Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BİR SABAH NAMAZI VAKTİ (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Bir Sabah Namazı Vakti...

hiç düşündünüz mü bilmem ama sabah namazlarında daha bir değişiktir gözyüzü. gündüz gökyüzünde siyah lekeler oluşturan kuşlar gece olunca yerlerini beyaz lekelere bırakmışlardır. beyaz lekeler seher vaktinin aydınlığında terkederler semayı. başka bir gece gelmek için, ama seher vaktinde gitmek üzere...

dünya daha bir sessizdir sabah ezanı vakti. tüm zulümler uykuya yatmıştır o saat. sadece Allahla münasebetini sık tutanların vaktidir o an.

gözler daha mahmur ama kalp daha memnundur abdest alırken. o andaki hafif üşüme gibisi yoktur dünya üzerinde. titrerken günahlarının döküldüğünü hisseder insan. yüzünü havluya silerken aynaya bakınca daha bir mutlu görür kendini. iç muhasebesini yapar oracıkta. ne kadar şanslı olduğunu hisseder bir an. 'şükürler olsun Rabbim' der.

ezanlar daha bir güzel okunur sabahları. insan uykudayken kuş sesleri eşlik eder içli müzzine. o 'essalatü hayrün minen nevm' derken daha sesli öter kuşlar, insanlara ezan sesini duyurmak istercesine.

sonra namaz... insan elini göğsüne bağladığında tüm kötülüklerden çekilir, rükuda eğilirken aslında kendini doğrultup tüm malayani şeyleri sırtından atar.

secde... insanın kendini sıfırladığı an. alın yerdedir ama kalp göklerde gezer secde ederken.

ve dua...Rabbin ' duanız olmasa bne ehemmiyetiniz var dediği dua...

verirler ben acizim kudret senin dedikçe,

verenin şanı büyük sen iste istedikçe

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BİR SABAH NAMAZI VAKTİ

Hafize AnneB) cok Güzellll Paylasimin icin Allah Razi olsun. gercekten sabah namazi bir baska ayri bi tadi var..

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

bahar58 yazdı:
Hafize AnneB) cok Güzellll Paylasimin icin Allah Razi olsun. gercekten sabah namazi bir baska ayri bi tadi var..

Bahar sabah namazı sabah makamında okunurmuş okadar ahesli okuyorlarki insanın içi bir hoş oluyor anlatmakla bitiremeyiz bu güzelliği selamlar :D

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

hayırlı cumalar s a :D

Selma_

Kayıtlı Kullanıcı

s.a hayırlı cumalar,
çok güzel anlatmışsınız.ekleyecek bir söz bulamıyorum.a.e.o

goksem

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun ne güzel anlatmışsınız.Gerçekten de insan hafifliyor sanki.

efsude

Kayıtlı Kullanıcı

selamunaleykum
canım hafıze ablacgım ellerınıze emegınıze saglık. evet bırde sabah serınlıgıde ayrı bır taddır oyle degılmı? hemen camı acarım cogu zaman ,sankı ezanla beraber rahmetın yanında camımdan ıcerı bır suru melek odama evıme dolusur,sonra sabah serınlıgı ınsanın yuzune ayrı bır carpar "hadı sana yardım edeyımde namazda uykun gelmesın" der gıbı serın serın tum damarları dolasır sankı bır kere....
selam ve dau ıle...

mustafa_46

Kayıtlı Kullanıcı

çok güzel bir paylaşımdı yüreğimizden gelenleri yazıya dökmüşsünüz ellerinize yüreğinize sağlık

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

mavi22 yazdı:
s.a hayırlı cumalar,
çok güzel anlatmışsınız.ekleyecek bir söz bulamıyorum.a.e.o

Aleykümselam sabah namazına kalkabilmek güzel ne yalan söyliyeyim kimi zaman kalkamıyorum kaktığım zaman o gün içerisinde çok mutlu hissediyorum kendimi :D

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

goksem yazdı:
Allah razı olsun ne güzel anlatmışsınız.Gerçekten de insan hafifliyor sanki.

AMİN Rabbim cümlemizden razı olsun inş :D

eeda

Kayıtlı Kullanıcı

ESSELAU ALEYKÜM
OKURKEN ÇOK ETKILENDIM DAHA BIR FARKLI GELDI BANA SABAH NAMAZI
ÇOK GÜZEL ANLATMIŞSINIZ INSANIN ETKILENMEMESI MUMKUN DEĞIL....
AMA BEN BUNU NE SIKLIKLA BOYLE HISSEDIYORUM DIE KENDIMI SORGULADIĞIMDA DURUM ÇOK KOTU...AMA YINEDE RABBIN HUZURUNDAYIMYA BU BUTUN BUNLARI YOK EDIYOR
KESKE BUTUNINSANLIK ONUN HUZURUNDA BU GUZELLIĞI YAŞASA YASAMASI TEMENNISIYLE
B)RABBIM YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUNB)

ZIKRULLAHI ZIKREDINIZB)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

efsude yazdı:
selamunaleykum
canım hafıze ablacgım ellerınıze emegınıze saglık. evet bırde sabah serınlıgıde ayrı bır taddır oyle degılmı? hemen camı acarım cogu zaman ,sankı ezanla beraber rahmetın yanında camımdan ıcerı bır suru melek odama evıme dolusur,sonra sabah serınlıgı ınsanın yuzune ayrı bır carpar "hadı sana yardım edeyımde namazda uykun gelmesın" der gıbı serın serın tum damarları dolasır sankı bır kere....
selam ve dau ıle...

Aleykümselam efsudecim zaten sabah ezanları okunurken cam kapı açacakmışın o dakikada rızıklar dağılıyormuş ama her zaman yapamıyoruz o başka insan ayrı bir zevk duyuyor dinlerken bizim burada ulucamiden okunuyor hocanın sesi de okadar güzel ki oturda ağla şimdi yazarken de ağlıyacam bak yazın namazlarımı balkonda kılıyorum sabah namazını gene kılmak etraf sessiz inan ayrı bir duygu veriyor selametle :D

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

mus_the46 yazdı:
çok güzel bir paylaşımdı yüreğimizden gelenleri yazıya dökmüşsünüz ellerinize yüreğinize sağlık

çoğu zaman yazıları alıntı yapıyorum oma okuyuca insan etkileniyor selametle :D

efsude

Kayıtlı Kullanıcı

evet hafıze abla duymustum ben bunu bılmeden yapıyordum duyunca ayrı bır mutlu oldum.ben sızın kadar sanslı degılım oturdugumuz yerde cok fazla musluman yok ve ezan sesını rahatsız olduklları ıcın devamlı kıstırıyorlar rabbım ıclerıne hıdayet versın ama bazen ezanı net duyabılıyorum bızımde bır camıı hocamız var allah ondan razı olsun sokaktan ınsanları toplayıp camımıze cemaat yaptı.sesıde o kadar puslu o kadar etkıleyıcı kı ben o kadar etkılenıyorum kı ezan okumasından benı ve benım gıbı annemıde cok kez aglatmıstır.
selam ve dua ıle..

hafize yazdı:
efsude yazdı:
selamunaleykum
selam ve dau ıle...

Aleykümselam efsudecim zaten sabah ezanları okunurken cam kapı açacakmışın o dakikada rızıklar dağılıyormuş ama her zaman yapamıyoruz o başka insan ayrı bir zevk duyuyor dinlerken bizim burada ulucamiden okunuyor hocanın sesi de okadar güzel ki oturda ağla şimdi yazarken de ağlıyacam bak yazın namazlarımı balkonda kılıyorum sabah namazını gene kılmak etraf sessiz inan ayrı bir duygu veriyor selametle :D

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

selamünaleyküm annecim,

ALLAH razı olsun yine çok güzel ve güzel olduğu kadar da önemli bir paylaşım.

selamünaleyküm

ebe78

Kayıtlı Kullanıcı

CANIM ANNEM.ÇOK GÜZEL .ALLAH RAZI OLSUN .BENDE UZUN ZAMNDIR SABAH NAMAZINA KALKAMIYORDUM AMA İNANKİ OKUDUMDA ÇOK ETKİLENDİM ŞİMDİ BİR AN İÇİN SABH OLSUNDA O TADI O HAZZI BİR DAHA YAŞAYAYIM ÇOK GÜZEL BİR DUYGU.AMA SENİ ŞİMDİ ÇOK İMRENDİM NE GÜZEL EZAN SESİ ÇOK NET GELİYOMUŞ VE O GÜZELİM CAMİİDEN.AMA EN GÜZEL NE BİLİYOMUSUN ANNECİM.EN GÜZEL SABAH EZANI KABEDEKİ SABAH EZANIDIR.HELE O KUŞLARIN CIVILTILARI HELE O MÜEEZZİNİN EZANI OKUYUŞU AMAN RABBİM O NE DUYGUDURKİ ANLATILAMAZ İNSANIN İÇİ BİR HOŞ OLUYO TÜM BEDENİNDEKİ ZERRELERİNE KADAR İŞLİYOR .RABBİM İNŞEALLAH GİDENLERE TEKRARINI GİTMEK İSTEYENLEREDE HEPİMİZE HAYIRLISIYLA GİTMEYİ ORANI GÜZELLİKLERİNİ YAŞAMAYI VE BURAYA GELDİMİMİZDEDE O GÜZEL DUYGULARI HER DAİM ANMAYI HATIRLAMAYI NASİP EYLESİN.GERÇEK HACI GERÇEK ÜMRE YAPANLARIN ARASINA DAHİL EYLESİN BİZLERİ İNŞEALLAH.AMİN.

sevgi dinc

Kayıtlı Kullanıcı

ne kadar ğüzel duygular etkilenmemek elde degıl o duyguyu hıssede bilmek muthiş allah razı olsun sabah olsada sabah namazı kılsam

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı

verirler ben acizim kudret senin dedikçe,

verenin şanı büyük sen iste istedikçe

:(:( ALLAH C.C RAZI OLSUN HAFİZE ANNE GENE HARİKA BİR KONU ELE ALMIŞSIN
RABBM KALKAMAYAN KARDEŞLERIMİZE SABAH NAMAZINA KALKMAYI NASİP ETSİN İNŞ
SELAM VE DUA İLE B)B)B) A.E.O

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı

s.a ablacım ALLAH senden razı ve hoşnut olsun okadar içtrn bir duygu ilr anlatmışsınki
sabah namazına kalkamayan birisi bunu okuduğu zaman etkilenipte kalkmamasına
imkan yok. elimden geldiğince sabah namazlarımı huşu içinde kılmaya calışıyorum ancak
o saate bile nefis ve şeytan insanın yakasını bırakmıyor .kalkıp soğuk suyla abdest almak onlara vurulan enbüyük darbe. tekrar tekrar ALLAH razı olsun emeüine sağlık ;) B)

tugba_m

Kayıtlı Kullanıcı

tüm zulümler uykuya yatmıştır o saat. sadece Allahla münasebetini sık tutanların vaktidir o an.

Selamun aleyküm
Çok güzel bir paylaşımdı.Emeğinize sağlık.Allah(c.c.) razı olsun.

Selam ve Dua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt