Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bana geri kafalı diyorlar neden (2 Kullanıcı)

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Akıl, anlayıcı bir kuvvettir. Hakkı batıldan, iyiyi kötüden, faydalıyı zararlıdan ayırt etmek için yaratılmıştır. Bunun için, hakkı batıl ile karıştırabilecek olan insanda, cinde ve meleklerde akıl yaratılmıştır. Akıl bir ölçü aleti gibidir. İki iyi şeyden, daha iyi olanını ve iki kötü şeyden, daha kötü olanını ayırır. Akıllı kimse, sadece iyiyi ve kötüyü anlayan değil, iyiyi görünce onu alan ve kötüyü görünce de onu terk edendir. Akıl göz gibidir. Din de ışık gibidir. Işık olmazsa, göz göremez. Netice olarak, hakkı batıldan, doğruyu eğriden ayırmak, dünyada en zor olan şeydir. Bir rehber olmadan da, bu mümkün değildir. Ayrıca cahillik ve tembellik de, hakkı batıldan, iyiyi kötüden ayırmamıza mani olmaktadır. Bunun için bazı kimseler, ahirette, dünyada iken hak diye sarıldıklarının batıl olduğunu görecekler ve yandık diyeceklerdir. Bazı kimseler de, hakka batıl diye hücum edecekler, saldıracaklar ve hüsran içinde kalacaklardır. Bazıları da, batıla hak diye sarılacaklar ve kahru perişan olacaklardır. Bu sebeple Peygamber efendimiz, ümmetine de öğretmek için, zaman zaman şöyle dua ederlerdi: (Ya Rabbi! Doğruyu bize doğru olarak göster ve ona uymayı bize nasip et ve yanlış, bozuk olan şeylerin yanlış olduklarını bize göster ve onlardan sakınmamızı nasip et!)Duayla kalınız.

*mine*

Kayıtlı Kullanıcı
aynı şekilde örtülü bir bayan olduğum için banada geri kafalı örümcek beyinli ve hatta başörtüsünü kullanarak aslında bir aşuftesin diyenler bile oldu.. bundan birkaç ay önce başörtüme dil uzattığı için ve bende b unu kendime yediremediğim için ciddi tartışmaya girdim
kim ne sölerse sölesin ben başörtümle bir bütünüm bu benim namusum iffetim. varsın ne söylerse sölylesinler. ben onları. Cenab-ı Hakka bırakıyorum.

adnan07

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH kimseyi doğruluktan ayırmasın.

pearly1985

Kayıtlı Kullanıcı
S.a. Arkadaşım senin yerinde olsam böyle düşünenlerin haline acırdım.Ne mutlu sana ki Allah'ın emirini yerine getirebilmişsin.Lütfen bana da dua edin de Allah bana da nasip etsin.Bu devirde oruç tutanla bile artık dalga geçiliyor. İnsanlar sapıtmış, birbirlerini nedensiz yere öldürür hale gelmiş.Ne mutlu ki böyle bir dünyada hala örtüne sahip çıkabiliyorsun.Bence hiç takma.Şuna da unutma ; Asıl dünyada senin alacakların onun verecekleri olacak..

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
S.a. Arkadaşım senin yerinde olsam böyle düşünenlerin haline acırdım.Ne mutlu sana ki Allah'ın emirini yerine getirebilmişsin.Lütfen bana da dua edin de Allah bana da nasip etsin.Bu devirde oruç tutanla bile artık dalga geçiliyor. İnsanlar sapıtmış, birbirlerini nedensiz yere öldürür hale gelmiş.Ne mutlu ki böyle bir dünyada hala örtüne sahip çıkabiliyorsun.Bence hiç takma.Şuna da unutma ; Asıl dünyada senin alacakların onun verecekleri olacak..

Ne güzel demişsiniz;Evet bunu bir daha vurgulamak isterim Dünya iş,ahiret ücret yeridir.Zahmet ne kadar ise Rahmet okadar büyük olur inşaAllah.duayla kalınız.

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
Bana geri kafalı diyorlar neden

Bana geri kafalı diyorlar neden

Ve aleyküm selam canım kardeşim, ben başka bir yönden bakmak istiyorum bu konuya; bunları söyleyenler bir de üstüne üstlük mutlak doğru bu söyledikleriymiş gibi inanıyor ve bu şekilde yaşıyorlar.Bu insanlara hakikaten çok üzülüyorum.

Güzel güzel konuşup, hadislerle, ayetlerle izaha çalıştığım zamanlarda bile nerdeyse -haşa- Kuran-ı Kerimi inkar noktasına varan sözler işitiyorum. Yapmayın etmeyin desem de bir şey ifade etmiyor. Biliyorum ki; Rabbim istemezse olmaz. İşte o zaman onlara Allah hidayet nasip eylesin diye dua etmekten başka yapacak bir şey gelmiyor elimden.

Allah sıratı mustakimden ayırmasın. Amin, duayla kalınız.

suheyla06

Kayıtlı Kullanıcı
s a kardeşlerim hiçbiriniz bence onları kafanıza bile takmasanız yeri var rabbim ahirette herkesin cevabını verecek ve orda inşallah bizler onlara gülecegiz rabbim örtünmek isteyen kardeşlerimizin içine bir nur verip kapanmalarını nasip etsin inşallah onlarada Allah hidayet versin Allaha emanet olun bütün dualarım sizlerle

Nikko

Kayıtlı Kullanıcı
Selâmınaleyküm.

Amina kardeşim sana çok teşekkür ederiz çünkü çoğumuzun başına geliyor bu ayrımcılık.
Geçen Cumartesi günü (29,09,2007) biri ile konuşurken aynen söylediği sözleri, size de göstermek isterim:

-(ne dıcem kendını kaptırma bole konmulardaa zaten etrafta manyak cokk sızın yuzunuzden ab ye gıremıyozzz hadı eywallahh)

Bana böyle demişti gençliğin rüzgarına kapılan biri.

Birkaç yıl önce İstanbul'da Taksim'e giden ana caddelerin birinde (A Bank) vardı, eski, boş ve sprey boyalar ile duvarlarına yazılar yazılmış bir bina. Her geçişimde o binanın önünde gençler toplanmış ve kafaları üzerinde dönüyorlardı. Bu olay, Türkiye'ye rap müzik gelmeden önceydi. O zamanlar pek önemsemezdik, ama sonradan anladık bulaşıcı bir virüs olduğunu.

Bizim atalarımız o kimselerdir ki; padişahı ile normal bir halkı, hemde gayrimüslim olan bir halkı aynı hizada tutarak, aynı seviyede tutarak yargılamıştır.
Çanakkale'ye bütün dünya gelmişti de, bir kişi bile geçememişti.
Fethederek, İslâmı yaydıklarında önlerine deniz çıkana kadar var güçleriyle çabalarlardı.
Sonra denizi geçerek gemilerini yakıp, geri dönüş olmasın, kaçacağımız arkamız olmasın diyerek ileri atılırlardı.
Savaşta bütün imanları ile savaşır, ertesi sabah camiye gitmek için atına binmeye çalıştığında anlardı, bizim atalarımız ayaklarını savaşta yitirdiklerini. Bizim atalarımız onlardır işte, isimleri dahi geçse, hangi dünya ülkesi olursa olsun, hemen geri adım atardı.
Avrupanın medeniyetinin gerçek yüzünü, tek dişi kalmış canavar olarak bizlere gerçeği göstermeye çalışmışlardır. Türk'ün, Türk'ten başka dostu yok demişlerdi.

Bir belgesel programında, Hz. Osman (r.a.)'nın, Kur'an-ı Kerim okurken öldürüldüğü, kanlı Kur'an-ı Kerim'i özel bir bölümde kilitli bir şekilde sergileyen Türk kökenli bir milletin bize yapmış olduğu öncelik hiç aklımdan gitmez. Yabancılar, mevkîleri yüksek birileri gelmişler de, onlara yasak açamayız, camın ardından bakın demişler, bizlere ise biz Türk'üz deyince hemen hassas bir şekilde o mübarek kanlı Kur'an-ı Kerim'i göstermişlerdi.

İSLÂMI'IN NERESİNDE BİR ÇİRKİNLİK VAR. Yok, herkes biliyor ama inkârcılar işte, yalancılar. Davalarda çoğu kez çözülemeyen kısımlardan biri, tarafların birisi evet der diğeri hayır der. Bir taraf yalan söylüyor yani. İşte bize de ne güçleri yeter ne sözleri geçer, ancak çürütmeye çalışırlar, yalan söylerler.

Önceden insanlarımızın alım gücü yoktu şimdi ise çok fazla, isteyen Avrupaya gidiyor, dünyaya temel atmaya çalışıyor. Ama dünyadaki herşey geçici, ölünce sadece amellerimiz ile, yaptığımız işler ile, iyilikler ve kötülükler ile gideceğiz. Vallahî, bir iğne bile götüremeyeceğiz.

ALLAH, bilmeyenlere de öğretsin, bildiklerimiz hakkıyla amet etmemizi nasib eylesin. Amin.

Müslümanlık, gericilik değildir, neresi gericilik olabilir ki? Elhamdülillah müslümanız.

Kaan Erdem

Yönetici
-(ne dıcem kendını kaptırma bole konmulardaa zaten etrafta manyak cokk sızın yuzunuzden ab ye gıremıyozzz hadı eywallahh)

çok yazık..eyvah eyvah...ALLAH cc hidayet versin..nasipsiz.......

by-cansuyu

Kayıtlı Kullanıcı
Bana geri kafalı diyorlar. Niye???

Onlar gibi olmadığım için mi geri kafalıyım?

Batı medeniyetini taklit etmeye çalışarak ve hatta taklit etmeyi bile beceremeyerek ileri gidilemeyeceğini düşündüğüm için mi?

Gerçekten güçlü olabilmek için dinimize sarılmamız gerektiğini ve insanların ancak islamın sarsılmaz temelleri üzerinde ayakta kalabileceklerini bildiğim için mi?

Okumak istediğim sadece örtümle okumak istediğim için mi geri kafalıyım?

Başörtüsünü siyasi bir simge yada bşeylerin sembolü olarak takmadığım sadece ALLAH emri ve onun rızası için taktığmdan dolayı mı?

Mini etekli kızların girebildiğki okullara başörtümle girmek istediğim için mi geri kafalıyım?

Yaz tatillerinde çocukların? Kuran kurslarına göndermeyi vakit kaybı olarak görüp bu zamanı yaz kampları ve tatil köyleriyle değerlendirmeyi düşünenlerden olmadığım için mi?

Sokakta rahatça yürümek istediğim için mi geri kafalıyım?

Sarmaş dolaş olmuş, birbirlerinin içine düşmüş kız ve erkekleri görünce rahatsız olduğum için mi?

Eğer böyleyse ?evet ben geri kafalıyım.? Ve böyle olmaktan da gurur duyuyorum
vesselam

bir gün güneş mutlaka batıdan doğacak

sabır kardeşlerim sabır

amina

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm kardeşlerim
cevaplarınızı tek tek okudum değerli fikirlerinizi beyan etiğiniz için hepinize teşekür ederim
ALLAH cc cümlenizden razı olur inşallah
bu meşakatli ve zor mücadelyi sürdürecez inşALLAH
herşeye rağmen
güller açmasada
güneş doğmasada
baş koymuşuz biz bu sevdaya

şüpesizki ALLAH nurunu tamamlıycaktır
VESSELAM

raskolnikov

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçek bir tanedir ve ona sahip çıktığın için Allah(C.C) senden razı olsun.Fakat gerçek şu ki içinde nefret damlaları oluşmuş,sakın onları çoğaltma yoksa tepki mekanizmanı şeytan ele geçirebilir.Ne olursa olsun merhameti gönlünden çıkarma.

hakan dadök

Kayıtlı Kullanıcı
sevgili kardeşim hiç canını sıkma bence sen en güzelini yapıyorsun bunlar allahın farz larıdır.zaten biz bunlar için dünyaya gelmedikmi allah bütün hanım larda benim eşim vesile etsin allah razıolsun

ehli-beyt

Kayıtlı Kullanıcı
kim ne derse desin islamdan hiç bir zaman taviz verme bu dünya fanidir.beka için saayu gayret etmemiz gerek çünkü göçeceğiz.çünkü misafiriz.çünkü az duracağız,çünkü vazifemiz büyük bir misafiriz Allah Yar ve yardımcımız olsun rahmetini esirgemesin amin

ehli-beyt

Kayıtlı Kullanıcı
mücadela ruhu olmayan bir kalb ölüdür kalbi hareketlendirmek için Allahı ve resulünü iyi tanımak ve iyi öğrenmek gerekir

tan_vakti

Kayıtlı Kullanıcı
Bizim duruşumuz yolumuz bellidir başkalarının tahrik edici aşağılayıcı sözlerini sinek vızıltısınaa benzetip (hoş sinek vızıltısı bile daha güzeldir belkide ) bildiğimiz yoldan şaşmayalım inşallah

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
Asıl geri kafalı siz değil, islamiyeti yaşamaya çalışan tüm kardeşlerimize bunu söyleyenler beyin özürlü ve geri kafalı,

sewwda66

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Elinize Sağlik .sabah Işe Gidecem Ama Yazdiğniz Konulari Birakip Uyumayi Düşünemiyorum Bile.ALLAHIN Rahmeti Selami üzerinize üzerize Olsun

sewwda66

Kayıtlı Kullanıcı
Haklisin Delete Kardeşim Ama Biz Bu Insanlarla Depremle Yaşamaya Aliştiğimiz Gibi Alişmaliyiz çünkü Hep Elleri Dilleri Bizim Simge Diye Adlandirdiklari Baş örtümüzde

Bywinston

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
namazvebiz.tr.gg
Geri Kafalida Derler Taşralida Derler Hersey Derler.

Ama Sunu Bilmezlerki Kendileri Asil Geri Kafalilar.

Bok Sevdigim Amcanin Biri Bu Tip İnsanlara Sulafı Soyler Yüzlerine Karşi COk Severim Bu Lafi

(Kizim Sen Basini Kapat Bak Hava Almiş Kafan Ne Dedigini Bilmiyosun Geri Kafali Dıyosun Sizlere Sen İleri Kafa Olarak Senin Gibi İleri Kafa Olacagima Gerilerde Kalayim Allah im Beni İleri Kafalardan Yapma Sakın.)

(Olum Sen Takke Takmiyomusun Hiç? Kafani Boşami Salliyosun Hep? Zemzem Yerine İçkimi İciyosun ? Senin Kafan Bumu Tukureyım Senin Kafana )

Çok Güzel Şivesi Var Konusmasi Cok Güzel

Eee Birde Dogru Laf Söyledimi :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt