Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bazi Uluslarin Cibilliyetleri (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Bu yazı, Türk Filozof Torlakon’un davet edildiği Uluslararası 4. Orkun Şöleni’ne sunduğu bildiriden alıntıdır.)……………………….
Çinliler: Yılan seciyesi taşırlar fakat ejderha olduklarını sanırlar. Gayet sinsidirler. Yutamayacakları lokmanın olduğu yerde göze gözükmezler. Beslenme alışkanlıkları bile vahşi ve mide bulandırıcıdır. Doğmadan öldürülmüş (Kürtajla alınmış) bebek ceninlerini “genç ve dinç kalma”(!) arzusuyla çorba yapıp yerler. Esaret altında tuttukları Atayurdumuz Doğu Türkistan’daki soydaşlarımıza karşı uyguladıkları vahşete, bütün Dünya’nın seyirci kalması ibret vericidir. Ayrıca, yamyamların bile devlet oldukları günümüz Dünyasında “Esir Türkistan” gerçeği, Altay Dağları’nın boynunu bükmektedir…
Nüfus ve ekonomileri hızla büyüyen bücür Çin yılanları yakın gelecekte günümüzün "Küresel haydut"u ABD'nin yerini alacaklardır. Yahudilerin sebep olacakları “Son Büyük Savaş” olarak beklenilen Üçüncü Dünya Savaşı’nın ardından "Çekirge sürüsü" gibi, Dünyayı işgal edeceklerini; Yok oluşlarının da sadece sarı ırkı etkileyen bir hastalıkla (virüsle) olacağını düşünüyorum…
Kahin değilim, fakat, bütün ırmakların denize doğru akmakta olduğunu da apaçık görüyorum!.
Ruslar: Ayı kişiliği taşırlar. Hangi armudu ikram ederseniz edin, yüzlerini güldüremezsiniz. Kaba ve zırtapoz davranışlarıyla belirgin olan ayılar nasıl ki yavrularına bakıp severken çiğner ezerlerse; Rusların da, rehine kurtarma harekatlarında önce kendi rehinelerini öldürdüğüne dikkat!...
Amerikalılar: Maymun kişiliğindedirler. "Üç maymun karakteri" (Görmedim, duymadım, bilmiyorum)u çok iyi oynayan Amerikalıların, yalan-dolan ve tertiple ülkelere savaş açarak işgal-katliam ve tecavüzlerini gördükleri halde Haçlı ve kana susamış Buş Ekibini yeniden seçmiş olmalarına dikkat!... Özellikle Buş'un yüzü, bazı şebek türlerini çağrıştırıyor mu, çağrıştırmıyor mu?...
“Bir ülkeye savaş açmak veya işgal etmek için bahane olarak gerekirse bir kasabamızı bile ortadan kaldırırız.” İtirafında bulunan bu haydut topluluğu (ulus diyemeyiz çünkü) iki binalarını ortadan kaldırarak, iki ülkeyi işgal ve talan etmek için bahane üretmişlerdir. Afganistan ve Irak’ta gerçekleştirmiş oldukları vahşet ve talanın adını da, büyük bir yüzsüzlük abidesi olarak “Özgürlük ve adalet” koymuşlardır. Bu arsız ve haydut maymunlar keşke “konuşamayan” maymunlardan olsalardı…
Millet olma vasfına hiçbir zaman erişemeyecek olan topluluklar, kendilerini bir arada tutabilmek için öcüler icat ederler!.
İngilizler: Tilki seciyesindedirler. Dünya garipleri, bunların hile-tertip ve kalleşliklerinden çok çekmiştir. Afrikalısı, Kızılderilisi, Hintlisi, Avustralya'nın Aborjini, yamyamı... Başka gezegenlerde hayat olsaydı, uzaylılar da nasibini alırdı herhalde. Osmanlı’nın dağılmasındaki en baş çıban, İngiliz illetidir. Tanrı bu milleti sanki insanlığın başına bela olarak yaratmıştır ki; Ortadoğu'ya İsrail'i oturtan ana unsur da (dört bin yıldır vaat edici) Tanrıları(?) değil, İngilizlerdir.
Çanakkale Savaşları sırasında her türlü silah ve malzeme üstünlüklerine karşın, aç ve yoksul dedelerimizden ummadıkları bir direniş görerek zıvanadan çıkanların başında gelen İngiliz başvekili eşcinsel Churchil, Halk meclisindeki konuşmasında şöyle bir çözüm öneriyor: “Türkler Müslüman oldukları için insan sayılmazlar. Onun için gaz bombalarıyla öldürülmelerinde bir sakınca yoktur!”…
Her türlü kılığa bürünmekte pek mahir olan bu millet nihayet cinsiyetini bile şaşırmıştır. Gurur duydukları, tarihi pek çok şahsiyetleri bile eşcinseldir. "Acaba, TBMM'nde eşcinsel var mı?" şeklinde sorulabilecek bir soruyu, İngiltere meclisi için; "Acaba eşcinsel olmayan kaç vekil var?" şeklinde sormak gerekir
Fransızlar: Fare kişiliğinin dünyadaki en önemli temsilcisidirler. İyi koku alırlar ve kokar işlere pek düşkündürler. Arı kovanına girdiklerinde, petekleri özenle koklayıp temiz yerlerinden kemirmeyi severler. Halbuki daha önce peteklerin üzerine işeyip kaka konduranlar da kendileridir. Kendi pisliklerine “Fransız” kalmak en belirgin özelliklerindendir. Cezayir işgali sırasında vahşice katlettikleri iki milyona yakın masumun resimleri henüz tozlanmadığı halde, bu yaptıklarını görmezden gelerek, doksan yıl önce Anadolu’nun Türk halkını arkadan hançerleyen Ermeniler’e ne olduğunun hesabını bizden sormaya kalkışmalarına ibretle bakın… Ayrıca, Çinliler’in “genç ve dinç kalma” amacıyla çorba yapıp yedikleri bebek ceninlerini, “genç ve dinç görünme” arzusuyla, cilt bakım ürünlerinde kullanmayı tercih eder bu Güzellik Sıçanları…
Yahudiler: Kene kişiliğine en yatkın millettir. Başkalarının sırtından geçinmeye bayılırlar. Kendilerinin Tanrı tarafından ayrıcalıklı (efendi, çoban) olarak yaratıldığına inanır ve başka milletleri de “davar” olarak nitelendirirler. Dünya’ya hakimiyetleri için gerekli üç şey olan; fikir, örgüt ve paraya büyük önem verirler. Küresel Sermayeyi de “Para gölgede kazanılır” diyen bu tefeci millet sevk ve idare etmektedir. Dolayısıyla savaş ve buhranların tertipçisi olarak ün salmış olan bu fitneci millet para musluklarının başını da ele geçirmiş durumdadır. Dünya’daki silah üretiminin de başını çekerler.
Halk kültürümüzde efsanevi bir yer tutmuş olan mavzer(Mauser) silahını üretenin bile Yahudi Loewe ailesi olduğunu hatırlamış olalım. Fikir; “Büyük İsrail”i ifade eder. Örgüt; pek çok isim altında etkinlik gösteren Mürteci Yahudi (Siyonist) loca ve yapılanmalardır. Keneler en fazla kan emdiklerinde on kat kadar büyüyebildikleri halde, Dünya’daki toplam sayıları 15 milyonu bulmayan bu millet kendisini yüz kat daha hacimli hissettirmekte ve bir buçuk milyarlık ulusların yapamadıklarını yapmaktadırlar. Özellikle, boynuna geçirdikleri tasma sayesinde Küresel Haydut ABD Maymunu’nu istedikleri gibi oynatıp sağa sola saldırtmaktadırlar…
Asalaklar, kendilerini taşıyanın kanını emerek teşekkür ederler!.
Sırplar - Ermeniler :Sırtlan tabiatı gösteren ortodoks topluluğunun en önemli temsilcisidirler. Domuz ile çok iyi uyum gösterirler. Vahşet ve pislikte sınır tanımazlar. Osmanlı elçilerinin sarıklarını başlarına çiviletip kazığa oturtan Voyvodaları, kan içici Drakulaları hatırlayın. Bosna ve Karabağ'da olanları; Ruslar ve Fransızlarla beraber, Anadolu insanımıza yaptıklarını akıldan çıkarmayın. Balkanları ve Kafkasları Anadolu’nun ardındaki ileri karakolları olarak gören Mürteci Yahudilerin (Siyonistlerin) Bosna’da Sırplar’a, Karabağ’da da Ermeniler’e “Müslüman boğazlama” dersleri vermiş olduklarını ibretle hatırlayın…
Yunanlılar ve Bulgarlar: Çakal seciyesi taşırlar. Sadece renk ve sesleri farklıdır. Bunun sebebi de Yunanlılar’ın ilk çağlardan beri, Bulgarlar’ın da sonradan çakallaşmış olmalarındandır. Her zaman için etrafta gezinerek fırsat kollayıp durmaktadırlar. Aciz ve çaresiz buldukları aslanların kuyruğunu koparmaktan çekinmezler. “Yunan kardeşliği” mavallarına sakın ola kapılıp aldanmayın!. Türkiye’nin aciz kaldığı ilk fırsatta İzmir’e yeniden asker çıkaracaklardır…
Bulgarlar’ın elinde de yeni “Belene” kamplarının kazık ve dikenli telleri hazır beklemektedir…
Acı gerçeklere kızmakla bir şeyler değişseydi, en fazla köpüren, Filozof Torlakon olurdu!.

Gafiller, kaybetmeye hazır, gören körlerdir. Görmezden gelince, acı gerçeklerin de ortadan kalkacağını; kendileri bekleyince, hayatın da bekleyeceğini sanırlar. Oysa hayat, dünya ile beraber dönüp durmakta; zayıflar güçlülere yem olmaya, gafiller de uyanıklara av olmaya devam etmektedir...

Ey oğul!... Saksındaki çiçeğe can veren şey, toprağa karışmış ecdadının kanından başka bir şey değildir!. UNUTMA

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm..

teşekkürler, harika Tasvirler Ve Müthiş Bir Anlatımdı...

Darwin Teorisine Işte şimdi kanıtlandı :evet

Zaten Dünyanin Bu Hale Gelmesindeki Sebep, Insanların insanlığından uzaklaşması değilmidir?

ALLAHA EMANET OLUNUZ

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm..

teşekkürler, harika Tasvirler Ve Müthiş Bir Anlatımdı...

Darwin Teorisine Işte şimdi kanıtlandı :evet

Zaten Dünyanin Bu Hale Gelmesindeki Sebep, Insanların insanlığından uzaklaşması değilmidir?

ALLAHA EMANET OLUNUZ

Dostun tokadı uyanma şansı tanır, düşmanınki tanımaz!." :gulegule

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
selaminaleyküm hayırlı günler

Kaan Erdem

Yönetici
selamünaleyküm hafize anne..harika bir paylaşım..bunun üstüne söylenecek söz ile yapılacak yorum kalmamış...selam ve dua ile kalın selametle...

kakule

Kayıtlı Kullanıcı
Böyle bir düşünceye kendi adıma katılmadığımı belirtmek isterim.bu genellemenınde doğru olduğunu düşünmüyorum. bu insanlar içerisinde Allah ın kalbini nurlandırdığı müslümanlar yokmudur. vardır biz bunlara kalkıpta sen ingilizsin cibilliyetin şu sen amerikalısın cibnilliyetin bu deme lüksüne veya hakkına sahipmiyiz?Rasulullahın (SAV) Arap olanın olmayana hiç bir üstunlüğü yoktur dediği bir veda hutbesi varken.Rabbim kendine layık kul eylesin bizleri...

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Böyle bir düşünceye kendi adıma katılmadığımı belirtmek isterim.bu genellemenınde doğru olduğunu düşünmüyorum. bu insanlar içerisinde Allah ın kalbini nurlandırdığı müslümanlar yokmudur. vardır biz bunlara kalkıpta sen ingilizsin cibilliyetin şu sen amerikalısın cibnilliyetin bu deme lüksüne veya hakkına sahipmiyiz?Rasulullahın (SAV) Arap olanın olmayana hiç bir üstunlüğü yoktur dediği bir veda hutbesi varken.Rabbim kendine layık kul eylesin bizleri...

bizde hepsini kastetmiyoruz kişi kendini bilir varsa gocunur

sahmerdan

Kayıtlı Kullanıcı
S.A.

Yazıdan alınması gereken ders nedir çıkaramadım. .
Kavimleri yaratan Allah bu meseleyi nasıl okumamız gerektiğini de bize bildirmiştir.
Üstün ırk, aşağılık ırk gibi birşey yoktur.
Bir müslüman alıntılanan yazıdaki görüşlere göre amel edemez.

merdiven

Kayıtlı Kullanıcı
s.a Hafize cuuuuuk oturmuş .................ALLAH ' emanet olunuz...........tşk.

nevin_70

Kayıtlı Kullanıcı
Tum insanlari boyle yargilamamiz dogru mu?Hepimiz Allah in kullariyiz.Her milletin iyisi ve kotusu vardir.Allah a emanet ol kardesim.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
gocunmaktan kastınız nedir anlayamadım

her milletin kendine özgü bir tavrı anlayışı vardır mesela Almanlar olsun abd olsun öbür ülkeler olsun türkler azmı çekti bunların kalleşliklerini siz Çanakkale savaşlarını okumadınızmı kurtuluş savaşlarını bilmiyormusunuz yunanlılar türklere müslümanlara azmı yaptılar kadınlara kızlara bebelere ne eziyet çektirdiler bunların içinde iyileri de olabilir ama bir laf vardır Ayıdan post olmaz gavurdan dost olmaz çok uzağa gitme bulgaristan oradaki türklere ne eziyetler çektirdiler açta tarih kitaplarını bir okuyun

TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKTUR :gulegule

merdiven

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykümselam ama oturmamış baksana yazılanlara :gulegule

Kuriyeş kafirleri bir zaman islamiyeti ve Peygamber Efendimizi Sallallahu Aleyhi ve Sellem 'i şiir ve bir takım cümlelerle alaya alarak hicvediyorlardı.Nasibi kesilmiş,gazabı hak etmiş kuriyeş kafirlerinin bu durumu Efendimizi çok üzüyordu.
bunun üzerine efendimiz islam şairlerine''sizlerde şerli kafirleri hicvedin''.Efendimizden bu talimatı alan islam şairleri, Efendimizin huzurunda minbere çıkarak ,kafirleri hicvetmeye başladılar.Şairlerin ,kafirleri hicvettiği bir gündü Efendimiz oradaki dinleyicilere dönerekşöyle buyurdu
''BU ŞAİR KAFİRLERİ HİCVETTİĞİ SÜRECE RUHÜL'-L KUDÜS ONUNLA BERABERDİR''
Mektubatı-ı Rabbani,139.mektup

Bırakın bu medeniyet teranelerini herkesi genelliyemezmişiz falan filan ,siz böyle söylemlerle yandaşlık yaparken batı zulmü ,şirki fesadı esas almış seküler kültür ve medeniyetini ve sömürü düzenini ayakta tutabilmek için islamı vemüslümanları düşman ilan etmiştir. Hak mesajını taşıyan tek din olan islamı protestanlaştırmak için sürekli yeni yeni projeleri uygulamaya sokuyor BIRAKINDA BİRAZ HİCVEDELİM ki RUHÜL'-L KUDÜS bizimle beraber olsun .

merdiven

Kayıtlı Kullanıcı
S.A.

Yazıdan alınması gereken ders nedir çıkaramadım. .
Kavimleri yaratan Allah bu meseleyi nasıl okumamız gerektiğini de bize bildirmiştir.
Üstün ırk, aşağılık ırk gibi birşey yoktur.
Bir müslüman alıntılanan yazıdaki görüşlere göre amel edemez.

söyleyene değil söyletenlere bakarsanız ,söyleyenin az bile söylediği hükmüne vara bilirsiniz.Üstün ırk yok AHMAĞIN DİNDAR SOYU''HAM YOBAZ,KABA SOFTA'';dinsizin soyu ise ,''KUDUZ KAFİR''
olarak tezahür eder .Mehmet Sami

kakule

Kayıtlı Kullanıcı
Kuriyeş kafirleri bir zaman islamiyeti ve Peygamber Efendimizi Sallallahu Aleyhi ve Sellem 'i şiir ve bir takım cümlelerle alaya alarak hicvediyorlardı.Nasibi kesilmiş,gazabı hak etmiş kuriyeş kafirlerinin bu durumu Efendimizi çok üzüyordu.
bunun üzerine efendimiz islam şairlerine''sizlerde şerli kafirleri hicvedin''.Efendimizden bu talimatı alan islam şairleri, Efendimizin huzurunda minbere çıkarak ,kafirleri hicvetmeye başladılar.Şairlerin ,kafirleri hicvettiği bir gündü Efendimiz oradaki dinleyicilere dönerekşöyle buyurdu
''BU ŞAİR KAFİRLERİ HİCVETTİĞİ SÜRECE RUHÜL'-L KUDÜS ONUNLA BERABERDİR''
Mektubatı-ı Rabbani,139.mektup

Bırakın bu medeniyet teranelerini herkesi genelliyemezmişiz falan filan ,siz böyle söylemlerle yandaşlık yaparken batı zulmü ,şirki fesadı esas almış seküler kültür ve medeniyetini ve sömürü düzenini ayakta tutabilmek için islamı vemüslümanları düşman ilan etmiştir. Hak mesajını taşıyan tek din olan islamı protestanlaştırmak için sürekli yeni yeni projeleri uygulamaya sokuyor BIRAKINDA BİRAZ HİCVEDELİM ki RUHÜL'-L KUDÜS bizimle beraber olsun .

Edebinizi muhafaza edin ve sui zanda bulunmayın,ben kimseye yandaşlık etmem etmiyorumda yandaşlık etmekten de Allah a sığınırım.Ben bunların hiç birini yalanlamıyorum ki, sadece bu düşüncelere katılmadığıımı içlerinde islamla şereflenmiş insanlarında olduğunu söylemek istedim.hem neden bu kadar zehir akıtıyorsunuz ki tanımadığınız bir insanı neyle itham ettiğinizin farkındamısınız.aynı zamanda her açılan foruma illa şakşakçılık yapmak zorundamıyız karşıt görüşlerimiz olamazmı.Sözlerinizi olçup tartın rica ederim

kakule

Kayıtlı Kullanıcı
her milletin kendine özgü bir tavrı anlayışı vardır mesela Almanlar olsun abd olsun öbür ülkeler olsun türkler azmı çekti bunların kalleşliklerini siz Çanakkale savaşlarını okumadınızmı kurtuluş savaşlarını bilmiyormusunuz yunanlılar türklere müslümanlara azmı yaptılar kadınlara kızlara bebelere ne eziyet çektirdiler bunların içinde iyileri de olabilir ama bir laf vardır Ayıdan post olmaz gavurdan dost olmaz çok uzağa gitme bulgaristan oradaki türklere ne eziyetler çektirdiler açta tarih kitaplarını bir okuyun

TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKTUR :gulegule

Tartışmak, karşılıklı fikirlerin sunulması ve bunlardan istifade edilmesi için açılır forumlar,karşı tarafa çamur atmak tanımadığınız insanlar hakkında su i zanda bulunmak ne islamidir nede insani.görüşlerimi beğenmeyebilirsiniz katılmayabilirsiniz amenna, ama bu beni rencide etmenizi gerektirmez.diğer bir konu emin olun gerektiği kadar tarih okuyan ve bilen bir Türk üm.yazdıklarınızın hiç birini inkkar etmiyorum. Ama muhakkaki iyi insanlar vardır islamla şereflenmiş kullar vardır hepsini bir kefeye koyarak değerlendirilmesinin karşısındayım demek istedim.selametle

merdiven

Kayıtlı Kullanıcı
Edebinizi muhafaza edin ve sui zanda bulunmayın,ben kimseye yandaşlık etmem etmiyorumda yandaşlık etmekten de Allah a sığınırım.Ben bunların hiç birini yalanlamıyorum ki, sadece bu düşüncelere katılmadığıımı içlerinde islamla şereflenmiş insanlarında olduğunu söylemek istedim.hem neden bu kadar zehir akıtıyorsunuz ki tanımadığınız bir insanı neyle itham ettiğinizin farkındamısınız.aynı zamanda her açılan foruma illa şakşakçılık yapmak zorundamıyız karşıt görüşlerimiz olamazmı.Sözlerinizi olçup tartın rica ederim

Benim için siz sui zanda bulunmuşsunuz ve bana galiba edepsiz demişsiniz galiba diyiyorum çünkü bir karışıklık olduğunu düşünmek isterim.Edep lüks değil zorunluluktur bence şimdi bunu düstur olarak kabul etmiş bir insana hakarettir bu, olsun; bizim söylemlerimiz zehrimiz,ithamlarımız hepsi kafirleredir. İKİ PARMAĞININ UCUNU GÖZÜNE KOY.BİR ŞEY GÖREBİLİYORMUSUN DÜNYADAN?SEN GÖREMİYORSUN DİYE BU ALEM YOK DEĞİLDİR. selametle kalın bakış açılarımız farklı olabilir benim takip ettiğim kadarıyla hafize değerli ,bilgili bir insan şak şakçılık yapmıyoruz ben hafizeyi sadece fikri yönden tanıyorum .YA RABBİ !SENİN RIZAN ÜZERE YAŞAMAK,SENİN RIZANA UYGUN İŞLER YAPMAK İÇİN BİZE İMKANLAR VER.GERÇEK MÜ' MİN KARDEŞLERİMİZE BİZİ HİZMETKAR EYLE,GERÇEK MÜ' MİN KARDEŞLERİMİN DERTLERİNE DEVA OLMAYI BİZ ACİZLERE NASİP EYLE .BİZİ DİNİ MÜBİNİ İSLAMA HİZMETKAR EYLE .........amin.

merdiven

Kayıtlı Kullanıcı
Resulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem Efendimiz buyurdularki:
Sakın zanna yer vermeyin.Zira zan , sözlerin en yalanıdır .Tecessüs etmeyin ,başkasının haberi peşine düşmeyin ,rekabet etmeyin,hasetleşmeyin,birbirinize buğuzetmeyin,birbirinize sırt çevirmeyin.Ey Allahın kulları!Allahın emrettiği şekilde kardeş olun .Müslüman müslümanın kardeşidir.Ona ihanet etmez,zulmetmez,onu mahrum bırakmaz,onu tahkir etmez.
Kişiye şer olarak ,Müslüman kardeşini tahkir etmesi yeterlidir.Her müslümanın malı ,kanı ve ırzı diğer müslümana haramdır .Allah sizin suretlerinize ve kalıplarınıza bakmaz,fakat kalplerinize ve amellerinize bakar.Takva şuradadır eliyle göğsünü işaret etti:
sakın ha!Birinizin satışı üzerine satış yapmayın.Ey Allahın kulları ! Kardeş olun .Bir müslümanın kardeşine üç günden fazla küsmesi helal olmaz.

Buhari, Nikah 45,Edeb57 58 Feraiz 2 Müslim
görüldüğü üzere müslüman bağlamında

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt