Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Biz Gençlerin Gece Hayatı Olmalı ! (1 Kullanıcı)

ozlem_yagmur

Kayıtlı Kullanıcı
ne Güzeldir Gece! Yildizlarin Parlayip Kensini Gösterdigi, Nurlarin Tecelli Ettigi Zamandir Ve Mekandir Gece. Görmüyor Musun? Bin Aydan Daha Hayirli Olan Vakit, Gündüz Degil Gecedir. Rasullullah (sav)in Su Yalan Dünyadaki En Yüce Ve Mutlu Ani Olan Mirac, Gece Vuku Bulmadi Mi?

Geceyi Bende çok Seviyorum O Kadar Güzel Anlatilmişki Burda şimdi Geceyi Dahada çok Seviyorum Rabbim Razi Olsun..selam Ve Dua Ile..

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm Kardeşim.muhteşem Bir Paylaşım.başlık Olarak Evvelindeki Zararımı,içerik Olarak Okuyunca Ise şimdiki çabamı Allah Cc Rızasını,algıladım,daldım Ve şu An Idrak Edenlerden Olmak Adına Duadayım Inşaallah.

selam Ve Dua Ile Kalın Hayırlı Ve Bereketli Geceler Olsun Kardeşim.selametle.
ve Aleykum Selam Kaan Kardeşim.evvelki Zarar Derken Anlamadim Ama Pişman Olup Tövbe Etmişseniz Ne Mutlu Size...gece Kalkip Ibadet Etmek Cidden Müthiş Bişeyde Insan Tek Başina Nasil Desem Biraz Zor Oluyor...teşekkürler Düşüncelerinizi Bizimle Paylaştiniz.rahmana Emanet Olunuz

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm Abla Allah c.c. Razı olsun Rabbim Geceleri En Güzel Şekilde değerlendirmeyi Nasip Etsin bizlere inşallah ... Allah'a emanet olun selam ve dua ile .

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
paylasımm için cok tesekkürlerr
gece ibadetının en buyuk avantajı insanı riya gibi beladan koruyorr
Allah herkese nasip etsinn

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum cesur yürekli güzel ablam,
emeğinize sağlık Rabbim razı olsun. çok güzel bir anlatım...
gece gerçekten de insanın en riyasız, en Rabbiyle başbaşa kalabileceği zaman dilimi, gündüzün o gürültülü ve telaşlı bağrından kopup serinlere kalpleri bırakma zamanı...
inşaallah gece "hayat"ımız olur...
selam ve dualarımla, Rahman'a emanet olunB)

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
Selam Aleyküm kardeşim Allah razı olsun emeğine yüreğine sağlık çok güzel anlamlı bir paylaşımdı.
Benden dua isteyen yokmu dualarını kabul edeyim diye gece yaılan ibadetlerin namazların ne kadar önemli olduğunu belirtmek istiyor Rabbim.
Allah her iki dünyada umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi raızı için.
Bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak nasip etsin Rabbim

Kimsenin ayakta olmadığı bir zamanda Yüce Mevla ile konuşmak, dertleşmek, acziyetimizi,fakirliğimizi O'na anlatmak, boyun bükmek önünde, gözyaşı dökmek, hakiki KUL olduğumuzu göstermek......NE GÜZELLLL....

Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun..Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum cesur yürekli güzel ablam,
emeğinize sağlık rabbim razı olsun. çok güzel bir anlatım...
gece gerçekten de insanın en riyasız, en rabbiyle başbaşa kalabileceği zaman dilimi, gündüzün o gürültülü ve telaşlı bağrından kopup serinlere kalpleri bırakma zamanı...
inşaallah gece "hayat"ımız olur...
selam ve dualarımla, rahman'a emanet olunb)

ve aleykum selam canim kardeşim.katkin için çok teşekkür ederim.gece maalesef kalkamiyoruz.normal namazlarimizi bile aksatirken bide....

Allaha emanet ol.:)

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
selam aleyküm kardeşim allah razı olsun emeğine yüreğine sağlık çok güzel anlamlı bir paylaşımdı.
Benden dua isteyen yokmu dualarını kabul edeyim diye gece yaılan ibadetlerin namazların ne kadar önemli olduğunu belirtmek istiyor rabbim.
Allah her iki dünyada umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin rabbim kendi raızı için.
Bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak nasip etsin rabbim

kimsenin ayakta olmadığı bir zamanda yüce mevla ile konuşmak, dertleşmek, acziyetimizi,fakirliğimizi o'na anlatmak, boyun bükmek önünde, gözyaşı dökmek, hakiki kul olduğumuzu göstermek......ne güzellll....

allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun..selam ve dua ile allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

ve aleykum selam leylacim.yorumun için çok teşekkür ederim.dualarinada amin diyorum.allaha emanet ol

..Muamma..

Kayıtlı Kullanıcı
Dirilişlere Tutkun Yüreğim, Direnişlere..

Dirilişlere Tutkun Yüreğim, Direnişlere..

Hızla akıp giden zamanın içinde akıp giderken hayatım ve ben hıc farkında olmadan buyuyuverırken ve dusunmeden yok alırken olume, durduruverıyorum zamanı.. O durmamakta ınad etse de ben durdurdugumu sanıyorum ıste.. Silkiniyorum once.. Sonra dusunuyorum..
Dusunmeyelı ne kadar da cok olmus.. Ve ne kadar da cok olmus gecelrı aydınlatmayalı.. Gecenın derınlıklerıne ne kadar da muhtac oysa kı yuregım.. Bir olum provasına yatmısken ınsanlar, dırılıgı oynamak ne de guzel.. Ve oldurenın de dırıltenın de huzurunda durmak.. Ve yalnızca 'Hayy' olana baglanmak..
Ölüm ve diriliş arasında bu gece yuregım.. Zihnim, yasayan olulerle, oldu sandıgımız dırılerı tartıyor vahıy terazısınde.. Sonra kendısıne dönüyor.. Yasamadıgım her bır ayet ölüm sınyallerı verıyor beynıme.. Unuttugum, dusunmedıgım, geregını yerıne getıremedıgım -dirilişin kaynağı- kıtabımın her bır öğüdü dırıltmem ıcın vesıle oluyor ölü hucrelerımı..
Şaşkınca bakıyorum ruhumun ölü yanlarına.. Öylesıne dırılıge asıkken ben, nasıl bu kadar ölü olabılırım, sasırıyorum.. Ve urperıyor yuregım.. Ölümü hiç sevmıyor.. Ve yakıstıramıyor kendısıne.. Bu hayatta soluk alıp verdıgı surece ve ayrılırken bıle dırı olmayı ıstıyor.. Rabbının tarıf ettıgı dırılerden olmayı özlüyor..
Ölü bir toplumda nefes akmayı ogrenıyorum once.. Sonra dırılmeyı bır daha ölmemek uzere.. Ve sonra dırıltmeyı ogrenıyorum ölü bedenleri vahıy ufleyıslerıyle.. Ayet ayet nefes verıyor, sure sure dırılıs ekıyorum ölü kentlerıme.. Ve ruhumu hazırlıyorum en guzel dırenıslere.. Dırılıslere gebe dırenıslere..
Ve "Ömrumun en hayırlısı son omrum, ıslerımın en hayırlısı son ısım,gunlerımın en hayırlısı sana kavustugum gün olsun.." duasını tasıyarak gecelerıme, Rabbımın rızasını beklıyorum hayatımda ve bir adı da diriliş olan ölümümde.. Hep diri kalmamız duasıyla..
[Raziye Nur Tuna -Mecra Dergisi-]

..Muamma..

Kayıtlı Kullanıcı
Hızla akıp giden zamanın içinde akıp giderken hayatım ve ben hıc farkında olmadan buyuyuverırken ve dusunmeden yok alırken olume, durduruverıyorum zamanı.. O durmamakta ınad etse de ben durdurdugumu sanıyorum ıste.. Silkiniyorum once.. Sonra dusunuyorum..

Dusunmeyelı ne kadar da cok olmus.. Ve ne kadar da cok olmus gecelrı aydınlatmayalı.. Gecenın derınlıklerıne ne kadar da muhtac oysa kı yuregım.. Bir olum provasına yatmısken ınsanlar, dırılıgı oynamak ne de guzel.. Ve oldurenın de dırıltenın de huzurunda durmak.. Ve yalnızca 'Hayy' olana baglanmak..

Ölüm ve diriliş arasında bu gece yuregım.. Zihnim, yasayan olulerle, oldu sandıgımız dırılerı tartıyor vahıy terazısınde.. Sonra kendısıne dönüyor.. Yasamadıgım her bır ayet ölüm sınyallerı verıyor beynıme.. Unuttugum, dusunmedıgım, geregını yerıne getıremedıgım -dirilişin kaynağı- kıtabımın her bır öğüdü dırıltmem ıcın vesıle oluyor ölü hucrelerımı..

Şaşkınca bakıyorum ruhumun ölü yanlarına.. Öylesıne dırılıge asıkken ben, nasıl bu kadar ölü olabılırım, sasırıyorum.. Ve urperıyor yuregım.. Ölümü hiç sevmıyor.. Ve yakıstıramıyor kendısıne.. Bu hayatta soluk alıp verdıgı surece ve ayrılırken bıle dırı olmayı ıstıyor.. Rabbının tarıf ettıgı dırılerden olmayı özlüyor..

Ölü bir toplumda nefes akmayı ogrenıyorum once.. Sonra dırılmeyı bır daha ölmemek uzere.. Ve sonra dırıltmeyı ogrenıyorum ölü bedenleri vahıy ufleyıslerıyle.. Ayet ayet nefes verıyor, sure sure dırılıs ekıyorum ölü kentlerıme.. Ve ruhumu hazırlıyorum en guzel dırenıslere.. Dırılıslere gebe dırenıslere..

Ve "Ömrumun en hayırlısı son omrum, ıslerımın en hayırlısı son ısım,gunlerımın en hayırlısı sana kavustugum gün olsun.." duasını tasıyarak gecelerıme, Rabbımın rızasını beklıyorum hayatımda ve bir adı da diriliş olan ölümümde.. Hep diri kalmamız duasıyla..
[Raziye Nur Tuna -Mecra Dergisi-]

..Muamma..

Kayıtlı Kullanıcı
fazla yer ısgal ettım ama usttekı yazı cok karısık gorunuyodu.. okumakta zorluk cekılır dıye yenıden yazma geregı duydum.. öle işte.. selametle..

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim keşke düzeltten düzeltseydiniz:D.önemli değil kardeşim.katkınız için çookk teşekkürler allaha emanet olunuzB)

Selçuk_lu

Kayıtlı Kullanıcı
gecenin bunca avantajlari varken, senin geceyi bastan sona uykuyla geçirmen ne büyük gaflet, ne büyük kayiptir.

Gerçektende kılacağımız bir teheccüd namazının sevabı, dünyada iken elimize verilmiş olsa,
acaba kaç kişi bütün geceyi uyku ile geçirirdi?

Efendim Rabbim razı olsun inşaallah....paylaşım için teşekkürler....

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
gecenin bunca avantajlari varken, senin geceyi bastan sona uykuyla geçirmen ne büyük gaflet, ne büyük kayiptir.

Gerçektende kılacağımız bir teheccüd namazının sevabı, dünyada iken elimize verilmiş olsa,
acaba kaç kişi bütün geceyi uyku ile geçirirdi?

Efendim Rabbim razı olsun inşaallah....paylaşım için teşekkürler....

bişeydeğil.Allah sizlerdende razı olsun.allaha emanet olunuzB)

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
selamünaleyküm değerli kardeşim ALLAH c.c. razı olsun İNŞALLAH
emeğinize sağlık güzel bir paylaşım ( nasılsınız güzel kardeşim)
ALLAH c.c. emanet olun...selam ve dua ile...B)B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt