Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

birazda gülelim..... (4 Kullanıcı)

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
kırmızı başlıklı kızı birde kurttan dinleyin :)

kırmızı başlıklı kızı birde kurttan dinleyin :)

Her gün yaptığım gibi ormanı temizlemeye çıkmıştım. Orman benim evim, temiz tutmak da benim görevim. Derken bir kız beliriverdi. Kırmızı başlık ve peleriniyle çok şüpheli bir görünümü vardı.
Kimin aklına gelir bu garip kıyafeti giymek. Bir kurnazlık peşindeydi mutlaka.
Bir süre dikkatle izledim bu garip kızı. Elinde taşıdığı üzeri örtülü sepette kim bilir ne taşıyordu!..
Yürüyüşü bile normal değildi. Yanına yaklaşıp ne yaptığını sorunca bana büyükannesinin evine gittiğini söyledi ama gel de inan.
Yine de bıraktım peşini kendi işime döndüm. Ama aklım o kıza takıldı bir kere...
Bir gidip bakayım doğru mu söyledikleri dedim kendi kendime; gerçekten böyle bir büyükanne var mı?
Siz olsaydınız gerçekliğini kontrol etmek istemez miydiniz? Orman benim evim.
Ben hem ev sahibiyim, hem de diğer orman sakinlerine karşı sorumluyum. Neyse uzatmayayım...
Gittim, baktım ve gerçekten bir büyükanne buldum. Sorduğumda "evet o küçük kız benim torunum" dedi. Ben de sorumlu bir kişi olarak; "bu küçük kız yabancılarla konuşulmayacağını öğrenmemiş daha!..." dedim ve anlattım küçük kızla karşılaşmamı...
Büyükanne de ürperdi ve birlikte küçük kıza bir ders vermeye karar verdik.
O yatağın altına saklandı, ben Onun geceliğini giydim, başlığını taktım ve yatağına yattım.
Küçük kız birazdan içeri girdi. Seslendi cevap verdim. Ne şaşkın bir çocuk!.. Beni büyükannesi sanıvermişti.
Ben benim büyükannemi değil sesinden, kokusundan bile tanırım oysa ki.
Neyse bunlar bir şey sayılmaz, daha neler yaptı bilseniz.
Kulaklarımın niçin büyük olduğunu sordu. Ne ayıp şey hiç sorulur mu!... Yine de çocukluğuna verip yumuşak bir sesle cevapladım. "Seni iyi dinlemek için"...
Ama bu sefer kalkıp da burnumun niçin büyük olduğunu sormaz mı!.. Küçük kız hiç mi hiç terbiye almamış. Ben zaten burnumu kendime kompleks haline getirdim, öz-güvenim sallantıda. Psikologlar, estetikçiler... Dünya para harcıyorum ama nafile. Yine aldırmamaya çalışırken bu sefer de ağzımın kocaman olduğunu yüzüme vurmaz mı!
Tabi ki kızdım, siz olsanız kızmaz mıydınız? O sinirle ayağa fırlayıp peşinde koşturmaya başladım.
Birden ne olsa beğenirsiniz! Bir kocaman avcı elinde tüfek kapıdan dalıverdi. Beni "seni hain kurt, büyükanneyi yedin değil mi?.." diye suçlamaz mı !..
Halbuki büyükannenin kılına bile dokunmadım, O da saklandığı yerden çıkıp beni korumaya çalışmadı.
Malum yaşlılık,kulakları iyi duymuyor.
Avcı mahkeme yapmadan infaz kararımı verdi. Tabi ben de adalet bulamayacağımı, hatta canımı yitireceğimi anlayıp pencereden zor attım kendimi.
Geçirdiğim büyük korkunun sarsıntısı yetmiyormuş gibi o gün - bu gün ormanda bile yüzümü rahat gösteremez oldum. Adım haine çıktı.
Yeter Artık... Ben Suçsuzum...

alıntı

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
inansınlar artık kurt masum ...:D
biz bu hikayeyede inanırız merak etmeyin nelere inanmadıkki..:]
bu onların yanında çok masum;)

zeynep.s

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMUN ALEYKÜM ABLACIĞIM. PAYLAŞIMINIZ ÇOK GÜZEL VE KOMİKTİ...:K...HAYIRLI GECELER.ALLAHA EMANET OLUN.

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
Ümmeti Muhammedin selamı var :)

Ümmeti Muhammedin selamı var :)

Öğrencinin biri Mısır'da üniversite okuyormuş. Yazılılar bittikten sonra sömestır tatili olmuş. Arkadaşı Ali'ye, ben memleketime gidiyorum sen bana notlarımı iletirsin: Eğer bir zayıfım varsa Ali'nin selamı var, iki zayıfım varsa Muhammed'in selamı var, üç zayıfım var ise Muhammet Emin'in selamı var dersin demiş. Arkadaşı notlara baktıktan sonra evini aramış, babası çıkmış telefona. Ali orada mı diye sormuş; babası, yok demiş, o da notu bırakmış:
- Ali geldiğinde söyleyin, ümmeti Muhammed'in selamı var.

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
Ninenin Mektubu

Ninenin Mektubu

Ninenin Mektubu

Amanın yavrım,Ben öyle duyuyom, o gocuman memleketlerde cicili bicili, boyalı moyalı, şıngırdak fıngırdak, kirpikleri takma, saçları sokma, onlan bunlan düşüp kalkma, gözleri elde, etekleri belde, artanı da yerde, sıska mıska, şıbıldak gibi bazı, çirkin mirkin hanımlar, gızlar oluveriyormuş…

Amanın onlara tutuluveren de, yanıveren de deme yavrım. Alceen gızın soyu sopu belli, saçı sırma telli, eline el değmemiş, kötü süt emmemiş, sevisi derinde, eti butu yerinde olmalı. domuz hem evlenince pazara kadar değil, mezara kadar varmalı. Ee hanım dediğini de alaya kattın mı, koluna taktın mı yakışmalı, duvara attın mı yapışmalı. Bu sözlerimi eyi dinle bakem, bi kulağından sok da öte kulağını tıka, çıkıvermesin len. Senin nazlı Eminen ne güne duruyo? Geçenlerde ekmek ediyodum. Açcık hamurum kaldıydı.

Emine gelivedi. "Koley gelsin ninem" deye artanını da o edivedi sağolsun.

Maşallah bi olmuş hopur hopur. Dilim dağı taşı gırkbin kere maşallah… Amanın, artanını da o ediverdikten sonra iki süpürgü çalıvedi avluya, malların altlarını kürüyüvedi. Ben de ah benim ak topanım, gövercinim, kalem kaşlım, nazlı gülüm, mor zümbülüm, al bürgülüm, bol görgülüm, naha Alah seni allı başlı gelinler edivesin, muradına er, gonca güller der, naha evlerine sarı sarı buğdeyler yağıvesin deye dualar edivedim. Giderken de senin hesabiyetine şööle "e gelinim olmecen mi len?"… Sarmeştim de iki yaneceğinden şappudu şuppudu öpüvediydim.

Amanin misler gibi kokuyo len. Ee öpmek filan deyince o gül yüzün gülüyo de mi? Seni gavurun p... seni! Emi gel yavrım, yokluğun köz oluyo yüreğimde. Dün akşamüstü kırmızı fistanımı geydim de şööle cami duvarına doğru yukarı çıkıyodum.

Elimi ardıma kodum. Bizim Zartlak Osman pencereyi açmış, bende şööle oturdum. Bi de iradyoyu sonuna kadar açtıttırmış da havaları dinliyon deyyodum. Beni görüvedi, "ninee!" dedi. "Eeey!" dedim. "Gel de bi açcık oynayıvee" dedi. "Beni mi deyyon ay oğlum" dedim. "Heee" dedi. "Uleen" dedim, "benden geçti gari a yavrim.

Gel gari yavrım, gel gari! He

ALINTIDIR

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum özay gönlüm
cok severım her ne kadar bazı kelımeler arada olsa da
üçlü saz çalardı bılıyorum
denızlı yada burdur yoresı olsa gerek
emeğınıze sağlık tebessum ettırdınız
allah razı olsun
allaha emanet olun
selam ve dua ıle

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
hanım dediğin koluna taktınmı yakışmalı duvara attınmı yapışmalı:K:K:K
selamun aleyküm abi emeğine sağlık güzel olmuş selametle

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum özay gönlüm
cok severım her ne kadar bazı kelımeler arada olsa da
üçlü saz çalardı bılıyorum
denızlı yada burdur yoresı olsa gerek
emeğınıze sağlık tebessum ettırdınız
allah razı olsun
allaha emanet olun
selam ve dua ıle

VE ALEYKÜM SELAM KARDEŞİM BEN RAHMETLİ ÖZAY GÖNLÜMÜ COK SEVERİM EVET 3 BİR SAZI VARDI HEP NİNESİNİ ANLATIRDI BU DA ONDAN BİR ALINTI RABBİME EMANET OLUN SELAM VE DUA İLE

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
hanım dediğin koluna taktınmı yakışmalı duvara attınmı yapışmalı:K:K:K
selamun aleyküm abi emeğine sağlık güzel olmuş selametle

SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM SİZLERİ BURADA GÖRMEK İNAN COK SEVİNDİRDİ BENİ VEYA BURADASINIZ BEN GÖRMEDİM RABBİME EMANET OLUN SELAM VE DUA İLE

gulefsan

Kayıtlı Kullanıcı
Kayserili Müşteri

Kayserili Müşteri

Taksinin yokusta frenleri patlamis, muthis bir hizla asagi iniyor. Kayseri li
müsteri bagirmis :
- Durdur su arabayi !..
Söför panik icinde haykirmis :
- Durduramiyorum!.. Frenler patladi...
Kayserili müsteri :
- O zaman taksimetreyi durdur hic degilse...
bravo.gif

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM SİZLERİ BURADA GÖRMEK İNAN COK SEVİNDİRDİ BENİ VEYA BURADASINIZ BEN GÖRMEDİM RABBİME EMANET OLUN SELAM VE DUA İLE
VE ALEYKÜM SELAM ABİ
YAZMASAMDA HEP BURDAYIM HEP TAKİPTEYİM İNŞALLAH:D
selametle abi ALLAH (CC)A EMANET OLUN

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Ninenin Mektubu

Amanın yavrım,Ben öyle duyuyom, o gocuman memleketlerde cicili bicili, boyalı moyalı, şıngırdak fıngırdak, kirpikleri takma, saçları sokma, onlan bunlan düşüp kalkma, gözleri elde, etekleri belde, artanı da yerde, sıska mıska, şıbıldak gibi bazı, çirkin mirkin hanımlar, gızlar oluveriyormuş…

Amanın onlara tutuluveren de, yanıveren de deme yavrım. Alceen gızın soyu sopu belli, saçı sırma telli, eline el değmemiş, kötü süt emmemiş, sevisi derinde, eti butu yerinde olmalı. domuz hem evlenince pazara kadar değil, mezara kadar varmalı. Ee hanım dediğini de alaya kattın mı, koluna taktın mı yakışmalı, duvara attın mı yapışmalı. Bu sözlerimi eyi dinle bakem, bi kulağından sok da öte kulağını tıka, çıkıvermesin len. Senin nazlı Eminen ne güne duruyo? Geçenlerde ekmek ediyodum. Açcık hamurum kaldıydı.

Emine gelivedi. "Koley gelsin ninem" deye artanını da o edivedi sağolsun.

Maşallah bi olmuş hopur hopur. Dilim dağı taşı gırkbin kere maşallah… Amanın, artanını da o ediverdikten sonra iki süpürgü çalıvedi avluya, malların altlarını kürüyüvedi. Ben de ah benim ak topanım, gövercinim, kalem kaşlım, nazlı gülüm, mor zümbülüm, al bürgülüm, bol görgülüm, naha Alah seni allı başlı gelinler edivesin, muradına er, gonca güller der, naha evlerine sarı sarı buğdeyler yağıvesin deye dualar edivedim. Giderken de senin hesabiyetine şööle "e gelinim olmecen mi len?"… Sarmeştim de iki yaneceğinden şappudu şuppudu öpüvediydim.

Amanin misler gibi kokuyo len. Ee öpmek filan deyince o gül yüzün gülüyo de mi? Seni gavurun p... seni! Emi gel yavrım, yokluğun köz oluyo yüreğimde. Dün akşamüstü kırmızı fistanımı geydim de şööle cami duvarına doğru yukarı çıkıyodum.

Elimi ardıma kodum. Bizim Zartlak Osman pencereyi açmış, bende şööle oturdum. Bi de iradyoyu sonuna kadar açtıttırmış da havaları dinliyon deyyodum. Beni görüvedi, "ninee!" dedi. "Eeey!" dedim. "Gel de bi açcık oynayıvee" dedi. "Beni mi deyyon ay oğlum" dedim. "Heee" dedi. "Uleen" dedim, "benden geçti gari a yavrim.

Gel gari yavrım, gel gari! He

ALINTIDIR

:8:8S.A ÇOK GÜZEL BİR MEKTUP ÖZAY GÖNLÜM LİSANIYLA YAZILMIŞ GİBİ.(ALLAH RAHMET EYLESİN BU ARADA).EMEĞİNİZE SAĞLIK DEMEK KADIN DEDİĞİNİZ DUVARA ATTINMI YAPIŞMALI:)EVLİYSENİZ EĞER EŞİNİZ DUYMASIN:)AEOLUNUZ.

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
:8:8S.A ÇOK GÜZEL BİR MEKTUP ÖZAY GÖNLÜM LİSANIYLA YAZILMIŞ GİBİ.(ALLAH RAHMET EYLESİN BU ARADA).EMEĞİNİZE SAĞLIK DEMEK KADIN DEDİĞİNİZ DUVARA ATTINMI YAPIŞMALI:)EVLİYSENİZ EĞER EŞİNİZ DUYMASIN:)AEOLUNUZ.

A.S. KARDEŞİM EVET BU MEKTUP RAHMETLİ ÖZAY GÖNLÜMÜN ZATEN VE COKU UYGUN OLMAYANLARI SİLDİM AMA ORASI GÖZÜMDEN KACMIŞ EVET EVLİYİM HANI GÖRMESİN DEMİ RABBİME EMANET OLUN SELAM VE DUA İLE

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt