Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Biri bana akıl versin lütfen (2 Kullanıcı)

hilal76

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar şimdi bazıları yazdıklarımı okuyunca bizene senin hayatından diyebilirler ama lütfen bana akıl verin benim bir sorunum var arkadaşlar benim
bir akrabam var ben onunla aynı ortamda çalıştım ve benim için herzaman bir abi, akraba'dan öteye gitmedi fakat bu insanın bana ilgisi olduğunu farkettim ve ben ondan uzak durmaya başladım ama bana evlenme teklif etti tamam çok iyi bir insan ve ailemde onaylıyor ve son kararı bana bırakıyor arkadaşlar erkekler neden böyle yapıyorlar anlamıyorum hani kaleyi içten fetetme tabiri vardırya işte o da öyle yapıyor yani ailemin gözünde ondan iyisi yok kime söylesem kabul etdiye baskı yapıyorlar kafam çok karışık bu insanı kendimden uzaklaştırmak için ne yapmalıyım ben

semos

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Biri bana akıl versin lütfen

s.a.
kardeşim. nacizane benim fikrim, eğer kafan bu denli karışık ise bence istihareye yat derim. bence kafanın karışıklığı, sanki seninde o şahısa olumlu düşüncelerin var. eğerki ailende istiyosa bence onların dediğini yap. tabi bana söylemesi kolay. benim başıma böle bişe gelseydi şahsen istihareye yatardım. rabbim gönlüne göre versin inşallah. evlilik işi zor iş kardeş.bende zaten 15 gün önce çok sevdiğim sözlümden ayrıldım. ne desem boş yani. rabbime dua et devamlı inşallah bizleri bu dar boğazdan kurtaracak. selametle güzel kardesim.allaha emanet olasın inşallah. selam ve dua ile

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

hilal76 yazdı:
Arkadaşlar şimdi bazıları yazdıklarımı okuyunca bizene senin hayatından diyebilirler ama lütfen bana akıl verin benim bir sorunum var arkadaşlar benim
bir akrabam var ben onunla aynı ortamda çalıştım ve benim için herzaman bir abi, akraba'dan öteye gitmedi fakat bu insanın bana ilgisi olduğunu farkettim ve ben ondan uzak durmaya başladım ama bana evlenme teklif etti tamam çok iyi bir insan ve ailemde onaylıyor ve son kararı bana bırakıyor arkadaşlar erkekler neden böyle yapıyorlar anlamıyorum hani kaleyi içten fetetme tabiri vardırya işte o da öyle yapıyor yani ailemin gözünde ondan iyisi yok kime söylesem kabul etdiye baskı yapıyorlar kafam çok karışık bu insanı kendimden uzaklaştırmak için ne yapmalıyım ben
OH BAK İŞTE BULMUŞSUN DAHA NE İSTİYORSUN .ERKEKLER KALEYİ İÇTEN FET EDİYORLAR AMA KIZLARDA ÇOK NAZLI CANIMMM.:)

@adalet@

Kayıtlı Kullanıcı

hakkında hayırlı olanı iste ve bence istihare ye bir başvur.ben öyle yaptım şimdi çokşükür evliliğimden memnunum.;)

hilal76

Kayıtlı Kullanıcı

semos yazdı:
s.a.
kardeşim. nacizane benim fikrim, eğer kafan bu denli karışık ise bence istihareye yat derim. bence kafanın karışıklığı, sanki seninde o şahısa olumlu düşüncelerin var. eğerki ailende istiyosa bence onların dediğini yap. tabi bana söylemesi kolay. benim başıma böle bişe gelseydi şahsen istihareye yatardım. rabbim gönlüne göre versin inşallah. evlilik işi zor iş kardeş.bende zaten 15 gün önce çok sevdiğim sözlümden ayrıldım. ne desem boş yani. rabbime dua et devamlı inşallah bizleri bu dar boğazdan kurtaracak. selametle güzel kardesim.allaha emanet olasın inşallah. selam ve dua ile

iginiz için teşekkür ederim kardeşim sözlünüzden ayrılmışsınız ALLAH sizinde karşınıza doğru insanı çıkarsın inşALLAH

hilal76

Kayıtlı Kullanıcı

Melaike_binti_Haci yazdı:
Ebû Hümeydden nakledilen Hadîs-i Şerîfte: Biriniz kadına tâlip olduğunda, evlenme gayesiyle bakmış olduktan sonra ona bakmasında günah yoktur. buyurulmuştur.

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
Ey gençler topluluğu! Gücü yeteniniz, evlensin. Çünkü bu, gözü haramdan daha iyi korur, edep yerini de.
Gücü yetmeyen ise, oruç tutmalıdır. Çünkü orucun, şehveti kırma özelliği vardır.
Alkame radıyallahu anh. Buhârî.

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
Kadınlarınızın hayırlısı ile evlenmeye bakın. Denginiz olanlarla evlenin! Birbirlerine denk olanları evlendirin.
Aişe radıyallahu anha. İbn Mâce.

Evlenmek sünettir ve gözü haramdar korur kardes. Eger dinine bagli bir cocuk ise,sanada denk biriyse neden olmasin. Iyice arastirmakta yarar var tabi. Tabi herseyin en dogrusunu Allah(c.c.) bilir,biz bilemeyiz. Allah(c.c.)yardimcin olsun. Ayrica bol bol dua et. Dua ibadettir.
Ameller niyetlere göredir....

ALLAH sizlerden razı olsun elbette birgün evlenicem ALLAH herkesin karşısına hayırlı birini çıkarır fakat doğru seçim yapmak çok zor

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

Kardeşim benim şahsi görüşüm istemiyorsan ailende ozrla verecek derecede baskı yapmıyorlarsa ve abi gibi gördüm diyorsun o abi konusununda seni zorlaycağını düşünüyorsan kabul etme derim. Arkadaşların dediği gibi inş. istihareye yat. Rabbul Alemin hakkımızda hayırlısını versin.

Baskı yapıyorlar diye hemen kabul etme düşün taşın hemde iyice düşün sessiz bi ortamda kendinle istişare et ondan sonra kabul et veya etme derim. Tabi bunlar benim şahsi götüşüm aklınızı karıştırmak istemem.

Ben istemeyen bir kızın zorla evlendirilmesine karşıyım. Rabbim bu durumda olanlara bolca sabırlar versin. Hakkında hayırlısı olsun kardeşim

hilal76

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
hilal76 yazdı:
OH BAK İŞTE BULMUŞSUN DAHA NE İSTİYORSUN .ERKEKLER KALEYİ İÇTEN FET EDİYORLAR AMA KIZLARDA ÇOK NAZLI CANIMMM.:)

ya naz falan yaptığım yok aslında ben kaderci bir insanım o yüzden kafam karışık

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

hilal76 yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
hilal76 yazdı:

ya naz falan yaptığım yok aslında ben kaderci bir insanım o yüzden kafam karışık
ABLACIGIM ŞAKA YAPIYORUMYA.RABBİM HAYIRLISINI VERSİN İNŞ.

hilal76

Kayıtlı Kullanıcı

ARKADAŞLAR YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM HEPİNİZE

Ben öyle zorla evlendirilecek biri değilim aslında ama bu bahsettiğim insan askere gitmeden önce bana konuyu açmıştı ve bende hayır cevabını verdim askerden geldi ve hala ısrar etmesi evime gelip ailemle samimi olması sinirimi bozuyor ben güzellikle hayır diyorum bu arkdaş inada biniyor hakkımızda hayırlısı neyse o olsun

avdan

Kayıtlı Kullanıcı

KARDEŞLERİM BENDE HANIMI HALASI SAYESİNDE AYARLAMIŞTIM:D AMA O.ÜNİVERSİTE MEZUNU OLDUĞU İÇİN KABUL ETMEZ DİYE ÇOK KORKMUŞTUM HABER ONA GİTTİĞİNDE TEREDDÜTTE KALDIĞI İÇİN İSTİHAREYE YATMIŞ SONRA BANA ANLATTI YEMYEŞİL VE ÇİÇEKLERİN ÇOK OLDUĞU BİR YERDE GEZERKEN GÖRMÜŞ KENDİSİNİ ŞİMDİ ÇOK MUTLUYUZ ALLAH HERKESE BU MUTLULUĞU NASİP EDER İNŞAALLAH DOĞRU İNSANI BULDUĞUNA İNANDIĞIN ZAMAN HEMEN YAPIŞTIRACAKSIN NİKAHI HERKESE SAYGILARB)

serife07

Kayıtlı Kullanıcı

kardeşim önce kalbin ne diyor en önemlisi o bence. ben eşimle ilk karşılaştığımda allah tarafından ona karşı içimde bir sıcaklık hissettim . şimdi ki tabirle elektrik. ilk etkileşim önemli bence. ben evlenmeden önce her zaman hakkımda ne hayırlıysa onu istemiştim. rabbim bana onu nasip etti. hani derler ya birisi eğer nasibinse ağzın dilin bağlanırmış.ben bunu çok merak ederdim evlenmeden önce. ama başıma gelince anladım.ben mutluyum elhamdülillah.rabbim hakkında ne hayırlıysa sana onu nasip etsin inşeallah. bir ömür boyu mutlu olabileceğin biriyle evlenirsin inşeallah. eğer istemiyorsan ailen istiyor diye isteme bence. acizane fikirlerim.RABBİM YAR VE YARDIMCIN OLSUN. MEVLAM GÖRELİM NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER.

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

tamamen senın kararın fakat eğer ıyı bırıyse ve ailen onaylıyorsa neden olmasın bir suru gorucu uzuluyle yapılan evlılıkler ayrıca sevenlerde var ama 1-2 sene ıcınde anlasamayıp ayrılanlar ya kıscası eger sen kendını ona yonlendırırsen yanı kendını psıkolojıkmen hazırlarsan sende ona ılgı duymaya baslarsın .Yine her seyın hayırlısıB)

hilal76

Kayıtlı Kullanıcı

333333 yazdı:
SEVGİLİ CAN KARDEŞİM ALLAH SENİN HAKKINDA NE HAYIRLI İSE ONU SANA NASİP KILMASINI DİLİYORUM.. ANCAK BURADA ACİZANE SANA BİR ABİN OLARAK İLERİ GÖRÜŞLÜ BİRİ OLARAK ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM .SAKIN OLAKİ SANA EVLENME TEKLİFİ YAPAN BU KİMSE HELE AKRABANSA BUNDAN ÇOK UZAK DURMANI TAVSİYEDEN BAŞKA DİYECEĞİM NE OLA BİLİR BİR BİLGİM VARKİ BUNU SANA KESİNLİKLE REDDETMENİ TAVSİYE EDİYORUM,,,ANNENİN VE BABANIN TABİKİ GÖRÜŞLERİNİ ALACAKSIN FAKAT BU SENİN HAYATIN OLDUĞU İÇİN KESİN KARARI SENİN VERMENİ DİLERİM.SAKIN BİR ZAAFA GELİP KABUL ETMEYESİN SENİN SONUN BAŞLANGICI OLABİLİR NEDEN BU KADAR NET KONUŞUYOSUN DİYE BİLİRSİN FAKAT,BİLGİ VE GÖRÜŞÜMÜ YABANA ATMAMANI DİLİYORUM.. SANA HAYATINDA BAŞARILAR TEMENNİ EDER... SAYGILAR SUNARIM..

Abicim teşekkür ederim görüşlerin için çok net bir şekilde kabul etme diyororsun katılıyorum size ben akraba evliliğine karşıyım ama karşımdaki insana bunu birtürlü anlatamadım akraba olduğumuz için çoğu ortamda biraraya geliyoruz ve rahatsız oluyorum açıkcası tamam ben bu insanı tanıyorum çok iyi bir insan olgun biri tam evlenilecek bir insan ama çok düşündüm kararım kesin belki ailem üzülecek ama yapacağım bişey yok

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. KARDEŞİM GEC GORDUM BIRAZ AMA.. ZOR BIR DURUM AİLEN KARAR SENIN DIYOSA SENDE VER KARARINI SAYGIYLA KARŞILARLAR..HERALDE..OLMADI SENDE GUZEL BIR DILLE REDDET..EGERKI ISTEMIYOSAN..ALLAH YARDIMSIN OLSUN İNŞ..ALLAH A EMANET OLUN..SELAMETLE..B)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

hilal76 yazdı:

sevgili kardeşim, meselen içinden çıkılmaz değil aslında.. duygularını ve düşüncelerini muhasebeye çekmelisin. onun hakkında neler düşünüyorsun, sence o nasıl biri? yazından anladığım kadarıyla onu istemiyorsun, sevgili kardeşim, evlilik zorla olacak bir şey değildir. böyle bir şeyi islam da onaylamıyor zaten. senin gönlün yoksa ailenin de yapabileceği pek bir şey kalmıyor geriye.. durumu ailenle konuşmalısın ve onun hakkındaki düşüncelerin neyse bunu ailenle mutlaka paylaşmalısın.. nihayetinde en doğru kararı sen kendin verirsin sevgili kardeşim, kimsenin etkisinde kalmamaya çalış, kararını verirken..RAbbim yardımcın olsun inş.selam ve dua ile kardeşim

hilal76

Kayıtlı Kullanıcı

aliye_aliye yazdı:
hilal76 yazdı:

sevgili kardeşim, meselen içinden çıkılmaz değil aslında.. duygularını ve düşüncelerini muhasebeye çekmelisin. onun hakkında neler düşünüyorsun, sence o nasıl biri? yazından anladığım kadarıyla onu istemiyorsun, sevgili kardeşim, evlilik zorla olacak bir şey değildir. böyle bir şeyi islam da onaylamıyor zaten. senin gönlün yoksa ailenin de yapabileceği pek bir şey kalmıyor geriye.. durumu ailenle konuşmalısın ve onun hakkındaki düşüncelerin neyse bunu ailenle mutlaka paylaşmalısın.. nihayetinde en doğru kararı sen kendin verirsin sevgili kardeşim, kimsenin etkisinde kalmamaya çalış, kararını verirken..RAbbim yardımcın olsun inş.selam ve dua ile kardeşim

sağol kardeşim inanın yazıları okuyunca biraz rahatladım ya yaşım daha 22 ve evliliği düşünmüyorun ama bilirsiniz aileler kızların biran önce evlenmelerini ister sonuçta her kızın karşısına bir çok insan çıkar benimde bahsettiğim insan birkaç senedir ısrar edince ister istemez biraz kafam karıştı ama kararımı verdim ben eğer bu insanla evlenmek isteseydim böyle bahaneler bulmaya çalışmazdım bukadar düşünmezdim ALLAHyolunu açık etsin o insanın ve umarım çok mutlu olur

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

hilal76 yazdı:
aliye_aliye yazdı:
hilal76 yazdı:

sağol kardeşim inanın yazıları okuyunca biraz rahatladım ya yaşım daha 22 ve evliliği düşünmüyorun ama bilirsiniz aileler kızların biran önce evlenmelerini ister sonuçta her kızın karşısına bir çok insan çıkar benimde bahsettiğim insan birkaç senedir ısrar edince ister istemez biraz kafam karıştı ama kararımı verdim ben eğer bu insanla evlenmek isteseydim böyle bahaneler bulmaya çalışmazdım bukadar düşünmezdim ALLAHyolunu açık etsin o insanın ve umarım çok mutlu olur

haklısın sevgili kardeşim, her şeyde vardır bir hayır, sen böyle düşünüyorsan kararını vermişsin demektir. Rabbim ikiniz hakkında da hayırlısını nasip etsin inş.. selam ve dua ile

tayyar

Kayıtlı Kullanıcı
RE: biri bana akıl versin.

RE: biri bana akıl versin.

rahman ve rahim olan allahın adıyla .hilal76 kardeş akraban olan abi gibi gördüğüm dediğin akranın dindarmı siz onun hareketlerini beğeniyormusunuz?
neden onunla evlenmek istemiyorsunuz?bir sakıncası varmı? bu sorulara samimi şekilde cevablandırısan size yardımcı olabiliriz.size ondan sonra ne yapmanız gerektiği hakkında yol gösterebiliriz.allaha emanet olunuz.selam ve dua ile

edaalican

Kayıtlı Kullanıcı

TERCİHLERİMİ YAPTIĞIMDA AKLIM YOKTU,AKLIMI BULDUĞUMDA İSE TERCİHLERİMİ YAPMIŞTIM. (kardesim yinede en son karar senin Allah hayırlısını nasip eylesin B)B)benım fıkrım sen kaybedeceksın :(:(:(

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt