Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Arasıra inançta duyulan şüpheler neye işaret? (1 Kullanıcı)

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ın selamı üzerinize olsun. paylaşımınız içinde Allah razı olsun.Allah bunları ayetleriyle en güzel şekilde açıklamıştır,açıklamadığından da geçmiştir.Allah şeytana bile sırf aramızdan inananlarla Kalplerinde şüphe bulunanları ayırmak için izin verdiğini söylemektedir. Siz yeter ki Allah'a içtenlikle inanın O'na sığının. O zaman size şeytanın hiç bir etkisi kalmayacaktır Allah'ın izniyle.
Kovulmuş şeytandan Allah'a sığınırım. Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.
22/52. Senden önce hiçbir resûl ve nebî göndermedik ki, bir şey temenni ettiği zaman, şeytan onun bu
temennisine dair vesvese vermiş olmasın. Ama Allah, şeytanın vesvesesini giderir. Sonra Allah,
âyetlerini sağlamlaştırır. Allah, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.
22/53. Allah, şeytanın verdiği bu vesveseyi, kalplerinde hastalık bulunanlar ile kalpleri katı olanlara bir
imtihan vesilesi kılmak için böyle yapar. Hiç şüphesiz ki o zalimler, derin bir ayrılık içindedirler.
22/54. Bir de kendilerine ilim verilmiş olanlar onun, Rabbinden gelen hak olduğunu bilsinler, böylece ona
iman etsinler ve sonuçta da kalpleri ona saygı duysun diye Allah böyle yapar. Hiç şüphe yok ki Allah,
iman edenleri doğru yola iletir.
41/36. Eğer şeytandan gelen kötü bir düşünce seni dürtecek olursa, hemen Allah’a sığın. Çünkü O, hakkıyla
işitendir, hakkıyla bilendir.
3/95. De ki: “Allah, doğru söylemiştir. Öyle ise hakka yönelen İbrahim’in dinine uyun. O, Allah’a ortak
koşanlardan değildi.”

Teşekkür ederim küçük kardeşim:)

Y0lcu

Kayıtlı Kullanıcı
Rica ederim. Ben yalnızca Rabbimin hoşnutluğu için bunları paylaşmaktayım. Çünkü Allah bana bunları sizlere ve ulaştığı kimselere anlatıp,uyarmam için öğretmektedir. Eğer ki Rabbim dilemeseydi ben burda olmazdım ve Allah sizlere bu şekilde vahyediyorda olmazdı. O yüzden şükre layık olan Rabbime hamd olsun. Selametle inşallah...

~ Zeynep

Kayıtlı Kullanıcı

Euzu billahi mineşşeytânirracîm. Bismillahirrahmanirrahim

Ya ALLAH-ür-rakib-ül-hafiz-ür-rahim. Ya ALLAH-ül-hayy-ül-halim-ülazim-ür-rauf-ül-kerim. Ya "ALLAH-ül-hayy-ül-kayyüm-ül-kaimü alâ külli nefsin bima kesebet, hul beyni ve beyne adüvvi!

Allah razi olsun ! çok faydali bir paylasim oldu.
Bana da oluyor bu ve burdaki birçok kisiye de oluyormus.
Allah'im seytan'a uydurma bizleri ...

• "Euzu bi kelimâtillâhi't-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh."

"Her türlü şeytandan, zararlı şeylerden ve kem gözlerden bütün kelimeleri yüzü hürmetine Allah'a sığınırım."

• ”Euzü bi-kelimatillahi’t-tammeti min gadabihi ve ikabihi ve şerri ıba- dihi ve min hemezati ş-şeytani ve euzü bike rabbi en yahdurun."

”Allah’ın gazabından, Allah’ın cezasından, kullarının şerrinden ve şeytanların çarpmalarından Allah’ın tam olan kelimelerine sığınırım. Rabbim, bana gelmelerinden Sana sığınırım.”

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı

Euzu billahi mineşşeytânirracîm. Bismillahirrahmanirrahim

Ya ALLAH-ür-rakib-ül-hafiz-ür-rahim. Ya ALLAH-ül-hayy-ül-halim-ülazim-ür-rauf-ül-kerim. Ya "ALLAH-ül-hayy-ül-kayyüm-ül-kaimü alâ külli nefsin bima kesebet, hul beyni ve beyne adüvvi!

Allah razi olsun ! çok faydali bir paylasim oldu.
Bana da oluyor bu ve burdaki birçok kisiye de oluyormus.
Allah'im seytan'a uydurma bizleri ...

• "Euzu bi kelimâtillâhi't-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh."

"Her türlü şeytandan, zararlı şeylerden ve kem gözlerden bütün kelimeleri yüzü hürmetine Allah'a sığınırım."

• ”Euzü bi-kelimatillahi’t-tammeti min gadabihi ve ikabihi ve şerri ıba- dihi ve min hemezati ş-şeytani ve euzü bike rabbi en yahdurun."

”Allah’ın gazabından, Allah’ın cezasından, kullarının şerrinden ve şeytanların çarpmalarından Allah’ın tam olan kelimelerine sığınırım. Rabbim, bana gelmelerinden Sana sığınırım.”
Amin canım amin.Allah razı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt