Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

avucunuzdaki kelebek (1 Kullanıcı)

_ahraz_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm çok güzeldi kardeşim...

Werda

Kayıtlı Kullanıcı
Bizlerde birer kelebek degilmiyiz? ölüm bize bir nefes kadar yakinken ne diriyiz ne de ölü... Güzel paylasim :) Allah râzi olsun...

Selam, Dua ve hep Dua ile ins...

ŞEB-İ ARUS

Kayıtlı Kullanıcı
mervem senin bu güzel ve düşündürücü kıssana bende bir tane eklemek istiyorum müsadenle..

dede ve torun önünde torunuyla oturmus, az ötede birbiriyle bogusup duran iki köpegi izliyorlardi. Köpeklerden biri beyaz, biri siyahti ve oniki yasindaki çocuk kendini bildi bileli o köpekler dedesinin kulübesi önünde bogusup duruyorlardi.Dedesinin sürekli göz önünde tuttugu, yanindan ayirmadigi iki iri köpekti bunlar. Çocuk, kulübeyi korumak için biri yeterli gözükürken niye ötekinin de oldugunu, hem niye renklerinin illa da siyah ve beyaz
oldugunu anlamak istiyordu artik. O merakla sordu
dedesine.

dedesi, bilgece bir gülümsemeyle torununun sirtini sivazladi. 'Onlar' dedi, 'benim için iki simgedir.' 'Neyin simgesi' diye sordu çocuk.'Iyilik ile kötülügün simgesi. Aynen su gördügün köpekler gibi, iyilik ve kötülük içimizde sürekli
mücadele eder durur. Onlari seyrettikçe ben hep bunu düsünürüm. Onun için yanimda tutarim onlari.'

Çocuk, sözün burasinda, mücadele varsa, kazanani da olmali diye düsündü ve her çocuga has bitmeyen sorulara bir yenisini ekledi:

'Peki, sence hangisi kazanir bu mücadeleyi?'

derin bir gülümsemeyle bakti torununa:

'Hangisi mi evlat?

Ben hangisini daha iyi beslersem!'

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum canim,
gerçekten anlamli bir hikaye,
Allah'in izniyle elimizdekilerin kiymetini bilenlerden oluruz çok geç olmadan...
:T paylasim için canim, ALLAH'a emanet ol, hayirli aksamlar
:a14:

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
mervem senin bu güzel ve düşündürücü kıssana bende bir tane eklemek istiyorum müsadenle..

dede ve torun önünde torunuyla oturmus, az ötede birbiriyle bogusup duran iki köpegi izliyorlardi. Köpeklerden biri beyaz, biri siyahti ve oniki yasindaki çocuk kendini bildi bileli o köpekler dedesinin kulübesi önünde bogusup duruyorlardi.Dedesinin sürekli göz önünde tuttugu, yanindan ayirmadigi iki iri köpekti bunlar. Çocuk, kulübeyi korumak için biri yeterli gözükürken niye ötekinin de oldugunu, hem niye renklerinin illa da siyah ve beyaz
oldugunu anlamak istiyordu artik. O merakla sordu
dedesine.

dedesi, bilgece bir gülümsemeyle torununun sirtini sivazladi. 'Onlar' dedi, 'benim için iki simgedir.' 'Neyin simgesi' diye sordu çocuk.'Iyilik ile kötülügün simgesi. Aynen su gördügün köpekler gibi, iyilik ve kötülük içimizde sürekli
mücadele eder durur. Onlari seyrettikçe ben hep bunu düsünürüm. Onun için yanimda tutarim onlari.'

Çocuk, sözün burasinda, mücadele varsa, kazanani da olmali diye düsündü ve her çocuga has bitmeyen sorulara bir yenisini ekledi:

'Peki, sence hangisi kazanir bu mücadeleyi?'

derin bir gülümsemeyle bakti torununa:

'Hangisi mi evlat?

Ben hangisini daha iyi beslersem!'

aylinim bu güzel katkın için çok teşekkür ederim canım:a12:

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Emeğine sağlık canım.
Ne kadar anlamlı bir hikaye...
Sağolasın..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt