Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Avatarlardaki Fotograflar Hakkında (2 Kullanıcı)

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
s.a.
Kardeşler bazı avatarlar malesef çok dikkat çekiyor. Kimse kırılmasın diye nick yazmıyorum. Hatta birileri kalkıp sana mı kalmış bizim avatarımızda ki fotograf vs .. der diye de çekinerek yazıyorum.
Sözüm ona ... Türbanlı fotograf koymuş koymuş ama maşallah nalburda ne kadar boya varsa ağzında yüzünde. Gelde görmezlikten gel maşallah projektör gibi parıldıyor. Kaç wattlık bir enerji kullanıyorsa artık etraf sanki gündüz gibi. Her neyse islami bir sitede açık ve islami kılık kıyafete ve yaşantıya uygun olmayan avatarların kullanılması dikkat çekici bir o kadarda ilginç. Bilmem fotograf olunca birde nette olunca caizmi oluyor yoksa benmi yanlış biliyorum Ne dersiniz kardeşler.

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
sevgili sivetok kardeş bir çok mesajınız olmasına rağmen ben sizin isminizi yeni görüyorum...demin avatarımla ilgili bir yorum yaptığından direk ben üstüme alındım...size kızmıyorum ama insanların kalplerine seslenseniz daha iyi olacak!!!

istikbal

Kayıtlı Kullanıcı
s.a.
Kardeşler bazı avatarlar malesef çok dikkat çekiyor. Kimse kırılmasın diye nick yazmıyorum. Hatta birileri kalkıp sana mı kalmış bizim avatarımızda ki fotograf vs .. der diye de çekinerek yazıyorum.
Sözüm ona ... Türbanlı fotograf koymuş koymuş ama maşallah nalburda ne kadar boya varsa ağzında yüzünde. Gelde görmezlikten gel maşallah projektör gibi parıldıyor. Kaç wattlık bir enerji kullanıyorsa artık etraf sanki gündüz gibi. Her neyse islami bir sitede açık ve islami kılık kıyafete ve yaşantıya uygun olmayan avatarların kullanılması dikkat çekici bir o kadarda ilginç. Bilmem fotograf olunca birde nette olunca caizmi oluyor yoksa benmi yanlış biliyorum Ne dersiniz kardeşler.

Ve alaykum selam verahmetullahi vebereketuh
Üzerinde titizlikle durulması gereken bir konu açmışsınız teşekkür ederim kardeşim Allah c.c sizden razı olsun.Böyle bir konu açmayı nice zamandır bende düşünmüştüm kısmet sizeymiş.Bu konuda kardeşlerimin daha dikkatli daha duyarlı olmalarını istiyorum.

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
Vallahi billahi tallahi bu tür avatarları görünce utanıyorum ya. Güzel kardeşim üzerine alınmana şaşırmadım doğrusu öylesi güzel bir fotograf eklemişsin ki gelde bakma. Bu tür fotografları ister istemez görmekten kalpmi kaldı bizde kapkara oldu. Birde diyorsun kalbe seslen. Göz göre göre nasıl kalbe sesleneyim. Kusuruma bakmayın belki biraz ağır oldu ama inanın çok garip oluyorum ya. Bu konu çok önemli kardeşler lutfen istirham ediyorum dijkkatli olalım.
Beni tanıyıp tanımamak önemli değil. Keşke tanımasaydın tanıdın bak kalbini kırdım işte. Ama buna sen sebep oldun benide günaha ittin
Af Allahım af.

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
Ve alaykum selam verahmetullahi vebereketuh
Üzerinde titizlikle durulması gereken bir konu açmışsınız teşekkür ederim kardeşim Allah c.c sizden razı olsun.Böyle bir konu açmayı nice zamandır bende düşünmüştüm kısmet sizeymiş.Bu konuda kardeşlerimin daha dikkatli daha duyarlı olmalarını istiyorum.

Keşke sizin giniyumuşak ifadeler kullanabilseydm ama inanın kendimi alamadım. Yorumunuz içinde size teşekkür edeirm istikbal kardeş. Nevin kardeşte bağışlasın beni.

Kaan Erdem

Yönetici
selamünaleyküm kardeşim.konu hakkında size katılıyor ve destekliyorum.burada avatar neyi ifade ediyor?islami bir site,çoğu kardeşimiz maneviyat yüklü manası olan,kalbe,göze,gönle hoş gelen görüntüleri tercih ediyor.

eyer ki şahsi resim kullanılması yasak olmamış olsa bir çoğumuz dünden hevesli olabiliriz kendimizi reklam etmeye.

şimdi bu bayan resimlerinin kullanılması neden?neyi simgeliyor?bunları sormak gerek.acaba kişi yada kişiler kendilerinin görüntülerini kullandıkları bayan avatar resimleri ilemi denk tutuyorlar.işte ben bunun gibi güzelim mi demek isteniyor?kim kimi kandırıyor buna çalışıyor?

birde bazı avatarlar özellikle hanım kardeşlerimiz kullanıyor bunu başı,omuzu,kolu,bacağı açık başkalarına ait avatarlarında kullanılması.ortada işlenmiş bir haram var ve bunlara yardımcı olup daha da deşifre olmalarına ortam hazırlayıp sebebiyet veriyorlar.

sorular sordukça çoğalır gider.en güzeli ve mantıklısı bunları kullanmamak.başkalarının görüntüsü ile burada var olmamak daha hayırlı ve isabetli bir karar olacaktır.

selam ve dua ile kalın selametle.hayırlı ve bereketli günler olsun selametle inşaALLAH.

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
s.a benim avatarım için de aynı şeyimi düşündünüz

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Vallahi billahi tallahi bu tür avatarları görünce utanıyorum ya. Güzel kardeşim üzerine alınmana şaşırmadım doğrusu öylesi güzel bir fotograf eklemişsin ki gelde bakma. Bu tür fotografları ister istemez görmekten kalpmi kaldı bizde kapkara oldu. Birde diyorsun kalbe seslen. Göz göre göre nasıl kalbe sesleneyim. Kusuruma bakmayın belki biraz ağır oldu ama inanın çok garip oluyorum ya. Bu konu çok önemli kardeşler lutfen istirham ediyorum dijkkatli olalım.
Beni tanıyıp tanımamak önemli değil. Keşke tanımasaydın tanıdın bak kalbini kırdım işte. Ama buna sen sebep oldun benide günaha ittin
Af Allahım af.

s.a hayır alınmadım içiniz rahat olsun...selametle

mustafa11

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.mobilyaonarim.com
s.a.

S A KARDEŞİM BENCE HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL YETERKİ İNSAN BAKARKEN NİYETİNİN NE OLDUĞU ÖNEMLİ BEN HİÇ DİKKAT ETMEDİM ZATEN DİKKAT ETMEMEDE GEREK YOK BİZ BURADA BİR AİLEYİZ BAKIŞ AÇIMIZ ODUR .AMA BAKARKEN NİYETLERİ FARKLI OLANLARA BİR SÖZÜMDE YOK YALNIZCA BURADA AİLE OLDUĞUMUZU UNUTMAYIN YETER DİYORUM..............

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm Allah Razı olsun Abi Benimde Dikkatimi Çeken Bir konu .. sadece burası için değil tabiki .. Bir çok islami sitede Uygun olmayan Resimler koyuluyor :( İnşallah Dikkat edilir. . Allah'a emanet olun selametle...

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum avatarım rahatsızlık verdiyse haklarınızı helal edin
<<B)>>

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
s.a.
kardeşler ben düşündüğümü yansıttım gerisi takdirlerinze kalmış. kimi bakış açısı der kimi niyete göre der kimisi uygun der kimisi değil. Hepsine saygı duyarım. Ancak bildiğim kadarıyla tahrik edici hiç bir fotograaf uygun değildir vesselam. Uygun olmayan fotografla uğraşmak yerine söyleniş şekliyle uğraşmakda ilginç. Belki bir noktada doğru ama asıl hedef bu değil. hedefi 12 den vurmak güzeldir ama doğru hedefi 12 den vurmak çok daha güzeldir.
Öylesi fotograflar vardırki bin defa konuşup anlatsan bir şey ifade etmeyebilir veya istenileni anlatamayabilir. Ama bir defa görmek anlatmak istediklerininde üzerinde ki şeyleri anlatmış olur. Nedense hep güzel dikkat çekici celbedici fotograflar ekleniyor. Affetsin Allahım ama neden çirkin bayan fotografları tercih edilmiyor. Kaan kardeşin buyurduğu gibi bu avatarlarla neyi anlatmak istiyorlar acaba. Özentimi yoksa bende öyle güzelim vs. denmek mi isteniyor anlayamıyorum. Hülasa çok uzattım kusuruma bakmayın ben düşüncdemi yansıttım. Herkesin hayatı kendisini ilgilendirir. Buna saygıda duyarım ancak bu hayatı yaşarken diğerlerinede keşke zarar vermeseler ne iyi olur
saygılarımla

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
a.s.
Ecmain kardeşler

s.a benim avatarım için de aynı şeyimi düşündünüz

Sayın s.s.s. kardeş kusuruma bakmayınız ama sualinize cevap vermemek saygısızlık olur diye yazıyorum.
Kişilerin giyimlerini kuşamlarını davranışlarını açıklarını ortaya çıkartmak veya eleştirmek gibi ne bir vazifem nede bir hakkım var. Ayrıcada haddime de değil. Ben genel manada yazmıştım ama hedefler olmaya başladı.
Ben olsam bu avatarı kullanmazdım daha doğrusu bayan şeklini avatardan kaldırırdım. Bakışlar çok şey ifade eder.
Saygılarımla

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
İnsan Kirlenmesi

w6w20050926044457fb3ebczq6.gif

Kirlenme bir kalb hadisesidir. İnsan, ancak kalben kirlendiği zaman bir kirlenme duygusu içine girer. Eliniz kirlenir, yıkarsınız, bir daha bir daha yıkarsınız, temizlik duygusuna ulaşırsınız. Elbiseniz kirlenir, ayağınıza çamur bulaşır, başınızdan aşağıya çamur yağar... bunların hepsinden kurtuluş için su ve sabun yeterlidir.

Ama kalb kirlenmesi...

İşte oradaki kirlenmeyi su ve sabun gidermiyor.

Eliniz bir masum kanına bulaşmışsa, bir ton su ile yıkasanız, elinizde en küçük kan lekesi kalmasa, gene de kirli hissedersiniz kendinizi. Çünkü masum kanın lekesi yüreğe kazınır ve o, ellerde silinmez bir leke hissi bırakır.

Bir şey çalmışsanız ellerinizle, gözlerinizle bakılmayacak bir şeye bakmışsanız, ayaklarınız sizi kalbi gölgeleyecek yollara sürüklemişse... Kalbde kir kümelenmeleri oluşur.

Mevlana Hazretleri der ki:

"Göz günah işlemişse, onu su ile yıkayamazsınız. Onun kirini giderecek olan ancak göz yaşıdır."

Demek ki kir var, kir var.

Arınma var, arınma var.

Sevgili Peygamberimiz, "günah" ile "kirlenme" arasında mutlak bir bağ kuruyor. Her günah bir kir noktası olarak yansır kalbe. Tevbe edilmezse kir orada kalır, tevbe edilirse, kir temizlenir. Tevbe edilmeyen günah kirleri çoğala çoğala kalbi kaplar ve ortaya kirlenmiş bir kalb çıkar.

Günah manevi kir demek.

Günah kalbe yük demek.

Kalb neden günah ve kir olarak algılar bazı şeyleri? Neden yük oluşturur bazı şeyler kalb üzerinde?

Çünkü "Kalb nazargahı ilahidir" denilmiştir.

Çünkü kalbi yaratan kudret, onun dokusuna, hangi hallerde hangi hali yaşayacağı noktasında adeta iç bilgiler yerleştirmiştir.

Kur'an'ın bildirdiği "Kalb ancak Allah'ı anmakla mutmain olur" hükmü, kalb yapısı hakkında çok temel ölçüler veriyor bize. Kalb Allah'a yakınlık, Allah'la birliktelik duygusunu kazanırsa, doyum hissi yaşar demek ki, Allah'tan uzaklaşırsa, doyumsuzluğa düçar olur. Günah, Yaratıcının, insanın uzak kalmasını, daha da önemlisi kalbine yansıtmamasını istediği şeydir. Günah bir Şeytan yanısamısıdır adeta kalbe. Şeytanın gölgesidir. Bir Şeytan kanayışıdır.

Oysa orada, Allah'tan başkası bulunsun istemiyor Allah Teala. Allah'tan başkası "masiva"dır kalb için.

Günah, kalbi, taşıyamayacağı bir yük altına sokmaktır.

İslam, insandan bir kalb arınması cehdine girmesini ister.

Her şey arı bir kalb içindir. Bunun Kur'an'daki tanımı "selim, yani hastalıksız bir kalb"tir.

Aranan musaffa bir kalbtir. Temizlenmiş, süzülmüş, imbikten geçmiş bir kalb.

"Arınan kurtulmuştur" buyurulur Kur'an'da...

Bütün mesele arınmak!

İslam, insanı ebedi alemde Allah'ın huzuruna "arınmış bir kalb"le taşıma disiplinidir.

Tasavvuf, İslam içinde bir "arınma disiplini" olarak teşekkül etmiştir. Müslüman, bir "kalb davası" olan insandır. Bir Allah dostunun kavlince, "Kalbini zaman zaman avucunun içine alıp, insanlar arasında utanmadan dolaşmak, güzel bir Müslüman olmanın olmazsa olmaz ölçüsüdür."

Her ibadet , kalbe bir arınma temrinidir.

Ramazan'da mü'minler, bir çağlayanın altından geçerler ve iliklerine kadar arınma duygusu yaşamaları beklenir.

Namaza duruşun ilk şartı temizliktir. Kalben kirli olanın bedenen temizlenmesi çok da anlamlı olmayabilir. İnsanın, Allah'ın Kitabı ile ilişkisi tertemiz olmaya bağlanmıştır.

İslam, insanın malını - mülkünü bile arındırmaya taliptir kirlerinden.

dividers365zy0.gif

Oysa çok kirlendi insan.

Kalbi darmadağın oldu insanın. Kalbi kayboldu kirler içinde...

Allah'ın evinden kaçtığı 19'uncu yüzyıl savruluşundan beri bataklıklardan geçiyor insanoğlu ve bunun kalbine yansımaları kire boğuyor insanı...

Bu yüzden kalbin en temel işlevleri kayboldu. Sevgiler, şefkatler, inançlar, diğergamlıklar, rahmetler, merhametler kayboldu. Kıyıcı bir insanoğlu oluştu.

Bir koca yüzyılın adını "Cinayet yüzyılı" diye niteletebilecek bir kıyımlar aktörü oldu insan.

Paçalarından yukarı kirler yükseldi ya da yüreklerinden kılcal damarlara kadar uzanan kir dolaşımına tutsak oldu insan. Kir dolaşımı, ya da kin dolaşımı... İnsan insanın kurdu oldu. Vahşetin en yokedicisini icat etti insanlık ve milyonlar halinde katletmeye yöneldi birbirini.

Havayı kirletti insan, suyu kirletti, ağacı, çiçeği kirletti, çünkü kalbi kirlendi insanın.

İslamsız çağların oluşturduğu bir bataklık bu.

Ve yeni bir arınma sürecine girmezse, kalbi hastalanacak ölecek insanın.

Kendi imal ettiği kir denizinde boğulacak insan. Soluduğu hava ile içine dolacak kir, içtiği su ile, bastığı toprak ile...

Cinsel kirlilik ile genleri kirlenecek insanın.

İnsan, bunca kirlilik içinde ya bir kere daha çağıracak İslam'ı kendisini kirlerden arındırması için, ya da...

Toplumların kıyameti, böyle yoğun kirlenmenin akabinde gelmiyor mu?

Alın Nuh ve Lut kavmini, Ad'ı Semud'u...

Elelrinize sağlık kardeş güzel bir paylaşım

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
_____teşekkür ederim
rabbim razı olsun sizden
yazımı burada görünce şaşırdım biraz:):)
rahmana emanet olun
selam ve dua ile________

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
_____teşekkür ederim
rabbim razı olsun sizden
yazımı burada görünce şaşırdım biraz:):)
rahmana emanet olun
selam ve dua ile________

Ecmain sayın hemşirem bu konuyla ilgili olduğunu düşündüğümden ekledim yazınızı. Ellerinize emeklerinize sağlık. Güzel dua ve dileklerinize bende mukabele ederek amin diyorum
saygılarımla

orkide

Kayıtlı Kullanıcı
Af Allahım af.

Sizi bu kadar utandıracak avatar nasılmış merak ettim doğrusu..Benim dikkatimi çekmedi de hiç o yüzden sordum..

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
benim şuanki avatarımda gerçek arab kahvesi var...:)

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
Meseleyi ucuzlaştırarak polemik konusuna çevirmek doğru olmaz sanırım. Hangi avatar olduğu hiçte önemli değil. Biz kişilere takılmıyoruz... Önemli olan hal ve hareketlerimizle Kur'an ve Sünnete ne kadar uyabiliyoruz.
Saygılarımla

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt