Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Annelerimiz İçin Sizde Varmısınız? (1 Kullanıcı)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Annelerimiz İçin Sizde Varmısınız?

B)SELAMÜN ALEKÜM KARDEŞİM ANNELER HAKKINDA OLAN HER KONUDA BEN VARIM İYİ DÜŞÜNMÜŞSÜN KARDEŞİM ALLAHA EMANET OL B)B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

CEVDET-71 yazdı:
B)SELAMÜN ALEKÜM KARDEŞİM ANNELER HAKKINDA OLAN HER KONUDA BEN VARIM İYİ DÜŞÜNMÜŞSÜN KARDEŞİM ALLAHA EMANET OL B)B)
A.S.Kardeşim sizde Allaha Emanet Olun.

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

Resulullah (s.a.v) der ki: "Ahirette bir insan beklemediği ölçüde makamının yükseldiğini görür. Durumuna hayret edecek: "Ben buraya layık değilim, niçin bu makama yükseldim?"der. Kendisine: "Bu makam, geriye bıraktığın evlatlarının senin için ettikleri dua ve istiğfarlarla eriştin." denir.

Bir adam Resulullah'a (s.a.v) gelerek: "Ben büyük bir günah işledim, buna tövbe imkanım var mı? "dedi. Peygamber Efendimiz (s.a.v) Annen var mı?" diye sordu. Adam "Hayır, yok!" dedi. "Peki teyzen de mi yok?" dedi. Adam "Hayır, var." dedi. Resulullah (s.a.v)"Öyle ise ona iyilik yap, teyzen annen sayılır." dedi.

Peygamber Efendimiz (s.a.v) der ki:

"Allah anne-babaya asi olmanın dışındaki günahlardan dilediğinin cezasını kıyamet gününe kadar erteler. Fakat, anneye babaya asi olmanın cezasını ölmeden önce verir."

Kaynak;

(Tüm Hadislerde kaynak "KÜTÜBÜ SİTTE' den yararlanılmıştır.)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

Resulullah Buyurdu:

"Anne , bir şefkat kahramanıdır. Şefkatti, zarafetiyle ele alındığında bir tüy gibi yumuşak, bir ipek gibi de ince ve zarif olmasının yanında çocuklarını koruma ve kollama hususunda bir dişi aslan gibi sert ve parçalayıcıdır."

"Küttübi Sitte"

Selamünaleyküm Abla Benimde aklımdaydı Allah razı olsun sana nasipmiş bizede iştirak etmek düştü inşAllah. Ancak ben Annem için değilde Hz.Fatıma, Hz. Aişe, Hz. Hatice Hz. Meryem ve de en önmelisi Anneler maliki Hz. Amine Zişan Sultanımıza Anneler gününde bir anma, Hatırlama, hayırlı evlat olup yad etme düşüncesi içersindeydim... Şahsi Anneme daha var inşAllah. Ama ben böyle bir günde sizlere katılarak O ValideSultanlarıma Hürmeti boyun borcu sayarım... Allah Razı Olsun Allah'a emanet olun Selam ve Dua ile selamünaleyküm:

fevzisultansu

Kayıtlı Kullanıcı

varız İNŞALLAH onların hergün bizim için ettiği duaları bi kerede biz onlar için edelim.

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

aska mecnun yazdı:
Resulullah Buyurdu:

"Anne , bir şefkat kahramanıdır. Şefkatti, zarafetiyle ele alındığında bir tüy gibi yumuşak, bir ipek gibi de ince ve zarif olmasının yanında çocuklarını koruma ve kollama hususunda bir dişi aslan gibi sert ve parçalayıcıdır."

"Küttübi Sitte"

Selamünaleyküm Abla Benimde aklımdaydı Allah razı olsun sana nasipmiş bizede iştirak etmek düştü inşAllah. Ancak ben Annem için değilde Hz.Fatıma, Hz. Aişe, Hz. Hatice Hz. Meryem ve de en önmelisi Anneler maliki Hz. Amine Zişan Sultanımıza Anneler gününde bir anma, Hatırlama, hayırlı evlat olup yad etme düşüncesi içersindeydim... Şahsi Anneme daha var inşAllah. Ama ben böyle bir günde sizlere katılarak O ValideSultanlarıma Hürmeti boyun borcu sayarım... Allah Razı Olsun Allah'a emanet olun Selam ve Dua ile selamünaleyküm:
B)B)B)B) ALLAHIN SELAMI ÜZERİNE OLSUN KARDEŞİM SÖYLEDİKLERİNİN HEPSİNE KATILIYORUM S.A.B)

fevzisultansu

Kayıtlı Kullanıcı

AYNI GÖNÜL HİSLERİYLE AYNI DUYGULARI PAYLAŞMAK.
ALLAH HER MÜSLÜMANA NASİP ETSİN
GECENİZ HAYIRLI OLSUN ABİ B) B) B)

yaren_naz

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun ya çok hoşuma gitti.Rabbim anne ve babamızı başımızdan eksik etmesin...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

yaren_naz yazdı:
Allah razı olsun ya çok hoşuma gitti.Rabbim anne ve babamızı başımızdan eksik etmesin...
Rabbim cümlemizden razı olsun.Amin kardeşim

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı

Bende Varim Insallah

mustafa_46

Kayıtlı Kullanıcı

bende varım çok güzel düşünmüşsünüz selam ve dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Değerli kardeşler Annesi için gecesini feda edebilecek bu kadarmı kardeşimiz var,Sevgililer gününde daha çoktuk yaa ne oldu kardeşlerimize

EFSUN-C

Kayıtlı Kullanıcı

B)S A bende varım ALLAH İZİN VERİRİSE SELAMETLEB)

anamaya

Kayıtlı Kullanıcı

bende varım anneme en güzel hediyeyi vermeye

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

s.a
bende varım inş. annelere anneme anne adaylarına ve rabbimin rahmetine kavuşmuş tüm anneler için hz. hatice hz aişe annemize ve sitenin biricik annesi hafize annesi için tüm dualar gitsin aeo;)

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı

s.a Kardeşim ALLAH razı olsun yie çok güzel bir oluşumu hayata geçirdin bu kadar kardeşimizi ve bizleri bir çatı altında topladın emeğine sağlık

Tabiki bende varım ANNEM beni dokuz ay karnında taşımış yemeşiş yedirmiş giymemiş giydirmiş ... benim için gecesini gündüzüne katmış bizim onun için bir gecemizi değil bin gecemizide feda etsek yinede azdır ANNECİMMM BİRBİRİMİZDEN AYRI ŞEHİRLERDE OLSAKTA
SENİ ÇOK AMA ÇOOOK SEVİYORUM B)B)B)

işl. bu gece kalkıyoruz değilmi kardeşim A.E.O B)

seher vakit

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN BENDE VARIM

sevda cicegi

Kayıtlı Kullanıcı

B)Selamun aleykum ravzanur kardesim senin yazilarini cok begeniyorum elbetteki bend Varim annecigime en güzel hediyeyi vermeye hazirim ALLAHIN SELAMI ÜZERINE OLSUNB)B)B)B)B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

tsunami yazdı:
s.a
bende varım inş. annelere anneme anne adaylarına ve rabbimin rahmetine kavuşmuş tüm anneler için hz. hatice hz aişe annemize ve sitenin biricik annesi hafize annesi için tüm dualar gitsin aeo;)
A.S.Kardeşim inş kardeşim güzel bir geceyi hep birlite yaşayalım.SELAM VE DUA İLE

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt