Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bu ay Efendimiz'e 5 dk ayırın.10 ipucu!... (1 Kullanıcı)

tebessum

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
22 Tem 2006
Mesajlar
120
Tepki puanı
0
Puanları
0
Bu ay Efendimiz'e 5 dakika ayırın.. 10 ipucu!​

Hayat kısa, hızlı ve meşguliyet dolu. Aynı zamanda yapılacak, öğrenilecek, görülecek o kadar çok şey var ki bazen Rabbimize olan vazifelerimizi ve imanımızı ihmal ettiğimizi farkediyoruz. Daha fazla okumak, daha düzenli namaz kılmak, daha sabırlı olmak, daha fazla sadaka vermek istiyoruz.. Ama günler, haftalar, aylar o kadar çabuk geçiyor ki kendimizi ortada ve eli boş bulabiliyoruz.. Ve "büyük resmi" göremiyoruz çoğu zaman..

Rebiülevvel ayı başladı. Rebiülevvel, müslümanların takviminde 3. aydır ve Peygamber Efendimiz -sav-'in dünyaya teşrif ettikleri aydır.

Bugünler, O'nun sünnetini hatırlamak ve O'nun (yani Cenab-ı Hakk'ın) istediği şekilde (az veya çok da olsa) yaşamaya çalışmak için ideal günler..

İşte size yardımcı olabilecek 10 ipucu.. Bu ipuçlarından en azından bir tanesinin bu aydan sonra hepimize alışkanlık olarak kalabilmesini temenni ediyoruz!

Bu ay Efendimiz'e 5 dakika ayırın.. 10 ipucu!

1. Sadece 5dk. Efendimiz -asm-'ın hayatından bir parça okuyun..

2. Epostalarınıza ve forum imzalarınıza bir Hadis-i Şerif ekleyin..

3. Günlüklerinize ve takip ettiğiniz sitelerin "Güzel Sözler" kısımlarına bir kaç Hadis-i Şerif ekleyin!

4. Bir dostunuza güzel bir kitap veya bir siyer cd/dvdsi hediye edin!

5. Efendimiz -asm-'ın hayatı ile ilgili bir video izleyin ve ailenizle bu videoyu tartışın! Siyah Nur'da videolar kısmında size fikir verebilecek videolar bulabilirsiniz..

6. Evinizde "Siyer Zamanı" belirleyin ve her Cumartesi akşamı çocuklarınıza Peygamber Efendimiz -asm-'ın hayatından kısa bir parça anlatın.

7. İster kızgınlığınızı kontrol etmek olsun, ister kibarlık olsun, eksik olduğunuzu, hata yaptığınızı hissettiğiniz BİR DAVRANIŞI, Peygamber Efendimiz'in sünnetine göre düzeltin.

8. Peygamber Efendimiz -asm-'ın davranışı, karakteri veya başından geçmiş bir olayı kısaca yazın ve insanlarla paylaşın!

9. Eve, işe gidip gelirken arabanızda veya mp3 çalarınızda Peygamber Efendimiz ile alakalı kısa sohbetler, güzel ilahiler dinleyin!

10. Bir durumla, problemle karşılaştığınızda kendinize şunu sorun: "Peygamberim bu durumda ne yapardı?"... Allah (c.c) 'a Emanet Olun ...

 

zeyfatma

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
15 Şub 2008
Mesajlar
75
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
43
ALLAH ım dünyada cemai lini göremedik ama inşALLAH ahir hayatta hem görür hemde şefaatine nail oluruz.
AMİN....
 

Sayili

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
16 Şub 2009
Mesajlar
130
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
32
Çok Güzel Allah Razı Olsun Ben Bir Tanesini Alıyorum Artık Kolay Kolay Kımsenın Kalbını Kırmayacam Sefkat Gösterıp Ağır Başlı Olacam Efendımızın Sunnetını Yerıne Getırecem Her Sene 1 Özelliğini Alışkanlık Haline Getirsem Ne Mutlu Bana Selametle..
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt