Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Aşk Dediğin.....!!!! (1 Kullanıcı)

evşan

Eposta Onaylanmamış Üyeler
allahd.jpg

Aşk Nefsin terbiyesi Ve Aşk uzun bir yolculuk seferdir.
Aşk yaratılan hiçbir mahlukla birliktedeğildir.
Her Adem Allah’ın bir kelimesidir..
Aşk Güzel olan kelimenin Hakk’ a yükselmesi..Aşk bir olma ve “Cemâl-i Mutlak”a kavuşma isteğidir…

evşan

rahmanurrahimlalee.jpg

Ya Rabbi bildir de ben, beni bileyim.
Beni bilen ben ile kendime geleyim.
Benim bensizliğim ile ben seni bileyim.
Seni bilmeyen beni ben neyleyim...

[ Mevlana k.s ]

evşan

semazenn.jpg

Aşk dediğin yüce Mevla..

Aşk Muhammed`e (s.a.v) muhabbet…

Aşk güzel huy aşk merhamet…

Aşk bir olana şehadet…

Aşk dediğin yüce Mevla…

evşan

gllz.jpg

Aşk-ıda aşk hallerini de öğrenmek istiyorsan git Aşka sor, Aşkı Aşktan öğren …

[Mevlanak.s ]

evşan

99894416.jpg

Aşk"ı sözlere sığdırmaya çalışıyordum..
Kan revan içinde düğümlendi cümlelerim..
Meğer, aşk semâsına sükutla çıkılırmış.
"Aşk";bir "Hû" ile, ufacık gönüle doluşurmuş..

Şems-i Tebrîzî k.s

evşan

ellervegl.jpg

Aşk dedim;
Önce sevmeyi anlayalım dediler,
Bir kulun ateşine yanmamış gönül, yüceler yücesinin aşkını nasıl bilsin de yansın?

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Seni beklerken ben öldum
Geldiğinde yoktum gözlerinde
Rengarenk zamanların
Hayalıydın
Sen yokkken de sevdim ben seni...
Gözyaşlarımı saklayarak
Aynada sen varmışsın gibi saçlarını okşayarak
Tuttu tutacak avuçlarım ellerini
Hiç bırakmayacak gibi sevdim
Karanlık bir boşlukta sevdim
Hiç dönmeyeceğini bile bile
Vurulduğum kurşunla sevdim
Sen incinme diye sessiz hıçkırıklara
mahkum zindanımda sevdim
seni severken öldum ben.
Önce hayalin gitti benden
Sımsıkı kapatmıştım gözlerimi açmak istemedim
Nasıl bir hikayeydi bu bilemedim.
Sonra suretin gitti gözbebeklerimden.
Dinliyorum sadece sessizliği dinliyorum
Sen yoktun
Ven ben senin yokluğunda kayboldum.
Sen yoktun ben senin yureğinde öldum
Sen yoktun ve ben kalbimide kendimide mezara gömdum..
Sen yokken de sevdim ben seni beklerken öldum.

evşan

birgnmum.jpg

Küle döndüysen, yeniden güle dönmeyi bekle..
Ve geçmişte kaç kere küle dönüştüğünü değil,
kaç kere yeniden küllerin arasından doğrulup
yeni bir gül olduğunu hatırla...!

~Mevlana~

evşan

heartonfire22.jpg

Ey aşık, hani özlem çekiyorsun ya sevgiliye !
Bil ki sevgilidendir özlemin özü.Odur asıl sana özlemduyan.
Çünkü o tutuşturmayınca alevi, kimsede olmaz ateş...
Ve aşk ateşi önce sevilene, ondan sonra sevene düşer...

~Mevlana~

evşan

akkt.jpg

Aşk gördüğünde benimdir diyebilmektir...

~Mevlana~

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Paylaşımlar için teşekkürler...
Gönlünüze bereket...
Rabbimize emanetsin...
O EN GÜZEL VEKİLDİR...
BESMELE...SELAM...DUA...

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Herkes aşkı anlatır durur kendine göre..Aşk hayatın anlamı der kimileri..Kimileri aşk diye bir şey yoktur der..

Şöyle gerçek aşkı yaşan üstadlara bir göz atmaya ne dersiniz?

Şah-ı Nakşibend gibi olmak, üstadı Emir Külal hz'leri onu kapıdan kovunca , o kapıdan vaz geçmeyip kışın soğuğuna rağmen o kapının eşiğine başını koyup sabaha kadar orada donması, üstadına olan sadakati aşkın adı değil midir?.

Mevlana/Rumi'nin üstadı Şems-i Tebrizi'ye olan aşkı, Şems'in yokluğunda canının yanması ile yüreğinden dökülen kelamlar. O kelamlar öyle bir aşkla döküldü ki yürekten (İlahi aşk'la) günümüz edebiyatçılarının ilham kaynağı oldu..

Ve Şems-i Tebrizi hz'lerinin ey Celaleddin talipsen yüreğime yanlızlığını adayacaksın bana demesi. Aşk öyle bir kapıdır ki o kapı içinde maşuktan başka sevgileri (fani sevgileri) barındırmaz. Sadakat o yürekte saklıdır. Benlikten geçip hiç olabilmek. Maşukta yok olmaın adı değil midir AŞK..

Hz İbrahim as gibi aşkı yaşamak. Sırf Rabbine söz verdi diye, O'na itaati ile hiç tereddütsüz can paresi İsmail'ini kurban etmeye gitmesi değil midir AŞK.

Ve İbrahim as'da olan aşk..Öyle bir aşk ki ateşin bedenini yakmadığı aşık..İçindeki İlahi aşk ateşin üzerine su misali serğildi..

Hz Yunus gibi "Hoştur bana senden gelen, ya gonca gül ya diken, lütfunda hoş kahrında hoş" demesi değil midir AŞK?

Hz Zeyd b Harise (ra) gibi olmak, Rasulullah sav Taif'te taşlanırken kendini ona sper etmesi değil midir AŞK?

Musab b. Umeyr (ra) gibi olmak, Uhudda sancağı sağ eli ile taşırken Rasulullah'a (sav) gelen oka sper olup sağ eli kesilince, sancağı sol eline alması, sol elide kesilince sancağı kesik kolları ile göğsüne bastırıp "Muhammed Alla'ın resuludur" demesi değil midir AŞK...

Hz Veysel Karani gibi aşkı yaşamak..Hiç görmeden Rasulullah'ın aşkıyla yanması..Öyle bir aşkla yandı ki Rasulullah'ın ruhaniyet yoluyla haberdar olması, Ve ölmeden önce ashabına gidip Ü veys'in duasını almalarını tavsiye etmesi. Bu ne aşktır Ya Rabb!! Görmeden, arada ki uzaklığa rağmen kalpten akan sıcaklığı hissetmek.

Hz Ebu Bekir (ra) gibi aşkı yaşamak..Rasulullah sav miraca çıktığı zaman, herkes onu inkar edip yalancılıkla suçlarken, Hz Ebu Bekir ra daha Rasulullah'ı (sav) görmeden, Rasulullah söylediyse doğrudur demesi ve kainatın göz bebeğinden Sıddık ünvanını alması.

Hz Ali (ra) gibi olmak, Allahın kılıcı olmak..Müşrikler Rasulluha'ı gece yatağında öldürecekleri zaman hz Ali'nin ölümü göze alarak Rasullah'ın yatağına girmesi değil midir AŞK ?

Hz Ömer (ra) gibi olmak, okunan aytler karşısında kızını canlı canlı gömen taş kalpli Ömer'in mum gibi eriyip, hemen tövbeye koşması değilmidir AŞK. Bir kalbe ayetler bu kadar mı etki eder, bu kadar mı işler. Öyle bir aşkk ki dünyada cennetle müjlenmek..

Hz Osman (ra) gibi olmak, şehadet şerbetini içmeden önce rüyasında Rasulullah sav'mi görmesi..
-Osman acele et gel,bu akşam seni bekliyoruz bu gece seninle iftar yapacağız diye davet etmesi..
Ve bu davetle savaşa koşarak, şavaşta Şehadet şerbetini içmesi değil midir AŞK...

Hz Hatice ra gibi olabilmek, tüm servetinde varın yoğundan vaz geçip, hepsini Muhammed'ine feda ederek açlık yıllarında Rasullah'ın yanında olması. Hira mağarasında Muhammed'i ibadet ederken geceleri o dağa tırmanıp ona erzak taşıması değil midir vefa'nın aşkın adı değil midir?

Ve hz Muhammed sav gibi olabilmek...Taifte taşlanırken vucüdü kan revan içinde kaldığı zaman bile ellerini kaldırıp "Ya Rabbi onlar bilmiyorlar, eğer asırlar sonra bile olsa onların içinden bir müslüman çıkacaksa onları helak etme " diye dua etmesi,

Rasullah'ın ümmetine olan düşkünlüğü, kıyamette tüm peygamberlerin nefsi nefsi dediği günde Rsaullah'ın ümmetim ümmetim!!! Ya Rabbi ümmetimsiz neyleyim cenneti demesi,

Ve Rasullah'ın sav Rabbine olan teslimiyeti , ölüm meleği yanına geldiği zaman ondan ruhunu almak için izin istediği zaman..Rasulullah'ın ona ya Azrail beni Rabbime kavuştur demesi değil midir Aşk...

Rabbim cümlemize hakiki aşkı yaşamayı, hakiki aşkla yanmayı nasip etsin...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Gül berra bırak herşeyi gel yanıma...
Seni sevmişim birden bir kere, sana zarar verir diye ürktüm birisini, hani kalbin hassas , ,ince kırılmasın diye...
Daha çaylaksın ama yüreğin ulaşır göklere
Ben Şems gibi avare TEK başıma mutluyum Rabbimle

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Gül berra bırak herşeyi gel yanıma...
Seni sevmişim birden bir kere, sana zarar verir diye ürktüm birisini, hani kalbin hassas , ,ince kırılmasın diye...
Daha çaylaksın ama yüreğin ulaşır göklere
Ben Şems gibi avare TEK başıma mutluyum Rabbimle
Sagol ablacım ınanın artık sizlerın sayesınde cok daha ıyıyım her gun hasbunallahı ve nımel vekıl oyle cok cekıyorumkı sukur kalbıme cok ıyı gelıyor..Allah senden ıkı cıhandada razı olsun her sey gonlunce olsun amıın oyle guzel bır yuregın varkı sana hayranlıgım gun gectıkce artıyor..

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun, o senin güzelliğin canım
Rabbim kalbindeki acını sevince döndürsün, sabret canım,sabret güzellikler gelir elbet
İnan deyer beklediğine ama ne olur dikkat , acılı halinden bazıları istifa etmeye... (hani koyun görürler ya bizi , kurtlar, hemen kandırmaya çalışırlar, kalbini üzmesin onlar)
Seni seviyorum can, canın yandıkça yazılarla hafiflemeye çalışıyorsun, dur dinele kendini sen değerlisin
Rabbim seni senden çok düşünür, sakinleş ... hafifle, sarıl Rabbimize o yaralarımızın melhemi

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun, o senin güzelliğin canım
Rabbim kalbindeki acını sevince döndürsün, sabret canım,sabret güzellikler gelir elbet
İnan deyer beklediğine ama ne olur dikkat , acılı halinden bazıları istifa etmeye... (hani koyun görürler ya bizi , kurtlar, hemen kandırmaya çalışırlar, kalbini üzmesin onlar)
Seni seviyorum can, canın yandıkça yazılarla hafiflemeye çalışıyorsun, dur dinele kendini sen değerlisin
Rabbim seni senden çok düşünür, sakinleş ... hafifle, sarıl Rabbimize o yaralarımızın melhemi
Pekı ablacım amın Allah razı olsun..dualarını eksık etme ablacım benden..benden en kısa surde eskısı gıbı olcam rabbımın ıznıyle..evet ablacım nasıl anladın bılmıyorum ama yazıları sarıldıkça kendıme gelıyorum..ama tavsıyene uyucam..sende çok degerlısın ablacım çok saol bu güzel düşüncen için..evet haklısın..senı çok seviyorum ablacım yaa...tesekkurler..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt