Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ben zina ettim..Beni recmedin (2 Kullanıcı)

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Gercek olmus bir olay: "Allahim senden özür diliyorum" adli kitapdan alinti:

Yil XXXX Iki arkadas ticari ya da baska bir sebepten iki haftaligina Avrupa'ya gitmisler. Düne kadar hersey normal seyrederken Ahmet isimli arkadasta bazi tuhafliklar diger arkadasinin gözünden kacmiyor.
Kildigi uzun namazlar, secde yerinin göz yaslariyla islanmasi, konusurken arkadasinin yüzüne bakmamasi, müthis bir ic sorgulama, müthis bir pismanlik...

Kendisindeki fark edilir degisikligin sebebini cok sonradan ögrendigini söyle dile getiriyor:

Ahmet'in arkadasi söyle anlatti:

Ahmet ile birlikte memleketimize döndük. Ayni ülkenin ayri illerinde oturuyoruz...Daha sonra ölüm haberini alinca ilk ucakla cenazeye katilmak icin memleketine gittim. Ahmet'in defnine yetisememistim..Ölüm seklini babasindan dinledigimde Allah'im sen Ahmet'e verdigin imani bana da ver diye dua ettim...

Iman dolu bir evladini sevgiyle ugurlayan babanin agzindan dinleyelim:

Ahmet eve geldiginde sanki bir cana kiymis ya da birilerinin hakkina tecavüz etmis de pismanligini ispat ediyormus gibi dogru calisma odasina gecerek Kuran okumaya basladi. . Günlerce kimseyi odasina almiyor, kimseyler konusmuyor...Sanki dünyayla baglantisini kesmis...
Ahmet'in, odasindan cikmadigi bir sabah, kahvalti icin kardesini odasina gönderdim..Büyük bir korkuyla; "Agabeymin burnundan kan geliyor" deyince solugu Ahmet'in yaninda aldik..Furkan suresinin son ayetini okuduktan sonra kelime-i sehadet getirdi..Ne olup bittigini anlamamistik..Vasiyet de yazmamisti...

Ahmet cemaatle namaz kilmayi aliskanlik hale getirmisti..Belki hocasiyla dertlesmistir diyerek hocasina sorduk. Zannimizda yanilmamistik..Gelismeleri arkasinda namaz kildigi hocasi söyle anlatiyor:

-Avrupadan geldigi gün yanima ugradi...

-"Hocam ben cok büyük bir günah isledim" dedi.
Pisman oldugu her halinden belliydi...ona:

-"Günahlari gizleyerek insanlara ek bir lütufta bulunan Allahu Teala gizledigin günahin aciga cikarmani istemez..Hata yaptiginin farkinda olman cok güzel..Allah'tan bagislanma dile, O affeder" deyip gönderdim. Ertesi gün tekrar geldi..Her seferinde Allah'tan bagislanma dile dediysem de dayanamayarak:

-"Hocam ben otelde zina ettim! Allah'in katina bu sucla cikmak istemiyorum" Beni recmedin!"..Allahu Ekber!!!

Resulullah (s.a.v)'in, recmedilem isteyen bir kadina: "Git tevbe et"! dedigi gibi ben de ayni sekilde Ahmet'e Allahin, tövbe ettikden sonra bagislamayacagi günah yok" dedim...Ertesi gün yine geldi..Ayni nasihati sekliyle ugurladim..Ve bir daha gelmedi...

Vefat seklini babasindan isiten Hoca:

"Vallahi Ahmet öyle bir tevbe etmis ki, insallah burnundan gelen kan yarin ahirette sahidi olacak" Insallah bu tövbesiyle Allah onu cennetine almistir!"

Günlerce Ahmet'in Allah ile olan diyalogunu ve okudugu Furkan suresinin son ayetlerini düsündüm..Önce Ahmet'in burnunu kanatan ayetlere bakalim:

"Yine onlar ki, Allah ile beraber(tuttuklari) baska bir Tanriya yalvarmazlar. Allah'in haram kildigi bir cana haksiz yere kiymazlar ve zina etmezler. Bunlari yapan, günahin cezasini bulur.

Kiyamet günü azabi kat kat artirilir ve onda (azapta) alcaltilmis olarak devamli kalir.

Ancak tövbe ve iman edip iyi davranista bulunanlar baskadir; Allah onlarin kötülüklerini iyiliklere cevirir. Allah cok bagislayicidir, engin merhamet sahibidir.

Kim tövbe edip iyi davranis gösterirse, süphesiz o, tövbesi kabul edilmis olarak Allah'a döner" (Furkan,68)

Allahu Teala sanki Ahmet'en bahsediyor!

Feyzullah Birışık

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm nevincim emeğine sağlık...güzel ve ibretlik bi paylaşımdı..ALLAH günahlarımızdan dolayı bizleri affeder inşaALLAH...selam ve dua ile

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykum selam kardeşim.Evet bencede güzel ve ibret verici bir paylaşım.Sahabi zamanında da işlediği bir suçtan dolayı pişmanlıktan hemen ölüveren genç gibi değilmi.Rabbim bizlere günah işlemeyin demiyor.Lakin pişman olup ona yalvarmamızı sabırla bekliyor.Allaha emanet olB)

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum.
Rabbim sevabınızı yazsın Nevin ablam,
çok etkileyici bir paylaşımdı...
yeter ki O'na gidelim, bilelim kusurumuzu, eksik her türlü şeyden uzak Rabb'e iltica edelim...inşaAllah.

Kim tövbe edip iyi davranis gösterirse, süphesiz o, tövbesi kabul edilmis olarak Allah'a döner" (Furkan,68)

selam ve dua ile...:H

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykum selam nuresmacım.Sağolasın katkın için rahman razı olsun.Rabbim bizleri böyle büyük günah işlemektende korusun.Allaha emanetimsinB)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Selam can ablacım..B)
Rahman c.c razı ve memnun olsun inşallah sizden..İbretlik bir paylaşımdı..Emeğinize, yüreğinize sağlık olsun inşallah..Vicdanı, kuluna hakem olarak tayin ve ilham ettiren ve her günahı affeden o sonsuz rahmet, mağfiret kapısının sahibi olan El-Tevvab c.c kendisine hicret eden herkesin günahlarını şanı ile affeylesin inşallah..Rabbimize emanetimsiniz canım ablam..Selam, dua ve muhabbetle kalın..B)

ebralim

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamü aleyküm. Konuyu okuyunca beynim durdu. Yani yorumsuz....
Allh'ım hepimizi de kaliteli kul eylesin.
Teşekkürler Nevincim.

meltem

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sonsuznurr.blogcu.com
Esselamunaleyküm Nevin kardeş... çok anlamlı bir paylaşım Arkadaşların da söylediği gibi gerçekten ibret alınmalı..
tövbe ve iman edip iyi davranista bulunanlar baskadir; Allah onlarin kötülüklerini iyiliklere cevirir. Allah cok bagislayicidir, engin merhamet sahibidir.

Alla(c.c) tövbeleri kabul olunan kullarından eylesin...
inşalllah...Allaha emanet ol kardeş....

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Selam can ablacım..B)

Rahman c.c razı ve memnun olsun inşallah sizden..İbretlik bir paylaşımdı..Emeğinize, yüreğinize sağlık olsun inşallah..Vicdanı, kuluna hakem olarak tayin ve ilham ettiren ve her günahı affeden o sonsuz rahmet, mağfiret kapısının sahibi olan El-Tevvab c.c kendisine hicret eden herkesin günahlarını şanı ile affeylesin inşallah..Rabbimize emanetimsiniz canım ablam..Selam, dua ve muhabbetle kalın..B)

ve aleykum selam kardeşim aliyecim.Seninde dediğin gibi rabbim hakkıyla tövbe edenlerin tövbesini kabul eder inşaallahB)selametle kal

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamunaleyküm Nevin kardeş... çok anlamlı bir paylaşım Arkadaşların da söylediği gibi gerçekten ibret alınmalı..

tövbe ve iman edip iyi davranista bulunanlar baskadir; Allah onlarin kötülüklerini iyiliklere cevirir. Allah cok bagislayicidir, engin merhamet sahibidir.

Alla(c.c) tövbeleri kabul olunan kullarından eylesin...

inşalllah...Allaha emanet ol kardeş....

ve aleykum selam meltemcim.umarım iyisindir.Rahman razı olsun sendende .Selametle

EBRARNISA

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Nevin kardeşim . ibretlik ve örnek teşkil edici bir paylaşımdı. Allah Razı Olsun...
Rabbim bizleri , işlediğimiz günahların farkında olup hakkıyla tövbe edenlerden olmayı nasip etsin inşallah.
selam ve dua ile Yaradan'a emanet olun........

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. Nevin kardeşim..
Eline megine saglik, allah c.c. Razi olsun ne kadar güzel bir paylaşim, çok duygulandim. Rabbim bizimde günahlarimizi affetsin. Günahlarimiz için rabbime siginirim...
Selam ve dua ile...

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kaan.
ellerine saglık.ibret verici.
çok güzel bir son.
selametle

-Yalancı_Dünya-

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm ablacığım çok güzel bir paylaşımdı. İbret dolu gerçekten herkesin örnek alması gereken bir konu. Rabbim razı olsun.
Allah herşeyi gören ve gözetendir.
Selametle kal inşallah.

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Nevin kardeşim . ibretlik ve örnek teşkil edici bir paylaşımdı. Allah Razı Olsun...
Rabbim bizleri , işlediğimiz günahların farkında olup hakkıyla tövbe edenlerden olmayı nasip etsin inşallah.
selam ve dua ile Yaradan'a emanet olun........

ve aleykum selam nısa kardeşim.Katkın için çok teşekkür ederim.rabbim sendende razı olsun.Evet rabbim tevbesi kabul olan kullarından nasip eylesin bizleri ve ümmeti muhammedediB)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt