Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Biz acaba neresindeyiz… (1 Kullanıcı)

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı
Biz acaba neresindeyiz…

1400 yıldan buyana sürülen bir dava. Üstadın dediği gibi Bu dava hor, bu dava öksüz, bu dava büyük!.. peki biz bu davanın neresindeyiz ? ve biz bu davada etkin miyiz ? bazılarımız davada olmayı mitiglerde boy göstermek protestolarda en önde görünmek sanıyorlar.Bir yönümüzde var ki ne güzel kanıyoruz, kendimizi dinde olmayan sınıflara bölüyoruz. Kimimize sağcı diyorlar kimimize solcu hatta İslamcı dedigimiz kesimde bile muhtaşem bir ayrımcılık var. Partilere bölünmüşüz !!! peki acaba bizim anlamadığımız ve efendimizin ümmetim 70 bin fırkaya bölününecek ve içinden sadece ehli sünnet kalacak diğerleri helak olacak hadisine göre biz nerdeyiz ? sözde hepimiz ehli sünnet olduğumuzu soylüyoruz.Yapanlarımızı tenzih ederim ama hala lavabo alışkanlıgımızı bile sözde çağdaş ölçülerle ögrenirken ve hala su içmenin bile nasıl olduğunu bilmezken biz nasıl dava savunucaz ? ülkemiz içinde fuhuş,içki ve akla gelebi gelmeyecek tüm şeytan oyunları alelade dönerken biz bunun neresindeyiz? Onları düşünelim kardeşlerim. Ögle bir neslin torunlarıyız ögle bir davanın savunucularıyız ki bir savaş sırasında kale düşmüyor ve komutan soruyor: Hangi sünnete eksiğimiz var ve bulunuyor ki bir tanesi misvak kullanmamış ve sonra kale düşüyor öğle bi neslin evlatlarıyız ki Efendimize saygı için Osmanlı Padişahlarının kavuklarının üstünde bir süpürge simgesi vardır bu efendimizin ravsasının süpürgecileriyiz anlamına gelir ve orayı temizleyenlerin maaşlarını kendi şahsi servetlerinden verirlerdi. Şimdi yaşadığımız çağa baktığımızda yanı başımızda ki kardeşimiz içki kulanıyor göz göre göre zina içinde ama elimiz bile kalkmıyor yapma diye. Sözüm ilk önce kendi nefsime daha sonra tüm hepimize. !!! acaba biz efendimiz (sav) in bahsettiği fırkalardan hangisindeyiz ? acaba biz ehli sünnet miyiz ? ALLAHU AZİMİŞAN hazretleri bizleri affetsin ve inşallah efendimiz sav layık bir şekilde ehli sünnet olarak aşr edilenlerden oluruz. MEVLAM NURUNUZU ARTTIRSIN İNŞALLAH. (hakkınızı helal ediniz.)

cigdem

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Biz acaba neresindeyiz…

Allah razı olsun.Rabbim bizleri Kuranın yolundan ve efendimizin sünnetinden ayırmasın.Yaşamayı nasip etsin.

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm kardeşim.Allah razı olsun.inşAllah yüce rabbim bize B)B)peygamber efendimize(s.a.v)B)B) layık bir ümmet olmayı nasip eder..."tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır" misali bizlerde en yakınımızdaki insanlara güzel şeyleri güzel bir şekilde anlatsak ,inanıyorum ki güzel şeylere vesile oluruz rabbimin izniyle..selam ve dua ile..

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. arkadaslar,kerdesim cok tesekkur ediyorum yazindan dolayi.Allah bizleri dogru nerdeyse orda tutsun insallah.Bence ehli-sunne,sie ve baska firkalari insanlar kendileri cikarmis ,uymayalim bunlara ve sadece kendi ahlakimizi peygamber(s.a.v.) efendimizin ve Alla(c.c.) in buyurdugu gibi koruyalim buyruklara uygun bir insan olmaya calisalim ve dusunuyorum ki,hic fark etmicek ki,bu insan hangi firkadandir,yeterki ameli dogru olsun...
Allah hepimize dogru yol gostersin ve bu yoldan bizleri uzak eylemesin insallah....B)B)B)

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. arkadaslar,kerdesim cok tesekkur ediyorum yazindan dolayi.Allah bizleri dogru nerdeyse orda tutsun insallah.Bence ehli-sunne,sie ve baska firkalari insanlar kendileri cikarmis ,uymayalim bunlara ve sadece kendi ahlakimizi peygamber(s.a.v.) efendimizin ve Alla(c.c.) in buyurdugu gibi koruyalim buyruklara uygun bir insan olmaya calisalim ve dusunuyorum ki,hic fark etmicek ki,bu insan hangi firkadandir,yeterki ameli dogru olsun...
Allah hepimize dogru yol gostersin ve bu yoldan bizleri uzak eylemesin insallah....B)B)B)

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

kardeşim EFENDİMİZİN HADİSİ ŞERİFİ ÜMMETİM 70 BİN FIRKAYA BÖLÜNECEK İÇİNDEN SADECE EHLİ SÜNNET KALACAK kesindir bu sen fırkalardan birine bölünme dilin ırkın rengin ne olursa olsun ehli sünnet olman yeterli kardeşim s.a.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

EVET İSLAM DA DİN DİL IRK VE (ŞİVE) AYRIMI YOKTUR.

emsal

Kayıtlı Kullanıcı
RE: s.a

sıze daha once yazmıstım kısmi olarak yorumunuza katılıyorum fakat direniş olmasa verdıgımız tavızlerın ardı arkası gelecektır demek ıstedıgım su eylemlerımız direnişimiz kadermızi belirleyecektır

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

eylemler direnişler olcak tabi ki her yerde her zaman ama biz müslümanız müslüman tavrı göstermeli ben hiç bi yapılan tepkileri küçümsemiyor yada dogru yada yanlış yapıldı demiyorum siz yanlış anlıyorusunuz. benim soylemek istedigim ana tema YARILMADAN BİRLİK OLMAK İÇİMİZDE ŞUCU BUCU DEGİL YANİ CEMAAT HALİ BAŞKA DÜNYAVİ BAZI KURUM VE KURULUŞLAR ALTINDA DEGİL...kısaca EHLİ SÜNNET VEL CEMMAT BİRLİGİ OLMALI TÜM İSLAM DÜNYASINDA...B) etrafında toplanmalı...

emsal

Kayıtlı Kullanıcı

Daha oncede belırtmıstım kısmi olarak yorumunuza katılıyorum dıye ama her ınsanın ılgı noktası aynı degıldı sız ummetın bolunmesı uzernde durmussunz ama benım ılgımı ceken tepkının gızlenılmesı hususunda yazdıgınız cumle neyse her ınsan aynı dusunceyı paylasmayabılır . msjıma verdıgınz cvp ıcın tesekkurler Allaha emnet olun selametle...

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

est haklısınız ikimizde başka konu üstünde duruyoruz... cevap vermekte bi agırlı olmuyor ama özel msj takibi daha zor sevgili kardeşim...

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim.Aradan 3 yıl geçmesine rağmen saymış olduğunuz şeyler hızla katlanarak devam etmekte.İslam gitgide ılımlaşmakta.Kötülükleri ise islam kisvesi içinde yapmaktalar.Böylelikte de yapılanlar meşrulaşmaktadır.Üzülerek söylemek gerekirse işin özü bu.Sanırım bölünüp parçalandık ülke ve halk olarak lakin daha pek farkında değiliz.Kocamannn uyuyan bir deviz.!!

Selam ve dua ile

yalinsak

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH yolumuzdan ve inancımızdan saptırmasın.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt