Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ANNE (1 Kullanıcı)

Ahmed_1907

Kayıtlı Kullanıcı
ANNENİN HİZMETE İHTİYACI VAR

Ebû'l-Haseni'l-Harkânî (k.s)hazretleri şöyle anlatır:

'İki kardeş vardı. Bu iki kardeşin hizmete muhtaç bir anneleri vardı. Her gece kardeşlerden biri annenin hizmeti ile meşgul olur, diğeri Allah Teâlâ'ya ibâdet ederdi. Bir akşam, Allah Teâlâ'ya ibâdet kardeş, yaptığı ibâdetten, duyduğu hazdan dolayı kardeşine:

'Bu gece de anneme sen hizmet et, ben ibâdet edeyim, dedi.

'Kardeşi kabul etti. İbâdet ederken secdede uyuya kaldı ve o anda bir rüya gördü. Rüyasında bir ses ona:

'Kardeşini affettik, seni de onun hatırı için bağışladık, deyince genç:

'Ben Allah Teâlâ'ya ibâdet ediyorum. Kardeşim ise anneme hizmet ediyor. Fakat beni onun yaptığı amel yüzünden bağışlıyorsunuz, dedi. Ses ona:

''Evet, senin yaptığın ibâdetlere bizim hiç ihtiyacımız yok. Fakat, kardeşinin annene yaptığı hizmetlere annenin ihtiyacı vardı, karşılığını verdi.

Alıntı:
Fazilet Takvimi 1997-Nisan

Zafer

Yasaklı Kullanıcı
RE: ANNE

kardeşim çok sağol paylaşımın için teşekkür ederimALLAH razı olsun B)B)B)

Ahmed_1907

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH(C.C.)HEPİMİZDEN RAZI OLSUN İNŞALLAH KARDEŞİMB)

handan06

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN İNŞ.ANNE-BABAMIZA GEREKEN SEVGİYİ GÖSTERİR VE YAŞLANDIKLARINDA İNŞ.ONLARA BAKABİLİRİZ

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt