Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bizler Hangisinde Öncüyüz Parmak Kaldıralım Mı..? (1 Kullanıcı)

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam kıymetli kardeşim.

ALLAH celle celalühu razı olsun inşaALLAH katılımın ve yazdıkların ile konumuzu dahada değerlendirdin.

hakkımızda herşeyin hayırlısı olsun.selametle kardeşim.

selamün aleyküm..efendi kardeşim kaan..

güzel bir konu açmışsın.. Allah razı olsun...

islamda iyi veya kötü bir çığır açmak şahsen beni aşar..
iyi çığır açabilecek kadar ilmim, şahsiyetim yok..
mevla muhafaza etsin, kötü bir çığır açsam kim takar ki beni..?

her halukarda önde gidenlerden değil birilerinin peşinden gidenlerdeniz.. burası kesin..
o halde seninde dediğin gibi yapmamız gereken; iyi, güvenilir, ilmiyle amil şahsiyetli kişilerin peşinden gitmek...

efendimiz sav. buyurdu ki; "bir kavmin klavuzu karga olursa, muhakkak ki karga o kavmi leş'i bol bir araziye götürür.." buna dikkat ederek, klavuzumuzu doğru seçmeliyiz..

yine efendimiz sav. buyurdu ki.."kişi arkadaşının dini üzeredir" buna da dikkat ederek arkadaşlarımızı yarenlerimizi doğru seçmeliyiz..

ve konu ile alakalı olarak.. kimse şahsen bilmediği anlamadığı hakkında bilgi sahibi olmadığı bir konuyu başka sitelerden bulup yapıştırmasın... bu çok çileli bir iştir..

ne işe yaradığını bilmediği bir ilacı, içinde ki kağıdı okuyup "al bu ilaç senin hastalığına iyi gelir" diyerek hastaya vereniniz varmı..? yok o halde aynı hassasiyeti din içinde göstermek gerek..

bir hastaya yanlış bir ilaç verirseniz..en kötü ihtimalle öldürürsünüz...
fakat bir müslümana yanlış bir fetva verirseniz, ve o da bunu uygularsa.. belki durumu ölümden beter olur..

selametle..

Kaan Erdem

Yönetici
Bizler hangisinde öncüyüz
parmak kaldıralım mı?

Kaan Erdem

Yönetici
konu ile alakalı olarak.. kimse şahsen bilmediği anlamadığı hakkında bilgi sahibi olmadığı bir konuyu başka sitelerden bulup yapıştırmasın... bu çok çileli bir iştir..

ne işe yaradığını bilmediği bir ilacı, içinde ki kağıdı okuyup "al bu ilaç senin hastalığına iyi gelir" diyerek hastaya vereniniz varmı..? yok o halde aynı hassasiyeti din içinde göstermek gerek..

fakat bir müslümana yanlış bir fetva verirseniz, ve o da bunu uygularsa.. belki durumu ölümden beter olur..

selametle..

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum kardeşim.Hayırda yarışanlardan ve öncülerden olmak duasıyla.Emeklerinize sağlık.

Sefine-i Hayat

Kayıtlı Kullanıcı
eS SELAMU ALEYKÜM DEĞERLİ ABİM..
PAYLAŞTIĞINIZ BU ÖNEMLİ KONULAR İÇİN ALLAH C.C. RAZI OLSUN,HAYRINI VERSİN İNŞAALLAH.KONULARIMIZI,GÖRÜŞLERİMİZİ DİKKATLE İNCELEYİP DAHA SONRA KARDEŞLERİMİZLE PAYLAŞMAMIZA VESİLE OLDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.HER DAİM HAYIRLI,İHLASLI SALİH KULLARDAN ÖNCÜ OLMAMIZ DUASIYLA İNŞAALLAH.SELAM VE DUAM İLE.RAB'BİM E C.C. EMANET OLUNUZ...B)

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam kıymetli kardeşim.
ALLAH celle celalühu razı olsun inşaALLAH.amin.kardeşim.
hakkımızda herşeyin hayırlısı olsun.selametle kardeşim.hayırlı ve bereketli ramazanlar olsun.

eS SELAMU ALEYKÜM DEĞERLİ ABİM..

PAYLAŞTIĞINIZ BU ÖNEMLİ KONULAR İÇİN ALLAH C.C. RAZI OLSUN,HAYRINI VERSİN İNŞAALLAH.KONULARIMIZI,GÖRÜŞLERİMİZİ DİKKATLE İNCELEYİP DAHA SONRA KARDEŞLERİMİZLE PAYLAŞMAMIZA VESİLE OLDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.HER DAİM HAYIRLI,İHLASLI SALİH KULLARDAN ÖNCÜ OLMAMIZ DUASIYLA İNŞAALLAH.SELAM VE DUAM İLE.RAB'BİM E C.C. EMANET OLUNUZ...B)

Hasıl ı Kelam

Kayıtlı Kullanıcı

Allah korusun...
Teşekkür ediyorum bir şey söylemek yada yazmak istediğimde birkez daha düşüneceğim artık..

Kaan Erdem

Yönetici
inşaALLAH kardeşim selametle kalınız.

Allah korusun...
Teşekkür ediyorum bir şey söylemek yada yazmak istediğimde birkez daha düşüneceğim artık..

Kaan Erdem

Yönetici
islamda iyi veya kötü bir çığır açmak şahsen beni aşar..
iyi çığır açabilecek kadar ilmim, şahsiyetim yok..
mevla muhafaza etsin, kötü bir çığır açsam kim takar ki beni..?

_İnşiraH_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm .
ALLAH razı olsun..
yüreğinize sağlık...
en ince noktolara değinmişsiniz..._anlayabilene tabi_
ALLAH har daim ömrümüzün hayrına olacak olan bu noktaları idrak ettirir inşaALLAH...
hayırlı ve bereketli günler..

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam kardeşim.amin.amin.amin.selametle kalınız yüreğinize sağlık olsun.

selamun aleyküm .

ALLAH razı olsun..
yüreğinize sağlık...
en ince noktolara değinmişsiniz..._anlayabilene tabi_
ALLAH har daim ömrümüzün hayrına olacak olan bu noktaları idrak ettirir inşaALLAH...

hayırlı ve bereketli günler..

Kaan Erdem

Yönetici
parmak kaldıralım mı?

Kaan Erdem

Yönetici
eyerki dediklerimiz anlaşılmamış ise aşağıdaki yazılan hakikate son kez kulak verelim.

"İslâm'da iyi bir çığır açan kimseye, bunun sevabı vardır. O çığırda yürüyenlerin sevabından da kendisine verilir. Fakat onların sevabından hiçbir şey noksanlaşmaz. Her kim de İslâm'da kötü bir çığır açarsa, o kişiye onun günahı vardır. O kötü çığırda yürüyenlerin günahından da ona pay ayırılır. Fakat onların günahından da hiçbir şey noksanlaşmaz. "

Müslim, Zekât 69. Ayrıca bk. Nesâî, Zekât 64

MyKaBuS

Kayıtlı Kullanıcı
S.Aleyküm KAAN Abi

Konu Dışı Kusura Bakma Dün Yağmur Konusuna Resim Gönderdiydim Sen Düzenlemişsin Ben Resimdeki Siteyi Hiç Farketmedim Kusura Bakma. Bilmeyerekden Oldu
Kendine ii Bak Salametle

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam kardeşim.sorun değil sadece gönüllerimiz bir olsun.selametle kalınız kardeşim.hayırlı ve bereketli geceler olsun.:a26:

S.Aleyküm KAAN Abi

Konu Dışı Kusura Bakma Dün Yağmur Konusuna Resim Gönderdiydim Sen Düzenlemişsin Ben Resimdeki Siteyi Hiç Farketmedim Kusura Bakma. Bilmeyerekden Oldu
Kendine ii Bak Salametle

Kaan Erdem

Yönetici
Asıl meselemiz paylaşımlarımız.

Açtığımız konularda bunları gerçek anlamda sorguluyormuyuz?

-kaynakları sağlam mı?

-bozuk fikir içeriyor mu?

-İslama ters düşecek açıklamalar mevcutmu?

-paylaşan ve okuyana nasiplenmemiz için faydası varmı?

-ALLAH celle celalühu’ya kulluğumuzda,peygamber efendimize

ümmetliğimizde,müslüman din kardeşlerimiz arasında kardeşliğimize

zararı var mı?

Bunları nasıl inceliyoruz?

konu hakkında bu paylaşımlara girmek ne kadar doğru bilmediklerimiz ile?

Buna ilmimiz müsaade ediyor mu?

Kaan Erdem

Yönetici
parmak kaldıralım mı?

"İslâm'da iyi bir çığır açan kimseye, bunun sevabı vardır. O çığırda yürüyenlerin sevabından da kendisine verilir. Fakat onların sevabından hiçbir şey noksanlaşmaz. Her kim de İslâm'da kötü bir çığır açarsa, o kişiye onun günahı vardır. O kötü çığırda yürüyenlerin günahından da ona pay ayırılır. Fakat onların günahından da hiçbir şey noksanlaşmaz. "

berat05

Yönetici
eyerki dediklerimiz anlaşılmamış ise aşağıdaki yazılan hakikate son kez kulak verelim.

Kaan Erdem

Yönetici

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt