Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Arı sütü.. (1 Kullanıcı)

Arıcı

Kayıtlı Kullanıcı
Saf Arı Sütü çocukların bedensel ve zihinsel gelişimlerine hamilelik döneminden itibaren önemli bir katkıdır.

-Hamile kalma, gebe bırakma yönünden sorunlu aile bireyleri için denenmesi önemle tavsiye edilen bir devadır. Özellikle Kuzey Amerika ve Avrupa ülkelerinde pek çok kaynakta düzenli arı sütü kullanımıyla sayısız ailenin çocuk sahibi olduğu yer almıştır. Kadında doğurganlığı, erkekte ise sperm kalitesini artıran yönleriyle daha hızlı gebelik imkanı da vurgulanmaktadır.

Saf Arı Sütü ve Polen Sara (Epilepsi) hastaları için şifa kaynağıdır. Düzenli kullanıcıların tanıklıklarında, düzenli arı sütü ve polen kullanımında nöbetlerin hafifleştiği ve nöbet aralarının açıldığı hatta aylarca nöbet görmeme durumlarına ulaşıldığı çeşitli kaynaklarda ve tanıklıklarda ifade edilmiştir.

-Diabetlerin, düzenli almaları halinde, insülin kullanımını yarı yarıya oranlara kadar azaltabildikleri gözlenmiştir. Tip II Diabetler ise kan şekerini düşüren özelliğinden yararlanarak ilaç kullanımını azaltabilmektedirler. Böylece, tamamen doğal arı sütünün insulin etkisinden yararlanılarak, karaciğer daha az yıpratılmış olmakta ve arı sütünün sayısız diğer yararlarından faydalanılmaktadır

-Kemik Erimesine şifadır. Japonya Nagasaki Üniversitesi’nde gerçekleştirilmiş olan bir çalışmada arı sütünün kemik dokusunu geliştirici ve destekleyici etkisi araştırılmıştır. Sadece arı sütü verilen deneklerde kemik yoğunluğunda %85 oranında artış saptanmıştır

-Kolesterolü düşürür: Üniversitelerde bilim adamlarınca yapılan araştırmalarda saf arı sütü kullanımının kolesterol'de yüzde 14 civarında ve trigliseridlerde ise yüzde 38'e kadar düşüşlere yol açtığı tesbit edilmiştir

Hiper Tansiyon, Oynak Tansiyon ve Düşük Tansiyon sorunlarına kalıcı devadır. Kullanıma başlandıktan çok kısa bir sürede kullanıcının kalp damar sisteminde dengeleyici yönüyle etkin olur. Damar tıkanıklığına da iyi gelir. Zira, damarların iç çeperini açar, kanı inceltir, böylece kan akışını en ücra kılcal damarlara kadar ulaşmasında rol oynar.

Bronşiyal Astım,allerji, nefes darlığı ve sigaraya bağlı soluk alma zorluğu yaşayanlara devadır. Astım sorunu yaşayan kullanıcılardan kısa sürede ürünün olumlu etkisiyle yanıt alınmaktadır.

Arı sütü nedir?

Arı sütü; işci arıların gırtlak bezelerinden salgılanan bir bal emülsiyonudur. Kraliçe arının besini olup, besin değeri son derece yüksektir. Tüm yaşamı boyunca arı sütü ile beslenen kraliçe arının ömrünün uzunluğuna da en önemli işarettir. Diğer arılar sadece 2 ay yaşarken, kraliçe arının ömrü 6 yıldır. Bu besinde, kraliçe arının niçin inanılmaz büyük (iri), uzun ömürlü, verimli ve diğer arılarla mukayese edildiğinde neden daha fazla enerjiye sahip olduğunun sırrı saklıdır. Kraliçe arı, sadece arı sütü ile beslenerek günde 3.000 yumurta üretir ve bu emülsiyon kraliçe arıyı sağlıklı ve güçlü tutmak için gerekli besinleri de sağlar
Alıntı

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
bilgilerin için saolasın kardeşim selametle.

zamannamaz

Kayıtlı Kullanıcı
:) Ortaokuldayken falan çok aşırı zayıftım her gören yaa çok zayıfsın çok zayıfsın deyip duruyordu.Ailemde araştırdı ve sonra eczanaden arı sütü aldılar bana.Her gün belirli zamanlarda içirdiler.O gün bugündür maşallahım var :D bi daha kendimi hiç aşırı derecede zayıf göremedim :D çok kuvvetli bir besin.

Bilgilerin için sağolasın.

songül235

Kayıtlı Kullanıcı
arı sütü ala hastalıgınada iyi geliyor arı sütü polen bal bunların hücre yenileme özelliği var bütün hastalara allah şifa versin

Arıcı

Kayıtlı Kullanıcı
:) Ortaokuldayken falan çok aşırı zayıftım her gören yaa çok zayıfsın çok zayıfsın deyip duruyordu.Ailemde araştırdı ve sonra eczanaden arı sütü aldılar bana.Her gün belirli zamanlarda içirdiler.O gün bugündür maşallahım var :D bi daha kendimi hiç aşırı derecede zayıf göremedim :D çok kuvvetli bir besin.

Bilgilerin için sağolasın.

Allah sağlık sıhhat versin kardeşim..teşekkürler

Arıcı

Kayıtlı Kullanıcı
arı sütü ala hastalıgınada iyi geliyor arı sütü polen bal bunların hücre yenileme özelliği var bütün hastalara allah şifa versin

Bal, Arı sütü ve polen gerçektende büyük bir şifa kaynağı olmasına rağmen çok az tüketiyoruz..Belki bal için aynı şeyi söyleyemeyiz ama, polen hele hele arı sütünü hiç tüketmiyoruz..

Kardeş Teşekkür ederiz..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt