Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ben de "SALİH MİRZABEYOĞLU'na ÖZGÜRLÜK" istiyorum. (1 Kullanıcı)

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
543323_373898589331333_1233242010_n.jpg

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Toplumsal Mutabakat Sağlandı!

222566.jpg

Yaklaşık 14 yılı aşkın bir süredir cezaevinde bulunan Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu'nun 28 Şubat kararları ile hala daha cezaevinde olmasına tepki yağıyor.Toplumun her kesimi adeta ortak bir mutabakat imzalayarak 'Salih Mirzabeyoğlu'na Özgürlük' istiyor..

Toplumsal tepki artarak sürerken hemen hemen her kesim Salih Mirzabeyoğlu'nun kayıtsız ve şartsız olarak özgürlüğünü istiyor.Bu hususta yapılan çalışmalara örnek isei sağcısından ,solusuna ve sanatcılardan yazar'lara kadar geniş bir yelpezenin bu mutabkata attıkları imzalar.

Aşağıda da isimlerini yayınlayacağımız kurum ve kuruluşlar
Salih Mirzabeyoğlu'na Hemen şimdi Özgürlük istiyorlar..

İşte o isimler..

• Müslüman Anadolu Ahalisi
• Abdulkadir Özkan
• Abdullatif Şener
• Abdurrahman Aslan
• Abdurrahman Dilipak
• Adem Özköse

• Adil Medya
• Adnan Karakaş
• Ahilla Medya
• Ahmet Ay
• Ahmet Faruk Ünsal
• Ahmet HAKAN
• Ahmet Kekeç
• Ahmet Taşgetiren
• Ajans 5
• Ali Adakoğlu
• Ali Bulaç
• Ali öztürk
• Ali Veral
• Altan Tan
Anadolu Haber Günlüğü
• Aslan Değirmenci
• Atilla Özdür
• Aydoğan K
• Ayhan Bilgen
• Bugün Gazetesi
• Bülent Yıldırım
• Can Gürola
• Cavit Tatlı
• Cemile Bayraktar
• Cevat Özkaya
• Cüneyt Sarıyaşar
• Cüppeli Ahmet Hoca
• Demet Tezcan
• Doğan Yıldırım
• dogruhaber.com.tr
• dünyabizim.com
• Ebubekir Kurban
• edebifikir.com
• Ekrem Kızıltaş
• Emine Uçak
• Erkan Tan
• Erkan Tan
• Ersin Çelik
• Ersönmez Yarbay
• Ersoy Dede
• Eyüp Gökhan Özekin
• Faruk Köse
• Faruk Köse
• Ferhat Özbadem
• Fikret Başkaya
• Gülizar Sönmez
• gundogumu.com
• Güven Adıgüzel
• haber 7
• haber5.com
• habervaktim.com
• haberx.com
• Hakan Albayrak
• Halit Ortaköy
• Hasan Karakaya
• Haşmet Babaoğlu
• Hilal Kaplan
• Hüda Kaya
• Hüseyin Aygün
• Hüseyin Yahya Şekerci
• İbrahim Karagül
• İhsan Tokgöz
• İlhami Atmaca
• İsmail Müftüoğlu
• İzdiham
• Kafa Dengi
• Kürşat Bumin
• Lütfü Şehsuvaroğlu
• M.Emin Akın
• Mahmut Toptaş Hoca
• Markar Eseyan
• Mazlumder
• Mehmet Ali Bulut
• Mehmet Göktaş
• Mehmet Metiner
• Meryem Dal
• Metin Hasırcı
• Milat Gazetesi
• Milli Gazete
• Murat Alan
• Mustafa Akyol
• Mustafa Durdu
• Mustafa Karahasanoğlu
• Mustafa Topaloğlu
• Mustafa Toruntay
• Nedim Urhan
• Nezir Ergenç
• Nihal Bengisu Karaca
• Nil Gülsüm
• Nureddin Şirin
• Nusret Çiçek
• Nusret Çiçek
• Ömer Faruk Gergerlioğlu
• Ömer Faruk Satır
• onbesyirmibes.com
• Orhan Turan
• Özgür Topuz
• Özgür-Der
• Özlem Albayrak
• Nurullah Aydın
• Namık Açıkgöz
• Radikal Gazetesi
• Ruşen Çakır
• Sabah Gazetesi
Salih Ağbalık
Salih Tuna
• Sedat Doğan
• Şefik Mert
• Selahattin Yusuf
• Sibel Eraslan
• Sivil Düşünce
• Sırrı Süreyya Önder
• Sıtkı Caney
• Star Gazetesi
• Sulhi Ceylan
• sutunhaber.com
• Tamer Korkmaz
• Tarık Tufan
• Taylan Tanay
• Teodora Doni
• TV24
• TVnet
• Yakup Köse
• Yalçın Turgut
• Yeni Akit Gazetesi
• Yeni Şafak
• Yıldırım Koç
• Yılma Durak
• Yusuf Kaplan
• Yusuf Tanrıverdi
• Zaman Gazetesi
• Zeynel Abidin Özkan
• Zeynep Bozdas

Salih Mirzabeyoğluna Özgürlük için;
http://imza.la/salihmirzabeyoglunaozgurluk

rebzedeki_kul

Kayıtlı Kullanıcı
İslamın eşitlikçi, devrimci ve saf yüzünü inançızlara, ikiyüzlü riyakarlara, evlerde çay içip kurabiye yerken kitap okuyarak hizmet yaptığını sanan gafil müslüman(!)lara bir şamardır kumandan Mirzabeyoğlu. Canım ve cesedimle keşke şu aciz Rebezeli kulu alsalar onun yerine

Selam ve dua ile

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Snapshot_20111204.jpg

Tuncay Aksoy
Mirzabeyoğlu 15 Senedir Esir!

Büyük Doğu- İbda dünya görüşünün lideri, fikir ve aksiyon adamı Salih Mirzabeyoğlu'nun hücre'ye konulmasının 15. yılı..

Salih Mirzabeyoğlu'nun, okula çocuğunu almak için gittiğinde polis tarafından eşi ve çocuklarının gözleri önünde yasadışı bir şekilde gözaltına alınmasının ardından 15 sene geçti.....
Mirzabeyoğlu Kim'mi dir?

28 Şubat ile başlayan Müslümanları hapishanelere dıkma,sindirme ve yok etme operasyonlarının bir numaralı hedefi olan Mirzabeyoğlu,kendisine hala daha uygulanan Telegram (elektromanyetik dalgalarla beyne yön verme) işkencesine rağmen onlarca eser vererek ,devam ettirilen bu sürece karşı dimdik duran adamdır.

28 Şubat döneminde ' Müslümanlar dik durun,Karşınızda leşler var' diyerek adeta etrafını saran leş kargalarına meydan okuyuşun adıdır Mirzabeyoğlu.

Mirzabeyoğlu, demokrasi çayırında başı boş otlayan ve özgürlük hayalleri ile dünyasını süsleyenlere inat, esaret altında olmasına rağmen Özgürlük ruhunu kuşanmış fikir adamıdır..

Yukarıdan gelen emirlerle, önce idam ve sonrasında müebbet cezaya çarptırılan Mirzabeyoğlu, 15 senelik önce kendi şahsında ve sonrasında bütün Müslümanlar nezdinde uygulanan zulmün göğüsleyicisidir.Karşı duranıdır ve zulmü derdest edicisidir.

15 sene önce ,hiç bir illegal eyleme katıldığına dair kanıt olmamasına rağmen, tamamen uydurma suçlamalarla cezaevine konulan Mirzabeyoğlu hala cezaevinde tutulan ve hala işkence uygulanan büyük bir dava'nın ve zafere kadar sürecek olan kavganın adıdır..

Büyük Doğu Mimarı,Necip Fazıl Kısakürek'in Mirzabeyoğlu'na hitaben “Bütün bir ömür boyu bir genç adam aradım... Elime bir geçti, pir geçti...” dediği birisi ve "Onlar benim ardımdan gelmeyecek, ben onların arkasından koşacağım!” dediği dava'nın, hareketin, aksiyon ve kavganın da lideridir...

Bir Gazeteci'nin sorduğu soruya; ''Bir tek defa bile Allah’a sitem etmedim. Kusuru hep kendimde buldum'' diyebilecek kadar tevazu ve tavır adamıdır..

15 senedir sürdürülen bu işkence'nin açıklamasını yapabilecek kendisinden başka kimse yok...Bugün onun cezaevine konulmasının üzerinden 15 sene geçti demek bile insan olan birinini tüylerinin diken diken olmasına sebeb olabilecek bir hadisedir.Velhasıl, Mirzabeyoğlu hakkında bir yığın yazı,makale ve açıklamaların yapıldığı günümüzde, hiç ama hiç kimse onun bir baba olduğunu dahi düşünememiştir.Onun bir İnsan olduğunu bile düşünememişlerdir.

Onun yüklendiği bu aziz ve mukaddes dava'nın farkında olamayanlar, ve onun şu an cezaevinde kalmasının nedenini dahi soruşturamayacak çapta ki sorumlu irade , 'Salih Mirzabeyoğlu'na Özgürlük ' istemenin bile keyfiyetine malik değildir..

15 yıl önce 5 yaşında olan bir çocuk, şu an 20 yaşındadır. Ve Mirzabeyoğlu'nun adını dahi söylemenin yasak, ve korkulan birşey olduğu yılları yaşayanlar bilir...Bu süreci belki de geride bıraktık,ancak Mirzabeyoğlu gibi birisinin cezaevin'de hala tutularak neyin amaçlandığını hiç kimse anlayabilmiş değil.

28 Şubat ile hesaplaşmak adına iktidar olanların,bu süreçte ki en önemli atacakları adım,Salih Mirzabeyoğlu'na şartsız ve koşulsuz bir şekilde özgürlük vermek olacaktır. Bu defalarca çeşitli STK'larca dillendirilmiş ve dönemin hukuk,yargılama ve kararlarının iptal edilmesi hususu açıkca ifade edilmiştir.Adım atması gerekenlerin bunu ertelemesi vebaldir,zulmdür,işkencedir...

15 senedir sürdürülen ve Mirzabeyoğlu'nun şahsında bütünü ile Müslüman Anadolu insanına yönelmiş bu işkenceyi dün'de dillendirdik,bugünde dillendiriyoruz.Adım atması gerekenler,yapılması gereken şeyleri yapması gerekenler vebal altındadır,ve bu vebal hem onu yıllar önce hukuksuzca cezaevine atanları hem de hala daha cezaevinde tutanları yakacaktır..

Salih Mirzabeyoğlu özgür değilse hiç kimse Özgür değildir....O cezaevinde kaldığı müddetçe'de Fikri,şahsı,ailesi,sevenleri,gönüldaşları ve bütünü ile ümmet'te esirdir..Bunun şuurlaştırılması ve 15 yıldır devam eden esaretin son bulması kamu ve vicdanlar açısından derhal gerçekleştirilmelidir..

Son Sözü Yine kendisinden aktaralım :

'' Evimi özledim- gerçek

ama, o gerçek için zindandayım ben

yuva olsun diye bütün evler.... '' (Salih Mirzabeyoğlu)

rebzedeki_kul

Kayıtlı Kullanıcı
Şimdi düşünüyorumda bir yanda işkencenin her türlüsünü tadan mirzabeyoğlu gibiler
diğer yanda cuma akşamları oturup çay içip kurabiye yiyen ve tebliğ yapan ! cemaatçiler
Ben çıkamadım bu hesaptan
Allahın adaletine sığınıyorum
Cennet ucuz değil
Cehennem lüzumsuz değil

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt