Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BİR SABAH NAMAZI VAKTİ (2 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BİR SABAH NAMAZI VAKTİ

ebe78 yazdı:
CANIM ANNEM.ÇOK GÜZEL .ALLAH RAZI OLSUN .BENDE UZUN ZAMNDIR SABAH NAMAZINA KALKAMIYORDUM AMA İNANKİ OKUDUMDA ÇOK ETKİLENDİM ŞİMDİ BİR AN İÇİN SABH OLSUNDA O TADI O HAZZI BİR DAHA YAŞAYAYIM ÇOK GÜZEL BİR DUYGU.AMA SENİ ŞİMDİ ÇOK İMRENDİM NE GÜZEL EZAN SESİ ÇOK NET GELİYOMUŞ VE O GÜZELİM CAMİİDEN.AMA EN GÜZEL NE BİLİYOMUSUN ANNECİM.EN GÜZEL SABAH EZANI KABEDEKİ SABAH EZANIDIR.HELE O KUŞLARIN CIVILTILARI HELE O MÜEEZZİNİN EZANI OKUYUŞU AMAN RABBİM O NE DUYGUDURKİ ANLATILAMAZ İNSANIN İÇİ BİR HOŞ OLUYO TÜM BEDENİNDEKİ ZERRELERİNE KADAR İŞLİYOR .RABBİM İNŞEALLAH GİDENLERE TEKRARINI GİTMEK İSTEYENLEREDE HEPİMİZE HAYIRLISIYLA GİTMEYİ ORANI GÜZELLİKLERİNİ YAŞAMAYI VE BURAYA GELDİMİMİZDEDE O GÜZEL DUYGULARI HER DAİM ANMAYI HATIRLAMAYI NASİP EYLESİN.GERÇEK HACI GERÇEK ÜMRE YAPANLARIN ARASINA DAHİL EYLESİN BİZLERİ İNŞEALLAH.AMİN.

ebe 78 kabe deyince yaralarıma dokundun okurken bile içim sızladı o kadar çok istiyorum ki kabeye gitmeyi peygamber efendimizi s.s onun yaşadığı gezdiği ayak bastığı yerleri görmeyi kimi zaman hayal ediyorum ama inş hayaller birgün gerçek olur rabbim nasip ettiyse gderriz sen gittin herhalde rabbim kabul buyursun inş selam ve dua ile rabbim dualarını kabul etsin amin B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

evindar yazdı:
selamünaleyküm annecim,

ALLAH razı olsun yine çok güzel ve güzel olduğu kadar da önemli bir paylaşım.

selamünaleyküm

Aleykümselam evindar paylaştığın için allah cc razı olsun inş B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

eeda yazdı:
ESSELAU ALEYKÜM
OKURKEN ÇOK ETKILENDIM DAHA BIR FARKLI GELDI BANA SABAH NAMAZI
ÇOK GÜZEL ANLATMIŞSINIZ INSANIN ETKILENMEMESI MUMKUN DEĞIL....
AMA BEN BUNU NE SIKLIKLA BOYLE HISSEDIYORUM DIE KENDIMI SORGULADIĞIMDA DURUM ÇOK KOTU...AMA YINEDE RABBIN HUZURUNDAYIMYA BU BUTUN BUNLARI YOK EDIYOR
KESKE BUTUNINSANLIK ONUN HUZURUNDA BU GUZELLIĞI YAŞASA YASAMASI TEMENNISIYLE
B)RABBIM YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUNB)

ZIKRULLAHI ZIKREDINIZB)

Namaz kâinatın meyvesi,insanın aslî görevidir
Sabah namazını kılan, Allah’ın garantisindedir
Sabah namazının sünneti bile dünyadan hayırlı
Hz. Ömer yaralıyken bile sabah namazını kıldı
Sabah namazini hiç kazaya birakmayanlar
Sabah namazının vakti güneş doğunca çıkar inş bu güzelliği yaşayabiliriz B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

sevgi dinc yazdı:
ne kadar ğüzel duygular etkilenmemek elde degıl o duyguyu hıssede bilmek muthiş allah razı olsun sabah olsada sabah namazı kılsam

çok güzel istek saoğl sevgicim B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

cennet_agaci yazdı:
verirler ben acizim kudret senin dedikçe,

verenin şanı büyük sen iste istedikçe

:(:( ALLAH C.C RAZI OLSUN HAFİZE ANNE GENE HARİKA BİR KONU ELE ALMIŞSIN
RABBM KALKAMAYAN KARDEŞLERIMİZE SABAH NAMAZINA KALKMAYI NASİP ETSİN İNŞ
SELAM VE DUA İLE B)B)B) A.E.O

İNŞALLAH selametle B)

metfamu

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. Allah razı olsun nede güzel anlatılmış.hele o ezanların her tarafda biri bitip diğerinin başlaması gecenin karanlığını yararcasına.birde sabah namazının havası günün hiç bir vaktinde yoktur.rabim mahrum etmesin inşaallah

siyah_inci87

Kayıtlı Kullanıcı

ellerinize sağlık.cok güzel olmuş....bazen oluyo ki sabah namazına bende kalkamıyorum.ama içim hep yanıyo o namazı vaktinde kılmadığım için.:(:(:(:(:(:(ALLAH he
pimizin yardımcısı olsun...üzerimizden rahmetini esirgemesin...AMİN B)B)B)B)

SELAMETLE......

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

siyah_inci87 yazdı:
ellerinize sağlık.cok güzel olmuş....bazen oluyo ki sabah namazına bende kalkamıyorum.ama içim hep yanıyo o namazı vaktinde kılmadığım için.:(:(:(:(:(:(ALLAH he
pimizin yardımcısı olsun...üzerimizden rahmetini esirgemesin...AMİN B)B)B)B)

SELAMETLE......

sabah olup kalkınca insanın içinde pişmanlık oluyor demi vaktinde kılalım inş B)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun Gerçekten çok gü<el paylaşımB)B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

metfamu yazdı:
s.a. Allah razı olsun nede güzel anlatılmış.hele o ezanların her tarafda biri bitip diğerinin başlaması gecenin karanlığını yararcasına.birde sabah namazının havası günün hiç bir vaktinde yoktur.rabim mahrum etmesin inşaallah

metfamu Aleykümselam önceden bizim burada da ezanlar biri bitmeden öteki başlardı ama şimdi tek camiden okunuyor olsun o da güzel :D

koskun

Kayıtlı Kullanıcı

hafize yazdı:
Bir Sabah Namazı Vakti...

hiç düşündünüz mü bilmem ama sabah namazlarında daha bir değişiktir gözyüzü. gündüz gökyüzünde siyah lekeler oluşturan kuşlar gece olunca yerlerini beyaz lekelere bırakmışlardır. beyaz lekeler seher vaktinin aydınlığında terkederler semayı. başka bir gece gelmek için, ama seher vaktinde gitmek üzere...

dünya daha bir sessizdir sabah ezanı vakti. tüm zulümler uykuya yatmıştır o saat. sadece Allahla münasebetini sık tutanların vaktidir o an.

gözler daha mahmur ama kalp daha memnundur abdest alırken. o andaki hafif üşüme gibisi yoktur dünya üzerinde. titrerken günahlarının döküldüğünü hisseder insan. yüzünü havluya silerken aynaya bakınca daha bir mutlu görür kendini. iç muhasebesini yapar oracıkta. ne kadar şanslı olduğunu hisseder bir an. 'şükürler olsun Rabbim' der.

ezanlar daha bir güzel okunur sabahları. insan uykudayken kuş sesleri eşlik eder içli müzzine. o 'essalatü hayrün minen nevm' derken daha sesli öter kuşlar, insanlara ezan sesini duyurmak istercesine.

sonra namaz... insan elini göğsüne bağladığında tüm kötülüklerden çekilir, rükuda eğilirken aslında kendini doğrultup tüm malayani şeyleri sırtından atar.

secde... insanın kendini sıfırladığı an. alın yerdedir ama kalp göklerde gezer secde ederken.

ve dua...Rabbin ' duanız olmasa bne ehemmiyetiniz var dediği dua...

s.a.
allah ( cc ) razı olsun ... ne güzel anlatmışsınız ... elinize yüreğinize sağlık

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

koskun yazdı:
hafize yazdı:
Bir Sabah Namazı Vakti...

hiç düşündünüz mü bilmem ama sabah namazlarında daha bir değişiktir gözyüzü. gündüz gökyüzünde siyah lekeler oluşturan kuşlar gece olunca yerlerini beyaz lekelere bırakmışlardır. beyaz lekeler seher vaktinin aydınlığında terkederler semayı. başka bir gece gelmek için, ama seher vaktinde gitmek üzere...

dünya daha bir sessizdir sabah ezanı vakti. tüm zulümler uykuya yatmıştır o saat. sadece Allahla münasebetini sık tutanların vaktidir o an.

gözler daha mahmur ama kalp daha memnundur abdest alırken. o andaki hafif üşüme gibisi yoktur dünya üzerinde. titrerken günahlarının döküldüğünü hisseder insan. yüzünü havluya silerken aynaya bakınca daha bir mutlu görür kendini. iç muhasebesini yapar oracıkta. ne kadar şanslı olduğunu hisseder bir an. 'şükürler olsun Rabbim' der.

ezanlar daha bir güzel okunur sabahları. insan uykudayken kuş sesleri eşlik eder içli müzzine. o 'essalatü hayrün minen nevm' derken daha sesli öter kuşlar, insanlara ezan sesini duyurmak istercesine.

sonra namaz... insan elini göğsüne bağladığında tüm kötülüklerden çekilir, rükuda eğilirken aslında kendini doğrultup tüm malayani şeyleri sırtından atar.

secde... insanın kendini sıfırladığı an. alın yerdedir ama kalp göklerde gezer secde ederken.

ve dua...Rabbin ' duanız olmasa bne ehemmiyetiniz var dediği dua...

s.a.
allah ( cc ) razı olsun ... ne güzel anlatmışsınız ... elinize yüreğinize sağlık

Aleykümselam paylaşımın için Allah razı olsun selametle

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt