Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bazi Uluslarin Cibilliyetleri (2 Kullanıcı)

RANAA

Kayıtlı Kullanıcı
her milletin kendine özgü bir tavrı anlayışı vardır mesela Almanlar olsun abd olsun öbür ülkeler olsun türkler azmı çekti bunların kalleşliklerini siz Çanakkale savaşlarını okumadınızmı kurtuluş savaşlarını bilmiyormusunuz yunanlılar türklere müslümanlara azmı yaptılar kadınlara kızlara bebelere ne eziyet çektirdiler bunların içinde iyileri de olabilir ama bir laf vardır Ayıdan post olmaz gavurdan dost olmaz çok uzağa gitme bulgaristan oradaki türklere ne eziyetler çektirdiler açta tarih kitaplarını bir okuyun

TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKTUR :gulegule
s.a
Sana katılıyorum.Sürekli müslümanlar üzerinde zulüm edilirken bir yahudi toplumundan bu iyi bu kötü diye ayıramayız herhalde.Hem istisnalar kaideyi bozmaz.İslamiyeti aşağılayan toplumlara ,müslüman olduğumuz için bizi insan olarak bile görmeyen toplumlara ne kadar hoşgörülü olunabilir ki?
Elbetteki genele bakılır ve öyle yorum yapılır.

kakule

Kayıtlı Kullanıcı
Kuriyeş kafirleri bir zaman islamiyeti ve Peygamber Efendimizi Sallallahu Aleyhi ve Sellem 'i şiir ve bir takım cümlelerle alaya alarak hicvediyorlardı.Nasibi kesilmiş,gazabı hak etmiş kuriyeş kafirlerinin bu durumu Efendimizi çok üzüyordu.
bunun üzerine efendimiz islam şairlerine''sizlerde şerli kafirleri hicvedin''.Efendimizden bu talimatı alan islam şairleri, Efendimizin huzurunda minbere çıkarak ,kafirleri hicvetmeye başladılar.Şairlerin ,kafirleri hicvettiği bir gündü Efendimiz oradaki dinleyicilere dönerekşöyle buyurdu
''BU ŞAİR KAFİRLERİ HİCVETTİĞİ SÜRECE RUHÜL'-L KUDÜS ONUNLA BERABERDİR''
Mektubatı-ı Rabbani,139.mektup

Bırakın bu medeniyet teranelerini herkesi genelliyemezmişiz falan filan ,siz böyle söylemlerle yandaşlık yaparken batı zulmü ,şirki fesadı esas almış seküler kültür ve medeniyetini ve sömürü düzenini ayakta tutabilmek için islamı vemüslümanları düşman ilan etmiştir. Hak mesajını taşıyan tek din olan islamı protestanlaştırmak için sürekli yeni yeni projeleri uygulamaya sokuyor BIRAKINDA BİRAZ HİCVEDELİM ki RUHÜL'-L KUDÜS bizimle beraber
olsun .

bu sizin yazınız sui zanda bulunmuyorum ben kırmızıyla işaretledimğm yer kendi beyanınızdır,beni ne kadar tanıyorsunuzda yandaşşlık yaptığımı düşünüyorsunuz.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Tartışmak, karşılıklı fikirlerin sunulması ve bunlardan istifade edilmesi için açılır forumlar,karşı tarafa çamur atmak tanımadığınız insanlar hakkında su i zanda bulunmak ne islamidir nede insani.görüşlerimi beğenmeyebilirsiniz katılmayabilirsiniz amenna, ama bu beni rencide etmenizi gerektirmez.diğer bir konu emin olun gerektiği kadar tarih okuyan ve bilen bir Türk üm.yazdıklarınızın hiç birini inkkar etmiyorum. Ama muhakkaki iyi insanlar vardır islamla şereflenmiş kullar vardır hepsini bir kefeye koyarak değerlendirilmesinin karşısındayım demek istedim.selametle

ben kimseye çamur atmıyorum bende hepsi kötü demedimki içlerinde müslüman olanlarda var ama hakikat bu bunlar hepsi bize dostmu bizi karşılarına almışlar işte pkk olayı hangi devlet bizi koruyor biz türk olarak birbirimize kenetlendik varmı ötesi bu yazılanlar suizan da bulunmak içinde değil siz güne besmelesiz başladınız galiba

islam_güneşi

Kayıtlı Kullanıcı
yazınız ilginç tarzda yazılmış bir yazı.ama şunu söylemeliyim.bir müslüman bunları yazmamalı.bize yakışmaz.biz insanların kötülerini kalleşlerini Allah a havale edip zafer kazanmışlardanız.kimin ne olduğu bizi ilgilendirmemeli.Başka milletler de bizim için sizin yazdıklarınız gibi düşünüyor.Allah ıma şükür kimse üzerine alınmıyor.ama alındırmayalım da.Allah a havale edelim.saygılar sunuyorum.Allah a emanet olun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt