Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Böyle dua ettiniz mi? (1 Kullanıcı)

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı
Dua ederken aşağıda belirtilen on kuralı uygularsanız, duadan çok daha fazla yararlanabilirsiniz:

1- Her gün bir köşeye oturun. Hiçbir şey söylemeyin. Yalnız Allahı düşünün. Böyle yaparsanız dimağınızı Allaha açmış olursunuz.

2- Sonra basit cümlelerle sesli olarak dua etmeye başlayın. Kafanızda olan herhangi bir şeyi yaradana söyleyin. Allahla kendi günlük dilinizle konuşun, o sizi anlayacaktır.

3- Her gün işe giderken, trende veya otobüste dua edin. Dua ederken gözlerinizi kapayın, dünyayla ilişkinizi kesip yalnızca Allahın varlığını hissedin. Bunu her gün yaptıkça Allah’ın varlığını daha iyi hissedeceksiniz.

4- Dua ederken Allah’tan her gün bir şeyler istemeyin, onun yerine bize bahşettiği nimetler ve yaptığı yardımlar için teşekkür edin.

5- Dua ederken dualarınızın sevdiklerinize ulaşacağına, Allah’ın da onları sevip koruyacağına inanarak dua edin.

6- Dua ederken aklınıza hiçbir olumsuz düşünce getirmeyin. Yalnız olumlu düşüncelerle ilgili dualar etkili olur, bunu aklınızdan çıkarmayın.

7- Daima Allah’ın sizin için yapacaklarını kabul edeceğinizi belirtin. Allah’a isteklerinizi de belirtin, fakat Allah ne yaparsa onu kabul edeceğinizi de ifade edin. Onun sizin için yaptıkları, sizin isteklerinizden her zaman daha iyi olur. Bunu da sakın unutmayın.

8- Herşeyi Allah’ın ellerine bıraktığınızı belirtin. Allah’tan size en iyi şeyleri yapma yeteneği vermesini isteyin. Hareketlerinizin her türlü sonucunu Allah’ın kararına bırakacağınızı belirtin.

9- Sevmediğiniz ve size kötü davranan insanlar için de dua edin. Gücenme, manevi gücün ortaya çıkmasında en büyük engeldir.

10- Kendileri için dua edeceğiniz insanların bir listesini yapın. Bu listeye sizinle doğrudan ilişkisi olmayan, uzaktan tanıdığınız insanların ismini de yazın. Ne kadar çok insan için dua ederseniz, duanın faydasını o kadar çok görürsünüz.

(“Olumlu Düşünmenin Gücü” kitabında

DIDEM

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Böyle dua ettiniz mi?

EMEĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM..ALLAH RAZI OLSUN..
ALLAH'A EMANET OL....SELAMETLE...B)

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

BUNLARA KISACA KANAAT ETMEK DE DİYEBİLİRİZ DEĞİLMİ KARDEŞİM
VE BENCE DUA EDERKEN NASIL ETSEM ACABA KABUL OLUR DİYE DÜŞÜNMEKTE DOĞRU DEĞİLDİR YANİ ALLAHA GÜNLÜK HAYATIMIZDA İNSANLARA YAPTIĞIMIZ GİBİ TAKTİKLER YAPMAK YANLIŞTIR BENCE ALLAH SENİN İÇİNİ DE BİLİR NE İSTEDİĞNİ NASIL İSTEDİĞİNİ
BENCE BİZ BİLDİĞİMİZ GİBİ ELLERİMİZİ VE GÖNLÜMÜZÜ YÜCE RABBİMİZE AÇARAK DUA EDELİM EN İÇTEN DUYGULARIMIZLA
ALLAHA ÇEŞİTLİ YAPMACIK DUALAR NİYE

BENCE SEN EN İÇTEN EN SAMİMİ ŞEKİLDE DUA ET YETER YANİ ŞÖYELEMİ DUA ETSEM KABUL OLUR BÖYLEMİ DUA ETSEM KABUL OLUR DİYE DÜŞÜNME KARDEŞİM

AYRICA EĞER OLMASINI İSTEDİĞİN ÇOK BÜYÜK BİR DİLEĞİN VARSA SANA 4.444 KERE SELATI TEFRİCİYE DUASINI OKUYUP BİR FAKİRE YARDIM ETMENİ TAVSİYE EDERİM İNŞ.

ALLAHA EMANET OL KARDEŞİM
genede emeğine sağlık

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

KARDES BEN ALMANYA DA YASIYORUM BURDA 30 YASINA GELMIS 2 COCUK BABASI INSANLAR TANIDIM GUSLÜ BILMEYEN.
HERKES SENIN KADAR SANSLI DEGIL AILENDEN BISEYLER ÖGRENEMIYOR.
ALLAH A NASIL YAKLASICAGINI NE SÖYLEYECEGINI NE ISTEYIP NE ISTEMIYECEGINI BILMIYOR.FERRARI(ARABA) ISTESEM VERIRMI DIYOR SENCE BU YAZDIKLARIM O TÜR INSANLARA YARDIMCI OLMAZMI?
HAYAT SENIN SANDIGIN KADAR SAF VE TEMIZ DEGIL IBRETLIK AILELER IBRETLIK INSANLAR VAR . FARKINDAYIM BIRAZ YEMEK TARIFI GIBI AMA BEN BUNU HANIMLAR.COM DAN ALDIM BEN BEGENDIM YA SEN?
DÜSÜNCELERINI PAYLASTIGIN ICIN SAGOL

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm gurbetten kardeşim Allah razı olsun..çok güzel bir konuyu paylaşmışsın ve ben sana katılıyorum kardeşim..bilmeyen çok insan var ve kardeşim böyle güzel paylaşımlarla insanları aydınlatmaya vesile oluyorsunuz ..Allah razı olsun kardeşimrabbim tüm dualarımızı kabul buyuru inşAllah..selametle kardeiim.Allaha emanet ol...

tebessum

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşim.Ben bu maddelerin 9. ve 10. şıklarına dikkat çekmek istiyorum.Dua ederken yalnız kendimizi düşünmeyelim arkadaşlar.Önce başkalarına dua edlim sonra kendimize..Zira bu bizim duamızın kabul olmasını daha çok kolaylaştıracaktır.Çünkü en makbul dua budur..Hakka emanet kalın..Selametle..

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

kardeşim çok haklısın güzel ama insanlara öyle taktikler öğretmek yerine desekki doğru ol dürüst ol ve kendin için istediğinin 2 katını diğer insanlar için iste yani seninde söyleğin gibi yemek tarifi gibi dua öğretmek niye
sadece kabini sonuna kadar allaha aç
ve kardeşim insan öğrenmek isterse her şekilde öğrenir bak sen nasıl yabancı ve müslüman olmayan bir devlette olmana rağmen bunlara ilgi gösteriyor ve öğrenmek için caba harcıyorsun allahda sana yardım eder inş. bende biliyorum almanyada yaşayan yakınlarım var ve fatiha süresini bile bilmiyorlar ama kim engel oluyor onların öğrenmesine hiç kimse sana engel olan varmı?
allah yar ve yardımcın olsun inş. kardeşim
benim sana nacizane tavsiyem sadece içten ve samimi olmak yeter
kardeşim yardımım dokunursa ne ala istediğin herşeyi sorabilirsin bilgim dahilinde yanıtlamaya çalışırım

o ferreri istesem verirmi diyenlere: şu sahip olduklarını allah verdi zaten sana ona biraz daha ibadet ve itaat et ve dünya için çok şey isteme desen bir faydası olurmu acaba ?
selam ve dua ile

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

haklisin kardes buda senin düsüncen. kutlayici mj larin yaninda elestirilerede acigiz.bu benim yasam bicimim degil sadece bu yaziyi okudum begendim ve paylasmak istedim burda (ALMANYA)besmele cekmemis insanlar var belki gönül gözleri acilir diye düsündüm HAKKINIZI HELAL EDINB)

OKU

Kayıtlı Kullanıcı

S.A
BESMELE
ÇEKELİM
VE
AMİN
DİYELİM
İNŞAALLAH

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt