Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Biz Gençlerin Gece Hayatı Olmalı ! (2 Kullanıcı)

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
ISLAMIN GENÇ DAVETÇISI VE GECE

Islamin genç davetçisi!
Senin mutlaka gece hayatin olmalidir. Peygamberani deyisle, bir süt sagimi kadar da olsa gece uyanik olup, Allah Tealanin huzurunda bulunmalisin. Diger insanlardan farkli olarak, uykunu bölüp huzura varmalisin.

Bil ki, gecesi olmayanin gündüzü yoktur. Gece sabaha kadar yataga boylu boyuna uzanan birisinin gündüze verecegi bir seyi yoktur. Gece senin feyizle doldugun, gündüz ise bu feyzi baskalarina aktardigin vakittir. Dol ki, bosaltacagin bir seyin olsun.

Ne güzeldir gece! Yildizlarin parlayip kendisini gösterdigi, nurlarin tecelli ettigi zamandir ve mekandir gece. Görmüyor musun? Bin aydan daha hayirli olan vakit, gündüz degil gecedir. Rasullullah (sav)in su yalan dünyadaki en yüce ve mutlu ani olan Mirac, gece vuku bulmadi mi?

Evet, gece gönül adamlarinin aksama kadar bekleyip durdugu vakittir. Gece samimiyettir, gece sipsicaktir. Gecenin, yani yalnizligin riyasi yoktur. Herkes uyurken kalk, bir abdest al soguk suyla, Rabbinin huzuruna var, boynunu bük… Ona bir seyler mirildan, isteklerini sirala…gecenin nasil iletken oldugunu göreceksin. Radyo dalgalari bile gece daha iyi çeker.
Bütün bunlar olup biterken, gecenin bunca avantajlari varken, senin geceyi bastan sona uykuyla geçirmen ne büyük gaflet, ne büyük kayiptir.

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Ne güzeldir gece! Yildizlarin parlayip kensini gösterdigi, nurlarin tecelli ettigi zamandir ve mekandir gece. Görmüyor musun? Bin aydan daha hayirli olan vakit, gündüz degil gecedir. Rasullullah (sav)in su yalan dünyadaki en yüce ve mutlu ani olan Mirac, gece vuku bulmadi mi?

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
~*~

Selamün Selam Nevin ablacım..Emeğinize, yüreğinize sağlık olsun inşallah..Beğeniyle okudum..Allah c.c razı olsun bu güzel ve anlamlı paylaşımınız için ablacım. Gecelerin güzelliği hiçbir kelimeyle anlatılamaz belki..Ben de geceleri çok seviyorum ablacım..Ve hissediyorum ki, Rahman c.c'nin halk ettiği olayları, canlıları tefekkür ettiğimde ertesi güne de büyük bir enerji topluyor, şarj oluyorum deyim yerindeyse..Gündüz yapacağım hiçbir ibadet, tefekkür v.s, gece gökyüzünü tefekkür ve Kainatın Sahibine şükürle izlemek kadar haz vermiyor bana..''Aşık olan gece uyumaz..'' diye çok güzel bir söz var..Rahman c.c'yi sevdiğini söyleyenler, rahatından ve uykularından ödün vermeliler..Hem de bu rahatlığın bozulmaya hiç kıyılamayacağı bir zamanda, yani geceyken olmalı..Hamd olsun ki Rahman c.c'ye endeksli bir gece hayatımız var can ablacım:)... Ve o gece hayatının güzelliğini hiçbir şey tutamıyor..Hamd olsun, Gecenin ve Gündüzün Rabbine..Geceyi taat, dua, tefekkür ve zikirle geçirenlerden olmak duası ile..En Emin'e emanetimsiniz Nevin ablacım..Baki muhabbetle hayırlı ve bereketli günler ve ''geceler'' dilerimB)B)

~*~

aymine

Kayıtlı Kullanıcı
seiamün aieyküm kardeşim yüreğine saglık paylaşımın cok güzel vermek istedin mesaj anlamlı manen cok degerli ALLAH razı olsun ALLAH gecelerimizi gündüzlerimizi ibadetle gecirmeyi nasip eylesin

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykum selam canım.Benimde ilk okuduğumda çok hoşuma gitti.Kısa ve öz anlatmış gecenin güzelliğini bizlere.İsminin "gece hayatı"olması son günlerde revaşta olan bir durum ondan olsa gerek...Özellikle yaz geceleri çok güzel oluyor.Ben birkere niyetlendim hergece 3te kalkacaktım ama olmadı.Birkere kalkabildim.

19 ağustos depremide gece 3.02de oldu.Vardır bundada bir hikmet.Güzel yorumun için çoookk teşekkür ederim.Sanada hayırlı günler.Allah ilmini arttırsın inşaallah daha çok.:)

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
seiamün aieyküm kardeşim yüreğine saglık paylaşımın cok güzel vermek istedin mesaj anlamlı manen cok degerli ALLAH razı olsun ALLAH gecelerimizi gündüzlerimizi ibadetle gecirmeyi nasip eylesin
ve aleykum selam kardeşim.Amin inşaallah.Hoşgeldiniz bu arada hayırlı olsun:H

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Allah CC. Razı Olsun...

Allah CC. Razı Olsun...

Islamin genç davetçisi!
Senin mutlaka gece hayatin olmalidir. Peygamberani deyisle, bir süt sagimi kadar da olsa gece uyanik olup, Allah Tealanin huzurunda bulunmalisin. Diger insanlardan farkli olarak, uykunu bölüp huzura varmalisin.

Evet, gece gönül adamlarinin aksama kadar bekleyip durdugu vakittir. Gece samimiyettir, gece sipsicaktir. Gecenin, yani yalnizligin riyasi yoktur. Herkes uyurken kalk, bir abdest al soguk suyla, Rabbinin huzuruna var, boynunu bük… Ona bir seyler mirildan, isteklerini sirala…gecenin nasil iletken oldugunu göreceksin. Radyo dalgalari bile gece daha iyi çeker.
Bütün bunlar olup biterken, gecenin bunca avantajlari varken, senin geceyi bastan sona uykuyla geçirmen ne büyük gaflet, ne büyük kayiptir.

Bu güzel paylaşım için teşekkürler Nevin kardeşim...
GECE nin ne denli önemli olduğunu birkez daha bizlere hatırlattığın için...
:evet

Kimsenin ayakta olmadığı bir zamanda Yüce Mevla ile konuşmak, dertleşmek, acziyetimizi,fakirliğimizi O'na anlatmak, boyun bükmek önünde, gözyaşı dökmek, hakiki KUL olduğumuzu göstermek......NE GÜZELLLL....:A

Allah CC. yar ve yardımcımız olsun davetimizde...
Selam ve DUA ile kardeşim...
:H

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm nevin kardeşim emeyine sağlık çok güzeldi inşallah bizlerde gece ibadetlerine uyanmayı adet ediniriz

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com
Bil ki, gecesi olmayanin gündüzü yoktur. Gece sabaha kaar yataga boylu boyuna uzanan birisinin gündüze verecegi bir seyi yoktur. Gece senin feyizle doldugun, gündüz ise bu feyzi baskalarina aktardigin vakittir. Dol ki, bosaltacagin bir seyin olsun.

çok haklısın bence önemli bi konuydu eline sağlık
selametle......

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bu güzel paylaşım için teşekkürler Nevin kardeşim...
GECE nin ne denli önemli olduğunu birkez daha bizlere hatırlattığın için...:evet

Kimsenin ayakta olmadığı bir zamanda Yüce Mevla ile konuşmak, dertleşmek, acziyetimizi,fakirliğimizi O'na anlatmak, boyun bükmek önünde, gözyaşı dökmek, hakiki KUL olduğumuzu göstermek......NE GÜZELLLL....:A

Allah CC. yar ve yardımcımız olsun davetimizde...
Selam ve DUA ile kardeşim...:H

Allah c.c sizlerdende razı olsun.Açıkçası başlık çok hoşuma gitti.O yüzden ekledim.Sizde allaha emanet olunuz:]

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bil ki, gecesi olmayanin gündüzü yoktur. Gece sabaha kaar yataga boylu boyuna uzanan birisinin gündüze verecegi bir seyi yoktur. Gece senin feyizle doldugun, gündüz ise bu feyzi baskalarina aktardigin vakittir. Dol ki, bosaltacagin bir seyin olsun.

çok haklısın bence önemli bi konuydu eline sağlık
selametle......

Sağol neslihan abla yoksun msnde hiç:)Sende selametle kal canım ablam:H

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
0c90a8cfbc.gif

______~~hayırlı nurlu geceler kardeşcagızım~~

Kaan Erdem

Yönetici
selamünaleyküm kardeşim.muhteşem bir paylaşım.başlık olarak evvelindeki zararımı,içerik olarak okuyunca ise şimdiki çabamı ALLAH cc rızasını,algıladım,daldım ve şu an idrak edenlerden olmak adına duadayım inşaALLAH.

selam ve dua ile kalın hayırlı ve bereketli geceler olsun kardeşim.selametle.

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykum selam.Katkın için ve duyarlılığın için çok teşekkür ederim.Rabbim razı olsun.Selametle kalın.

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
GÜZEL KARDEŞİM KUSURA BAKMA AMA BELKİ BİLGİN VARDIR DİYE SORUYORUM PROFİLLERİMİZİN ALTINDA

BU YAZIYOR DİKKATİNİ ÇEKTİMİ ??

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı

Ne güzeldir gece! Yildizlarin parlayip kensini gösterdigi, nurlarin tecelli ettigi zamandir ve mekandir gece. Görmüyor musun? Bin aydan daha hayirli olan vakit, gündüz degil gecedir. Rasullullah (sav)in su yalan dünyadaki en yüce ve mutlu ani olan Mirac, gece vuku bulmadi mi?

Selamünaleyküm Nevin kardeşim ALLAH razı olsun.
Çok güzzel bir paylaşımdı. Evet çok haklısınız ne büyük GAFLET değil mi uyku ile geçirmek o güzelim nurlu vakitleri...ALLAHım O nurdan nasiplenmek istifadelenmek için uykumuzu bölüp huzuruna varma gücü ver bizlere...
ALLAHım herkes uyurken kalkıp huzurunda konuşmak için fırsat ver bize...
Gecenin sessizliğine sessiz çığlıklarımız karışsın inşaAllah...
gece ağlamak ne güzeldir Nevin Kardeşim İnanın Çok ama Çok huzur verir insana...Zaten gün içinde yaptıklarımız belli.....
Ama gecemizi bari boş geçirmeyelim...İnşaAllah...

ALLAHım Gecelerin feyzinden nasiplenmek için Güç ver bizlere...

ALLAHa emanet olunuz Değerli kardeşim
Selam ve dua ile...
hayırlı Nurlu geceleriniz olsun İnşaAllah...

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
güzel Kardeşim Kusura Bakma Ama Belki Bilgin Vardir Diye Soruyorum Profillerimizin Altinda

Bu Yaziyor Dikkatini çektimi ??
Hayir Canim Haberim Yok Ne Anlama Geliyor.sende Kusura Bakma şimdi Gördüm Yazini.hayirli Sabahlar:h

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm Nevin Kardeşim Allah Razı Olsun.
çok Güzzel Bir Paylaşımdı. Evet çok Haklısınız Ne Büyük Gaflet Değil Mi Uyku Ile Geçirmek O Güzelim Nurlu Vakitleri...allahım O Nurdan Nasiplenmek Istifadelenmek Için Uykumuzu Bölüp Huzuruna Varma Gücü Ver Bizlere...
allahım Herkes Uyurken Kalkıp Huzurunda Konuşmak Için Fırsat Ver Bize...
gecenin Sessizliğine Sessiz çığlıklarımız Karışsın Inşaallah...
gece Ağlamak Ne Güzeldir Nevin Kardeşim Inanın çok Ama çok Huzur Verir Insana...zaten Gün Içinde Yaptıklarımız Belli.....
ama Gecemizi Bari Boş Geçirmeyelim...inşaallah...

allahım Gecelerin Feyzinden Nasiplenmek Için Güç Ver Bizlere...

allaha Emanet Olunuz Değerli Kardeşim
selam Ve Dua Ile...
hayırlı Nurlu Geceleriniz Olsun Inşaallah...

Ve Aleykum Selam Değerli Hocam.çok Sağol Değerli Yorumun Için.dualarina Amin Diyorum.gece Kalkmak Nasip Oldu Azda Olsa Ama Inşaallah çoğalir.selametle Kalin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt