Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir Gençin Tövbesi... (1 Kullanıcı)

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı
Allahü teâlâ, peygamberi Musa aleyhisselâma hitap edip
" (Ey Musa! Filân mahallede, bizim dostlarımızdan biri vefât etti. Git onun işini gör. Sen gitmezsen, bizim rahmetimiz onun işini görür) buyurdu.
Hazret-i Musa, emir olunduğu mahalleye gitti.
Oradakilere:
-Bu gece, burada, Allahü teâlânın dostlarından biri vefât etti mi? diye sorunca:
-Ey Allahın peygamberi! Allahü teâlânın dostlarından hiç kimse vefât etmedi. Ama, filân evde zamanını kötülüklerle geçiren fâsık bir genç öldü. Fıskının çokluğundan, hiç kimse onu defnetmeye yanaşmıyor, dediler.
Musa aleyhisselâm:
-Ben onu arıyorum, buyurdu. Gösterdiler.
Hazret-i Musa, o eve girdi. Rahmet meleklerini gördü.Ayakta durup, ellerinde rahmet tabakları olup, Allahü teâlânın rahmet ve lütfunu saçıyorlardı.Hazret-i Musa, yalvararak münacaat etti:
-Ey Rabbim! sen buyurdun ki, o''Benim dostumdur.'' İnsanlar ise fâsık olduğuna şahitlik ediyorlar. Hikmeti nedir?
Allahü teâlâ:
(Ey Musa! İnsanların onun için fâsık demeleri doğrudur. Ama, günahından haberleri var, tövbesinden haberleri yok. Benim bu kulum, seher vakti, toprağa yuvarlandı ve tövbe etti. Bizim huzurumuza sığındı. Ben ki, Allah'ım! Onun sözünü ve tövbesini kabul ettim. Ona rahmet ettim ki, bu dergâhın ümitsizlik kapısı olmadığı anlaşılsın!) buyurdu.

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bir Gençin Tövbesi... !!!

Bir Gençin Tövbesi... !!!

Tövbem

Ergenlik çağıma yeni yeni ayak bastığım zamanlardı. Liseye ilk başladığım yılda bir kaç Salih amel işleme peşinde koşan arkadaşla tanıştım. Onlar beni aldılar ve Rabbimin c.c. bana rahmet eylemesiyle beni cennet bahçesinden bir köşeye getirdiler, o zamanlar küçüktüm ve bazı şeylerin farkına varamıyordum ama olan şuydu; Allah c.c. bana ey kulum çık o çamur ve pislik hayattan, sana açtığım yoldan Salih amel işleyenlerle yürü ve bana ulaş. Benim o zaman çocuk olduğumun farkında olması ve samimiyetten uzak olduğumu biliyordu şüphesiz çünkü RABBİMİN c.c. bilmediği hiç bir şey yoktur ama o yine gafur’ ur rahimdi ben ise o cennet bahçesine girmektense hep kapısının önünden izlemeyi tercih ettim o güzel bahçenin kapısında beklemek bile insana tadabileceği en üst seviye olan zevkin başlangıcını veriyordu bende bu bana yeter diyerek bu zevk bana yeter diyordum peki ya içeri bir girseydim ? ama ben girmedim bilmiyorum korktum mu yoksa şeytani ve nefsi istekler yüzünden mi o mana bahçesine giremedim bilemiyordum. Hayatımda da iki yüzlülük yapıyordum o Salih amel peşinde koşan arkadaşlarıma başka yüzümü, kendi çevreme başka yüzümü gösteriyordum. Ve bir gün içimin derinliklerinden bir ses işittim bana yolundan çık nasıl olsa vücudunun yarısı benim tarafıma bakıyor gel benim bahçemde oyna orda daha güzel şeyler daha güzel arkadaşlar var, sen orda ebedi kalırsın benimle mutlaka. Korkma boşver onları, onlar oyalana dursun orda asıl orası göründüğü gibi değil gel benimle. Bunları söyleyen şeytani düşüncelerdi bunları bana bilinç altımdan ezberletti ve bir gün koptum o güzel bahçeden ve yavaş yavaş o Salih amel peşindeki arkadaşlarımdan sonra onun bahçesine girdim bana çok şey ikram etti dünyevi çok güzellikler verdi ve bir göl gösterdi bana yanımda başka başka insanlar vardı güzel yemişler güzel görünümlü nefsimi şehvent ile saran insanlar vardı. Beni kör kuyuya dogru atıyorlardı ama bana oralar öğle bir gösteriliyordu ki ben gül bahçesi sanıyordum ben çok eğleniyordum inanılmaz şeyler yaşıyordum bundan önce ne ergenlik yıllarımda nede çocukluk dönemimde yaşamadığım zevkler yaşatıyordu bana çok mutluydum her şey güzel gidiyordu bir ara zihnimde o güzel bahçe parladı bir gün. Sonrada zaman içerisinde başka günlerde eski bahçeyi özlemeye başladım kısa da olsa o güzellikler namaz kılmak sohbet etmek ve bilumum paylaştığım güzellikler aklıma geliyordu ama o yalancı dost beni öğle özlem içerisinde olduğumu görünce çocuk eline şeker verip kandırmak misali o tuzak gölüne tekrar tekrar kafamı sokuyordu ve her defasında ben sapıyor ohhh ne güzelmiş ne güzel saadetmiş diyordum ve son damla geldiği zaman kalbimdeki iman nuru bir yanarda misali alevlendi ve şahlandı rahmani bir ses ey şeytan bu ALLAH c.c. kulunu bırak dedi ve benim nacizane tabirimle RABBİM c.c. bana rahmet etti beni ilahi kudretle o pislik ve kötülük dolu ortamdan aldı ve başka Salih amel işleyen ALLAH c.c. ve Resulüne s.a.v. gönülden bağlı insanlarla tanıştırdı ve beni tekrar o bahçenin başka bir köşesine gönderdi yolu gösterdi ister gidersin ister tekrar dönersin ben sana bir ömür boyunca müddet verdim şimdi git kaderini çiz yol ikidir ya sarp dağlarla dolu ama sonunda ferah ve güzellikler olan vadiye gir yada yemişleriyle güzellikleriyle! dolu olan ama sonu ateş ve azap ülkesine giden yolu seç seçim senin dedi inşallah biz sarp dağlara talibiz ve mükafat beklentimiz ALLAH c.c. rızası yaptıklarımız ve yapacaklarımız tüm güzel ameller güzel ibadetler günahlarımıza kefareti olur mubunu ben bilemem benim için muamma bunu ancak ALLAH c.c. bilir. RABBİM c.c. üzerimize verdiği nimetlerin bile karşılığı kesin kez karşılamazken ondan aff dilemekten başka çarem yok çaremiz yok…
Bu yazımı okuyup içerisinde bir nebze bile iman ışığı alevlenenlerden ALLAH c.c. razı olsun. Ateş i aşka gelemeyen ve gelen tüm Kardeşlerime ve tüm ümmeti MUHAMMED’e hidayet nasip etsin. ALLAH c.c. Rahmeti, Resulü Ekrem efendimizin s.a.v. şefaati, Azizan Piranın himmeti üzerinizden olsun İNŞALLAH…

Ahmed_1907

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Bir Gençin Tövbesi... !!!

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM İNŞALLAH ALLAH'IM YOLUN DAN AYIRMASIN CÜMLEMİZİ İNŞALLAH B)

Ahmed_1907

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Bir Gençin Tövbesi...

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM

Musluman_Genc

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH(CC)RAZI OLSUN...RABBİM BİZİ BU GÜZEL AYDINLIK YOLDAN AYIRMASIN İNŞA.ALLAH'A(CC) EMANET OLUN...B)

Musluman_Genc

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH(CC) RAZI OLSUN KARDEŞİM...DUYGULARIN HAKİM OLDUĞU BİR YAZIYDI:( SAĞOL KARDEŞİMB)

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

kardeşim Allah razı olsun...yüce rabbime şükürler olsun...O şüphesiz her şeye kadir..

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

kardeşim Allah razı olsun..inşALLAH bizlerde salih ameller işleyen kullardan oluruz..hayırlı günler..

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

amin guler kardeşim niyet salih olunca amelde o yönde ilerler inşallah...

Muslima

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamu Aleikum vr,vb kardesler
SubhanAllah !!! Yukarida yazilmis olan olayi okudugumda kalbin hizla carpmaya basladi ve bu yaziyi yazarken halen ellerim titreyerek yaziyorum ve kalbin catlayacak gibi pirpirliyor SubhanAllah.
Kardeslerim ayni yukaridaki mesele benim basimdan gecti sanki beni anlatmis dedim.Rabbim C.C un bana merhameti sayesinde bugun gercek hayat olan Ahireti kazanmaya calisiyorum.(Ama hicbir kul kendi ibadetleri ile Ahireti kazanamaz yalniz Allah c.c un merhameti ile Cennete girecektir) En azindan Allah c.c.c un Rizasini kazanmaya calisiyorum Musliman kardeslerim gibi.Ama geriyi animsadigimda gözlerim doluyor agliyor kalbim firlayacak gibi atiyor 33 yilin 30 yilina yaziklar olmus ,nasil bosa harcamisim nasil ben RAHMAN VE RAHIM olandan ve Alemlerin ugruna yaratildigi Nebiyullahtan o nurdan uzak kalmisim diye soruyorum kendime ve Alemlerin Rahmani olan bagislamasi ve Afvi sonsuz olan Rabbimdan bagislanmayi diliyorum.
Kerem ve Ikram sahibi olan Rabbim ben senden bagislanmak diliyorum,bagislanmak diliyorum,bagislanmak diliyorum,o sonsuz kereminle sen beni bagisla Ya Rabb !!!

SUBHANALLAHI VE BIHAMDIHI SUBHANALLAHIL AZIMI ESTAGFIRULLAH!!!

Azze ve Celle olan Rabbim ummeti Muslimani bagislasin islah eylesin hidayet nasib etsin

Vesselam

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
kalbdenkalbe mesajlar(bir gencin tövbesi)

kalbdenkalbe mesajlar(bir gencin tövbesi)

Bir gencin tövbesi

" (Ey Musa! Filân mahallede, bizim dostlarımızdan biri vefât etti. Git onun işini gör. Sen gitmezsen, bizim rahmetimiz onun işini görür) buyurdu.
Oradakilere:
-Bu gece, burada, Allahü teâlânın dostlarından biri vefât etti mi? diye sorunca:
-Ey Allahın peygamberi! Allahü teâlânın dostlarından hiç kimse vefât etmedi. Ama, filân evde zamanını kötülüklerle geçiren fâsık bir genç öldü. Fıskının çokluğundan, hiç kimse onu defnetmeye yanaşmıyor, dediler.
Musa aleyhisselâm:
Hazret-i Musa, o eve girdi. Rahmet meleklerini gördü.Ayakta durup, ellerinde rahmet tabakları olup, Allahü teâlânın rahmet ve lütfunu saçıyorlardı.Hazret-i Musa, yalvararak münacaat etti:
-Ey Rabbim! sen buyurdun ki, o''Benim dostumdur.'' İnsanlar ise fâsık olduğuna şahitlik ediyorlar. Hikmeti nedir?
Allahü teâlâ:
(Ey Musa! İnsanların onun için fâsık demeleri doğrudur. Ama, günahından haberleri var, tövbesinden haberleri yok. Benim bu kulum, seher vakti, toprağa yuvarlandı ve tövbe etti. Bizim huzurumuza sığındı. Ben ki, Allah'ım! Onun sözünü ve tövbesini kabul ettim. Ona rahmet ettim ki, bu dergâhın ümitsizlik kapısı olmadığı anlaşılsın!) buyurdu.

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. muslima kardeş allah razı olsun sizin balınızdan benim başımdan ve diger çeşitli müslülam kardeşlerimizin başından boyle durumlar çokça geçer nedeni basit kardeşim. Dost bir Din bir İstek bir Düşman bir. Dost ALLAH. Din İslam. İstek Allah c.c. Rızası. Düşman Şeytan bu durumlar varken yaşanılanların hep aynı olması dogal biraz farklıda olsa İyi ve kötünün savaşı bir. Rabbim İlahi rızasını kazananlardan eylesin inş. RABBİM NURUNUZU ARTTIRSIN İNŞALLAH. S.A.

denizzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bir Gencin Tövbesi

Bir Gencin Tövbesi

Oradakilere:
Musa aleyhisselâm:

Allahü teâlâ:

fidan

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Bir Gencin Tövbesi

RE: Bir Gencin Tövbesi

S.A. ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM A.E.O.

laves

Kayıtlı Kullanıcı
bir gencin tövbesi....

bir gencin tövbesi....

Oradakilere:
Musa aleyhisselâm:
Allahü teâlâ:

...ALINTIDIR...

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAHUEKBER ALLAHUEKBER

ALLAHım bizleri bu genç gibi tövbeleri kabul olunanlardan eylesin...

Paylaşım için ALLAH razı olsun "laves" kardeşim...bu arada ne güzel bir çocuk dur öyle:)

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Sa Laves.canim Yüreğine Sağlik.çok Güzeldi.a.e.o

laves

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAHUEKBER ALLAHUEKBER

ALLAHım bizleri bu genç gibi tövbeleri kabul olunanlardan eylesin...

Paylaşım için ALLAH razı olsun "laves" kardeşim...bu arada ne güzel bir çocuk dur öyle:)
amınnnnn..... :) Allah razı olsun benımde cok hosuma gıttı masaallah benım boyle bı bebegım olsa nazardan korkarım cıkramm dısarılara :)

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
amınnnnn..... :) Allah razı olsun benımde cok hosuma gıttı masaallah benım boyle bı bebegım olsa nazardan korkarım cıkramm dısarılara :)

Selamün aleyküm "laves" kardeşim. ALLAHım hayırlı evlatlar nasip etsin cümlemize. İnşaallahuteala siz hiçbir şeyden korkmayın:):)Biliyorsunuz MAAŞALLAH demek yeter ALLAHın izniyle...selametle...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt