Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Aziz nesin hafızdı, tefsir okudu sapıttı....ve öldü (1 Kullanıcı)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili kardeşim
Senin dediklerini yani ilmihal bilgilerini herkesin bileceği düşünülerek tefsir ve meal okuyalım diyorum.Zaten her müslüman fıkıh bilgilerini bilmek zorunda değilmi.Fıkıh bilgilerini öğrenmek için değil senin dediğin gibi muradı ilahiyeyi anlamak için okuyacağız.Helali haramı yani ilmihal bilgilerini anlamak için için meal tefsir okumayacağız.Bunları meshepler fıkıh kitaplarına yazmış oralardan öğreneceğiz zaten.
Senin konu için şöyle söylemen gerekirdi diye düşünüyorum.''İlmihal bilgilerini bilmeyen bunları öğrenmek için kuranın mealine yada tefsirine başvurmamalı çünkü buradan doğru şekilde öğrenemez.Önce bunları öğrenmeli daha sonra yada paralel olarak meal tefsir okumalı, ve okuduğunu hüküm çıkarmak yada ilmihal bilgilerini tamamlamak için değil muradı ilahiyeyi anlamak ve taklidi imandan tafsili imana geçmek için okumalı'' demek gerekirdi.Nacizane düşüncelerim.Bilmem katılırmısın
Selam ve dua ile

Rabbim razı olsun kardeş ...

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
İslamı o kadar zorlaştırdınız ki hiç kimse bu dini anlayamaz 3-5 göbeğini kaçıyan alim diye geçinen sofi şeyhleri anlıyor..Onlara sorsan hiçbir ilim tahsil etmeden tüm ilimlerini mana aleminde alıyorlar şu sapıklığa bakın.

senin uslubundan, edepsizliğin alimleri hafife aldığın belli oluyor. Onlardan kastın kim söyle. Biz cahil din adamlarından bahsetmiyoruz. Dinini bilen seven ve kayıran, üstadı ve icazeti olan hakiki alim ve evliyadan bahsediyoruz. Sen böyle bir büyüğe kavuşmadıysan hep kendin gibi sahtelerine kavuştuysan o senin sorunun .

Taş içindeki böcek sanır,
Yer ve gök hep orasıdır.

F

FiSeBiLiLLaH

senin uslubundan, edepsizliğin alimleri hafife aldığın belli oluyor. Onlardan kastın kim söyle. Biz cahil din adamlarından bahsetmiyoruz. Dinini bilen seven ve kayıran, üstadı ve icazeti olan hakiki alim ve evliyadan bahsediyoruz. Sen böyle bir büyüğe kavuşmadıysan hep kendin gibi sahtelerine kavuştuysan o senin sorunun .

Taş içindeki böcek sanır,
Yer ve gök hep orasıdır.

Bizim Alimlere saygımız sonsuzdur lakin şarlatanlarında gerçek alimlerden ayırmasını biliriz.Benim lafım şarlatanlaradır...Şeytanın dostu ile Allah dostunu karıştırmamak gerekir.

sahaff

Kayıtlı Kullanıcı
Aziz Nesin'in kim olduğu belli, safı belli, niyeti belli. Ne yapacağını üç aşağı beş yukarı

tahmin edilip tedbir alınabilir..Ancak; içimizde öyle uzmanlaşmış munafıklar varki, ne

yapacağını nereden bir darbe vuracağını kestirmek çok güç..Zaten İslam'a ençok zarar

verenler dış düşmanlardan çok, içimizdeki iç düşmanlardır..

Münafıklığı ve riyakarlığı meslek edinen ve Ümmet-i Muhammedin kafasını karıştıran bu kişiler Hz. Mevlana da muzdarip olmuş ki, bu konuda müminleri şöyle uyarmış;

''Pirincin içindeki siyah taşlardan korkma beyaz olanlardan kork''.

F

FiSeBiLiLLaH

Allah razı olsun doğru dedin kardeş...Papazlar Alim diye anıldı Tevhid ehli alimler dışlandı.Efendimizinde buyurduğu gibi ''Doğru söyleyenler yalanlanır, yalancılar kabul görür.'' [İ.Ahmed]

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
Bizim Alimlere saygımız sonsuzdur lakin şarlatanlarında gerçek alimlerden ayırmasını biliriz.Benim lafım şarlatanlaradır...Şeytanın dostu ile Allah dostunu karıştırmamak gerekir.

Alimlere saygın belli İmam-ı azam abu hanife hazretleri 'rahmetullahi teala aleyh' alim olmadığı için askerlik arkadaşın olduğu için ebu hanife diyorsun dime. Başkalarını kandırabilirsin ama ehli sünnet alimlerine tabi olanları asla...

Anka avlanamaz tuzağını topla;
Bu tuzaktan ele geçer yalnız hava..
.

F

FiSeBiLiLLaH

Alimlere saygın belli İmam-ı azam abu hanife hazretleri 'rahmetullahi teala aleyh' alim olmadığı için askerlik arkadaşın olduğu için ebu hanife diyorsun dime. Başkalarını kandırabilirsin ama ehli sünnet alimlerine tabi olanları asla...

Anka avlanamaz tuzağını topla;
Bu tuzaktan ele geçer yalnız hava..
.

Ah kardeşim parantez içinde ''(rahimehullah)'' yazmayı unuttum diye Ebu Hanife(r.h)'yi küçük gördüğümü mü düşündün yoksa.Niçin hüsni zan etmedin hakkımda.Allah affetsin hemen hüküm vermeyelim.Ben Ebu Hanife(r.h)'yi sevmesem onun mezhebine tabi olmazdım ve onun kitaplarını okumazdım.Allah ondan razı olsun O(r.h) Ehli sünnetin fenerlerinden bir feneridir her zaman dediğim gibi gerçek Alimlerle bugünkü alim diye geçinen zalimleri ayırmak gerekir yoksa bu ilme hıyanet etmiş oluruz.

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
İslamı o kadar zorlaştırdınız ki hiç kimse bu dini anlayamaz 3-5 göbeğini kaçıyan alim diye geçinen sofi şeyhleri anlıyor..Onlara sorsan hiçbir ilim tahsil etmeden tüm ilimlerini mana aleminde alıyorlar şu sapıklığa bakın.

İşte sende yine aynı daha evvel yaptığın gibi yapıyorsun haklı olduğun konularda kendini haksız yere düşürüyorsun,şimdi ben desem ki FiSeBiLiLaH gillerin mahallede biri var ne melun adam o zaman o mahallenin hepside melun !!! Sende bana dersin ki ayıp bu yaptığın bizim ne günahımız var...

Şimdi kazma değilsin ya ne demek istediğimi anlamışsındır !!!

YNLB

Kayıtlı Kullanıcı
Tabi ki Aziz nesin gibi kuranı anlamadan ezberleyen ve inancı eksik insanlar sapabilir

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun doğru dedin kardeş...Papazlar Alim diye anıldı Tevhid ehli alimler dışlandı.Efendimizinde buyurduğu gibi ''Doğru söyleyenler yalanlanır, yalancılar kabul görür.'' [İ.Ahmed]

Kendi keyfine ve kıt anlayışına göre hadisi şeriflere mana vermeye devam et bakalım. En fazla kabre kadar. Hesabı elbet verilecek

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt