Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

birazda gülelim..... (1 Kullanıcı)

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Herr Ziya

Herr Ziya

HERR ZİYA
Kibar adam ziya bey.
İnce, nazik, centilmen.
İltifatı, itibarı sever.
Nezaket ve saygı gördü mü coşar.
Medeniyete bayılır.
Kaba saba adamları sevmez.
Herkese değer verir, karşılığını bekler.
Almanya ya gitmiş bir zamanlar, işçi olarak.ama sevmez alamanları.
Ukala millet şu almanlar, hemi de soğuk, kibirli,burnu dik beğenmezler bizi. Bizmkiler orada 5. sınıf adam!
Ulan, dedim pis almanlar sürteceğim burnunuzu, göstereceğim size
Türk ün asaletini.fırsatlarını kolluyorum.
İşe gidiyorum birgün, erkenden, sabahın körü, apar topar düştüm yola.
Bir baktım ayağımın dibinde, kaldırımda bir para..eğilip aldım, açtım, iç içe iki beş yüzlük.. bin mark yani. İstesem cebime de korum, gören yok, amma komadım. Ulan almanlar, dedim şimdi düştünüz mü elime..
Göstereyim ben size Türk ün kim olduğunu. Para elimde vardım karakola. Oranın polisi bizimkine benzemez, forslu, hakim gibi bi şey hepsi.
_gutentang dedim.
_buyur dediler.
Attım iki beş yüzlüğü masaya;
_alın dedim şurada buldum, kaldırımda.
Maksadım burunlarını sürtmek. Hayret ettiler, şaşırdılar. Bir memnun
Oldular ki sorma.
_danke dediler çok danke!
Hah dedim içimden, şöle yola gelin bakıyım!
Hemen bir neskafe getirdiler, verdiler elime.
_sana minnettarız. Lütfen isminizi bağışlayın.
_ziya dedim. Türk ziya!
_danke herr ziya danke. Adresiniz lütfen.
Saydım bir bir; şu cadde, şu sokak…
Hemen bir tutanak tuttular, imzaladılar, imzalattılar.
Durmadan danke danke diyip duruyorlar. Şöyle ayaklarından kafalarına kadar bir baktım;
_önemli değil dedim, ben Türk üm, sıktım ellerini.
Kapıya kadar uğurladılar beni.
Görün lan alçaklar, dedim, beğenmediğiniz türk neymiş, görün!
Çıktım gittim.
Derken bir gün bir mektup getirdi postacı. Baktım üstüne, gönderen
Hanesi gavurca. Ulan dedim, kim gönderir bunu. Merak ettim, açtım ki..işte o parayı teslim ettiğim karakoldan geliyor.
Herr ziya diye yazmışlar,selam bakidir. Bize teslim ettiğiniz bin markın sahibi çıkmadığı için üç mark posta parası kesilerek 997 mark adresinize gönderilmiştir. Güle güle harcayın. Danke !

Ulan şaırdım yav…
Şu gavurdaki dürüstlüğe bak arkadaş!
Hayretim arttı!
Dürüst ol canımı ye!
_kazın lan dedim, kazın buraya mezarımı!
Ve…
Fırankurt ta dolaşıyorum birgün.
Şöyle camekandan bir baktım, sapsarı, dipdiri, sulu sulu armutlar. Canım çekti. Türk malı yazıyor üstünde. Lan dedim, memleket kokusu var bunda. Orda armutlar matiklerde satılır. Atarsın parayı alırsın ne
Kadar istiyorsan. Attım elli fenik, ver iki tane dedim, bastım düğmeye
ALLAH ALLAH…vermedi. Bir daha tıklattım, gene vermedi. Daldım marketin içine, hakkımı arayacağım bir türk olarak. Yoksa önemi yok elli feniğin. Bir kız çıktı önüme, saçları yapılı, kolları açık, dudağı boyalı.
_bayan dedim kim buarnın müdürü?
_benim bayım, dedi.
_matiğinize para attım, ama armutu vermedi!
_aaa dedi kız şaırdı. Özür dilerim bayım, dedi. Çok özür dilerim. Fırladı gitti, matige baktı.
_makine arızalı maalesef, çok haklısınız. Affedin lütfen affedin!
Koştu hemen marketten iki armut alıp getirdi.
_buyrun dedi, buyurun lütfen. Şu elli feniğiniz, bu armutlar da hediyemiz!
ALLAH ALLAH, ALLAH ALLAH!
Gördün mü gavuru!
Vuruldum kızın kibarlığına, ağzından bal akıyor, hemde güzel mi güzel.
_kazın lan dedim. Kazın buraya mezarımı!

Ve de…
‘Kibirli ama dürüst, soğuk amma kibar’ alaman gavurlarının içinde senelerce çalıştıktan sonra üç beş kuruş kazanıp memlekete dündü ziya bey. Vatan gözünde tütüyor…
Bir hacı murat aldı iyisinden tıpır tıpır, koç gibi araba.
Yaz, sıcak, ortalık pırıl pırıl güneş…
Alamanya da pek olmaz böle havalar. Hep puslu hep bulanık.
Atladı Antalya ya gitti… hem gezip tozacak, hem de şu romatizmalı dizlerini kuma gömecek.
Alamanya da kaptı romatizmayı. Antalya ya vardı ki;
Gözünü sevdiğimin memleketi, her yan gün güneş, her yan pırıl pırıl.
Bir taraf yeşil orman, çayır çimen… bir taraf deniz, su. Sen de cennet. Gezdi, tozdu, yundu, yıkandı, dizlerini kuma gömdü.
Gayri dönecek. Bir sabah erkenden, ılık süt gibi bir sabah, güneşe kalmadan, gün burnunu göstermeden atlayıp hacı murata düştü yola..
Geliyor ağır ağır. Her yan çiçek, çimen.. yol güllük gülistan. Bir baktı
Koca bir elma bahçesinde elma topluyor kızlar. Allı morlu fistanları, allı morlu yazmalarıyla gencecik, yeni yetme cıvıl cıvıl kızlar. Basıp hacı muratın frenine durdu. İndi. Sepet sepet elmalar. Bu güzelim, kütür kütür elmalardan alıp götürmeli eve.
_kızım dedi, iki kilo elma almak istiyorum.
_tabi emmi, dedi kızlar. Buyur al.
Yanaştı sepetlere. Daha yeni kopartılmış dalından, taptaze mis kokulu
Elmalar ki görme.
_seçebilir miyim güzel kızlar dedi.
_seç emmi, seç dediler.
Daldı sepetlerin içine, gerçi hepsi birbirinden güzeldi amma gene de
Apay seçti. Şöyle yuvarlak, renkli, sulu, irilerinden.. doldurdu bir poşete. İki kilo diyordu ya nerden baksan bir batman oldu.
Uzattı poşeti kızlara;
_buyrun, dedi. Tartın
_ne tartması emmi, dedi kız al götür! Şaşırdı.
_peki, dedi. Borcum ne?
¬_ne borcu emmi, dedi kızlar, bir poşet elmanın borcu mu olur, afiyet olsun güle güle ye!
‘ALLAH ALLAH, ALLAH ALLAH!’
Vuruldu, çoştu, uçtu bu nezaket karşısında.
_işte bu, dedi, işte bu.. gördün mü insanlığı!
Koydu poşeti yere, döndü kızlara…
_kazın, dedi. Asıl buraya kazın mezarımı!!!
ALINTI

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
DuvarcI UstasI Temel.

DuvarcI UstasI Temel.

DuvarcI UstasI Temel
Büyükşehir Belediyesi Kuruluşlarından KİPTAŞ'ın Genel Müdür Yardımcısı Emin
Batur'a, şantiyelerden birinde meydana gelen bir kaza sonunda kazaya maruz
kalan duvarcı ustasının yazdığı tutanak:

İş kazası tutanağına planlama hatası diye yazmıştım. Bunu yeterli
görmeyerek, ayrıntılı anlatmamı istemişsiniz. Şu anda hastanede
yatmama neden olaylar aynen aşağıda anlattığım gibi olmuştur:

Bildiğiniz gibi ben bir duvarcı ustasıyım. İnşaatın 6. katındaki işimi
bitirdiğim zaman biraz tuğla artmıştı, yaklaşık 250 kg. kadar olduğunu
tahmin ettiğim bu tuğlaları aşağıya indirmek gerekiyordu. Aşağıya indim bir varil buldum, ona sağlam bir ip bağladım, 6. kata çıktım ipi bir çıkrıktan geçirip ucunu aşağıya salladım. Tekrar aşağıya indim ve ipi çekerek varili 6 kata çıkardım. İpin ucunu sağlam bir yere bağlayıp tekrar yukarı çıktım. Bütün tuğlaları varile doldurdum. Aşağı indim, bağladığım ipin ucunu çözdüm. İpi çözmemle birlikte birden kendimi havada buldum. Nasıl bulmayayım ben yaklaşık 70 kiloyum. 250kg lik varil süratle aşağıya düşerken beni yukarı çekti. Heyecan ve şaşkınlıktan ipi bırakmayı akil edemedim. Yolun yarısında Dolu varille çarpıştık. Sağ iki kaburgamın burada kırıldığını sanıyorum. Tam yukarı
çıkınca 2 parmağım iple beraber çıkrığa sıkıştı. Parmaklarımda bu sırada
kirildi. Bu esnada yere çarpan varilin dibi çıktı ve tuğlalar etrafa saçıldı. Varil
hafifleyince bu sefer ben aşağıya inmeye varil yukarı çıkmaya başladı ve
yolun yarısında yine varille çarpıştık. Sol bacağımın kaval kemği de bu
sırada kirildi. Can havli ile ipi bırakmayı akil ettim. Başımı yukarı kaldırdığımda bos varilin süratle üzerime geldiğini gördüm. Kafatasımın da böyle çatladığını sanıyorum. Bayılmışım, gözümü hastanede açtım.

Cenabı Hak'tan tüm kullarını böyle görünmez kazalardan korumasını diler, hürmetle ellerinizden öperim.

Duvarcı Ustanız Temel

hüzünlüköprü

Kayıtlı Kullanıcı
İlginç Ölümler

İlginç Ölümler

1. Jake Fen isimli Macar adam, esini korkutmak için kendini asmis pozu verdi... Eve gelen es kocasini o halde gorünce bayildi..Kapiyi açik gören komsu kadin içeri girince iki cesetle karsilastigini sanip evi soydu.Topladiklari ile çikarken Jake kadina bir tekme atti. Cesedin canlandigini sanan kadin korkudan öldü..Jake beraat etti..

2. New York'ta 5'inci caddede bir adama araç hafifçe çarpti. Adama birsey olmamisti.. Soförle konustu ve kalkacakken olayi gören biri yanina gelerek,kalkmazsa sigortadan para alabilecegini soyleyince yeniden aracin önüne yatti. Araç sürücüsü ise adamin gittigini düsünerek gaza basti ve adam öldü...

3. Bayan Carson Amerika'nin New York kentinde yasiyordu.. Birgün eglenmek için cenaze isleri yapan bir sirketle anlasti. Sirket eve telefon etti ve bayan Carson'un kalp krizi geçirip öldügünü söyledi . Aile hemen kostu. Bu sirada tabutun içinde yatan bayan Carson birden dogruluverdi. Ama kizi o anda kalp krizi geçirip öldü...

4. Romollo Ribaldo issizdi. Pisa kentinde oturan 42 yasindaki bu Italyan birgün, tabanca ile intihar etmeye hazirlandi. Esi onu engellemek icin dil döktü.. Sonunda Romolo aglamaya basladi ve intihardan vazgeçip silahini yere firlatti. Ates alan tabancadan çikan mermi esine isabet etti ve esi öldü...

5. Sibirya'nın köylerinden birinde cenaze mezarlığa götürülüyormuş. Mısır tarlasının ortasında tabut köylülerin ellerinden düşüvermiş. Tabutun içindeki ceset düşüp dereye yuvarlanmış. Akıntı, cesedi dinamitle avlanan balıkçıların yanına sürüklemiş.

Balıkçılar "Acaba adamı dinamitle biz mi öldürdük" diye endişeye kapılarak cesedi askeri kışlanın tellerine bırakmışlar. Nöbetçi er, bölgeye birinin yaklaştığını düşünerek cesedi yaylım ateşine tutmuş. Hemen ambulans çağrılmış.

Delik deşik olan ceset hastaneye kaldırılmış. Operasyon altı saat
sürmüş. Ameliyattan çıkan doktor alnından akan terleri silmiş ve "çok zor oldu ama galiba yaşayacak" demiş

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. töbe töbee ölüme gülünmez ama çok komik ya Rabbim ölümün hayırlısını nasip etsin.:K
emeğine sağlık kardeşim selametle

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Anne Terliği....:)

Anne Terliği....:)

GELDİĞİ YER: Avustralyalıların Bumerangının atasıdır, yüksek yüzdeyle hedefi vurur, vuramazsa sahibine geri döner.

İÇERİĞİ: radyoaktif madde icermeyen, kimyasal sonuclar olusturmayan, sadece kisa süreli noktasal fiziki acilar veren, yerden 50 santim ile 185 santim yüksekliginde ucma kabiliyeti olan, maliyeti ucuz, satisi-alisi yasal olan, ayaga giyilen ev esyasi görünümlü oldugu icin ayrica ruhsat gerektirmeyen kullanimi kolay silah. 1400 metre mesafeden nokta atis yapabilen silahlari yaratan insanlarin gecmislerinde olduklarini düsündügüm ev esyasidır.
isin kilicindan daha hizli cekilir, ehlinin elinde isabet yüzdesi yüksektir; terbiye amacliyken aksiyon antrenmani halini alir.hayatimda gordugum ilk kirmizi renkteki tomahawk fuzesidir.

KULLANIMI: anne terligi aslinda q nun 007 icin yaptigi bir silahtir.bu silahin TÜrk annelerinin eline ne zaman gectigi tam olarak bilinmemekle birlikte annelerin bunu james bonddan daha etkili kullandiklari asikardir.

ŞÖYLE Kİ;
anne, terligi firlattiktan hemen sonra su sozu sarfeder "getir o terligi cabuk!"...( atacaksan niye istiyon istiyosan niye atıyo dimi )

Eğer annenin gercekten o terligi istedigini saniyorsaniz zaten o terligi yemeyi haketmissiniz demektir.zira bu cumle tamamen kurbani bir ikilemin icine suruklemek icin söylenmiştir.siz kizgin bir anneye silahini teslim etmekle, istedigini yapmayarak anneyi daha daha cok kizdirmak arasinda bir secim yapmaya zorlanirken pattt! ikinci terligi yersiniz.
ve anne son psikolojik darbeyi indirir;
getir dedim sana o terlikleri!!!.
terligin verdigi zarar yasadiginiz psikolojik cokuntuye oranla bir hictir..

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
ben buldum çünkü daha öncede burada çıkmıştı

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
annelerimizden neler öğrendik

annelerimizden neler öğrendik

ANNELERIMIZDEN NE OGRENDIK?

IYI YAPILMIS BIR ISI TAKDIR ETMEYI

'Bana bakin, gidin birbirinizi disarda gebertin, evi daha yeni temizledim...!!!'

DUALARIN GUCUNU:

'Yat kalk dua et ki baban muzik setinin bozuldugunu farketmedi...'

ZAMANA KARŞI YARISMAYI:

'O oyuncaklarini topla yoksa bi tekme attigim gibi hepsini karsi sahilden toplarsin..'

MANTIKLI Dusunmeyi

'Ben oyle diyosam oyledir...!!!'

ILERI GORUSLU OLMAYI:

'cikmadan once temiz bi camasir giy.. yolda Allah korusun basina birsey

gelir kirli camasirla etrafa rezil olursun.'

HAYATIN TRAJIKOMIK YANLARINI:

'Sen daha orda gulmeye devam et, birazdan ben seni tam guldurucem...'

HAYATIN celiskilerle DOLU OLDUGUNU:

'Kapa ceneni ve corbani ic ..!!'

DAYANIKLI OLMAYI:

' O ispanak bitene kadar sofradan kalkmak YOK..!!!'

HAVA RAPORU TAHMINI YAPMAYI:

' su daginikliga bak... yabanci biri gorse odanin ortasindan kasirga gecmis sanir...'

ABARTMAYI:

'Sana 500 bin defa soyledim kirli ayakkabilarinla iceri girme diye..!!'

DAVRANIS PSIKOLOJISINI:

'Babana cekecegine biraz bana cekseydin noolurdu ...'

OLAGANUSTU DURUMLARA HAZIRLIKLI OLMAYI:

'Dinleme bakalim anne sozu dinlemee...!!! 'Kafana meteor dusecek kenara cekil' diye bagirsam onu bile dinlemezsin di mi......!!!!'

KISKANMAYI:

' Dunyada senin annen baban gibi mukemmel bi aileye sahip olmayan,

kac milyon çocuk var biliyor musun...'

SABIRLI OLMAYI;

'Baban eve gelsin, sen gorursun''

HAKKIMIZI ALACAĞIMIZI;

'Eve vardigimizda ben bilirim sana yapacagimi'

DIYALOG KURMAYI;

'Sana bir sey sordugumda cevap ver...!!'

'Ne soyleyeyim anne?' 'Sus!! Bana cevap verme!!!'

TIP BILGILERINI:

'Gozlerini sasi yaparken bir gun oyle kalivereceksin'

OLGUN OLMAYI;

'Bu tabagin hepsini bitirmezsen asla buyuyemezsin.'

GENETIK BILGILERI;

'Sen de o lanet olasi babana cektin.'

BILGELIGI

'Benim yasima gel de anlarsin o zaman.'

V E ...ADALETI;

'Bir gün senin de cocuklarin olacak.. insallah onlar da sana senin

simdi bana yaptiklarini yaparlar...'

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
.......yeni Oyun.......

.......yeni Oyun.......

[YENİ OYUN]

Herkez olmayan yani hayali bir eşya yada araç ismi yazsın !!!

ilk benden ;

müzikli tencere
:evet

bir kulum

Kayıtlı Kullanıcı
Evey Buldum Anne Karnindaki Gibi Duruyor Gerçekten çok Zekice Hazirlanmiş Teşekkür Ederim

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt