Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Başkentli ile ... (1 Kullanıcı)

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Tatlı dil önemli.
Kendi tonunu bul.
Sözlerini doğru seç.
Yerine, yere, kişiye, topluma göre hareket et.
Aşırı yumuşak, kıvrak olma.
Çok sert kırıcı konuşma.
Dikkati çekecek tonda , kuvvette konuşma.

Orta yol.
Ortakarar.

Haydi.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Başkentliyi takip tavsiye size.
Haydi sende oku yazdıklarını.
Silimmeden oku ki..
Başkentli arabasına binmiş olasın.
Sakın sen hafife almayasın.
Başkentli yi..
Siteyi yavaşlatanı biliyoruz.
Bırakmazsa yavaşlatmayı.
Bizde onu buradan uzaklaştırırız.
Ona son ikaz.
Kendi bilir.

Haydi hayırlısı.
Anlayan anladı.
Başkentlinin sabrıda kalmadı.
Rahat bırak siteyi..
Yoksa arz ederiz.
Haberin olsun.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Gece yalnız kaldığında..
Allahu Teala Celle Celalehu ile baş başa..
Aşkın sun ona ( C.C ) doya doya..
Bilinmez ki ..
Belki oda ( C.C. ) buyurur sana
Bende seni seviyorum diye..

İyi geceler...

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Allahım seni çok seviyorum.
Muhammed Mustafa Aleyhisselamıda çok seviyorum..
Ne olur..
Sende sev onu..
Ve...

Bu aciz kulu.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Selam olsun..
Size.
Site üyeleri..

Selamun Aleykum.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Günaydın.

Allahım senden ne dileyeyim?

Dünya hayatında iyilik ve güzellik ver.
Ahiret hayatındada iyilik ve güzellik ver.

Ateşden koru..

Ülkemizi, Devletimizi, insanımızı, Askerimizi, Polisimizi, Güvenlik Kuvvetlerimizi koru, sakın, esirge.
Görev alırlarsa başarılı kıl..
İnsanımıza, bol rızık, akıl sağlığı, sıhhat, sağlık ver.
Ailelerimize mutlulık ihsan et..
Evlatlarımıza güzel ahlak, Edep nasip et.
Kötülüklerden, Tabi ve doğal afetlerden , Deprem, Sel, Fırtına, obruk dan koru..
Hain, münafık ve düşmanların tuzaklarını def et.

Esirge nizleri..
Yardım et bizlere..
Bizleri sahipsiz bırakma..
Bizlere birlik, beraberlik, bütünlük nasip et...

Amin.
İnşallah...

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Rabbi insanımıza yardım et.
Borçlulara borçlarını rahat ödemeyi ,
Fakir olanımıza bol rızık,
Derdi olana derman,
Murad istiyene muradını ver Ya Rabbi..

Akıl sağlığı , vucud sağlığı nasip et Ya Rabbi.

Amin inşallah.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Rabbi,

İnsanlara yardım et ..
Yanlışa düşmüş olanları, hata yapanları, zararlı alışkanlıklarda bulunanları, elde olmadan günaha yönelmiş olanları; hata, kusur ve günahlarından kurtar..
Onları iyiye , güzele yönlendir Ya Rabbi.

Amin inşallah.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar,

Yazılarımda farkında olmadan duaya yöneldiğimi ..
Bir şeymişiz gibi nasihatlerde bulunduğumuzu fark ettim.

Kusurlarım, yanlışlarım, hatalarım olduysa affınızı istirham ederim.

Şunu bilmenizi isterim ki..

Biz acizbir insanız..
Kusur ve hatalardan dolayı..
Öğrenmeye çalışıyoruz.
İyi insan olmayı..

Hoca, alim vs değilim..

Selamlar.

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Rabbi,

İnsanlara yardım et ..
Yanlışa düşmüş olanları, hata yapanları, zararlı alışkanlıklarda bulunanları, elde olmadan günaha yönelmiş olanları; hata, kusur ve günahlarından kurtar..
Onları iyiye , güzele yönlendir Ya Rabbi.

Amin inşallah.

Amin...
Amin......

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum selam..
Hoş bulduk ...
Rabbim inananları korusun.. Allah cc nu bilenlerin sayısını artırsın..
Cennet çok büyük, inşallah çalışan onun için çalışsın..
üç günlük dünya.. biri gitti, ikincisi gidiyor yarın olmam belki..
sevdiklerim ne güzel, ne güzeldi.. İbrahim..can Rabbim ahirette göstersin inşallah..
neler oldu ?
cezbeler, kayboldu azıcık durulduk...
Hak ayan beyan belli oldu ..(nasıl?) anlayan anlar..
ah sırları açmak isteyen bana ne oldu??
konuşmaya korkar oldum sadece ehli ile ki onlarla bile açıktan konuşulmaz,.. sadece Rabbul alemin ile..ne de güzel dinler ..
ah bu gönül ne ister???
özledim çok özledim sevdiklerim .. sanki seyreder olduk...(seviyoruz, Rabbim alıyor, özlüyoruz) buda güzel ya bilmeseydik?

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
19 - Meryem
Bismillahirrahmânirrahîm

30. Bebek şöyle konuştu: "Şüphesiz ben Allah'ın kuluyum. Bana kitabı (İncil'i) verdi ve beni bir peygamber yaptı."
31. "Nerede olursam olayım beni kutlu ve erdemli kıldı ve bana yaşadığım sürece namazı ve zekatı emretti."
32. "Beni anama saygılı kıldı. Beni azgın bir zorba kılmadı."
33. "Doğduğum gün, öleceğim gün ve diriltileceğim gün bana selâm (esenlik verilmiştir)."
34. Hakkında şüpheye düştükleri hak söze göre Meryem oğlu İsa işte budur.
35. Allah'ın çocuk edinmesi düşünülemez. O bundan yücedir, uzaktır. Bir işe hükmettiği zaman ona sadece "ol!" der ve o da oluverir.
36. Şüphesiz, Allah, benim de Rabbim, sizin de Rabbinizdir. Öyleyse (yalnız) O'na kulluk edin. Bu, dosdoğru bir yoldur.
37. (Fakat hıristiyan) gruplar, aralarında ayrılığa düştüler. Büyük bir günü görüp yaşayacakları için vay kafirlerin haline!
38. Bize gelecekleri gün (gerçekleri) ne iyi işitip ne iyi görecekler! Ama zalimler bugün apaçık bir sapıklık içindedirler.
39. Onları, gaflet içinde bulunup iman etmezlerken işin bitirileceği o pişmanlık günüyle uyar.
40. Şüphesiz yeryüzüne ve onun üzerindekilere biz varis olacağız, biz! Ancak bize döndürülecekler.

41. Kitapta İbrahim'i de an. Gerçekten o, son derece dürüst bir kimse, bir peygamber idi.

43. "Babacığım! Doğrusu, sana gelmeyen bir ilim bana geldi. Bana uy ki seni doğru yola ileteyim."
44. "Babacığım! Şeytana tapma! Çünkü şeytan Rahmân'a isyankâr olmuştur."
45. "Babacığım! Doğrusu ben, sana, çok esirgeyici Rahmân tarafından bir azabın dokunmasından, böylece şeytana bir dost olmandan korkuyorum."

47. İbrahim şöyle dedi: "Esen kal! Senin için Rabbimden af dileyeceğim. Şüphesiz O, beni nimetleriyle kuşatmıştır."
48. "Sizi ve Allah'tan başka taptıklarınızı terk ediyor ve Rabb'ime ibadet ediyorum. Rabbime ibadet etmekle de mutsuz olmayacağımı umuyorum."

49. İbrahim, onları da onların taptıklarını da terk edince ona İshak ile Yakub'u bağışladık ve her birini peygamber yaptık.
50. Onlara rahmetimizden bağışta bulunduk. Onlar için yüce bir doğruluk dili var ettik (güzel bir söz ile anılmalarını temin ettik).

51. Kitapta, Mûsâ'yı da an. Şüphesiz o seçkin bir insan idi. Bir resül, bir nebi idi.
52. Ona, Tûr dağının sağ tarafından seslendik ve kendisi ile gizlice konuşmak için kendimize yaklaştırdık.
53. Rahmetimiz sonucu kardeşi Hârûn'u bir nebi olarak kendisine bahşettik.

54. Kitap'ta İsmail'i de an. Şüphesiz o sözünde duran bir kimse idi. Bir resül, bir nebi idi.
55. Ailesine namaz ve zekatı emrederdi. Rabb'inin katında da hoşnutluğa ulaşmıştı.
56. Kitap'ta İdris'i de an. Şüphesiz o doğru sözlü bir kimse, bir nebi idi.

57. Onu yüce bir makama yükselttik.
58. İşte bunlar, Adem'in ve Nûh ile beraber (gemiye) bindirdiklerimizin soyundan, İbrahim'in, Yakub'un ve doğru yola iletip seçtiklerimizin soyundan kendilerine nimet verdiğimiz nebîlerdir. Kendilerine Rahmân'ın âyetleri okunduğu zaman ağlayarak secdeye kapanırlardı.

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
61 - Saf
Bismillahirrahmânirrahîm

1. Göklerdeki ve yerdeki her şey Allah'ı tespih eder. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.
2. Ey iman edenler! Yapmayacağınız şeyleri niçin söylüyorsunuz?
3. Yapmayacağınız şeyleri söylemeniz, Allah katında büyük gazap gerektiren bir iştir.
4. Hiç şüphe yok ki Allah, kendi yolunda, duvarları birbirine kenetlenmiş bir bina gibi saf bağlayarak çarpışanları sever.
5. Hani Mûsâ kavmine, "Ey kavmim! Allah'ın size gönderdiği peygamberi olduğumu bilip durduğunuz halde niçin bana eziyet ediyorsunuz?" demişti. Onlar yoldan sapınca, Allah ta kalplerini (doğru yoldan) saptırdı. Allah fasıklar topluluğunu hidayete erdirmez.
6. Hani, Meryem oğlu İsa, "Ey İsrailoğulları! Şüphesiz ben, Allah'ın size, benden önce gelen Tevrat'ı doğrulayıcı ve benden sonra gelecek, Ahmed adında bir peygamberi müjdeleyici (olarak gönderdiği) peygamberiyim" demişti. Fakat (İsa) onlara apaçık mucizeleri getirince, "Bu, apaçık bir sihirdir" dediler.
7. Kim, İslam'a davet olunduğu halde Allah'a karşı yalan uydurandan daha zalimdir? Allah, zalimler topluluğunu hidayete erdirmez.
8. Onlar ağızlarıyla Allah'ın nurunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kafirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır.
9. O, kendisine ortak koşanlar hoşlanmasa da, dinini bütün dinlere üstün kılmak için peygamberini hidayet ve hak din ile gönderendir.
10. Ey iman edenler! Sizi elem dolu bir azaptan kurtaracak bir ticaret göstereyim mi size?
11. Allah'a ve peygamberine inanır, mallarınızla ve canlarınızla Allah yolunda cihat edersiniz. Eğer bilirseniz, bu sizin için çok hayırlıdır.
12. (Bunu yapınız ki) Allah, günahlarınızı bağışlasın, sizi içinden ırmaklar akan cennetlere ve Adn cennetlerindeki güzel meskenlere koysun. İşte bu büyük başarıdır.
13. Seveceğiniz başka bir kazanç daha var: Allah'tan bir yardım ve yakın bir fetih (Mekke'nin fethi). (Ey Muhammed!) Mü'minleri müjdele!

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
24 - Nur
Bismillahirrahmânirrahİm,

35. Allah göklerin ve yerin nurudur. Onun nurunun temsili şudur: Duvarda bir hücre; içinde bir kandil, kandil de bir cam fânûs içinde. Fânûs sanki inci gibi parlayan bir yıldız. Mübarek bir ağaçtan, ne doğuya, ne de batıya ait olan zeytin ağacından tutuşturulur. Bu ağacın yağı, ateş dokunmasa bile, neredeyse aydınlatacak (kadar berrak) tır. Nur üstüne nur. Allah dilediği kimseyi nuruna iletir. Allah insanlar için misaller verir. Allah her şeyi hakkıyla bilendir.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
17 - İsra
Bismillahirrahmânirrahîm

9, 10. Gerçekten bu Kur'an en doğru olan yola götürür ve iyi işler yapan mü'minler için büyük bir mükafat olduğunu ve ahirete inanmayanlar için elem dolu bir azap hazırladığımızı müjdeler.
11. İnsan hayra dua eder gibi şerre dua eder. İnsan çok acelecidir.
12. Biz geceyi ve gündüzü (kudretimizi gösteren) iki alâmet yaptık. Rabbinizden lütuf isteyesiniz, yılların sayısını ve hesabını bilesiniz diye gece alametini giderip gündüz alametini aydınlatıcı kıldık. İşte biz her şeyi açıkça anlattık.
13. Her insanın amelini boynuna yükledik. Kıyamet günü kendisine, açılmış olarak karşılaşacağı bir kitap çıkaracağız.
14. "Oku kitabını! Bugün hesap sorucu olarak sana nefsin yeter" denilecektir.
15. Kim doğru yolu bulmuşsa, ancak kendisi için bulmuştur; kim de sapıtmışsa kendi aleyhine sapıtmıştır. Hiçbir günahkâr, başka bir günahkârın günah yükünü yüklenmez. Biz, bir peygamber göndermedikçe azap edici değiliz.

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
28 - Kasas
Bismillahirrahmânirrahîm

59. Rabbin, ülkelerin merkezî yerlerine, kendilerine âyetlerimizi okuyan bir peygamber göndermedikçe memleketleri helak edici değildir. Zaten biz, halkları zalim olmadıkça memleketleri helak etmeyiz.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
40 - Mümin
Bismillahirrahmanirrahim

34. Andolsun, daha önce Yûsuf da size apaçık deliller getirmişti de, onun size getirdikleri hakkında şüphe edip durmuştunuz. Daha sonra o ölünce de, "Allah ondan sonra aslâ peygamber göndermez" demiştiniz. İşte Allah aşırı giden şüpheci kimseleri böyle saptırır.
35. Onlar kendilerine gelmiş hiçbir delil olmaksızın, Allah'ın âyetleri hakkında tartışan kimselerdir. Bu ise Allah katında ve iman edenler katında büyük öfke ve gazap gerektiren bir iştir. Allah, her kibirli zorbanın kalbini işte böyle mühürler.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt