Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bari babam cennete girsin (1 Kullanıcı)

semih885

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
31 Tem 2009
Mesajlar
102
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
32
Ebu Hureyre (r.a) anlatıyor: Hiçbir evlat, babasının hakkını bir istisna durumu dışında ödeyemez. O durum da şudur: Babasını köle olarak bulur, satın alır ve âzat eder.(Müslim)

ALLAH’IN SENİ SEVMESİNİ İSTİYORSAN BABANI MEMNUN ET !

Abdullah İbni Amr İbni’l-As (r.a.) anlatıyor : “Hz. Peygamber (s.a.v) şöyle buyurdu: “Allah’ın rızası babanın rızasından geçer. Allah’ın memnuniyetsizliği de babanın memnuniyetsizliğinden geçer.” (Tirmizi)

ÇOCUKLAR BABANIZDAN DAİMA DUA İSTEYİN!

Peygamberimiz (s.a.v) buyuruyor ki :

“Babanın çocuklarına duası peygamberlerin ümmetine duası gibidir.” (Tirmizi)

Baba ben kitapta okudum babasının duası peygamberin duası gibiymiş bana dua eder misin ……. hafız olayım, uslu çocuk olayım, sizlere hayırlı evlat ülkeme faydalı bir kişi olayım…

ÇOCUK İKEN ÖLENLER: ANNE VE BABASINA ŞEFEAT EDERLER

Peygamberimiz (s.a.v) buyuryor ki: Küçükken ölmüş bir çocuğa haydi cennete gir denilir. Çok öfkeli kızgın bir vaziyette beklemeye başlar ve şöyle der: Annem ile babam da benimle girmedikçe cennete girmem.(Teberani)

BABAM BARİ CENNETE GİRSİN !

Bir adam terazisinin her iki kefesi birbirine eşit gelir. (sevap ve günahları aynı ağırlıkta gelir). Allah’ü Teala hazretleri ona; “Sen ne cennet ehlisin ve ne de cehennem ehlisin “ buyurur.

Melekler bir sahife getirirler , onu terazinin bir kefesine koyarlar. İçinde “üff!” yazılıdır. Bunun üzerine günahları hasenât ve sevaplarından ağır olur.

Çünkü “üff!” kelimesi gerçekten anne ve babaya karşı gelme kelimelerindendir. Bu “üff!” kelimesi dünyadaki dağlardan daha ağırdır. O kişinin cehenneme atılması emredilir.

(Cehenneme götürülürken) adam , Allah’ü Teâlâ hazretlerine dönmek ister. Allâh’ü Telâlâ buyurur.

“Onu çevirin!”

Allah’ü Teâlâ hazretleri buyurur:

“Ey anne ve babasına âsi olan kul ! Bana dönmeyi hanği sebepten dolayı istiyorsun?” O kul der ki:

“ Ey Allah’ım ! Görüyorsun ben cehenneme götürülüyorum! Elbette götürüleceğim (Bundan kaçınmam mümkün değil) Ben babama âsi olduğum için cehenneme götürülüyorum. Ya Rabbi babamın azabını benim azabımın üzerine kat ve babamı cehennem azabına düşmekten kurtar!”

Allah’ü Teâlâ hazretleri, (bizim keyfiyetini idrâk etmediğimiz bir şekilde) tebessüm eder ve buyurur:

“Dünyada ona âsi oldun ! Ahirette ise ona iyilik yaptın ! Babanın elinden tut ! Beraberce gidin cennet’e
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt