Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bâyezîd-i Bistâmî(Kuddise Sirruh)ve Rahip.. (2 Kullanıcı)

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum
emeğinize sağlık.
çok güzeldi.Allah razı olsun

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Esselamu aleykum,

Birşey merak ediyorum ama sıkılıyorum söylemeye çünkü yanlış anlaşılmaktan çekiniyorum,bir konu içinde Teknoloji hakkında yazı yazmıştım sağolsun bir arkadaş hakkımda yahudi hristiyan dostu olduğumu dolayısı ile kafir olduğumu defalarca ikaz etmeme rağmen ısrarla söyleyip durdu.
Buradaki mevzuya gelince,hani yine istirham ediyorum yanlış anlamayın,kafam karıştığı için sormak zorunda hissediyorum kendimi bölücü yada bozguncuda değilim,soru şu;
Kime sorarsan sor diyorki;kafir elbisesi giyen onlara özenen onlar gibi yaşayan onları dost edinen kafirdir!!! hatta bazı sanatcıyım diyen kişileri görüyoruz kulaklarında küpeleri,boyunlarında kolyeleri haç şeklinde hemen kıyameti kopartı veriyoruz,acaba diyorum,Beyazid-i Bistami hazretleri eğer bu vakia yı gerçektende yaşadı ise,
Kafirleri dost edinmeyin ayetini bile bile nasıl olmuşda 40 gün hemde bir papzın evinde ihtiyaçsız olduğu halde misafir olmuş,sohbet etmiş,evinde ibadet etmiş ve dolayısı ile onla arkadaşlık etmiştir,ve ayrıca Kafirlere benzemeyin Ayet ve Hadislere rağmen nasıl olmuşta Rahip elbisesi giymiş ve İstavroz denen haç'ı boynuna takmış,beni bu konuda aydınlatacak biri varmıdır?
Yine söylüyorum maksadım kimseyi suçlamak değildir?ayet ve hadisler ışığında yaşamayı bizmi yanlış algılıyoruz da kendimize eziyet ediyoruz,yoksa birileri bu hikayelerle Bizleri birilerine dostmu etmeye çalışıyor?yada bu işin aslı nedir? bilgilendirenden Allah Teala razı olsun...

aslında bu söylediginiz benimde okurken aklıma geldi hatta kalemimizin ucuna kadar geldi düşünecemiz ama .. kaynak saglamdır / saglam olabileceğini düşündüm..o yüzden .. dile getirmedik bu düşüncemizi... siz aydınlanırken inşaLALAH .. bizdeki soru işaretleri giderilir düşüncesindeyiz..
hayırlı geceler...

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com
esselamu aleykum,
[sıze="3"]aleyküm selam ve rahmetullahi ve berekatuhu.[/sıze]
birşey merak ediyorum ama sıkılıyorum söylemeye çünkü yanlış anlaşılmaktan çekiniyorum,bir konu içinde teknoloji hakkında yazı yazmıştım sağolsun bir arkadaş hakkımda yahudi hristiyan dostu olduğumu dolayısı ile kafir olduğumu defalarca ikaz etmeme rağmen ısrarla söyleyip durdu.
[sıze="3"]kardeşim müslümana kafir demekten allahü teala'ya sığınırız.diyenlere de hidayet ihsan etmesini cenab-ı hak(celle celaluh)tan niyaz ederiz.[/sıze]

buradaki mevzuya gelince,hani yine istirham ediyorum yanlış anlamayın,kafam karıştığı için sormak zorunda hissediyorum kendimi bölücü yada bozguncuda değilim,
[sıze="3"]
estağfirullah.müslümana hüsn-i zan islam ahlakıdır.
[/sıze]

soru şu;
kime sorarsan sor diyorki;kafir elbisesi giyen onlara özenen onlar gibi yaşayan onları dost edinen kafirdir!!! Hatta bazı sanatcıyım diyen kişileri görüyoruz kulaklarında küpeleri,boyunlarında kolyeleri haç şeklinde hemen kıyameti kopartı veriyoruz,acaba diyorum,beyazid-i bistami hazretleri eğer bu vakia yı gerçektende yaşadı ise,
kafirleri dost edinmeyin ayetini bile bile nasıl olmuşda 40 gün hemde bir papzın evinde ihtiyaçsız olduğu halde
[sıze="3"]ihtiyaçsız olduğunu yazmıyor yazıda.[/sıze]

misafir olmuş,sohbet etmiş,evinde ibadet etmiş ve dolayısı ile onla arkadaşlık etmiştir,ve ayrıca kafirlere benzemeyin ayet ve hadislere rağmen nasıl olmuşta rahip elbisesi giymiş ve istavroz denen haç'ı boynuna takmış,beni bu konuda aydınlatacak biri varmıdır?
[sıze="3"]orada bir tasavvuf mütehassısının kendisini rabbine teslim etmiş bir şekilde hikmet araması var.elbise giymesi vs. Ye gelince,o zamanki durumu açıklamaya ilmimiz yetmez.merak ediliyorsa malum kaynaklara başvurmanızı istirham ederiz.[/sıze]
yine söylüyorum maksadım kimseyi suçlamak değildir?ayet ve hadisler ışığında yaşamayı bizmi yanlış algılıyoruz da kendimize eziyet ediyoruz,yoksa birileri bu hikayelerle bizleri birilerine dostmu etmeye çalışıyor?
[sıze="3"]bu sorunuz suizanna sebep olur.lütfen kaynaklarımızı kontrol ediniz.diyalog tuzağına karşı olduğumuz aşikardır.[/sıze]
yada bu işin aslı nedir?
Bilgilendirenden allah teala razı olsun...
allahü teala cümlemizden razı olsun.aydınlanmanızı ümid ederiz.

ufuktuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Amin ufuktuncay abicim.Allahü teala cümlemizden razı olsun.Samimi yorumunuza da teşekkür ederiz.Cenab-ı Hak razı olduğu yoldan ayırmasın.Selametle kalın.
Allahü teâlâ, size ve doğru yolda gidenlere ve Muhammed Mustafânın izinde bulunanlara selâmet versin aleyhi ve alâ âlihissalâtü vesselâm!
Fârisî beyt tercemesi:

Zikr et zikr, bedende iken cânın,
Kalb temizliği, zikrîledir Rahmânın.

Allah Razı Olsun.
Ne sıcak bir cevap , ne samimi bir yorum.
İyiki buraya gelmişim diyorum kendi kendime
Sizlerle tanışmak ,güzel bakıp güzel görmek ne güzel...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt