Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bu Peygamber Kim? (1 Kullanıcı)

DuaLar

Kayıtlı Kullanıcı
Günahları Allah (c.c.)’a şirk koşmak, meşe ağacına tapmak, ölçüde, tartıda eksik yapmak, halkın eşyasını
gasbetmek, yol kesip soygunculuk yapmak, mü’minleri ölümle tehdit etmek olduğu için sonunda üzerlerine gelen
Sam yeli ve arkasından kuraklık ve sıcaklığın dehşetinden kaçmak için gördükleri bir bulutun altına sığındıkları
sırada yer sarsıntısı ve Cebrail (a.s.)’ın sayhasıyla helak olan Medyen halkı ve bunlara tabi olup ateş ve
sıcaklıktan kavrulan Eyke halkına gönderilen peygamber kimdir?

isranurr

Kayıtlı Kullanıcı
Günahları Allah (c.c.)’a şirk koşmak, meşe ağacına tapmak, ölçüde, tartıda eksik yapmak, halkın eşyasını
gasbetmek, yol kesip soygunculuk yapmak, mü’minleri ölümle tehdit etmek olduğu için sonunda üzerlerine gelen
Sam yeli ve arkasından kuraklık ve sıcaklığın dehşetinden kaçmak için gördükleri bir bulutun altına sığındıkları
sırada yer sarsıntısı ve Cebrail (a.s.)’ın sayhasıyla helak olan Medyen halkı ve bunlara tabi olup ateş ve
sıcaklıktan kavrulan Eyke halkına gönderilen peygamber kimdir?

Hz. Şuayb dır

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
Hz.Şuayb (a.s) 'dır ...

Çok zor bir Soru geliyor :D

Hayvanlarla Ve Cinlerle konuşabilen Cinlerin efendisi olarak bilinen peygamber kimdir ... ?

isranurr

Kayıtlı Kullanıcı
Bende Sormak Istiyorum.medine çarşisinda Hz.ömerin önüne Geçip Bişey Soran Hz.ömerin Kendisini Görünce Eğilip Diz çöktüğü Ellerini Kadinin Omzuna Koyup Söyle Nine Dediği Herkesi Hayrete Düşüren Bu Yaşli Kadin Kimdir?

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
Bende Sormak Istiyorum.medine çarşisinda Hz.ömerin önüne Geçip Bişey Soran Hz.ömerin Kendisini Görünce Eğilip Diz çöktüğü Ellerini Kadinin Omzuna Koyup Söyle Nine Dediği Herkesi Hayrete Düşüren Bu Yaşli Kadin Kimdir?

selamun aleyküm bu olayında çok güzel bir hikayesi varmış :) ... öğrenmiş oldum

Yıllar geçer. İki büklüm bir kadın Medine çarşısında Hz. Ömer'in önüne geçer. Bir şey sorar. Uzun boylu Hz. Ömer eğilir, diz çöker. Ellerini kadının omzuna koyar. Söyle nine der. Kadın dakikalarca konuşur, Hz. Ömer dinler. Medine'nin lider kadrosu ise hayret içindedir. Bu ihtiyar nineye bu kadar zaman feda edilir mi(!). Nihayet kadın anlatacağını anlatır ve gider. Hz. Ömer doğrulur.

Orada bulunanlardan biri, "Ey müminlerin emiri! Şu Kureyş'in liderlerini şu nine için o kadar bekletmeye değer miydi" diye sorunca Hz. Ömer hışımla döner. Herkesin duyacağı bir ses tonuyla: "Ne diyorsun! Yazık sana. Bu kadın Havle'dir. Allah (CC) yedi gök ötesinden onu duydu, hakkında ayet indirdi de Ömer mi onu dinlemeyecek. Vallahi bütün bir gün beni tutsaydı, öylesine duracaktım. Problemini halletmeden gitmeyecektim."

isranurr

Kayıtlı Kullanıcı
Kimse Cvp Vermicekmi.ipucu Vereyim Mi?

isranurr

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm bu olayında çok güzel bir hikayesi varmış :) ... öğrenmiş oldum

Yıllar geçer. İki büklüm bir kadın Medine çarşısında Hz. Ömer'in önüne geçer. Bir şey sorar. Uzun boylu Hz. Ömer eğilir, diz çöker. Ellerini kadının omzuna koyar. Söyle nine der. Kadın dakikalarca konuşur, Hz. Ömer dinler. Medine'nin lider kadrosu ise hayret içindedir. Bu ihtiyar nineye bu kadar zaman feda edilir mi(!). Nihayet kadın anlatacağını anlatır ve gider. Hz. Ömer doğrulur.

Orada bulunanlardan biri, "Ey müminlerin emiri! Şu Kureyş'in liderlerini şu nine için o kadar bekletmeye değer miydi" diye sorunca Hz. Ömer hışımla döner. Herkesin duyacağı bir ses tonuyla: "Ne diyorsun! Yazık sana. Bu kadın Havle'dir. Allah (CC) yedi gök ötesinden onu duydu, hakkında ayet indirdi de Ömer mi onu dinlemeyecek. Vallahi bütün bir gün beni tutsaydı, öylesine duracaktım. Problemini halletmeden gitmeyecektim."

EVET BENDE GEÇEN HAFTA ÖĞRENDİM.BÖYLE SORULAR İİ OLUYO BİLGİLENİYORUZ ARAŞTIRIP.ALLAH RAZI OLSUN

isranurr

Kayıtlı Kullanıcı
1tane daha sorucam bu çok basit.

Resûlullah'ı öldürme vazifesini üstlenen ve bu iş için yola çıkıp Ancak yolda kız kardeşi ve eniştesinin müslüman olduğunu öğrenince, önce onların işini bitirmeye karar veren bir sure vesilesiyle müslüman olan bu kişi kimdir?

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
şimdiye Ben Soruyom
Illaki Giybet Edeceksen Annenin Giybetini Ette Sewabin Ona Gitsin Buyuran Sahabe Efendimiz Kimdir?

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
şimdiye Ben Soruyom
Illaki Giybet Edeceksen Annenin Giybetini Ette Sewabin Ona Gitsin Buyuran Sahabe Efendimiz Kimdir?

Tam emin değilim biraz araştırdım devamda ediyorum cevap olarak
Hz. Hureyre (r.a.) aekadaşıma sordum:]

çok güzel bir forum açmışsınız sizi tebrik ederim gerçekten de yaralı bi forum olmuş Allah c.c. razı olsun
Selametle

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
Abdullah bin mübarek Hz. yanında gıybetten söz açılınca
“Eğer gıybet edecek olsaydım annemin gıybetini yapardım; çünkü benim iyiliklerimi almaya herkesten çok o lâyık ve hak sâhibidir.” der.
doğrudur inşallah:D
soru da sorayım kolay olsun.

Ilk müslümanlarin sıkıntılı günlerinde evini Resulullah'in ve dolayisiyla Islâm'in hizmetine sunan sahabe kimdir?

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
Abdullah bin mübarek Hz. yanında gıybetten söz açılınca
“Eğer gıybet edecek olsaydım annemin gıybetini yapardım; çünkü benim iyiliklerimi almaya herkesten çok o lâyık ve hak sâhibidir.” der.
doğrudur inşallah:D
soru da sorayım kolay olsun.

Ilk müslümanlarin sıkıntılı günlerinde evini Resulullah'in ve dolayisiyla Islâm'in hizmetine sunan sahabe kimdir?

EWET ABLACIĞIM SENİN SÖYLEDİĞİNDE DOĞRU AMA BEN HASAN-EL BASRİ R.A Yİ SORMUŞTUM
sizin sorununda cewabı =BEYTİ ERKAM MI?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt