Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BU DA GEÇER YA HU (2 Kullanıcı)

malik80

Kayıtlı Kullanıcı
S.A

Ellerinize,gözlerinize saglik Güzel bir paylasim...

A.E.O

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
'Bu da geçer Ya Hû' sözünün aslı bundan bin küsur sene önceye, Bizans dönemine uzanır. Bizanslılar, fena bir işe uğradıkları zaman 'Bu da geçer' mânâsına gelen 'k'afto ta perasi' demektedirler. İbare, Selçuklular zamanında İran taraflarına geçer; ama Farsçalaşıp 'in niz beguzered' olur; Osmanlılar devrinde Türkçe söylenip 'bu da geçer' yapılır. Derken, tekkelerde ve dergâhlarda da benimsenir ve sonuna 'Ya ALLAH' mânâsına gelen bir 'Ya Hû' ilave edilip 'Bu da geçer Ya Hû' haline gelir.

dua sekeri

Kayıtlı Kullanıcı
ne güzel bir söz! peki diyelim ki kişinin başına gelen musibetler kendi yanlış seçimleri yüzünden ve yanlış hareketleri yüzünden geliyorsa o musibetler de kader midir? ne kadar uğraşırsa uğraşsın o yanlışları düzeltmek elinden gelmiyorsa bu cümle onun için de geçerli midir? ve o musibetleri düzeltemediği için geçmesini beklese ve sabretse o sevabı alır mı?içinizde çok bilge kardeşler var. yorumlarınızı bekliyorum. arkdaşlar. kafama takılıyor da.

pinar1988

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm allah c.c. Razı olsun

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
ne güzel bir söz! peki diyelim ki kişinin başına gelen musibetler kendi yanlış seçimleri yüzünden ve yanlış hareketleri yüzünden geliyorsa o musibetler de kader midir? ne kadar uğraşırsa uğraşsın o yanlışları düzeltmek elinden gelmiyorsa bu cümle onun için de geçerli midir? ve o musibetleri düzeltemediği için geçmesini beklese ve sabretse o sevabı alır mı?içinizde çok bilge kardeşler var. yorumlarınızı bekliyorum. arkdaşlar. kafama takılıyor da.
:):):) inşaallah yardımcı olurlar kardeşim

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim cok güzel bir kıssa aslında çok doğru BU DA GEÇER YA HU neleri gördük yaşadık hepsi geçti gitti aslınsa bakarsa ben ne yapacağım hiç umudum yok bıktım dememek lazım herşey geçiçi kalan sadece rabbim dir değilmi allaha emanet olun

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim cok güzel bir kıssa aslında çok doğru BU DA GEÇER YA HU neleri gördük yaşadık hepsi geçti gitti aslınsa bakarsa ben ne yapacağım hiç umudum yok bıktım dememek lazım herşey geçiçi kalan sadece rabbim dir değilmi allaha emanet olun
ve aleykümselam kardeşim evet haklısın her zorluğun yanında mutlaka bir kolaylık var...:)

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm
çok güzel bir paylaşım
emeğinize sağlık
allah razı olsun

burak_55

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun bu değerli paylaşımınız için.

udayim

Kayıtlı Kullanıcı
Kulağa Küpe Olması Gereken Bir Söz.. Emeğinize Sağlık.

ALLAH(cc) Razı Olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt