Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir Kadinin ölüm Anindaki Hali (1 Kullanıcı)

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun ....gerçekten anlayana büyük ibret okurken sanki korku flimi seyrediyorum sandım tüylerim ürperdi.ben insanların bu dünyada neyle meşgul olursa öylede öleceğine inanan bir insandım..takiiiiiiiii.2 ay önce kendi anneciğimi kaybettim...ve benim annem her firsatta allahi zikreden elinden kuran düşmeyen insandi....çok şükür rabbime allah son nefesini verirken lailahe illallah... Oldu işte dostlar gerçekten insanlar neyle meşgul olusa öylede ölüp .ve öldükleri gibi di.rilecekler ben buna şimdi daha çok inaniyorum..tek üzüldüğüm bu sene anneme hac çikmişti. Fakat gidemedi inşallah gittiğiyer hac mekanida cennettir. Annelerimizin kiymeti daha iyi bilelim acisi çok büyük tarifi yok rabbim sabirlar ihsan eylesin bizlere dua edin dostlar bende yaşadimi paylaşmak istedim slm. Aleyküm

allah sizdende razi olsun kardeşim.
Ayrica annenize rabbim rahmet eylesin.
Ne güzel bir ölüm dilde şehadetle huzuru ilahiye varmak.
Allah herkese öyle dilde ve kalbte şehadetle ölmek nasip etsin.
Ama biz kullar çok nankörüz çok.bu gün tövbe eder yarin yine ayni batakliga düşeriz.
Allahim son nefeste imani toldaş eylesin.amin.selametle

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
S.A.İBRETLİK DERS ALINMASI GEREKEN BİR PAYLAŞIM.Allah razı olsun.insana ölüm anında nereye gideceği bir an gösterilirmiş.cennetlikse cennet cehennemlikse cehennem.hepimiz biliriz ki Allah dostlar can emanetini teslim ederken.rahatça hiç hissetmeden teslim etmektedirler.günahı çok Allah a kulluk etmekten gafil yaşamış insanlarında can teslimiyeti bi okadar acı ve ızdıraplı olmaktadır.
Allan cümlemizi ona tabi olaraktan yaşayıp yine ona tabi olaraktan imanla Kur'an'la,şahadetle huzurlu bir şekilde çene kapamayı nasip etsin.selam ve dua ile

aleykum selam kardeşim.
RABBIM razı olsun.
RABBIM bizlere son nefeste imanı yoldaş eylesin amin.
güzel yaşayıp güzel ölmek he rinsana nasip olmuyor.
RABBIM bizlere nasip etsin.amin.selametle

sevgi dinc

Kayıtlı Kullanıcı
payşaiımınızı okudum gercektende ibret alınması gereken bı durum rabbım güzel ahlak güzel yaşam güzel ölüm versın para pul önemli degıl
hayırlı ölüm nasıp etsın mevlam hepimıze

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
payşaiımınızı okudum gercektende ibret alınması gereken bı durum rabbım güzel ahlak güzel yaşam güzel ölüm versın para pul önemli degıl
hayırlı ölüm nasıp etsın mevlam hepimıze

RABBIM razı olsun.
teşekkür ederim.
sizinde belirtiginiz gibi mal ve mülk burada kalıyor.ama yapılan bir iyilk,hayır ve hasenatlar sizin yanınızda ahirete geliyor.
bir güler yüz,bir tatlı dil nelere kadir.hep güler yüzlü,tatlı dilli olmak dilegi ile selametle.

hakaNet

Kayıtlı Kullanıcı
Amiiinn abi....Allah hayırlı ölümler nasip etsin cümlemize...ölürken şehadet sözünü söylemek nasip etsin....selametle

dilek_guven

Kayıtlı Kullanıcı
ELHAMDÜLİLLAHİ RABBİLALEMİN..YA RAHMAN YA RAHİM YA KAYYUM YA GAFUR YA KAHHAR YA MÜZİLLU........
PAYLAŞIMINIZ İBRET DOLU,GERÇEKTEN 2 KERE OKUDUM VE İKİSİNDE DE İNANAMADIM..SANKİ O AN ORADAYMIŞIM GİBİ HİSSETTİM...RABBİM ÖLÜMÜN DEHŞETLİ KORKUSUNDAN MUHAFAZA EYLESİN,MERHAMET ETSİN,RAHAT ÖLÜM NASİP ETSİN..
SELAM VE DUALARIMLA..
esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu..

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
ELHAMDÜLİLLAHİ RABBİLALEMİN..YA RAHMAN YA RAHİM YA KAYYUM YA GAFUR YA KAHHAR YA MÜZİLLU........
PAYLAŞIMINIZ İBRET DOLU,GERÇEKTEN 2 KERE OKUDUM VE İKİSİNDE DE İNANAMADIM..SANKİ O AN ORADAYMIŞIM GİBİ HİSSETTİM...RABBİM ÖLÜMÜN DEHŞETLİ KORKUSUNDAN MUHAFAZA EYLESİN,MERHAMET ETSİN,RAHAT ÖLÜM NASİP ETSİN..
SELAM VE DUALARIMLA..
esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu..

ve aleykum selamverahmetullahi veberekatuhu.
RABBIM razı olsun.selametle

ebruodabas

Kayıtlı Kullanıcı
okudum ve inanamadım bu nasıl bir eziyettir allahım bukadar eziyet görecek günahtan cümlemizi muhafaza eylesin.selam ve dua ile

gamze0387

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam Kasım Hadi Abi.Rabbim razı olsun bizlerle paylaştıgın için.Allah celle celalühü nün razı oldugu kulları arasında oluruz inşaAllah.

su_sıla

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamber (sav) bir hadis-i şerifinde şöyle buyuruyor: "Ölüm döşeginde bulunan kimsenin yaninda Yasin okunsa mutlaka Allah Teala ölümünü
kolaylaştirir”
Rabbim herşeyin hayırlısını kımet etsin ölümünde .amin
Paylaşımın için allah razı olsun

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam Kasım Hadi Abi.Rabbim razı olsun bizlerle paylaştıgın için.Allah celle celalühü nün razı oldugu kulları arasında oluruz inşaAllah.

amin amin amin.kardeşim.RABBIM razı olsun.
cümlemize son nefeste iman ve kur-an nasip etsin.amin.selametle

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamber (sav) bir hadis-i şerifinde şöyle buyuruyor: "Ölüm döşeginde bulunan kimsenin yaninda Yasin okunsa mutlaka Allah Teala ölümünü
kolaylaştirir”
Rabbim herşeyin hayırlısını kımet etsin ölümünde .amin
Paylaşımın için allah razı olsun

RABBIM razı olsun.sevdigi ve deger verdigi kullarından eylesin.amin.
selametle

sindy

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsunn paylasım için insAllah öldügümüzde de sahadetle ölmeyi nasip etsin ve hayırlısı ile ölmeyi...

*ELİF*

Kayıtlı Kullanıcı
İnsan ölümü ne kadar cok düşünürse bir o kadar daha sarılmak istiyor ibadetlerine,namazına,daha cok yakınlaşmak istiyor Rabb'ine ve daha cok düşünüyor buradaki hayatın geçiciliğini.bizlere bunları hatırlattıgın için Allah celle celaluhu razı olsun Kasım Hadi abi,El-Mü'min olan Rabbime emanet olun inşaAllah .
bu arada gamzoş Selamun Aleyküm,nasılsın(sanki gorusmuyoruz ne zamandır,en son dün:p)

elifffff

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm abicim...
yazınızı ailecek okuduk,ben okudum onlar dinledi emeğinize ellerinize sağlık...

selametle kalınız.

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
İnsan ölümü ne kadar cok düşünürse bir o kadar daha sarılmak istiyor ibadetlerine,namazına,daha cok yakınlaşmak istiyor Rabb'ine ve daha cok düşünüyor buradaki hayatın geçiciliğini.bizlere bunları hatırlattıgın için Allah celle celaluhu razı olsun Kasım Hadi abi,El-Mü'min olan Rabbime emanet olun inşaAllah .
bu arada gamzoş Selamun Aleyküm,nasılsın(sanki gorusmuyoruz ne zamandır,en son dün:p)

RABBIM razı olsun kardeşim.
Ölüm kimine kurtuluş kiminede ızdırab ve kederlerin başlangıcıdır.ALLAHIM rahmetinden uzak eylemsin.onun rahmeti olmazsa işimiz çooook zor.
son nefesimizi iman ve kur-anla vermeyi naisp etsin.YARADANA EMANE OLUNUZ.SELAMETLE

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt