Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Başörtümden ayırmasınlar :( (1 Kullanıcı)

• Konuyu başlatan LEPİSKA
  • Başlangıç tarihi
L

LEPİSKA

Selam arkadaşlar ben 3 ay önce kapandım. ama bu üç ayda öyle tepkiler aldm kii... çevremdeki herkes buna karşı çıktı,hadi diğerlerini geçtim kendi ailem bile istemiyor.çok huzursuzum.mücadelem sonuçsuz kalacak diye çok korkuyorum.21 yaşındayım ve hala çok erken diye tepki gösterenler var.okul bitsin,önce evlen diye açılmamı istiyorlar.RABBİM açılmayı nasip etmesin ama bu durum beni çokk huzursuz ediyor.nasıl başa çıkarım,çevremdekilere nasıl sevdiririm,tepkileri nasıl azaltırım bilmiyorum :((
yardımcı olursanız,dualarınızı eksik etmezseniz çok sevinirim kardeşlerim.şimdiden ALLAH razı olsun...

cemcemil

Kayıtlı Kullanıcı
sindire sindire kabul ettireceksin nasıl ki şöle konu açıldığı zaman tartışmadan kaçıp konuyu başka taraflara çekiceksin çekemezsen alakasız örneklerle kafalarını karıştıracaksın saçma sapan konulara gireceksin sinirlendiği şey başörtüsünden başka alana kayıcak ve üstündeki baskıyı örtü için değil olmayan birşey için kurmaya çalışacak her tartışmada bunu yapıcaksın bunları yapamıcam diyorsan her zmn bir bahane bulup tartışma ortamından uzaklaşacaksın zamanla gözleri öyle bi alışcakki karşı çıktıklarını bile unutacaklar.başka yollarda var ama onu yapmak zor gelir sana ve mümin birine rol bile olsa o yüzden çıkmaza dahada düşersen onuda yazarım

hira82

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykum selam.lepiska kardeşim.doğru bildiğin yoldan şaşma.ve bu konuda çok önemli gördüğüm tavsiyem kendinle hem fikir arkadaşlar edin.tabi seçici olmak kaydıyla.sen inancın gereği bence de doğru olan çok güzel bir şey yapmıssın kendine.rabbimyardımcın olsun inşallah.merak etme hepsi gelip geçecektir.ALLAHA emanet ol zamanını önemsiz şeylerle doldurma namazında ol kuranı kerim oku zikir çek.imkanın ölçüsünde sadaka ver.iyilik yap.insanlara yardım et.hastalara dua et ziyarette bulun.sıkıntısı olanların yanında ol.göreceksin hepsi geçicektir.

Sayili

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum Benimde Namazıma Karışıyorlar Çok Tepki Alıyorum Nedir Bu Gençliğin Çektiği Bu Ailelerden Ya Hu!

özgeöz

Yasaklı Kullanıcı
selamu aleykum kardeşim. biz Allah Azimüşşan'a kul olmak için dünyaya gelmişiz. birilerine evlatlık, akrabalık, kadınlık veya annelik yapmak için değil. tüm bunlar birer fitne, birer imtihandır. ne mutlu sana ve sen gibilere ki, böyle bir imtihanla sevap ayaklarımızın altına gelmiş.. bize düşen yalnızca Allah Azimüşşan'a tevekkül eylemek ve sabretmektir. hem ne bilirsin, bir şey senin hoşuna gitmez ama onda bin hayır vardır..

değişim

Kayıtlı Kullanıcı
Bende de aynı durum oldu. Kapandığım zaman hergün ağlıyordum. İnsanların demelerine bakıp pişman olucam diye çok korkuyordum. 7 ay olmasına rağmen hala "niye kapandın?" diyenler var. Buna kendi annem bile dahil. İnsan çok üzülüyor. Yenilecek diye korkuyor. Hergün, her namazda dua ediyorum. Şunu diyorum kendi kendime, yarın cehennemde ailemle yanmıcam. Tek başıma yanıcam ve onlar beni kurtaramayacaklar. Sonsuz mutluluk için fani şeylere takılıp kalmamalıyım diyorum. Rabbim emretmiş var mı ötesi diyorum. Bunları diyince zaten ne nefis kalıyor ne diğerleri.. Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun.
Kolay değil, kimse kolay diyemez ama önemli olan kolayı değil zoru başarmak.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt