Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Batılı aydınlara göre HZ.MUHAMMED(SAV) (1 Kullanıcı)

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Hz. Muhammed’i (SAV) ne kadar tanıyoruz. O’nu tanımaya gayret ettik mi hiç önyargılardan sıyrılarak diyen ünlü İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu, Batılı filozof, tarihçi, edebiyatçı ve aydınların Hz. Peygamber hakkında neler düşündüklerini yazdı.

Cuma günleri Hürriyet’te Peygamber Efendimiz'in hayatıyla ilgili kesitler yazan İlahiyatçı Hatipoğlu, Batılı aydınların Peygamber Efendimize olan hoş görülü bakışın, kendi aydınlarımızda göremediğinden burukluğunu yaşadığını ifade ediyor.

İşte Nihat Hoca’nın kaleminden batıl aydınların Hz. Muhammed hakkında ne düşündükleri:

“Prusyalı devlet adamı, modern Alman devletinin kurucusu Prens Otto Von Bismarck (1815-1898) O’nu anlatırken, "Seninle aynı asırda bulunamadığım için üzgünüm ey Muhammed! İnsanlık senin gibi bir şahsiyeti bir daha göremeyecektir" diyecektir.

Thomas Carlyle (1795-1881), J.Devanport, Jean Paul Roux, Fransız Alphonse Marie, Louis Le Martine, Prof Edovard Montel, Dr. Steingas, Dr. Eratsen; Katolik ilahiyatçı Prof. Haus Kung, 1927 Hukuk Kongresi Başkanı Shebol, Fransız felsefeci Louis Lavalle ve daha niceleri...

Ama belki en çarpıcı olanları; yattığı hastaneden dostuna gönderdiği mektubunda, "Bana Kuran-ı, Kant’ın ve Hengel’in kitaplarını getir" diyen Dostoyevski veya Hz. Peygamber’in hadislerini derleyen ve O’na imanını haykıran Rus yazar Tolstoy’dur.

Hepsi Hz. Muhammed’e (SAV) hayranlıklarını ilan etmişlerdir.”

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
ama sonuçta onlardan kim müslüman olmuş? neden bunları yazıyorsunuz,
batıdan bize ne biz Sahabeyi Kiramdan Peygamberimizi tanıyoruz.

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;606169' Alıntı:
ama sonuçta onlardan kim müslüman olmuş? neden bunları yazıyorsunuz,
batıdan bize ne biz Sahabeyi Kiramdan Peygamberimizi tanıyoruz.

goethe ve tolstoyun olduğu söyleniyor diğerlerinide bilemeyiz.ki edisonun evi yangında yanmış ve evinde kuran sayfaları bulunduğunu duydum bir sohbette....Bilmeden yargılamayalım hiçkimseyi...Hem şuzamanda karükatür krizleri yaşanırken bunlar çok güzel örnek bence...aeolunuz..

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
goethe ve tolstoyun olduğu söyleniyor diğerlerinide bilemeyiz.ki edisonun evi yangında yanmış ve evinde kuran sayfaları bulunduğunu söyleniyor....Bilmeden yargılamayalım hiçkimseyi...Hem şuzamanda karükatür krizleri yaşanırken bunlar çok güzel örnek bence...aeolunuz..

öyle mi? biz bilmioduk, onlar kötüdür diyen yok, sevabı da günahı da onların..
ben sadece, Hz.Muhammedi (sav) gerçekten tanımak kendisinin Mübarek hayatını ve Sahabenin /ranhum hayatlarını okumak elzem, batılı kaynaklardan değil..bunu demek istedim...

karikatür krizlerine gelince ,kriz değil bunlar ,en yalın ifadeyle "biz müslümanları hiçe sayıyoruz, en çok değer verdikleri Peygamberi ile bu şekilde alay ediyoruz. yüzlerine tükürüyoruz ." demek istiyolar. tamammı? ben kahır okurum, isteyenler hala hoşgörülü yaklaşsın....

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
sen yanlış anlamışsın yazılanı.Orda peygamberimizin hayatını batıdan öğrenin diye bir ibare yok..Sadece peygamber efendimiz hakkındaki düşünceleri var...Ben sana şöyle bir örnek vermek istiyorum ..Rumların nasıl biriler olduğu malumunuz...Ama çanakkelede onlarda bizlerle aynı safta yer almış ve savaşmış..Olaylara genelleme yapmayıp kişileri baz alarak yorumlarsan daha çabuk yol alırsın...Aeolunuz vesselam...

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
sen yanlış anlamışsın yazılanı.Orda peygamberimizin hayatını batıdan öğrenin diye bir ibare yok..Sadece peygamber efendimiz hakkındaki düşünceleri var...Ben sana şöyle bir örnek vermek istiyorum ..Rumların nasıl biriler olduğu malumunuz...Ama çanakkelede onlarda bizlerle aynı safta yer almış ve savaşmış..Olaylara genelleme yapmayıp kişileri baz alarak yorumlarsan daha çabuk yol alırsın...Aeolunuz vesselam...

herkesin bakış açısı aynı değil, senin gibi anlamıyor olabilirim, yalnız bu konuda birleşmemiz lazımdır. Müslümanların yolu Hz.Muhammed (sav), Sahabeyi Kiram (ra) yoludur.
siz de olaylara biraz daha açık gözle baksanız ne demek istediğimi daha çabuk anlarsınız değerli Müslüman kardeşim
saygılar

serdümen

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı akşamlar arkadaşlar ben önceki şifrelerimi unuttum ilk ismim tarhana ama artık serdümen diye değiştirdim konunu iyi seçmişsin fakat gerçek olan geçmişi geri getiremeyiz kim istemezdiki peygamberimizin zamanında olmayı ama bir gerçek varki düşününce efendimizin yanında olduğunu tüyleri ürperiyor yazarken bile titriyorum.arkadaşlar bu gece yatarken inanılmaz bir dua edin ve duanız şu olsun bu gece peygamber efendimiz evimize gelsin ...... unutmayın dua edin

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı akşamlar arkadaşlar ben önceki şifrelerimi unuttum ilk ismim tarhana ama artık serdümen diye değiştirdim konunu iyi seçmişsin fakat gerçek olan geçmişi geri getiremeyiz kim istemezdiki peygamberimizin zamanında olmayı ama bir gerçek varki düşününce efendimizin yanında olduğunu tüyleri ürperiyor yazarken bile titriyorum.arkadaşlar bu gece yatarken inanılmaz bir dua edin ve duanız şu olsun bu gece peygamber efendimiz evimize gelsin ...... unutmayın dua edin

SA ARKADAŞIM SEN KONUYU TAM OKUMADIN SANIRIM AEOLUNUZ...

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum ablacım. paylaşımın için teşekkürler. O alemlere rahmettir, bize düşen O'nun ümmeti olmaktan mutluluk duyarak Allah'ın razı olduğu bir hayatı yani Rasulullah'ın rehberliğini model edinerek yaşamaya çalışmak, samimi olmak.
selam ve dua ile...B)

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum ablacım. paylaşımın için teşekkürler. O alemlere rahmettir, bize düşen O'nun ümmeti olmaktan mutluluk duyarak Allah'ın razı olduğu bir hayatı yani Rasulullah'ın rehberliğini model edinerek yaşamaya çalışmak, samimi olmak.
selam ve dua ile...B)

sa nuresma kardeşim konuyu bi tek sen doğru anladın:)allah razı olsun aeol vesselam..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt