Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

>>> Ben yakalandım, aman dikkat!!! (1 Kullanıcı)

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı
Selam arkadaşlar, başlıkta da belirttim ben yakalandım gribe, aman dikkat edin ..
Sıhhat'e dikkat aman ...B)B)B)

Grip

Belirtiler: Hızla yükselen ateş, baş ağrısı ve kırıklık, öksürük, burun akıntısı, üst solunum yollarında mukoza iltihabı. Ağır durumlarda kusmalar.

Normal seyreden bir grip 8 gün sürer. Sonraki 8 gün süresince bedenin kendini toparlamasına yardımcı olunmalıdır, çünkü grip bedeni çok hırpalar!

Grip başlangıcında, ağrılara ve halsizliğe karşı, civanperçemi, mürver çiçeği, nane,mayıs papatyası eşit karışımının çayı, 2 saatte 1 bardak, mümkün olduğunca sıcak içilmelidir. Çayın tadını acı bulanlar, onu biraz meyan kökü veya balla tatlandırabilirler.

Grip tedavisinde, bedeni terletmek çok önemlidir. Yatak istirahatinde, limon ve bal karıştırılmış ıhlamur veya mürver çiçeği çayı, mümkün olduğunca sıcak içilerek ter atmaya çalışılmalıdır.

*Adaçayı, gargara yapılarak içilir. *Ekmek üstüne dilimlenerek yenen bolca soğan, bedeni zararlı maddelerden arındırır ve sinir sistemini güçlendirir. Savunma sistemini güçlendirmek için, eczaneden temin edeceğiniz echinacea preparatlarını kullanınız. Bu preparatlar, önemli ruhsal ve bedensel yüklere karşı da savunma sistemini güçlendirir. *Açık havada bol spor yaparak, bağışıklık sistemini güçlendirin.

*Nezle ve soğuk algınlığından farklı olarak, gribe karşı aşı yaptırabilirsiniz. Ama hep yeni grip virüsleri salgınlara yol açtığı için, aşının bile kesin bir korunma yöntemi olduğu söylenemez. Ama yine de, grip bedeni çok hırpalayan bir hastalık olduğu için, 60 yaşın üstündeki güçsüz kişilerin aşı yaptırması doğru olur.

Ayrıca, kronik astım, kronik bronşit, kalp kası zafiyeti, diyabet, bağışıklık sistemi yetmezliği ve kansızlık durumunda da aşı yaptırmayı düşünmek gerekir.

Ama, yumurta akına karşı alerjisi olanlar aşıdan yararlanamıyorlar, çünkü grip aşıları tavuk yumurtasında üretiliyor!

Uyarı: Gerçek grip, yatak istirahatinde ve doktor kontrolünde tedavi edilmelidir! Hastalık sırasında dinlenmeyerek kendini aşırı derecede yoranlar, kalp veya akciğerlerde enfeksiyon oluşabileceğini unutmamalıdırlar!

ALINTI

elzem

Kayıtlı Kullanıcı
RE: >>> Ben yakalandım, aman dikkat!!!

grip olanlara geçmiş olsun.Bu bilgi için tşkr

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

GEÇMİŞ OLSUN,ALLAH ŞİFA VERSİN.İMKANIN VARSA,TAVUK SUYUNA LİMONLU BİR ÇORBA ÇOK İYİ GELİR.YAPARDIM AMA SANAL ÇORBA OLMUYOR.YAPMIŞ SAY.TAVUK SUYUNU,YOĞURT-UN VE YUMURTA İLE TERBİYE EDİP BİRAZ DA KARABİBER DÖK YERKEN.AFİYET OLSUNB)

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı

Avukat yazdı:
GEÇMİŞ OLSUN,ALLAH ŞİFA VERSİN.İMKANIN VARSA,TAVUK SUYUNA LİMONLU BİR ÇORBA ÇOK İYİ GELİR.YAPARDIM AMA SANAL ÇORBA OLMUYOR.YAPMIŞ SAY.TAVUK SUYUNU,YOĞURT-UN VE YUMURTA İLE TERBİYE EDİP BİRAZ DA KARABİBER DÖK YERKEN.AFİYET OLSUNB)

Allah razı olsun, teşekkür ederim ...
Rabbim bütün hastalara acil şifalar versin, benmki çok önemli değil ...
Çorba dediniz iyi olur şimdi ... anneme bir söyleyeyim;););)
Sağolun, Allah'a emanet olun ...

avdan

Kayıtlı Kullanıcı

GEÇMİŞ OLSUN B)ACİL ŞİFALAR

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

ya ben oldum heralde hocam napcaz şimdi..ya..:eek::eek:allah razı olsun rabbıme emanetsınız.selametle..

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı

m_muaz yazdı:
ya ben oldum heralde hocam napcaz şimdi..ya..:eek::eek:allah razı olsun rabbıme emanetsınız.selametle..

Bilemiyorum ki ...:D Kaptık şifayı desenize ....
Ben okula gidemiyorum bu yüzden ... Allah sizden razı olsun inşaallah ..cümlemizden de ...

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

siyah_beyaz yazdı:
m_muaz yazdı:

Bilemiyorum ki ...:D Kaptık şifayı desenize ....
Ben okula gidemiyorum bu yüzden ... Allah sizden razı olsun inşaallah ..cümlemizden de ...

vay halımıze ben yandım hıc gecmıyor ondan sonra..selametle..:D

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

selamünaleyküm kardeşim,

çok geçmiş olsun ALLAH-Ü TEALA bir an önce şifa verir inşaALLAH.Ben ramazandan bir önce grip aşısı yaptırdım keşke yaptırmaz olsaydım bu seneki aşı bir felaketmiş bütün ramazan boyunca ve sonrası griptim yaklaşık 1,5 ay boyunca süründüm diyebilirim.Bol bol dinlenmeye çalışın bir de doğal vitamin takviyesi yapmanızı tavsiye ediyorum.

selamünaleyküm

sadece_eda

Kayıtlı Kullanıcı

BEN 2 GÜN DİNLENEBİLDİM MALÜM İŞ GÜÇ..AMA VİTAMİN TAKVİYESİ İNSANIN KAYBETTİĞİ GÜCÜ GERİ KAZANMASINI SAĞLIYOR..
HERKESE ACİL ŞİFALAR .. GEÇMİŞ OLSUN HEPİNİZE

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı

evindar yazdı:
selamünaleyküm kardeşim,

çok geçmiş olsun ALLAH-Ü TEALA bir an önce şifa verir inşaALLAH.Ben ramazandan bir önce grip aşısı yaptırdım keşke yaptırmaz olsaydım bu seneki aşı bir felaketmiş bütün ramazan boyunca ve sonrası griptim yaklaşık 1,5 ay boyunca süründüm diyebilirim.Bol bol dinlenmeye çalışın bir de doğal vitamin takviyesi yapmanızı tavsiye ediyorum.

selamünaleyküm

Aleykümselam ...Teşekkür ederim ...
Rabbim tüm hastalara acil şifalar versin, sıhhatine kavuştursun ... Öyle hastalar var ki Rabbim yardımcıları olsun .. benimki hiç sorun değil ...
Tavsiyelerinize uyacağım, Allah razı olsun ...
Selametle ...

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı

sadece_eda yazdı:
BEN 2 GÜN DİNLENEBİLDİM MALÜM İŞ GÜÇ..AMA VİTAMİN TAKVİYESİ İNSANIN KAYBETTİĞİ GÜCÜ GERİ KAZANMASINI SAĞLIYOR..
HERKESE ACİL ŞİFALAR .. GEÇMİŞ OLSUN HEPİNİZE

Gerçekten de öyle kardeşim insan dinlenemeyince kendine gelemiyor ... ben yerimde durmuyorum bi türrlü Allah daha beterinden saklasın ..
Allah razı olsun ... amin ...
Allah'a emanet ol ....

eren emin

Kayıtlı Kullanıcı

CANIM KARDEŞİM GEÇMİŞ OLSUN.BENDE YENİ YENİ ATLATTIM GRİBİ BAYA AĞIR SÜRÜYO GRİP.VERDİĞİN BİLGİLER ÇOK GÜZEL VE ÇOK KIYMETLİ ALLAH RAZI OLSUN ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı

eren emin yazdı:
CANIM KARDEŞİM GEÇMİŞ OLSUN.BENDE YENİ YENİ ATLATTIM GRİBİ BAYA AĞIR SÜRÜYO GRİP.VERDİĞİN BİLGİLER ÇOK GÜZEL VE ÇOK KIYMETLİ ALLAH RAZI OLSUN ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN

Sağolasın kardeşim, geçmiş olsun ya zor oluyor ... Ama bu siteye girmesem de yapamıyorum ... benim bayağı bir uzun sürecek ...:D
Teşekkür ederim ... sağol ... kardeşim ...

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

geçmiş olsun siyah-beyaz hocam yeni gördüm de dikkat et kendine ya. pc.den geçmez dimi bu virüs:D:D:D inş. çabuk atlatırsınız bütün grip arkadaşlar ve kardeşlerim...eczane açsaydım gönderiridim ilaç:( ama beklicez bi 5 sene inş. selam ile...

Tayfun_Dokgoz

Kayıtlı Kullanıcı

GRİP OLAN VE TÜM HASTALARIMIZA ALLAH ŞİFALAR VERSİN. PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER ALLAH RAZI OLSUN. BEN 2 HAFTA BOYUNCA HEM GRİPTİM HEMDE İŞTE ÇALIŞIYORDUM GERÇEKTENDE ÇOK ZOR OLUYODU ALLAH CÜMLEMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN.

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı

nuresma yazdı:
geçmiş olsun siyah-beyaz hocam yeni gördüm de dikkat et kendine ya. pc.den geçmez dimi bu virüs:D:D:D inş. çabuk atlatırsınız bütün grip arkadaşlar ve kardeşlerim...eczane açsaydım gönderiridim ilaç:( ama beklicez bi 5 sene inş. selam ile...

Sağol canım benim ... Allah razı olsun ... Yok yok geçmez ama geçseydi ilk sana bulaştırırdım:D:D:D Oh olsun işte ...:D
E madem eczane açıcan bizde 5 sene hastalanmayız, açınca toplu hastalanırız ...:D

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı

Tayfun_Dokgoz yazdı:
GRİP OLAN VE TÜM HASTALARIMIZA ALLAH ŞİFALAR VERSİN. PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER ALLAH RAZI OLSUN. BEN 2 HAFTA BOYUNCA HEM GRİPTİM HEMDE İŞTE ÇALIŞIYORDUM GERÇEKTENDE ÇOK ZOR OLUYODU ALLAH CÜMLEMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN.

Amin .. inşaallah ... Rabbim kimseyi darda bırakmasın, insan hastalanınca sağlığının kıymetini biliyor ...
Allah razı olsun, teşekkür ederim ...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt