Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

birazda gülelim..... (2 Kullanıcı)

gulefsan

Kayıtlı Kullanıcı
Iki Kadinin öbür Dünyadaki Sohbeti

Iki Kadinin öbür Dünyadaki Sohbeti

İKİ KADININ ÖBÜR DÜNYADAKİ SOHBETİ

selam benim adım süheyla...
a.s. benimki de durdane sen nasıl öldün kardeş;
-Donarak öldüm.
-Ne kadar korkunç!
-Yok o kadar kötü degildi,soguktan titremem geçince isinmaya
basladim ve uyku basti, sonunda huzur dolu bir ölüm..Peki sen nasil öldün?.
Agir bir kalp krizi geçirdim. Kocamin beni aldattigini sandim ve onu
iş üstünde yakalamak için eve erken geldim, fakat evde tek basina
televizyon seyreder halde buldum....
-ee sonra ne oldu?

Kesinlikle evde baska bir kadinin oldugundan emindim. Bütün evi
aramaya basladim. Çatiyi, yataklarin altini, her yeri aradim fakat
bulamadim. Ama asiri yorulmustum, kalp krizi geçirdim ve öldüm.
-Keske derin dondurucuya baksaydin, su an ikimiz de yasiyor olabilirdik..!!!!!!!

NSBBZN

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm
paylaşımın için Allah razı olsun..
:K çok komik işede yarar ama :G

NSBBZN

Kayıtlı Kullanıcı
:Kpaylaşımın için Allah razı olsun..
selam ve daimi dua ile...:K

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
...

...

Eshab-ı kiramın büyüklerinden ve Cennetle müjdelenen on kişiden biri. Soyu, yedinci dedesi olan Kilâb bin Mürre’de, Resulullah ile birleşir. Künyesi, Ebu Muhammed’dirHicretten 44 sene önce, (m. 580) yılında doğdu. Hicretten 31 sene sonra, (m. 653) yılında, Medine’de vefat etti. İlk iman edenlerin beşincisidir.

ALLAH C.C. SEFAATLERİNE NAİL EYLESİN

Cevap:
OSMAN B. AFFÂN (r.a)
:evet

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
İKİ KADININ ÖBÜR DÜNYADAKİ SOHBETİ

selam benim adım süheyla...
a.s. benimki de durdane sen nasıl öldün kardeş;
-Donarak öldüm.
-Ne kadar korkunç!
-Yok o kadar kötü degildi,soguktan titremem geçince isinmaya
basladim ve uyku basti, sonunda huzur dolu bir ölüm..Peki sen nasil öldün?.
Agir bir kalp krizi geçirdim. Kocamin beni aldattigini sandim ve onu
iş üstünde yakalamak için eve erken geldim, fakat evde tek basina
televizyon seyreder halde buldum....
-ee sonra ne oldu?

Kesinlikle evde baska bir kadinin oldugundan emindim. Bütün evi
aramaya basladim. Çatiyi, yataklarin altini, her yeri aradim fakat
bulamadim. Ama asiri yorulmustum, kalp krizi geçirdim ve öldüm.
-Keske derin dondurucuya baksaydin, su an ikimiz de yasiyor olabilirdik..!!!!!!!
:G:K

s.a çok güzel bir fıkra aeol

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Çok Güzeldi....Paylaşım için teşekkürler...

Çok Güzeldi....Paylaşım için teşekkürler...

Acaba Öbür Dünyada Neredeler?:A

ebedi saadet

Kayıtlı Kullanıcı
selamaleyküm arkadaşlar nasılsınız uzun zamandır ziyaret edemedim siteyi.hepinizi merek ettim Allah razı olsun herkes degişik güzel şeyler yazıyor ve bu da bana daima farklı bilgiler kazandırıyor.bizlere verilmiş olan bu teknoloji gibi güzel bi nimeti bu yolda kullanmak gercektende hiç şüphe yok ki en güzel kullanış biçimidir.ve bu siteyi kullanarak vaktini bpş yere degil de böyle güzelliklere kullanan herkese ne mutlu.Allaha emanet olun

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Şifreni Verir misin?

Şifreni Verir misin?

İlginç araştırma, birinin şifresini ağzından almanın aslında sanıldığı kadar zor olmayacağını ispatlıyor.

Infosecurity Europe'un yaptığı piyasa araştırmasında, bir paket çikolata kullanılarak Londra'nın kalabalık bir tren istasyonunda, yüzden fazla çalışandan şifreleri, doğum tarihleri ve diğer gizli bilgilerini istendi. Şaşırtıcı şekilde, kadınların %45'i şifrelerini verirken, erkeklerde bu oran %10'da kaldı.
576 ofis çalışanı arasında yapılan araştırmanın çarpıcı sonuçları var. Infosecurity Europe, çekici görünen araştırmacıları bünyesine katarak bu araştırmayı Londra tren istasyonunda gerçekleştirdi. Çalışan erkek ve kadınlardan, çikolata karşılığında kendilerinden herhangi bir gizli bilgisi istendi; bu bir şifre, doğum tarihi ya da daha özel bir bilgi olabilir.
Uzaktan bakıldığında kimsenin şifresini vermeyeceği düşünülebilir, ancak durum hiç de sanıldığı gibi değil. Çalışan kadınlar arasında yapılan araştırmada, şifrelerini veren kadınların oranı %45'e kadar çıktı. Erkeklerin ise sadece %10'u bir bar çikolata için şifresini vermeyi kabul etti. Şifrelerini vermeyen çalışanlardan ise, daha farklı ama gizli kalması gereken bilgileri istendi.
İçlerinden sadece biri bu soruları yanıtlamak istemedi: "Ben bir devlet departmanında çalışıyorum ve kimseye şifremi vermem sözkonusu olamaz, bu benim işime mâl olabilir."
Yapılan bu araştırma da ortaya koyuyor ki, yüzünü ilk defa gördükleri birisinin sorularına bir çikolata karşılığında yanıt veren insanlar, yakınlarındaki insanlardan daha fazla zarar görebilir.

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
flaş,flaş,flaş...işte SOĞAN TV haberi...:)

flaş,flaş,flaş...işte SOĞAN TV haberi...:)

Ispanak ilinin,Maydonaz ilçesine bağlı,Domates köyünde acı biberlerin pusu kurarak şehit ettiği 9 tane dolmalık biber,törenle mutfağa verildi.Ayrıca yaralanan 17 patlıcan Tencere Devlet Hastanesine kaldırıldı.Köy muhtarı Karpuz'un verdiği bilgilere göre; 8 uzun namlulu pırasa ve patlamaya hazır 2 kilo mısır ele geçirildi.Gelen bilgiler arasında köy muhtarı Karpuz'un hıyar ve yoğurdun saldırısına uğrayarak cacık olduğunu öğrenildi.

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzeldi emeyine sağlık €bru kardeş
bütün bu sebzeler gelen zamlar sonucu tarlada çürümeye mahküm edildi..............

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com
way be bi çikolataya şifre ilginçmiş bende çikolatayı severim ama şifremi vermem belki 5 çikolaya hehe şaka tabi eline sağlık allaha emenet ol

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
3 Yaşindaki Enesin Günlüğü:):)

3 Yaşindaki Enesin Günlüğü:):)

Benim adım Enes......Üs yasımdayım.Yatcaz kalkcaz yatcaz kalkcaz, yas günüm olacak. Mum üflüzem. Sok seviyoyum mum üflemeyi. Bi aksam annemin mumlayını da ben üfledim. Hepşini söndüyemedim. Sok uğyaştım ama söndüyemedim, dudaklayım sısladı. Sonya ösküymeye basladım. Annem bana su veydi, ösküyüyüm gesti.

Biliyoy musunuz, bişim efde heykes bi asayip. Hele annanem!... Basımı oksayken “ aymut dafalı sosuğum” diyo. Boynum aymut sapı gibiymiş, dafam aymut gibiymiş ve annanem aymut dafalı sosuklayı sok seveymiş. Yayamazlık dapınca da “deli dana ” diyo bana. Bi de annanem bana “essek dafalı sozuğum” diyo. Ama dızayken değil, seveyken diyo. Sisgi filmde bi tane esek döydüm ama ben o eseğe hiç bensemiyoyum. Annanemin beni neden “esek dafalı” diye sefdiğini anlamadım.

Adım Enes ama, daha sok adım vay benim: Nohudum, merzimeğim, sukulatam, goffetim, esek sıpam, bonzuğum, mafisim, balım, daymağım falan.....Annem beni seveyken, öpeyken “ salak sozuk ” diyo........Ben salak deliğim, sok atıllıyım. Bi süyü tekeyleme esbeyledim. Annanemin tekeyleme defteyi vay. O okudu ben de esbeyledim.

Biliyoy musunuz, annanem şigaya isiyo. Balkona çikiyo, içeyken. Ben de onun gibi sigaya isiyoyum şakadan. Dalemi sigaya yapıyoyum, ağşıma dötüyüp “ üf üf ” yapıyoyum. İşte o zaman annanem bana dışıyo, “ Ayyy ! Ne kaday ayıp! ” diyo. Kendişi iseyken biş ona hiç dışmıyoyuz ama.

Benim bi süyü havanlayım vay. Tedi, döpek, daplan, sanganyoz, doyun, duşu, davuk, hoyoş falan. Hepşi düşücük. Sadece züyaffa büyük, bi de döpek. Annem paşaydan aldı...Ayabalayım da vay. Hem de tam iki sepet doluşu. Damyon, tıy, minibüş, otobüş, tiyen...Vavi, şeşil, dıymışı, sayı, beyaş yenkli ayabalay....Maykalayını bile öyyendim.Vogsaven, paşşat, meydeses. En çok da vogsaven ayabamı seviyoyum...Bi de sepseleyim vay. Ama onlar benim deliğmis, mugfağımışın süsüymüş. Totames, soyan, mıçır, pasates, dalatalık. Mıçırı yemek istiyoyum , yiyemiyoyum. Sünkü onlay pismemiş.

Ben feneyliyim.Vından Dayım,simbomlu olayım diye bana sooook hediye aldı. Alşın, ben yine feneyliyim. En büyük feney!..Hem ben babama sok gol atıyoyum. Emel bebekley evde yokken. Emel bebek bişim efin altında uyuyo. Düyültü dapaysam Emel bebeğin babaşı bana dızay. Ben ondan sok doykuyoyum.

Teletonla donusmayı çok seviyoyum.Teleton salay salmaz ben asıyoyum ama annem dışıyo.” Teletona sen bakmaaaaaa! ” diyo. Ben de annem mugfakdayken annanemi ayıyoyum. Hem de hey gün döt bes defa...2’ye başınca annanem sıkıyo, 1’e başınca babam. Sayılayı da biliyoyum. Kübba ablam öyyetti. Kübba ablamı sok seviyoyum. Hey gün bana toybok alıyo. Toyboklayın isinden de oyunzak parsalayı sıkıyo. Annem de onlayı biyleştiyiyo, oyunzak oluyo. Annem aytık bıkmış toyboklaydan . Dün kışdı Kübba ablama .” Sakın bi daha alma, bıktım yapmaktan,” dedi. Ben de ağladım. Annem sok üşüldü ağlayınca, “ Damam damam, Kübba Ablan gene alıy,” dedi. Zaten babam hey aksam toybok alıp detiyiyo bana. Unutuysa, ağlıyoyum ağlıyoyum....... Babam saysıya gidip Engin Abimden alıp deliyo. Bu aksam detiymezse, gene ağlayım, o da detiyiy. Ağlayınca hey dediğimi yapay babam.

Annem bana zoyla süt isiyiyo. İsmek istemiyoyum ama, annemin okuduğu maşalı dinleyken, bi bakıyoyum süt bitmiş. Beni dandıyıyo annem. Süt iseysem dok duvvetli oluymusum. Babam hiç süt ismiyo, dola isiyo; onun için ben onu hey güyeşte yeniyoyum. Sünkü dola isenley böle yeniliy .Babamı efde saklandığı hey yeyden buluyoyum, babam beni his bulamıyo.

Bilgisayayda oyun oynamayı da dok seviyoyum. Gesen aksam annanemim bilgisayayını boşdum...Annanem ” Bunu başdası yapsaydı, yakmıstım sıyasını,” dedi. Bana hiş dışmadı. Annanem bana hiç dışmaz...Onun düçücük düçücük, yenk yenk bonzuklayı vay. Hem de sok vay. Hepsi dolapta, dafanoslayın isinde. Bi gün hepşini dolaptan sıkaydım, halının üştüne döktüm, biyazını da sekmezeleye dolduydum, yine dışmadı...Anneme, “Eğey bunu baska bi sozuk yapsaydı, dayaktan öldüyüydüm ,” dedi. Ben de sok güldüm. Bonzuklayı hey tayafa attım.Dafama bile doydum, sok domik oldum. Annanem güldü, sonya beni kuzakladı, “Sen dünyanın en tatlı sosuğusun, ben sana nasıl dızayım!” dedi. Nanaklayımdan sapuy supuy öptü. Ben de elimle yüşümü şildim.

Aytık uykum deldi. Sisimi yapıp yatıcam. Beşime deliğ, tulalate yapıcam. Annanem bana masal okucak uyuyken. Masal sabuk bitsin diye bazı yeyleyi atlayazak . Ben de ona “ Hayıy annanne hayıııııııııy ! Öyle deliiiiiğ! ” dicem. Beni dimse dandıyamaz. Sünkü sok büyüdüm. Hem o masallayın hepşini esbeyledim. Teloğlan’ı, Pamuk Piyenses’i, Odunzunun Sozuklayını eşbeye biliyoyum.

..aSeS..

Kayıtlı Kullanıcı
alemsınız.. nerden buluyosunuz bunları.. RABBİM RAZI OLSUN..:K

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt