Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Anneniz hala yaşıyor ve sizinleyse (1 Kullanıcı)

turk8487

Kayıtlı Kullanıcı
Anneniz Hâlâ Yaşıyor ve Sizinleyse!!!
«Kalbinizi dolduran duygular, yine kalbinizde kaldı...»
1 yaşınızdayken, sizi elleriyle besledi ve yıkadı. Bütün gece ağlayıp onu uyutmayarak teşekkür ettiniz.

2 yaşınızdayken, size yürümeyi öğretti. Size seslendiğinde odadan kaçarak teşekkür ettiniz.

3 yaşınızdayken, size özenle yemekler hazırladı. Tabağınızı masanın altına dökerek teşekkür ettiniz.

4 yaşınızdayken, elinize rengârenk kalemler tutuşturdu. Evin bütün duvarlarına resim yaparak teşekkür ettiniz.

5 yaşınızdayken, sizi cici kıyafetlerle süsledi. Gördüğünüz ilk çamur birikintisine atlayarak teşekkür ettiniz.

6 yaşınızdayken, okula kadar sizinle yürüdü. Sokaklarda 'GITMIYCEEEEEEEM' diye ağlayarak teşekkür ettiniz.

7 yaşınızdayken, size bir top hediye etti. Komşunun camını kırarak teşekkür ettiniz.

9 yaşınızdayken, size duâlar öğretti. Siz, her seferinde unutarak teşekkür ettiniz.

11 yaşınızdayken, sizi arkadaşınızla sinemaya götürdü. "Sen bizimle oturma!" diyerek teşekkür ettiniz.

12 yaşınızdayken, zararlı TV programlarını seyretmenizi istemedi. O evde değilken hepsini izleyerek teşekkür ettiniz.

19 yaşınızdayken, okul masraflarınızı karşıladı. Aizi arabayla kampusa götürdü ve eşyalarınızı taşıdı. Arkadaşlarınız alay etmesin diye kampus kapısında vedalaşarak teşekkür ettiniz.

21 yaşınızdayken, iş hayatı ve kariyerinizle ilgili size fikir vermek istedi. "Ben, senin gibi olmayacağım." diyerek teşekkür ettiniz.

22 yaşınızdayken, kep giyme töreninizde size gururla sarıldı. Avrupa seyahati için para isteyerek teşekkür ettiniz.

25 yaşınızdayken, düğün masraflarınızı karşıladı. Sizin için hem mutlu oldu, hem çok duygulandı. Siz, dünyanın bir ucuna taşınarak teşekkür ettiniz.

30 yaşınızdayken, bebek bakımı hakkında size akıl vermek istedi. "Artık bu ilkel yöntemleri bırak!" diyerek teşekkür ettiniz.

40 yaşınızdayken, sizi arayıp bir akrabanızın doğum gününü hatırlattı. "Anne, işim başımdan aşkın!" diyerek teşekkür ettiniz.

50 yaşınızdayken, o çok hastalandı. Hafta sonunda onu görmeye gittiğinizde mutlu oldu. O'na yaşlıların çocuk gibi nazlı olduğunu söyleyerek teşekkür ettiniz.

Derken, birgün..... O, öldü. O güne kadar onun için yapmadığınız ne varsa, o anda kalbinize bir yıldırım gibi duştu....

VE BİR HİKAYE:
Evin telefonu sabaha karşı üç buçukta çaldı. Uyku sersemi adam telefonu açtı. Telefondaki ses annesine aitti. Telaşlandı, korktu başlarına bir şey mi gelmişti? Annesi;

- Nasılsın oğlum, iyi misin? diye sordu.

Oğlu şaşkın bir ifadeyle;

- İyiyim anne, hayırdır bir şey mi oldu siz iyi misiniz? dedi. Annesi;

- Biz iyiyiz bir şeyimiz yok sadece sesini duymak istedim dedi. Oğlu da;

- Anne, bunun için mi aradın? Saat, sabahın üç buçuğu... Yarın da
konuşabilirdik deyince annesi de

- Rahatsız mı ettim oğlum? dedi. Oğlu,

- Evet anne, rahatsız ettin. deyince annesi

- 30 sene önce sen de beni bu saate rahatsız etmiştin, doğum günün kutlu olsun

EĞER HALA SİZİNLEYSE, ŞİMDİ ONU HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK SEVİN

Beautiful_1064

Kayıtlı Kullanıcı
her okuduğumda gözyaşLarımı tutamıyorum bu yazıyı emeğinize sağLık çok güzeL bir payLaşım oLmuş
canım annecim benim kıymetLerini biLemLim anneLerimizin ...

Gülfidan

Kayıtlı Kullanıcı
annemin yükü gercekten de cok ağırdı

babamız biz kücükken vefaat etti

3 yetimle tek basına ugrasmak zorunda kaldı

evlenmedi

cok çile cekti

onun şuan tek bir isteği var

Hacıya gidebilmek

Hatta rüyasında da gördü

ikimiz hacıya gidiyormuşuz insanlar ugurlamak icin toplasmıslar.

hacıya gönderebilirsek ne mutlu.

turk8487

Kayıtlı Kullanıcı
her okuduğumda gözyaşLarımı tutamıyorum bu yazıyı emeğinize sağLık çok güzeL bir payLaşım oLmuş
canım annecim benim kıymetLerini biLemLim anneLerimizin

kesinlikle katılıyorum sana krdeşim onlarsız hayatın anlamı yok zaten
bende okuyan yüreğine saglık diyorum a.eol kardeşim

turk8487

Kayıtlı Kullanıcı
ğülfidancım rabbim nasip etsinde enkısa zamandada annenle hacıya git inşallah
annemizin babamızın degerini bilelim onları sırtımızda taşıyalım bizi taşıdıkları gibi
a.e.ol canım

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Emeğine sağlık canım benim;
anelerimiz başımızın tacı gönlümüzün ilacı.allah başımızdan eksik etmesin.vefat edenlere rabbim rahmet eylesin .mekanları cennet olsun.babama doyamadan vefat etti.şu an annemle birlikteyiz.istediğim tek şey annemle birlikte ümreye gitmekti.şükürler olsun.beraber gittik.allaha emanet olun.selametle kalın.

turk8487

Kayıtlı Kullanıcı
Emeğine sağlık canım benim;
anelerimiz başımızın tacı gönlümüzün ilacı.allah başımızdan eksik etmesin.vefat edenlere rabbim rahmet eylesin .mekanları cennet olsun.babama doyamadan vefat etti.şu an annemle birlikteyiz.istediğim tek şey annemle birlikte ümreye gitmekti.şükürler olsun.beraber gittik.allaha emanet olun.selametle kalın.

ne ğüzel ne mutluluk senin ve annenin adına çok sevindim rabbim bizlerede nasip etsin inşallah
kesinlikle atalarımızın hakkını ödeyemeyiz hele hacı gibi arzu edilen yere götürmek onları ne kadar mutlu eder sen daha iyi görmüşündür kardelencim dua et bizlerede nasip etsin rabbim selametle kal canım

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
emeğine sağlık canım benim;

Ne ğüzel ne mutluluk senin ve annenin adına çok sevindim rabbim bizlerede nasip etsin inşallah
kesinlikle atalarımızın hakkını ödeyemeyiz hele hacı gibi arzu edilen yere götürmek onları ne kadar mutlu eder sen daha iyi görmüşündür kardelencim dua et bizlerede nasip etsin rabbim selametle kal canım

tabiki dua ederim canım benim.allaha emanet olun.selametle kalın.

eko67

Kayıtlı Kullanıcı
Anneniz Hâlâ Yaşıyor ve Sizinleyse!!!
Evet çok şükür annem sağ Çocukları- 2.kız,ın biri sizlere ömür, 2.oğlu var en küççükleri ben yaş 53
ve 80 küsürü aşan başımın tacı CENNETİN KAPISI benim yanımda
:) ALLAH(CC) uzun ömürler versin başımdan eksik etmesin inşallah..
Paylaşımın için teşekkür ederim turk8487 kardeşim emeğine sağlık

turk8487

Kayıtlı Kullanıcı
Evet çok şükür annem sağ Çocukları- 2.kız,ın biri sizlere ömür, 2.oğlu var en küççükleri ben yaş 53
ve 80 küsürü aşan başımın tacı CENNETİN KAPISI benim yanımda ALLAH(CC) uzun ömürler versin başımdan eksik etmesin inşallah..
Paylaşımın için teşekkür ederim turk8487 kardeşim emeğine sağlık

NE ĞÜZEL ANNE KIYMETİ BİLİYOSUN ABİCİM ALLAH SENDEN RAZI OLSUN BİLMEYENLEREDE MERHAMET VERSİN
SEN ANNENE SAHİP ÇIKMIŞIN RABBİMDE SANA SAHİP ÇIKSIN İNŞALLAH ALLAHA EMANET OL ABİCİM HAYIRLI ĞÜNLER

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
annemin yükü gercekten de cok ağırdı

babamız biz kücükken vefaat etti

3 yetimle tek basına ugrasmak zorunda kaldı

evlenmedi

cok çile cekti

onun şuan tek bir isteği var

hacıya gidebilmek

hatta rüyasında da gördü

ikimiz hacıya gidiyormuşuz insanlar ugurlamak icin toplasmıslar.

Hacıya gönderebilirsek ne mutlu.

rabbim inşallah kısmet eder ve bu mutluluğu yaşarsınız.selametle kalın.

gozyasi

Kayıtlı Kullanıcı
kesinlikle katılıyorum sana krdeşim onlarsız hayatın anlamı yok zaten
bende okuyan yüreğine saglık diyorum a.eol kardeşim[/QUOTE]

Evet annesiz bi hayatin anlami yok. Annem rahmetli oldundan belli yedi aydir benim icin hayatin anlami kalmadi. Kardeslerim annenizin kiymetini bilin. Hic kimse anneniz gibi sevemez sizi. Annem kaypetimden belli bunu öyle iyi anladim ki. Hic kimse anne gibi sevmiyor. Hic kimse anneniz kadar size fedakarlik yapmiyor. Annem agladimda gözyaslarimi silerdi. Üsüdümde üstümü örterdi. Ac kalmama dayanamazdi hemen yemek getirirdi. canim yandinda annem cani iki kat yanardi. Simdi bunlari yapan hic kimse yok benim icin. Sizin anneniz yaninizdaysa kiymetini bilin..

turk8487

Kayıtlı Kullanıcı
gözyaşı kardeşim ne ğüzel anlatmışın anneni keşke herkes annelerimizi kaybetmeden kıymetini bilebilsek
zaten katbettikten sonra anlarız biz insanlar bazı şeylerin kıymetini bu eş de olabilir evlatta olabilir bi sevdiğinde olabilir
sonra arkasından keşkeler gelir olsaydı keşke deriz keşke demeden kıymetlerini bilelim sevdiklerimizin annelerimizin
allah seninde anneni cennetin enğüzel yerine koysun inşallah rabbime emanetsin ğüzel kardeşim

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt