŞEYE YARAMADI...

Osmanlı İslam dini ile büyüdü,İslam terbiyesiyle hükmetti ve İslam adleti ile huzuru sağladı...ve dünyaya hükmetti...üç kıtaya yayıldı...

ülkemizde çok cahil insan var...bu cehaletle ilerlememiz zor ve güç...
BİZLER VE DÜNYADAKİ TÜM MÜSLÜMANLAR GÖREVLERİMİZİ YAPMIYORUZ... MÜSLÜMANLIK VE İSLAMİYETİN VE YÜCE KİTAP KUR-AN'IN İÇERİĞİNİ ÇÖZEMİYORUZ... VE O YÜZDEN PARÇA PARÇAYIZ VE DÜNYADAKİ 1/3 YANİ 2 MİLYAR MÜSLÜMANI BİRLEŞTİREMİYOR VE KALKINDIRAMIYOR VE BU DÜNYAYA HAKİM KILAMIYORUZ...

YANLIŞ ANLAMAYIN AMA ; ALLAH (c.c.) ayeti kerimede

"Ben bu Kur-an'ı Kerim', kurtlarla kuşlarla da korurum"

kesin hükmü olmasa bu dünyadaki müslümanlık anlayışı belkide kitabını dahi koruyamayacak kadar aciz...

bir avuç YAHUDİ dünyayı parmağında oynatırken , MÜSLÜMANI MÜSLÜMANA KIRDIRIRKEN ÇOK GÜZEL SEYREDİYOR Kİ KIRDIRILANLARINDA MÜSLÜMAN OLMADIĞI; NEDENİNE GELİNCE ;

"""MÜSLÜMAN MÜSLÜMANA ZARAR VEREMEZ""
AÇIKALAMALI AYET VE HADİSLERDEN ANLAŞILIYOR...

YANİ MÜSLÜMANLIK KOLAY OLUŞABİLECEK BİR UNSUR DEĞİL...

LAFLA YADA NUFUS KAĞIDINDA İSLAM YAZMAKLA MÜSLÜMAN OLUNMUYORMUŞ DEMEK Kİ...!!!

ŞÜPHESİZ Kİ ALLAH HERŞEYİ GÖRÜR, DUYAR VE HÜKÜM ALLAH'TANDIR...

ALLAH BİRÇOK AYETTE İNSANLARA ALTINI ÇİZEREK ŞUNU VURGULUYOR ;

""SİZE AKIL VERDİM" "AKIL SAHİPLERİ" ve " GERÇEK AKIL SAHİPLERİ"

diye de sınıflandırıyor... ve ;

"OKUYAN VE ANLAYANLAR İÇİN ÇOK ŞEY VAR, MERAK EDENİNİZ YOK MU, NEDEN HALA OKUMUYORSUNUZ??? ""

işte cehaletin TEMEL KAYNAĞI...

**KUR-AN'I EVİNDE SÜS GİBİ DUVARA ASANLAR,
**KUR-AN'DAN HİÇ HABERİ OLMAYANLAR,
**KUR-AN'I ELEŞTİRMEK İÇİN OKUYANLAR ( NASIL OLACAKSA AÇIK ARAYANLAR)
**KUR-AN'I DEDESİNDEN NİNESİNDEN DUYDUKLARI KOCA KARI AĞZI İLE YADA YALAN YANLIŞ ÖĞRENDİKLERİNİ SANANLAR,
**KUR-AN'I ULAŞILAMAYACAK KADAR ÜSTÜN ( ALLAHTAN DAHA ÜSTÜN GİBİ) GÖRÜPTE SAÇMA SAPAN GÜNAHLAR ÜRETENLER,
**KUR-AN'I ROMAN KİTABI OKUR GİBİ OKUYANLAR,
**KUR-AN'I SADECE ARAPÇA OKUYUP İÇİNDEKİ YAZILARDAN NE ANLATILDIĞINDAN , NASİHATLERDEN, EMİRLERDEN, YOL GÖSTEREN CÜMLELERDEN HABERİ OLMAYANLAR,

YANİ SONUÇTA ;
ARTIK PEYGAMBER OLMAYAN KAİNATTA TEK IŞIK OLAN;
KUR-AN'I KERİM'DEN ;
**HABERİ BİLE OLMAYAN,
**YALAN YANLIŞ BİLİNEN KOCA KARI MASALLARI İLE İSLAMI YAŞAMAYA ÇALIŞAN,
**İSLAMI TAKVİM YAPRAKLARINDAN ÖĞRENMEYE ÇALIŞAN BİR TOPLUM

VE DÜNYADA 2 MİLAR DİYE SÖYLENEN ADINA MÜSLÜMAN DENİLEN KİŞİLER... VE LAFA GELİNCE ; ELHAMDULİLAH MÜSLÜMANIZ DİYE BIRAKIN ÇOLUĞUNU ÇOCUĞUNU, KENDİNE BİLE FAYDASI OLMAYAN ,
KUR-AN'DAN UZAK, BİLİMDEN UZAK,ÖĞRENMEKTEN UZAK KİŞİLER...

BU YAZILARI O KİŞLERE SÖZLÜ ANLATSAM O KİŞLERDEN TEPKİ GÖRECEĞİM ELBETTEKİ KESİN...

ÇÜNKÜ TEK SORUN VE TEK AŞILMASI EN ZOR OLAN KONU ;

""""CEHALET"""

KALIN SAĞLICAKLA...

ALLAH'A EMANET OLUN...

S.A.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt