Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Başörtüsü Karşitlarina 100 Puanlik Uzman Sorusi!!! (2 Kullanıcı)

EBRARNISA

Kayıtlı Kullanıcı
Başörtüsü meselesinde cevapsız sorular!
Buyrun cevaplayın. Yüz puanlık uzman sorusu!Cevaplayamazsınız tabi.Susarsınız. Şapa oturursunuz böyle. Nuh Gönültaş O soruyu yazdı.

Kezban Hatemi Hanımefendi güzel bir soru sordu laikçilere:

Siz bu başörtülü kadınların eşlerinin sizleri yönetmesini kabul ediyorsunuz da nasıl oluyor da bunların eşlerinin ya da kızlarının üniversitelere girmesini laikliğe bir tehdit olarak görüyorsunuz?

Buyrun cevaplayın. Yüz puanlık uzman sorusu!

Cevaplayamazsınız tabi.

Susarsınız. Şapa oturursunuz böyle.

Diliniz dönmez olur.

Böyle temelsiz, ne laiklikle ne demokrasiyle uymayan bir kısım faşist yasaklardan yana olursanız adamı böyle şapa oturturlar işte.

İkinci güzel soru Habertürk Televizyonu Yayın Yönetmeni Melih Meriç'ten geldi. Melih Meriç Basın Klübü'nde ekrana çıkarttığı üç üniversite rektörüne şu soruyu yöneltti:

"Siz sayın rektörler, üniversitelerde başörtüsü yasağının kalkmasını isteyen üniversite öğretim görevlilerinin imzası 1500'ü aştı. Siz üniversitelerde bu öğretim elemanları ile güzel güzel çalışırken sayıları yüzde ikiyi bile geçmeyen bu başörtülü öğrencilerle niye anlaşamıyorsunuz?"

Bu da tam bir uzmanlık sorusu.

Hadi buyrun çıkın işin içinden.

Öyle ekrana çıkıp isimlerinizin önündeki koca koca profesör sıfatları ile yasakçılık yaparsanız soruları cevaplayamaz böyle sınıfta kalırsınız!

İşte iyot gibi bir soru daha?

Muhatabın bütün bilinç altını ortaya çıkaran tam bir turnusol kağıdı.

Peki kipa ile (ıÜüKipa, Yahudi erkeklerin genellikle dini törenlerde bazen de normal zamanlarda giydikleri, kafanın tam tepe noktasını örten ve küçük mandallarla saçlara tutuşturulan bir tür takkedir. Yahudiler açısından tamamen dini bir sembol niteliği taşır.) gelmek isteyen öğrenci olursa üniversiteye alır mısınız?

Akdeniz üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mustafa Akaydın:

"Ben Hıristiyan bir ülkenin rektörü olsam uğraşmam bu işle. Benim üniversiteme kipayla girsinler hiç sorun olmaz kipayla gelen yüzde 20 olsa onu da yasaklarım."

Demek ki rektörlük görevleriniz arasında halkı Müslüman olan bir ülkenin üniversitesinde rektör olduğunuz için Müslümanlarla ve onların kıyafetleri ile uğraşmak ve halkın çoğunluğunu temsil edenlerin eğitim hakkını engellemek gibi bir göreviniz de var!

Vay vay vay... Rektöre bak.

Ne yani Müslüman bir ülkede insanlar Müslüman gibi yaşayıp Müslüman gibi giyinemeyecekler mi?

Bu üniversite rektörleri gerçekten bilgi birikimleri açısından da çok zayıf insanlar. Sorulara ya yanlış cevap veriyorlar, ya da şapa oturuyorlar!

Rektörlerin çoğu tıpçı.

Tıp fakültelerinde öğretim görevlisi sayısı diğerlerine göre çok olduğundan rektör olarak Tıp Fakültesi öğretim üyeleri iş başına getiriliyor. Bunlar da haliyle sosyoloji, tarih gibi sosyal ilimlerden bihaber oluyorlar.

Mazur mu görmek lazım bilmiyorum, ama bu Ahmet Necdet Sezer'in atadığı rektörlerde bir din düşmanlığı bir Müslüman düşmanlığı var.

Özel olarak onlar seçilmiş ve rektör olurken onlardan "başörtülü öğrencileri asla üniversitelere sokmayacaksınız" gibi bir söz alınmışa benziyor!

NUH GÖNÜLTAŞ/BUGÜN

ALINTI...

isranurr

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Bugün Gavur Dediğimiz ülkeler Bile Dinleri Için Yaşarken şu Türkiyenin Düştüğü Durum Içler Acisidir.laiklik Adi Altinda Saçma Sapan Düşünceler Aldi Başini Gidiyo Yaziklar Olsun Bu Zihniyetlere Delirmemek Insanin Elinde Değil.ben Başörtülü Bir Bayan Değilim Ama Asla Karşida Değilim Karşi Olanida Artik Duymak Istemiyorum Haber Izlemek Istemiyorum.birinin Elinden Hakkinin Alinmasi Bu Nasil Bişeydir Aklim Almiyo Yeter Artik Nedir Bunlarin Amaci Türkiyi Bölmek Mi Bölücülük Mü.cvp Veremezler Tabii Onlar Sadece şunu Bilir Türkiye Laiktir Laik Kalacak Başörtüsü Takmak Isteyen Irana Gitsin Haa Birde şu Var Arada Birde Toplanirlar Anitkabire şikayete Giderler ölü O ölüüüüü ölünün Başina şikayet Etmeye Gidilmez ölüden Medet Umulmaz Dua Etmeye Gidilir Hiç Mi Akillari Yok Yarabbim Bu Insanlarin.allah (c.c)akil Fikir Versin Bunlari Izleyen Bizlerede Sabir Versin.yaziklar Olsun

DuaLar

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bir yazıydı ellerine saglık kardeşim inşALLAH başörtüsünden korkan zavallılar da okur bunları...

alifurkan

Kayıtlı Kullanıcı
"Dinimizin tavsiye ettiği tesettür, hem hayata, hem fazilete uygundur."
M.Kemal Atatürk
(laikçilere ithafen)

EBRARNISA

Kayıtlı Kullanıcı
Siz bu başörtülü kadınların eşlerinin sizleri yönetmesini kabul ediyorsunuz da nasıl oluyor da bunların eşlerinin ya da kızlarının üniversitelere girmesini laikliğe bir tehdit olarak görüyorsunuz?

reyhan58

Kayıtlı Kullanıcı
su basörtüsünü sorun olarak gördükleri icin
cok sinirleniyorum bizlerinde sürekli yagli sac ve dip boyasi cikmis
kafalari görmekmekten fenalik geliyor

habib21

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm. Işte Her Konuştuklari Ezber.bazi şeylere De Böyle Cevap Veremezler.allah Büyüktür Başörtülü Kardeşlerimizin Hakki En Kisa Zamanda Ellerine Verilir Inşaallah.

Allah In Rahmet Ve Bereketi üzerinize Olsun..

EBRARNISA

Kayıtlı Kullanıcı
VE ALEYKÜM SELAM. MÜŞTEREK DUALARIMIZ BU ANLAMSIZ KISITLAMALARIN ,YASAKLARINBİR AN EVVEL SON BULMASI YÖNÜNDE ... SELAM VE DUA İLE KALIN.....

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim Eline Yüreğine Sağlik Nerden Buldun Bilmem Ama Gercekten Harika Bazi Korkaklar Okusunlar Bakalim Ne Cevap Verecekler

Kaan Erdem

Yönetici
selamünaleyküm.

sadece örtüsünü hakkı ile taşıyan bilinçli şuurlu olanlara SELAMÜNALEYKÜM.........

EBRARNISA

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim Eline Yüreğine Sağlik Nerden Buldun Bilmem Ama Gercekten Harika Bazi Korkaklar Okusunlar Bakalim Ne Cevap Verecekler

SELAMÜN ALEYKÜM . OKUDUĞUNUZ VE KATILIMINIZ İÇİN BEN TEŞEKKÜR EDERİM. SELAM VE DUA İLE KALIN...

EBRARNISA

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm.

sadece örtüsünü hakkı ile taşıyan bilinçli şuurlu olanlara SELAMÜNALEYKÜM.........

İNŞALLAH DEDİĞİNİZ GİBİ OLMAK , EKSİK VE YANLIŞLARIMIZI DA RABBİMİN İZNİYLE FARKEDİP DÜZELTMEK DUA VE DİLEĞİYLE VE ALEYKÜM SELAM

EBRARNISA

Kayıtlı Kullanıcı
güzel bir paylaşımdı.allah razı olsun.hepimiz biliyoruzki allahcc bu zalim kafirleri cezalandıracak.ama belli bir vakte kadar erteliyor.selametle....

İLGİSİZ KALMAYIP OKUDUĞUNUZ VE YORUMDA BULUNDUĞUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. SELAM VE DUA İLE KALIN...

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
_____selamün aleyküm
emeginize saglık inşallah bu zülüm bir gün biter... artık bitsin artık....
mevla yar ve yardımcımız olsun hepimizin inşallah
selam ve dua ile______

EBRARNISA

Kayıtlı Kullanıcı
_____selamün aleyküm
emeginize saglık inşallah bu zülüm bir gün biter... artık bitsin artık....
mevla yar ve yardımcımız olsun hepimizin inşallah
selam ve dua ile______

ve aleyküm selam .ortak duamız bu yasaklamaların bitmesi yönünde . selam ve dua ile yaradan'a emanet olun...

tasiyici

Kayıtlı Kullanıcı
bu konuyu açan kesinki aşırı dincidir yani feytullahcı simdi sana sorların cevabını vereyimde sus otur dinle
bu zamana kadar annelerimiz ve ninelerimiz normal tülbent ile başlarını örtüyorlardı şimdide örtüyorlar onlar musluman değilmi idiler sizmi yanlız muslumansınız
türbanı takanları görüyoruz suratta bi kilo makyaz daracık pantolan kafada türban yani çuval
tırnaklar boyalı

rektörlere gelince sende olsaydın profosöe sizin gibilerin beynini yıkıyorlar ondan aklınız çalışmıyor
sende kullanma bakalım yabancı firmalrın ürettti mallalrı bakalım yaşa biliyormusun
ataturk sizin gibileri temizledi ama simdide sıra bizde biz sizleri temizliyeceğiz

türban takınca yani müslümanmı oldunuz türbanlılardan 10 tanesinbe sorun öğlen namazının saatini bilemez

rmisya.jpg

bakbakalım ataürkun annesinin baş örtüsü nasılmış hani basımızdaki o tayyip varya ismini bile ağzıma almıyorum

hadi şimdi cevap verinde göreyim eşşeğe türban takmışlar eşşek yine eşşektır önemli olan türban takıp sokaca çıkmak değil kalben inanmak siz yabancılara kurban olun adamalr pazar günü kiliseye giderken 1 yaşındaki çoçuğu ile gidiyor hani siz 18 yaşındaki çoçuğunuzu camiye götüremiyorsunuz

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
bu konuyu açan kesinki aşırı dincidir yani feytullahcı simdi sana sorların cevabını vereyimde sus otur dinle
bu zamana kadar annelerimiz ve ninelerimiz normal tülbent ile başlarını örtüyorlardı şimdide örtüyorlar onlar musluman değilmi idiler sizmi yanlız muslumansınız
türbanı takanları görüyoruz suratta bi kilo makyaz daracık pantolan kafada türban yani çuval
tırnaklar boyalı

rektörlere gelince sende olsaydın profosöe sizin gibilerin beynini yıkıyorlar ondan aklınız çalışmıyor
sende kullanma bakalım yabancı firmalrın ürettti mallalrı bakalım yaşa biliyormusun
ataturk sizin gibileri temizledi ama simdide sıra bizde biz sizleri temizliyeceğiz

türban takınca yani müslümanmı oldunuz türbanlılardan 10 tanesinbe sorun öğlen namazının saatini bilemez

rmisya.jpg

bakbakalım ataürkun annesinin baş örtüsü nasılmış hani basımızdaki o tayyip varya ismini bile ağzıma almıyorum

hadi şimdi cevap verinde göreyim eşşeğe türban takmışlar eşşek yine eşşektır önemli olan türban takıp sokaca çıkmak değil kalben inanmak siz yabancılara kurban olun adamalr pazar günü kiliseye giderken 1 yaşındaki çoçuğu ile gidiyor hani siz 18 yaşındaki çoçuğunuzu camiye götüremiyorsunuz

bu konuyu açanı bilmem ama keşke Ülkemde dinimi istediğim Gibi Yaşayabilsem keşke... ATATÜRK'e gelince .. Bu ülke Osmanlıdan da daha önce Osmanlı Zamanındada müslümandı Her zaman Müslüman Kalacaktır İnşallah ... Bizim gibileri temizlemiş ... lafına dikkat et önce Kalpten inanıyormuş Sen hayatında Hiç namaz kıldınmı oruç tuttunmu Veya o Kitabım dediğin KURAN'ı KERİMİ 1 defa açıp okudun mu ..!! Şimdi okudum desen zaten inanmam okusaydın Burda bunları yazmaya tenezzül edemezdin .. ..

Allahı bilmeyen peygamberi bilmeyen küfür eden Zalim olan Dünyada Cenneti yaşıyorsun farkında değilsin Birde sana ahirette sana hazırlanan yeri bir bilebilsen Allah’ın Haram kıldığı şeyleri yapacağına deve dikeni yersin bu dünyada cehennemi görsen ah bir bilebilseniz Bu dünyada Ateşin içinde yanmayı tercih edersin …. Allah size zulmetmez Siz kendinize zulmedersiniz

[FONT=&quot]Diyeceksinizki çok zor Bu ifadeleri çok ağır ifadeler ben söylemiyorumki bunları KURAN söylüyor senin kitabın hiç okumadığın kitabın söylüyor bak kuran anlatıyor sana cehennemi [/FONT]

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt