Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BİZ BİZ DEĞİLİZ ARTIK (1 Kullanıcı)

medahms

Kayıtlı Kullanıcı
s.a siz beni bir türlü anlamak istemediniz ya,neyse fatma hanım,bir kere üç kere görüşme ile ilgili bir ayet göstermediniz bana geçen bahsettiğin de ALLAH'IN sözü var demiştiniz.nur süresini zaten biliyordum ben;mü'min kadın ve erkeklere söyle
gözlerini harama bakmaktan sakınsınlar,iffetlerini esirgesinler.
görünen yerleri müstesna ziynetlerini teşhir etmesinler.
"böyle olduğunu,ben iffetlerini bozsunlar mı dedim yoksa harama mı baksınlar dedim kadın ya da erkeğe,Allah aşkına yapmayın/

evlerinizde oturum eski cahiliye kadınları gibi açılıp saçılmayın
namazı kılın zekatı verin allah ve rasulüne itaat edin.ey ehl-i beyt
allah sizden sadece günahı gidermek ve sizi tertemiz yapmak istiyor.
evlerinizde okunan allah'ın hikmtelerini ve ayetlerini hatırlayın.
şüphesiz allah herşeyin iç yüzünü bilendir ve her şeyden haberi olandır/ahzap 33=34
bu ayette peygamber hanimlarina ait bir ayettir\ve konumuzla alakali degil malesef/son olarak da hatirlamadiginiz diger ayette budur herhalde\ Zina eden erkek, zina eden veya müşrik olan bir kadından başkası ile evlenmez; zina eden kadınla da ancak zina eden veya müşrik olan erkek evlenir. Bu, müminlere haram kılınmıştır. nur 3
iki insain evelemeleri icin yan yana gelip birbirlerini tanimalarini dahi istemiyorsunuz anlamiyroum/insanlar kaderlerini kendileri belirler\siz simdi kader inancini da kabul etmiceksinz\bu konu icin de mustafa islamoglunu tavsiye ederim/Allaha emanet olun

a.s...
raimen kardeşim
ayetler illa üç defa görüşmelisiniz
demiyor birazda ayetleri yorumlayıp anlmak gerekiyor....
akarabaları bile (birinci dereceden olanlar hariç)
kadın-erkek haram sayarken siz elin adamı-kızı ile flört etmeyi uygun buluyorsunuz....
biz burda tanımalarına karşı değiliz flörte karşıyız flört ayrı şey tanıma ayrı şey
sen kalk kız -erkekle 1,2,3,4... ay 1,2,3 sene biribirini tanı olurmu???
efendimizle hazreti hatice flört ederek mi evlendi acaba???
siz şimdi o devir başka bu devir başka dersiniz....
zaten efendimizin devrinden ayrıldığımız için bu hale gelmedik mi?
ateşle barut yanyana olucak ve bunun adına evleneceğim kişiyi tanımalıyım diyorsunuz....bu nedir biliyormusunuz...
ALLAH'ım sen haram kıldın ama ben tanımak için flört ediyorum...
şimdi rıza-ı ilahi nerde....ALLAH'ın razı olmadı bir şekilde o kişiyi tanısan ne olucak tanımasan ne olucak.....
siz değil rabbül alemin razı olsun....
bakın ben size teminat veriyorum daha doğrusu ben değil
ALLAH TEALA veriyor;
mü'min kadınlar mü'min erkeklere
mü'min erkekler mü'min kadınlar
kötü kadınlar kötü erkeklere
kötü erkekler kötü kadınlara....

flört yabancı kültürler tarafından dinimize sokulmuştur....
dinimize sonradan sokulan şeyler dini yıkmak amaçlıdır...
altını çiziyorum tanımaya değil flört'e karşıyız....
bu ikisini karıştırmayalım....
vesselam.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt