Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

başörtü...yanlızlık...çaresizlik.. yardım (2 Kullanıcı)

didem65

Kayıtlı Kullanıcı

Canım senin için o kişi vesileydi...
Bizim her daim gözettiğim yol Rahman c.c. rızası olmalı..
Bizi bizden çok seven Rabbimiz c.c. bizler asla ümitsiz olamayız..
Çünkü bizim dayandığımız sığındığımız Rabbimiz c.c. var...
Dünyalık sevgilerin hepsi boş..
Herşey geçici baki sevgi Rahman c.c. sevgisi..
Lütfen aklı selim şekilde iyice düşün...
çok dua et/edelim Rabbim c.c. hayra yönlendirsin bizleri bir an bile nefsimizle başbaşa bırakmasın...

aminnnnnnn herşeyden çok istiyorum düzelmeyi mantıklı davranmayıı::a09::a09::a09:

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
rabbimle daha çok haşır neşir olmak için ne yapmam gerekiyor kardeşim.çok iradesizim bir fikir

insan sevdgine nasil davranir...sevdginin sevdikleri şeyi yapar, sevmediklerini terk eder... Onun sevgisni kazanmak için durmadan çalışır... Ve en buyuk segi Allah ve rasulune sav oldguna gore de...Allah ın sevdgi şeyleri yaparsak...ibadet, zikir,Kuran okuma ve s...Allah da bizi sever...dunyalik sevgilerden uzak dur degerli kardeşim...vallahi Onlar Allah ın sana vereceklerinin zerresini bile sana veremez...

ve bir Kuran mealı kitabı al tefekkur ederek yavas-yavas oku....Çünki Allah ın kelamı..ve için rahat olur, tuk sıkıntıların gider ve çokca dua et...ne istiyorsan Allah dan iste Allah Ona açılan elleri asla geri çevirmez...Allah yardimcin olsun....

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Dedim ki: "Çok yalnızım."
Dedi ki: ... فَإِنِّي قَرِيبٌ "
Ben ki sana çok yakınım." Bakara-186

Dedim ki: "Evet biliyorum, sen bana yakınsın ama ben senden uzağım, keşke ben de sana yakın olabilseydim.
Dedi ki:
وَاذْكُر رَّبَّكَ فِي نَفْسِكَ تَضَرُّعاً وَخِيفَةً وَ دُونَ
الْجَهْرِ مِنَ الْقَوْلِ بِالْغُدُوِّ وَالآصَالِ
"Rabbini sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret." Araf-205

Dedim ki: "Bu da senin yardımını ister."
Dedi ki: أَلَا تُحِبُّونَ أَن يَغْفِرَ اللَّهُ لَكُمْ
"ALLAH'ın sizi bağışlamasını istemez misiniz?" Nur-22

Dedim ki: "Tabii ki, beni affetmeni çok isterim."

Dedi ki: وَاسْتَغْفِرُواْ رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُواْ إِلَيْهِ "
(Öyleyse) Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra O'na tövbe edin. Gerçekten benim rabbim, esirgeyendir, sevendir." Hud-90

Dedim ki: "Çok günahkârım, bu kadar günahla ben ne yaparım?"

Dedi ki: أَلَمْ يَعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ هُوَ يَقْبَلُ التَّوْبَةَ عَنْعِبَادِهِ
"ALLAH'ın, kullarının tövbesini kabul edeceğini ve ALLAH'ın tövbeyi çok kabul eden ve pek esirgeyen olduğunu hâlâ bilmezler mi?" Tevbe-104
.

Dedim ki: "Defalarca tövbe edip tövbemi bozdum, artık yüzüm kalmadı."

Dedi ki: اللَّهِ الْعَزِيزِ الْعَلِيمِ غَافِرِ الذَّنبِ وَقَابِلِالتَّوْبِِ
"ALLAH aziz ve bilendir, o günahları bağışlayan ve kullarının tövbesini kabul edendir." Ğafir-2/3.

Dedim ki: "Bunca günahım var, hangisinin tövbesini yapayım?!"

Dedi ki: إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا
"ALLAH bütün günahları bağışlayandır." Zümer-53.

Dedim ki: "Yani, yine gelsem, yine beni bağışlar mısın?"

Dedi ki: وَ مَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُ
"ALLAH'tan başka günahları bağışlayacak olan yoktur." Ali İmran-135.

Dedim ki: "Ne kadar güzelsin ALLAH'ım! Bilmiyorum bu sözlerin karşısında niçin böylesine içim içime sığmıyor ve erimeye başlıyorum, seni çok seviyorum."

Dedi ki: إِنَّ اللّهَ يُحِبُّ التَّوَّابِينَ وَ يُحِبُّالْمُتَطَهِّرِينَ
"Şüphesiz ki ALLAH tövbe edenleri ve temizlenenleri sever."

Bir de "İlahım ve Rabbim, benim senden başka kimim var" dedim.

Rabbim de: أَلَيْسَ اللَّهُ بِكَافٍ عَبْدَهُ
"ALLAH kuluna yetmez mi?" (Zümer-36) dedi.

Dedim ki: "Sen ki, beni bu kadar çok seviyorsun ve bana karşı bu kadar iyisin ben ne yapabilirim?

Dedi ki: يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اذْكُرُوا اللَّهَ ذِكْرًاكَثِيرًا
وَسَبِّحُوهُ بُكْرَةً وَأَصِيلًا هُوَ الَّذِي يُصَلِّيعَلَيْكُمْ
وَمَلَائِكَتُهُ لِيُخْرِجَكُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ
وَكَانَبِالْمُؤْمِنِينَ رَحِيمًا
"Ey iman edenler!
ALLAH'ı çokça zikredin. Ve O'nu sabah - akşam tesbih edin. Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için üzerinize rahmetini gönderen Odur.
Melekleri de, size istiğfar eder. ALLAH, müminlere karşı çok merhametlidir." Ahzap-41/43.

Kendi kendime dedim ki:

"ALLAH'ım seni çok çok çok seviyorum
."​

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim senden razı olsun değerli kardeşim,

Allah cc emeklerinin karşılığını hem bu dünyada hem de ahirette versin inşAllah,

selam ve dua ile, hayırlı günler

Dedim ki: "Çok yalnızım."
Dedi ki: ... فَإِنِّي قَرِيبٌ "
Ben ki sana çok yakınım." Bakara-186

Dedim ki: "Evet biliyorum, sen bana yakınsın ama ben senden uzağım, keşke ben de sana yakın olabilseydim.
Dedi ki:
وَاذْكُر رَّبَّكَ فِي نَفْسِكَ تَضَرُّعاً وَخِيفَةً وَ دُونَ
الْجَهْرِ مِنَ الْقَوْلِ بِالْغُدُوِّ وَالآصَالِ
"Rabbini sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret." Araf-205

Dedim ki: "Bu da senin yardımını ister."
Dedi ki: أَلَا تُحِبُّونَ أَن يَغْفِرَ اللَّهُ لَكُمْ
"ALLAH'ın sizi bağışlamasını istemez misiniz?" Nur-22

Dedim ki: "Tabii ki, beni affetmeni çok isterim."

Dedi ki: وَاسْتَغْفِرُواْ رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُواْ إِلَيْهِ "
(Öyleyse) Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra O'na tövbe edin. Gerçekten benim rabbim, esirgeyendir, sevendir." Hud-90

Dedim ki: "Çok günahkârım, bu kadar günahla ben ne yaparım?"

Dedi ki: أَلَمْ يَعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ هُوَ يَقْبَلُ التَّوْبَةَ عَنْعِبَادِهِ
"ALLAH'ın, kullarının tövbesini kabul edeceğini ve ALLAH'ın tövbeyi çok kabul eden ve pek esirgeyen olduğunu hâlâ bilmezler mi?" Tevbe-104
.

Dedim ki: "Defalarca tövbe edip tövbemi bozdum, artık yüzüm kalmadı."

Dedi ki: اللَّهِ الْعَزِيزِ الْعَلِيمِ غَافِرِ الذَّنبِ وَقَابِلِالتَّوْبِِ
"ALLAH aziz ve bilendir, o günahları bağışlayan ve kullarının tövbesini kabul edendir." Ğafir-2/3.

Dedim ki: "Bunca günahım var, hangisinin tövbesini yapayım?!"

Dedi ki: إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا
"ALLAH bütün günahları bağışlayandır." Zümer-53.

Dedim ki: "Yani, yine gelsem, yine beni bağışlar mısın?"

Dedi ki: وَ مَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُ
"ALLAH'tan başka günahları bağışlayacak olan yoktur." Ali İmran-135.

Dedim ki: "Ne kadar güzelsin ALLAH'ım! Bilmiyorum bu sözlerin karşısında niçin böylesine içim içime sığmıyor ve erimeye başlıyorum, seni çok seviyorum."

Dedi ki: إِنَّ اللّهَ يُحِبُّ التَّوَّابِينَ وَ يُحِبُّالْمُتَطَهِّرِينَ
"Şüphesiz ki ALLAH tövbe edenleri ve temizlenenleri sever."

Bir de "İlahım ve Rabbim, benim senden başka kimim var" dedim.

Rabbim de: أَلَيْسَ اللَّهُ بِكَافٍ عَبْدَهُ
"ALLAH kuluna yetmez mi?" (Zümer-36) dedi.

Dedim ki: "Sen ki, beni bu kadar çok seviyorsun ve bana karşı bu kadar iyisin ben ne yapabilirim?

Dedi ki: يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اذْكُرُوا اللَّهَ ذِكْرًاكَثِيرًا
وَسَبِّحُوهُ بُكْرَةً وَأَصِيلًا هُوَ الَّذِي يُصَلِّيعَلَيْكُمْ
وَمَلَائِكَتُهُ لِيُخْرِجَكُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ
وَكَانَبِالْمُؤْمِنِينَ رَحِيمًا
"Ey iman edenler!
ALLAH'ı çokça zikredin. Ve O'nu sabah - akşam tesbih edin. Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için üzerinize rahmetini gönderen Odur.
Melekleri de, size istiğfar eder. ALLAH, müminlere karşı çok merhametlidir." Ahzap-41/43.

Kendi kendime dedim ki:

"ALLAH'ım seni çok çok çok seviyorum
."​

didem65

Kayıtlı Kullanıcı
allah hepinizden razı olsun hakkınızı helal edin

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
KARDEŞİM

Yazdılarını okudum, önce sana çirkin sözler sarfeden kişi, bir güzellik hoşgörü, iman esası olan başörtüsünde sana ısrar neden etti, burda çelişki gördüm, imanı bütün kişi yanlış sözler söylemez belki kalp kırabilir ama sözlerine dikkat eder, sevgi güzel bir şey sana tavsiyem bol bol duai RABBİM hayırlısını ver diyerek, kaçma işine kesinlikle yapma derim çünkü bu kişi bir düzenbazda olabilir aman sakın ha kardeşim, bunları söylerken sevdiğin kişinin kötü biri olduğunuda söylemiyorum, ama temkinli olmak lazım tedbir bizden takdir Alemlerin RABBİNDENDİR. sizleri kendi çocuklarımız kızlarımız gibi görerek yazdık, yinede karar senindir.
Ayrıca çok önemli bir hususu yazıyorum başörtüsünüde sevdiğin istiyor diye takma sakın ALLAH rızası için tak ki rahmet ve sevabına nail olasınç
Kardeşim seni RABBİME muhabbet ve nuruna emanet ediyorum.

didem65

Kayıtlı Kullanıcı
KARDEŞİM

Yazdılarını okudum, önce sana çirkin sözler sarfeden kişi, bir güzellik hoşgörü, iman esası olan başörtüsünde sana ısrar neden etti, burda çelişki gördüm, imanı bütün kişi yanlış sözler söylemez belki kalp kırabilir ama sözlerine dikkat eder, sevgi güzel bir şey sana tavsiyem bol bol duai RABBİM hayırlısını ver diyerek, kaçma işine kesinlikle yapma derim çünkü bu kişi bir düzenbazda olabilir aman sakın ha kardeşim, bunları söylerken sevdiğin kişinin kötü biri olduğunuda söylemiyorum, ama temkinli olmak lazım tedbir bizden takdir Alemlerin RABBİNDENDİR. sizleri kendi çocuklarımız kızlarımız gibi görerek yazdık, yinede karar senindir.
Ayrıca çok önemli bir hususu yazıyorum başörtüsünüde sevdiğin istiyor diye takma sakın ALLAH rızası için tak ki rahmet ve sevabına nail olasınç
Kardeşim seni RABBİME muhabbet ve nuruna emanet ediyorum.

iişte bende bundan korkuyorum ya haksızsam diyorum yaptıkları normalse diyorum bunları düşünüp düşünüp eziyet ediyorum kendime.rabbim inş. yardımcım olur benim yolumu aydınlatırmı dersinizzzzzz

tan_vakti

Kayıtlı Kullanıcı
hakkınızı helal edin hepiniz çok anlamlı ve doğru şeyleri söylemişsiniz.ben bile ona nasıl inandım diye şimdi kendime çok kızıyorum zaten sevdiğindende artık emin değilim.çünkü her hafta iki günde bir ufacık sorunlar yaratıp benden küsüyo yalvarsamda affetmiyo.sonra 2 gün sonra yumuşuyo.örneğin dün akşam çok hastaydım bütün gece kıvranıp durdum sabahladım hasta olduğumu mesajla da bildirdim gece.bu sabah merak ettim ben aradım morali bozuk bir şekilde konuştu bir dükkanda çalışıyo dükkana geç kaldığını anahtarların onda olduğundan bütün çalışanların dışarıda kendisini beklediklerini söyledi.bende merak edip dükkanı aradım.dükkan açıktı biri cevap verdi bende hemen kapadım aradan on dakika sonra o bana mesaj çekti hakaretler edip sen bana nasıl inanıp güvenmessin nasıl ararsın diye küstü ttelefonu kapattı yüzüme. yalvardımsada beni dinlemedi.şimdi ne olur kim haklı ne yapmam gerekiyooo

Güzel kardeşim biraz ağır olucak ama YOL VERİN GİTSİN. Size yalan söyliyen adamla ne işiniz var?

didem65

Kayıtlı Kullanıcı
Güzel kardeşim biraz ağır olucak ama YOL VERİN GİTSİN. Size yalan söyliyen adamla ne işiniz var?

haklısınız şimdi söyleyeceksiniz hepimiz sana o kadar öğüt verici şeyler yazdık sağırmısında duymuyormusun.evet haklısınız öyle aciz bir haldeyimki kendimi suçlu görüyorum yanlış yaptığımıda biliyorum ama sizlerden güç alıyorum tek ısrarım bana ilaç olun başörtümden vazgeçmeyeyim içim allah sevgisiyle dolup taşsın rabbim hepinizden razı olsun dualarınızı kabul etsin

tan_vakti

Kayıtlı Kullanıcı
haklısınız şimdi söyleyeceksiniz hepimiz sana o kadar öğüt verici şeyler yazdık sağırmısında duymuyormusun.evet haklısınız öyle aciz bir haldeyimki kendimi suçlu görüyorum yanlış yaptığımıda biliyorum ama sizlerden güç alıyorum tek ısrarım bana ilaç olun başörtümden vazgeçmeyeyim içim allah sevgisiyle dolup taşsın rabbim hepinizden razı olsun dualarınızı kabul etsin

Güzel kardeşim başörtüsü sana oğlanı değil Allah'ı hatırlatsın. Başörtüsü senindir o oğlan sadece vesile oldu. Vazgeçme örtünden örtü bi hanımı hem daha değerli hemde daha hanım yapar bence.

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim
her şey bir vesiledir ama vesileyede bakmak lazım,
körü körüne hareket etmek de yanlış, çok incelemekte
dediğim gibi bol bol dua et muhakkak bir vesile ile doğruya
RABBİMİN izni ile ulaşırsın,
bu arada dua ederken benacizane abinide unutma
bizlerde size dua ediyoruz
dediğim gibi RABBİMİ rızasını asla unutma, yapılan her şeyi ALLAH rızası için yap
ALLAHA emanet ol RABBİM yar ve yardımcın olsun.

PeNYe.Zz

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm bütün yazılan yorumları okudum..allah yardımcınız olsun..dualarım sizinle olacak.gerçekten çok zor bir durum ancak her işte bir hayır vardır..benim size söyleyeceğim başörtünüzden vazgeçmeyin.kaç kardeşimiz başörtüsü yüzünden ne kadar zulüm görüyor..oysa sizin aileniz razı.bunun kıymetini bilin..başörtünüze daha da sarılın.eğer açılırsan geriye dönüşü zor olabilir.bunları yaşayan bi bayan olarak tekrar kapandığımda kimse inanmamıştı açılacağımı düşünmüşlerdi bu site sayesinde kapandım.tekrar ve tekrar teşekür ediyorum allah razı olsun tüm kardeşlerimizden.şuan 8 aydır kapalıyım ve kendimi başı açık düşünemiyorum..bol bol dua edin eminim bu zor günleri aşacaksınız.

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim aile rızası olmadan yapılan evlilikler uzun süreli ve matah olmuyor..
Bunu kaçanların hayatına bakarak görebiliriz.. ne olursa olsun böyle hayırlı bir işte anne baba rızası gözetilmeli.. Kaçmak gibi bir yanlışa sakın düşmeyesin..
Sen Allahtan senin için hayırlı olanını dile.. Rabbim sana yolunu gösterecektir.
Lakin mantıklı düşün ve kalbinle hareket etme..
Düşün ki ,sen böyle bir hata yaparsan nice günahlara gireceksin daha da nice günahlara meyledeceksin..
Demem o ki, Allah neyi emrediyorsa o yönde ilerle.. Anne baba rızası olmadan kendi başına işlere kalkışma..
Sevdiğin insan senin için hayırlı değilse zaten yollar ayrılır..
Eğer seni üzüyor ve evlenilmeyecek bir insan olduguna kanaat getiriyorsan da ilerisini düşür yolunu sen ayır kardeşim..
Allahla haşır neşir olmak için napmam lazım demişsin..
Tavsiye benden sana,namazlarını kıl, kitap oku dine dair namaz olsun, fıkıh bilgileri olsun..
Hiç olmadı sitemize gir dini bişeyler oku.. sana çok yardımcı olacaktır..
Başörtünden de asla ama asla vazgeçme .. artık o senin namusun ve deri gibi bedenine yapıştır ve asla çıkartma kardeşim..
Sen adım attın örtüne kavuştun,pişmanlıkta duyma.. şimdi sıra dine dair ilimlenmede.. oku,araştır ,öğren,uygula..
efendimizin sunnetlerini hayatına yansıt,namazlarını aksatma,teheccüde kalk.. şeytanı tanı ve onu apaçık düşman belle uzak tutmak için uğraş..
Rabbimize sığın dua et..
Ve en önemlisi dünya gelip geçici ahiret ebedi bunu aklına yerleştir..
Sevdiğim dediğin insan da dünyalık..
Sen kendini Allah a bırak, tevekkül et..
Rabbim yanında emin ol.sen yeter ki, hak yolda ilerlemesini bil.
Allah yar ve yardımcın olsun..
Diyeceklerim bu kadar ..İnşaAllah kağale alırsın bizleri kardeşim.

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
kapanmak isteyipte kapanamayanlar topiğinde hatrladım seni başını kapattığın için terk etmişti neyse bak ben sana dedim yeniden dönecek sana die hatırladınmı bu başlığı okuyuncada sevidim bence evlen yaşn kaç çk merak ettim

didem65

Kayıtlı Kullanıcı
ve ayrıldık beni bırakıp tekrar gitti ama bu diğerlerine hiç benzemiyo bu sefer gerçekten bitti ve yine o bitirdi dönecek gibide değil dünya başıma yıkıldı şuanda nefes bile zor alıyorummm ne olacam ben napacammm

PeNYe.Zz

Kayıtlı Kullanıcı
canım o senden ayrılmak istemiş..yapacak bişey yok hayatına devam etmelisin..allah yardımcın olsun bol bol dua et inşallah bu zor günleri atlatıcaksın

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleyküm-Hayırlı Cuma'lar

Esselamu Aleyküm-Hayırlı Cuma'lar

[FLASH]http://www.izlesene.com/embedplayer.swf?video=1053872[/FLASH]

La Tahzen /üzülmecanım video dinlemeni rica ediyorum..​

didem65

Kayıtlı Kullanıcı
canım o senden ayrılmak istemiş..yapacak bişey yok hayatına devam etmelisin..allah yardımcın olsun bol bol dua et inşallah bu zor günleri atlatıcaksın

allah beni afferdermi toparlarmıyım kendimi başörtüme sarılırmıyım hiç bir şey bilmiyorummm hayal kırıklığına uğramaktan hep kaybetmekten bıktım kendi canıma kıymaktan korkuyorum artık

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt