Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Artık onlar,kıyamet-saatinin kendilerine apansız gelmesinden başkasını mı gözlüyorlar (1 Kullanıcı)

delinin biri

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
16 Tem 2009
Mesajlar
135
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
36
Web Sitesi
delininbiriyimiste.tr.gg
bismillahir rahmanirrahıym..
Artık onlar, kıyamet-saatinin kendilerine apansız gelmesinden başkasını mı gözlüyorlar.. Işte onun işaretleri gelmiştir.. Sadakallahül aziym.. (muhammed suresi, 18. Ayet)

şeytan devamlı iğva vermekle kalblerde bulunan inkar kuvvetini arttırır..insanların inkarları o dereceye varır ki, cehennem hakkında anlatılanları yalnız korkutmak için, cennet hakkında söylenenleri ise, asılsız teşvikler zannederler. Arzu ve şehvetlerine uyarlar.. şeriate uyanlara ahmak ve hakir gözüyle bakarlar ve bunlara; aldatılmışlar, tuzağına düşmüş derler..
(kimya-yı saadet imam gazali, sayfa 84)

çoğu insan kıyamet saatinin gerçekleşeceğine ciddi anlamda ihtimal vermez..

‘’bismillahir rahmanirrahıym..
Kıyamet-saatinin kopacağını da sanmıyorum.. Buna rağmen rabbime döndürülecek olursam, şüphesiz bundan daha hayırlı bir sonuç bulacağım.. Sadakallahül-aziym..’’ (kehf suresi, 36. Ayet)

--kıyamet alametleri birbirini takiben meydana gelir.. Bir dizideki boncukların art arda kopması gibi.. (ramuz-el hadis, sayfa 277, camiü’s-sağır)

--zinanın çoğalması kıyamet alametlerindendir.. (buhari, tecrid’i sayfa 16)

imam buhari,imam müslim ve diğerlerinin ebu hureyre radıyallahu anhum’dan rivayetlerinde aleyhisselatü vesselam efendimiz;
-gözlerin zinası mahremi olmayan kadınlara bakmaktır.. Kulakların zinası; dinlenmesi yasak olan sözleri dinlemektir.. Dilin zinası; konuşulması haram olan şeyleri konuşmaktır.. Elin zinası; haram olan bir şeye dokunmaktır.. Ayakların zinası da gidilmesi yasak olan yere gitmektir.. Kalbin de zina temennisi ve arzusu vardır.. Buyurmuşlardır..
Aleyhisselatu veselam efendimiz’in getirdiği ölçüler, tüm kainatı kapsayan mahiyettedir.. Erkeğin ve kadının örtünme yerleri bellidir.. Kim kime karşı sakınmalıdır, yoruma ihtiyaç kalmayacak şekilde aşikardır.. Erkeğin diz ve göbek dahil göbek ve diz arası mahrem, kadının el yüz hariç tüm vücudu, şekil ve şemaili tanınmayacak, hissedilmeyecek şekilde mahremdir..

--erkekler kadınlara benzeyecek, kadınlar erkeklere benzeyecek.. (ölüm-kıyamet-ahiret ve ahirzaman alametleri, sayfa 451)

erkekler kadınlar gibi süsleniyor, giyiniyor bu zamanda; bakımlı olmak düşüncesiyle.. Kadınlarda erkekler gibi pantolon, takım elbise giyiyor, saçlarını kısacık kestiriyor..

--kadın elbisesi giyen erkeğe, erkek elbisesi giyen kadına lanet olsun!! (hakim)
sanat adı altında sanatçılık yapanlar her türlü kılığa giriyor bu zamanda.. Erkekler kadın kılığına, kadınlar erkek kılığına..

--erkeğe benzemeye çalışan kadın, kadına benzemeye çalışan erkek bizden değildir!! (i.ahmed)
--kadınların bir çoğu erkekler gibi davranmaya çalışıyor; kendilerini güçlü gösterebilmek, kendilerini kanıtlayabilmek için.. Ben buyum, ben de güçlüyüm.. Ben farklıyım diyebilmek için.. Erkeklerden de kadınlara benzemeye çalışanlar var değil mi? Herkesin hayatı kendine, herkesin kararlarını ve yaşayış şeklini seçme hakkı var bu zamanda..

--kadın gibi davranan erkeğe, erkek gibi davranan kadına lanet olsun! (imam buhari)
--erkeklere benzeyen kadınlara ve kadınlara benzeyen erkeklere allah lanet etsin!! ( imam taberani )
--erkekler kadınlara benzeyecek,kadınlar erkeklere benzeyecek.. (ölüm-kıyamet-ahiret ve ahirzaman alametleri, sayfa 451)

erkekler bile makyaj yapıyor; özellikle sanatçılar, modernliği savunanlar.. Her türlü bakımı yaptıranlar bile var.. Kadınlarda saçlarını kestiriyor erkekler gibi.. Hz. Eyyub aleyhisselam zamanında kadınların saçları tek bir sebeble kesilirmiş; sadece zina eden, kocalarını aldatan kadınların saçları kesilirmiş.. Bu zamanda herkes kendi saçını kendisi kestiriyor değil mi? Kadınların el ve yüz hariç tüm vücudu mahrem olduğu halde herkes başını açıyor göz zinasına sebeb oluyor; üstüne birde saçını kestiriyor, boyatıyor.. Modern çağda yaşıyoruz ama hepimiz, modernlik böyle oluyor artık, herkes böyle giyiniyor değil mi?

--hz. Esma radıyallahu anhum anlatıyor: ‘’bir kadın resulullah aleyhisselatü vesselam efendimiz’e gelerek: ‘’kızım çiçek hastalığına yakalandı ve saçları döküldü.. Ben onu evlendirdim, iğreti saç takayım mı? Diye sordu.. Aleyhisselatu vesselam:
‘’allah takana da taktırana da lanet etmiştir!’’ diye cevab verdi.. (buhari, libas, 83,85; müslim, libas 115 <2122. Hadis>; nesai, zinet 71) kutubu sitte

peruk takıyorlar değil mi bir de.. Hem erkekler hem de kadınlar peruk takıyor..
Ibnu abbas radıyallahu anhum dedi ki: ‘’iğreti saç takan, taktıran; kaşları incelten, kaşlarını incelttiren, dövme yapan ve dövme yaptıran lanetlenmiştir..’’ (ebu davud, tereccül 5, 4170. Hadis..) kutubu sitte

moda ve güzellik için, hoş görünmek için, modern olabilmek için; erkeklerin bile kaşlarını incelttirmemesi gerekirken, hem kadınlar hem de erkekler kaşlarını inceltiyorlar değil mi? Modern çağdayız.. Bilgi çağındayız..

--hangi bir kadın ki, koku sürünüp dışarı çıkar ve kokusunu duyurmak için bir cemaatin(topluluğun) yanından geçerse, ona bakana da, kendisine de zina günahı yüklenir.. (ravi: Hz.ebu musa radıyallahu anhum)

--sokağa çıktığımızda hangi bayanın yanından geçsek parfüm sürmüş oluyor ve kokusunu duyuyoruz.. Hem kokuyu sürene hemde kokusunu duyana zina günahı yükleniyor.. Erkeklere sorarsanız ezberlemişler şu cümleyi; erkeklerin günahı kadınlardan sorulacak, umurlarında bile değil gerisi.. Kadınlara sorarsan istediklerini yapmakta serbestler..​
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt