Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

başörtüsü (1 Kullanıcı)

Gulsahh

Kayıtlı Kullanıcı
öncelikle bu yazıyı yazmamın nedeni. bir müslüman ülkede yaşıyoruz fakat müslümanlık adına yapılan hiçbir şeye saygı duyulmuyor. En ufağından taktığımz başörtüsü dalga konusu oluyor.Güya özgür ve medeni bir toplumda yaşıyoruz.Ben henüz 1aydır kapandım.ve bundanda gurur duyuyorum.fakat şimdiden gruplaşmalar oldu. tek nedeni ise o başörtüsü.üniversiteye gitmek ayrı bir dert oldu.başörtüsüz girmek şart.neden bir mini etekli kıza saygı duyuluyorda bir türbanlıya saygı duyulmuyor benim istediim eşit şartlarda okumak ve o özgür denilen bu ülkede saygı görmek...

odtulu.seyma

Kayıtlı Kullanıcı
hepimizin dileği bundan yana ablacım...
ama laf anlatmak zor baştakilerde biliyor doğrunun ne olduğunu ama Rabb'im hidayet versin ne diyelim niyetimiz belli ya

ysnkrglle

Kayıtlı Kullanıcı
öncelikle kapanman çok iyi birşey ben bu konuda şunu söylemek istiyorum
bu onların iman eksikliğinden kaynaklanıyor mini etekli kıza bakınca bi şehvet duyuyolar ağızlarının suyu akıyo adeta ama kapalı kıza gelince olmaz açıcak RABBİM hidayet nasip etsin

Gulsahh

Kayıtlı Kullanıcı
bu onların iman eksikliğinden kaynaklanıyor mini etekli kıza bakınca bi şehvet duyuyolar ağızlarının suyu akıyo adeta ama kapalı kıza gelince olmaz açıcak RABBİM hidayet nasip etsin

amin...çevremde okadar çok insan varki , kendini bilmez insanlar yüzünden okuyamayan.Evet bende çok zorluk çektim dahada çekicem.ama önemli olan bunun üstesinden gelebilmemiz.neolursa olsun vermiş olduğumuz kararın arkasında durmalıyız.Taşıdığmız BAŞÖRTÜSÜNÜN hakkını vermeliyiz. HAYAT BU DÜNYAYLA SINIRLI DEĞİL..

lolzy

Kayıtlı Kullanıcı
universitende basini kapatmana izin vermemelerine bir sey diyemem. ama butun basi acik halki icin "imanlari eksik" demek yanlis bence. iman kul ile allah arasinda bir sey dir. baskasi buna karisamaz.

gulum.se

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim. haklısın. ama işte elden birşey gelmiyorki...
bende kapanalı 1 seneyi geçti çok şükür kardeşim. ama şimdiye kadr hiç böyle bir olaya mazur kalmadım. çok şükür. iş yerime kapalı gidebiliyorum. çevremdeki arkadaşlarımdan da böyle bir tepki görmedim hatta takdir ettiler. ama kardeşim devlet sektöründe böyle bir olay yok ne yazikki. hayırlısı kardeşim. inşallah böyle oayları rabbim yaşatmaz bizlere. inşallah bu başörtü sorunu çözülürde istedigimiz gibi her yere girebiliriz...
selam ve dua ile..

Gulsahh

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim. haklısın. ama işte elden birşey gelmiyorki...
bende kapanalı 1 seneyi geçti çok şükür kardeşim. ama şimdiye kadr hiç böyle bir olaya mazur kalmadım. çok şükür. iş yerime kapalı gidebiliyorum. çevremdeki arkadaşlarımdan da böyle bir tepki görmedim hatta takdir ettiler. ama kardeşim devlet sektöründe böyle bir olay yok ne yazikki. hayırlısı kardeşim. inşallah böyle oayları rabbim yaşatmaz bizlere. inşallah bu başörtü sorunu çözülürde istedigimiz gibi her yere girebiliriz...
selam ve dua ile..

AMİN inşallah ALLAH razı olsun SELAMETLE kal...

Gulsahh

Kayıtlı Kullanıcı
universitende basini kapatmana izin vermemelerine bir sey diyemem. ama butun basi acik halki icin "imanlari eksik" demek yanlis bence. iman kul ile allah arasinda bir sey dir. baskasi buna karisamaz.

bütün başı açık insanlara imanı eksik diyen yok ve demeyede hakkımız yok.bizim burdaki sorunumuz üniversite sistemi ve oluşan gruplaşmalar.lütfen doğru okuyalım YAZILARI.SELAMETLE

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
degerli kardesim siz sakin pes etmeyin yilmadan mucadelenize devam edin... unutmayin Allah'in (Celle Celaluh) bir emrini yerine getiriyorsunuz bu daha önemli..
Allah Teala yar ve yardimcimiz olsun. Amin
selametle

Gulsahh

Kayıtlı Kullanıcı
amin. ALLAH razı olsun SELAMETLE kalın...

Enes_Bilal

Kayıtlı Kullanıcı
destekçinizim her zaman ama bu ülkede denildiği gibi laiklik yani kişi özgürlüğü yok.. daha doğrusu onlara gelince var ama biz müslümanlara gelince yok..ya anlayın işte kardeşler bu ülkede neler olup bitiyor ve bunun sorumluları kimler...!!! sizler dahada iyi bilirsiniz diyorum ve bu mubarek ayda dahada sinirlenmek istemiyorum...hakkınızı helal edin.. selamunaleykum

Aish

Kayıtlı Kullanıcı
Sabr edelim inshALLAH.ALLAH buyukdur.InshALLAH tum muslumanlarin dilekleri hyata gecher

Gulsahh

Kayıtlı Kullanıcı
Yüce ALLAH hepimize sabır yanında selamet versin..

TekBiriz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.tekbiriz.org

İman demek Kul ile Allah arasındadır :)

Senelerdir böyle avuttu insanlar kendini.

Hangi Allah tan bahsediyorsunuz?
Hani size Tesettürü emreden ama sizin emrini çiğnediğiniz Allah mı?
İman edin,namazdı dost doğru kılın diye emreden Allah mı?
Allah'ın emir ve yasaklarına uymayın ondan sonra İman Allah ile kul arasındadır deyin.

Siz emir ve yasaklara uymadığınız halde kendinize "Kul" deme hakkını nerden buluyorsunuz?
Allah'ın emir ve yasaklarına uymadan,onları çiğneyerek "Kul" olunabiliyor mu?

İman bir iddiadır.İspat ister.
İmanınız hayatınızla ispat etmezsiniz "Kul" olduğunuzu iddia edemezsiniz.

Selamlar.

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Allah'ın Emrini yerine getiren yasaklarından kaçınanla,AllaH'ın emirlerini çiğneyen yasaklarını hiçe sayan kimseyi nasıl bir görebilirsiniz nasıl o isyan edenler gibi eşit değiliz diyebilirsin...
O isyan edenleri kendinden üstün mü görüyorsun sende onlara eşit olamamaktan yakınıyorsun.Bil ki üstünlük takvadadır...Mini etek girip orasını burasını açmakla değil.Bu tür ifadelerden kaçın kardeşim...

_YUSUF_

Yönetici
öncelikle bu yazıyı yazmamın nedeni. bir müslüman ülkede yaşıyoruz fakat müslümanlık adına yapılan hiçbir şeye saygı duyulmuyor. En ufağından taktığımz başörtüsü dalga konusu oluyor.Güya özgür ve medeni bir toplumda yaşıyoruz.Ben henüz 1aydır kapandım.ve bundanda gurur duyuyorum.fakat şimdiden gruplaşmalar oldu. tek nedeni ise o başörtüsü.üniversiteye gitmek ayrı bir dert oldu.başörtüsüz girmek şart.neden bir mini etekli kıza saygı duyuluyorda bir türbanlıya saygı duyulmuyor benim istediim eşit şartlarda okumak ve o özgür denilen bu ülkede saygı görmek...

İsmi müslüman olan bir ülkede yaşıyor olmamız içindekilerinde müslüman olduğu anlamına gelmez, gelmediği gibide müslümanın diyen birçok insanında müslüman olduğu anlamına gelmez, sadece kendini müslüman sanmaktadır.Nedeni Kelimei tevhidin doğru anlaşılamaması.

İslam kadına çok büyük değer verir.Ama bacılarımızın malesef çoğunluğu bunun idrakinde değil.O nedenle size değer verilene değer vermeli, değer veryenlere değer vermemelisiniz.İslama değer vermek ise islamın koyduğu kurallara riayet ederek olur.Size değer vermeyene değer vermemekte, sizin hakkızda nasıl düşünüldüğü veya size nasıl bakıldığını önemsememekle olur.

Müslümanlar için toplumun değer yapısı değil Allah'u tealanın insanlara nasıl baktığı önemlidir.O nedenle toğlumu değil Allah'ı önemsemeliyiz.
İnsan özgür değildir.Hele müslüman olduğunu söyleyen kişi hiç değildir. Çünkü kurallar çerçevesinde yaşamak zorundadır.Eğer yaşamaz ise cezaya müstahak olurki buna özgürlük diyemeyiz.

''ağızlarının suyu akıyo adeta'' bu tabir hiç hoş bir tabir olmamış.Her nekadar doğruda olsa!

Sizce yanlış olması sözün yanlış olduğu anlamına gelmez bence doğru olmasıda doğru olduğu anlamına gelmez, peki doğru nedir.Doğru Efendimizin (sas) sözüdür.
''...İman kalpte karar kılar ve amel olarak kendini gösterir''
Demekki iman amele yansımaz ise o sadece iddaadır.Gerçek iman değildir.Şeytanın vesvesesidir.Yanlışına kılıftır.
Allah'u teala Kur'anı kerimde şöyle buyurur.
''Herkese amelinin karşılığı vardır...O gün (hesap günü) hiçkimseye zerre kadar haksızlık yapılmaz''

İman demek Kul ile Allah arasındadır

Allah'ın emir ve yasaklarına uymayın ondan sonra İman Allah ile kul arasındadır deyin.

Siz emir ve yasaklara uymadığınız halde kendinize "Kul" deme hakkını nerden buluyorsunuz?

Selamlar.

Allah'u teala razı olsun

Allah'ın Emrini yerine getiren yasaklarından kaçınanla,AllaH'ın emirlerini çiğneyen yasaklarını hiçe sayan kimseyi nasıl bir görebilirsiniz nasıl o isyan edenler gibi eşit değiliz diyebilirsin...
O isyan edenleri kendinden üstün mü görüyorsun sende onlara eşit olamamaktan yakınıyorsun.Bil ki üstünlük takvadadır...Mini etek girip orasını burasını açmakla değil.Bu tür ifadelerden kaçın kardeşim...

Allah'u teala razı olsun

10un 100ünden

Kayıtlı Kullanıcı
''Ey Yüceler Yücesi Allah'ım!Kızlarımızın başörtüsüne uzanan ellerin sahiplerini sana havale ediyoruz.Sen onları Müslümanlara zarar veremeyecek hale sok Yarabbim.''
Ne diyor Rabbimiz:Onlar bir tuzak kurarlar.Allah'ta onlara bir tuzak kurar.Şüphesiz Allah'ın tuzağı daha çetindir.

Bir Müslüman için Allah'ın emri herkesin emrinden önce gelir...

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
İman demek Kul ile Allah arasındadır :)

Selamlar.

Selamun aleyküm kardeşim,

Ağzına , yüreğine, gönlüne sağlık.
Allah cc. cümlemizi yolunda muvaffak eylesin.
Selametle..

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı

Selamun aleyküm kardeşim,

Ağzına , yüreğine, gönlüne sağlık...
Taraf belirtmesen kendilerince konuşurlar, belirtirsen kalp kırıyorsun derler... derler derler derler...

Allah cc. cümlemizi cehennem ateşinden muhafaza eylesin.
Selametle..

EL-Mina

Kayıtlı Kullanıcı
--------------------------------------------------------------------------------

''Ey Yüceler Yücesi ALLAH'ım!Kızlarımızın başörtüsüne uzanan ellerin sahiplerini sana havale ediyoruz.Sen onları Müslümanlara zarar veremeyecek hale sok Yarabbim.''
amin amin amin ...doğru söze daha ne denir ALLAH CELLE CELALÜHÜ razı olsun...
selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt