Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BIRAK SEVGİ SENİ BULSUN... (1 Kullanıcı)

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı
İyi kalpli, yalnız bir adam, bir gün bir koza bulur. Kozanın içinde küçük bir tırtıl vardır. Adam çok sever bu tırtılı, onunla tüm yalnızlığını, tüm sevgisini paylaşır.Gel zaman git zaman tırtıl büyür, güzel bir kelebek olur. Adam, kelebeğine hayran... bırakamaz bir türlü... Aslında kelebeğin aklında dağlar, kırlar,çiçekler vardır da; kıyamaz bir türlü adama ve sevgisine, yalnız bırakamaz onu... Üç günlük ömrünü sevildiği ve sevdiği yerde geçirmeye hazırdır...Ama adam bilir ki; "Sevmek bazen vazgeçmeyi de bilmektir" ... Kelebeğine son kez bakar ve onu salıverir özgürlüğüne, kırlarına, çiçeklerine doğru... Kelebek mutlu olmasına mutlu olur ama hiç bir meltem, hiç bir çiçek yaprağı adamın avucunun sıcaklığını andırmaz... Aklında adam, o çiçek senin bu çiçek benim dolaşır saatlerce... Adam bir kelebeğe sevdalı, bakıp durur boşluğuna. Kelebekse hala konacak sıcak bir avuç aramakta... Böylece kelebek sunu anlar:
BAZEN AİT OLDUĞUMUZ YER ORASIDIR;

SICAK BİR AVUÇTUR BİLİRİZ AMA O YERİN BİZE AİT OLMA İHTİMALİ BİR HİÇTİR ...

Böylece adam şunu anlar:

HİÇ BİR SEVDAYI YALNIZCA SEVGİYLE YAŞATAMAZSINIZ...

O günden sonra kelebek, adama duyduğu özlemi gömecek bir dağ aramaya baslar, ama gücü tükenene dek arayış da bulamayınca anlar ki;

HİÇ BİR DAĞ BİR ÖZLEMİ GÖMEBİLECEĞİNİZ KADAR BÜYÜK DEĞİLDİR ...

Adamsa sevdasını koyar sımsıcak avuçlarına; kelebeğin yerine...Sevgili dostum; Herkes bir şeyler yasar; iyi ya da kötü, doğru ya da yanlış... Yaşadıklaryndan bir çykarym yaparak hayatyna bir yol verir; ayny zamanda düşüncelerine de...

Bırak SEVGI seni bulsun...

Musluman_Genc

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BIRAK SEVGİ SENİ BULSUN...

S.A.ÇOOOOOOOOOOOOOOOOOOK GÜZEL OLMUŞ...BU YAZIYI OKURKEN ÇOOOOOOOOOOOOK DUYGULANDIM.ÇOK TŞKLER BÖYLESİNE GÜZEL BİR YAZIYI BİZLE PAYLAŞAN SEVGİLİ DİN KARDEŞİME ÇOOOOOOOK ÇOOOOK ŞÜKRANLARIMI SUNARIM...ALLAH'a EMANET OLUN...B):(:);)

merve18_19

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ...

RE: ...

cok guzel bır yazı dızısıydı (bırak senı sevgı bulsun)amın dıyorum ınsallah

helena

Kayıtlı Kullanıcı

çok güzeldiii Allah razı olsunn inşallah sevgi bizi bulur Amin...

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm kardeşim.Allah razı olsun.gerçekten çok güzel bir paylaşımdı..
insan yaşatan yüreğinde yaşattığı sevgidir..sevgisini yaşatan ise başka bir sevgidir..yazıdada olduğu gibi bırak seni sevgin bulsun..selametle..

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. sevgili kardeşlerim allah razı olsun temenlileriniz çok güzel rabbim nurlarınızı arttırsın rabbim sevgili dolu mümin kalplerinize ilahi rahmetini tecelli etsin inşallah. selametle kardeşlerim...

DUN_SURGUNU_YA

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeş elinize sağlık ben de diğer kardeşlerim gibi çok beğendim.B)B)

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

Bırakın Sevgi sizi Buldusun Bir ilahide Geçer... Yolda Bırakmazlar Alırlar Seni Kapıdan savmazlar alırsar seni. Sevgi aşk muhabbet allah rızası bulur sizi yeter ki siz niyeti halis olanlardan olun yeter ki siz Allah rızası gözetin Bakın Selman ı Farisi r.a. hz.leri efendimizi bulanakadar nerelere gitmiş ne papazların yanında bulunmuş ama sonunda köle olmuş ve en sonunda Allah c.c. Rasulünü s.a.v bulmuş... ALLAH c.c. Rahmeti Üzerinizde olsun...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt