Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

arkadaşlar belki haddimiz değil ama PEYGAMBER EFENDİMİZİ rüyasında gören varmı? (1 Kullanıcı)

semih885

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar pardon böyle bi konu açmamam gerekirdi herkes rüyasını kendine saklamalı anca öğrendim herkesten özür dilerimmm
ALLAHA EMANET OLUN

bahr

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.karamangenclik.com
ben hiç unutamıyorum iki yıl önce kandilde Peygamberimiz (s.a.v)'in Sakal-ı şerif-i gelmişti bizim sokaktaki camii e ve ben çok istediğim halde gidip görmek nasip olmamıştı ve o gece uyuduğumda bembeyaz ışıklar içerisinde görmüştüm yüzünü görmedim tabiki çok çok güzel bi rüyaydı İnşallah cennette görmek nasip olur tüm Muhammed(s.a.v) ümmetine..

semih885

Kayıtlı Kullanıcı
İNŞALLAH ablacım cümlemize ALLAH razı olsun bende inşallah görürüm

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
rüyayı anlatmak doğru değildir...kendinize saklayın

mirvaha

Kayıtlı Kullanıcı
bunlari konusanlar sakin nefse mal etmesinler
helak olurlar sonra , ruyasini yanlis anlatanlara zaten atesten yerlerine hazirlansinlar dendi

hepmiz Onu gormek isteriz ve gorenler de dogru gormustur
bu Allahin ikramidir cok salavat getirmek lazim Sunnetine uymak lazim
Ona ihanet edenler cogaldi bu zamanda bunlarin degil yaninda yer almak bastan savmak lazim

Peygamberimize salallahu aleyhi ve sellem olan sevgimizi sozde degil iste gosterelim

semih885

Kayıtlı Kullanıcı
doğru diyorsunuz haklısınız kendimize saklamamız lazımm bende bilmeden konu açıyorum özür dilerim ALLAH sizden razı olsun beni uyardınızz

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Hayır neden rüyayı anlatmak kötü olsun ki ?

Peygamber efendimiz (hatırladığım kadarıyla) ''Kötü rüyayı sakın kimseye anlatma, o şeytanın seninle oynamasıdır.'' demiştir, rüyayı kimseye anlatmayın dememiş ki.

Arkadaşım bana gördüğü rüyayı söylese belki de şuanda peygamber efendimizi görmek için uğraşmayacaktım.

AcizBirKul.

Kayıtlı Kullanıcı
Bende Peygamber Efendimizi görüdüğün rüyayı anlatmanın doğru olmadığını duymuştum

Efendimiz Hz. Peygamberimizi (S.A.V.) rüyada görmek, gören için ne büyük bir bahtiyarlıktır.

İnsanlığın İftihar Tablosu’nu rüyasına misafir eden bir kimseye bir sır verilmiş demektir. Bu talihli insan, Rasûl-i Ekrem Efendimiz’in (S A.V.) o mukaddes sırrını ulu orta yerlerde anlatmamasında fayda vardır.

Bu rüyayı sık sık dile getirmek rüyanın esrarının, mahiyetinin ve özelliğinin kaybolmasına neden olabilir.
Bununla birlikte Peygamber Efendimizi rüyada görmek herkese nasip olmadığından, onu göremeyen insanlarda değişik duygular yaşanmasına sebep olunabilir.

Alıntıdır...

Seyren

Kayıtlı Kullanıcı
Elbette efendimizi (a.s)ı görmek büyük bahtiyarlıktır.Anlatılıp anlatılmaması ne kadar doğrudur bilemem ama,
Efendimizi gördüğünü sanmak bile görmüş demektir.Çünkü şeytan sadece O nun ve ALLAH c.c. sıfatına bürünemez.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt