Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Anneler günümüz kutlu olsun (1 Kullanıcı)

gül kokusu06

Kayıtlı Kullanıcı
[sıze="6"]bu arada tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum.[/sıze]​

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar bence anneler gününü farklı zamanda kutlayın ki iman edenlerin ayrıcalığı olsun görüşlerinize saygı duyarım selametle 1 güne sığdırmayalım

Elbette annelere bir gün değil binlerce güne sığmaz sevgileri ama bugun bir senbolik olmuş onun için a.e.o :a18:

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

pemberuyalar_anneler_gunu.jpg

Gülnisacım seninde anneler günün kutlu olsun çok çok öpüyorum

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Canımızdı her zaman evimizin direği
Evlatlarım diyerek atıyordu yüreği
Her şeyi o öğretti anneliğin gereği
Sen boynumuzu büktün yıktında gittin Anne

Dünyamıza ışıktın parlayan ay güneştin
Çocuklarına anne Babama güzel eştin
Bilene vefalı dost sevilen bir kardeştin
Sen yeryüzünde tektin çektinde gittin Anne

Bekledin hastayken biz sabaha kadar baktın
Yılmadın çalıştırdın altın bilezik taktın
Sevdin bizi yar gibi yüreğimize aktın
Önce fidanı diktin söktünde gittin Anne

İnan senin yokluğun deli divane etti
Sensiz geçmiyor günler gecelerimde bitti
Düşlerime geldin ya işte o bana yetti
Aklım peşine taktın çıktında gittin Anne

Kollarını açsanda kucaklasan özledim
Gelmezsin bile bile yollarını gözledim
Anıları külledim yüreğimi közledim
Evimize kor döktün yaktında gittin Anne

TüM AnNeLeRn AnNeLeR GüNü KuTLu OlSun :)

Ellerime baktım…
Hala yumuşak ve kar beyazı… Ne değişmişti… Annem ellerime dokunup derdi;
—ellerine dokununca yüreğini görüyorum yumuşacık bir kalp her sabah kendini yenileyen beyaz yağmurlarda yıkanan bir masumluk…
Söylesene annem ne değişti… Sen diyordun yüreği güzel olanlar mutlu yaşarlar diye… Ne değişti hayatımda.Mutlu değilim be annem! …
Her gece yıldızları yorgan gibi üstüme örtüp gecenin soğuk sularında boğuluyorum…
Haberin var mı senin?
Alfabemi değiştirdim ben bütün tapularımı yıkarak. Artık sesli harflerim yok benim. Anlamsız nedensiz öksüz kendi kendine küsmüş harflerim var. Birde hastalıklı noktalama işaretlerim…
Duydun mu annem beni?
Notasız umutsuz müzikler dinliyorum. Ruhum rahatsız olmuş dünyanın satılık müziklerinden; … Yasakladı notalı umutlu anlamlı müzikleri…
Birde ağıtları dinler oldum…
Annem yüreğim yanıyor be!
Mevsimlerimi yakıyorum her gece ruhumun ağlayışına. Ne kış var hayatımda nede yaz… Öyle soğuk öyle boğuk… Gülüşlerimi anlamlı cümlelerimle yolcu ettim. Sevinçlerim arkalarından ağıt yaktılar…:A:A:A
Ağlama ne olur annem yakma canımı
Gözyaşlarımı yalnızlığıma bağışladım … Ağlayamam da seninle.
Annem bir avuç sevgiye ihtiyacım var.
Yarım kalmış öykülerden geldim. Kapısı kapalı masallarda yaşadım
Bu gece ellerini saçlarımda gezdirir misin? Bu gece bu gece kollarında uyuyabilir miyim?
Annem bu gece yüreğine sığına bilir miyim?
Çok yara aldım

Rabbim kimseyi anacığından babacığından ayırmasın annemsiz bir yaşam düşünemiyordum ama yaşanıyormuş takdiri ilahi anneciğim ve tüm annelerimiz nur içinde yatsınlar AMİN

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm kardeşlerim
''Maalesef anneyi “anneler günü”nde, babayı “babalar günü”nde, sakatı “sakatlar yılı”nda, çocukları “çocuklar yılı”nda, hatırlayan çok acaip bir toplum olduk.

Halbuki ana gibi yâr bulunur mu hiç? İnsanların ALLAH (c.c.) kelâmından sonra en çok kullandıkları kelime ana kelimesidir. Böyle olmasına rağmen ana’yı “anneler günü”nde hatırlıyor olmak çok üzücü

Büyüklerimizi her zaman sevelim sayalım ellerini öpelim
(Dedeleri Nineleri de unutmayalım):a21:

Yüce Rabbim cümlemize doğru yolu bulmamıza yardım etsin

Aleykümselam emin herkez ama herkez birşey oldumu annecim kelimesi çıkıyor ağzımızdan demekki anne olmak çok özel bir duygu annelerimiz bir güne değil doğumdan ölene kadar bizimle bende bugüm gelinlerime diyordum kaynanalar :a24: günü neden yok yapsalar acaba gelinler kutlarmı diye gülüştük ama bugün torunlarda kutladı günümüzü demek oluyorki dedeler nineler unutulmuyor Rabbim unutturmasın inşallah selam ve dua ile

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
anneler günümüz kutlu olsunbende anacığıma dualar okudum nur içinde yatsın RABBİM biz öksüzlere acısın doğru yoldan şaşırtmasın amin selametle kalın.

Ah artık annelerimiz dualarda kalbimizde kaldı artık onları dualarımızda yaşatıcaz inşallah a.e.o :A:A

bjk__turkey

Kayıtlı Kullanıcı
Tüm annelerin ellerinden öper ;anneler gününü kutlarım...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt