Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Anne Olmak (1 Kullanıcı)

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı sabahlar COCUK NE ANNE KONUSUNDA HASSASIM BIRAZ BELKI DIĞER TUM BAYANLAR GIBI ALLAHA EMANET OLUN DUA ILE KALIN :)

nazlinur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun Aleyküm kardeşim gerçekten çok anlamlı bir paylaşımdı ...Allaha emanet ol

huzunlu_gurbet

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razi olsun okudum ve çok duygulandim bende bir anneyim Rabbimz sukurler olsun çok guzel bir konuydu Allah razi olsun selam ve dua ile...

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
Allah razi olsun okudum ve çok duygulandim bende bir anneyim Rabbimz sukurler olsun çok guzel bir konuydu Allah razi olsun selam ve dua ile...

S.A.ALLAH SİZDENDE RAZI OLSUN ANNELER ÖYLE DEĞERLİ VARLIKLAR Kİ BUNLARI KELİMELERLE ANLATMAMIZ.HAKKINI ÖDEMEMİZ İMKANSIZ
SAHABELERDEN BİRİ İSMİ AKLIMDA DEĞİL PEYGAMBER S.A.V. EFENDİMİZİN YANINA VARIR
EY RESULUM BENİM ANNEM HASAT BEN ONU ALTI AY HEP SIRTIMDA TAŞIDIM
YİNE SIRTIMDA MEKKEYE GÖTÜRÜP GETİRDİM
YİNE SIRTIMDA KABEYİ TAVAF EDİP SAY YAPTIM ANNEME OLAN BORCUM ÖDENMİŞMİDİR DİYE SORAR
RESULULLAH EFENDİMİZ SEN ANNENNİN SANA VERNİŞ OLDUĞUN BİR DAMLA SÜTÜN DAHİ HAKKINI ÖDEYEMEMİŞSİN DER

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamü aleyküm...Allah(c.c) razı olsun....ben de geçenlerde okuduğum bu yazıyı sizlerle paylaşmak istedım ...dua ile..hayırlı günler...B)

ANNE MERHAMETİ

Bebeğimi görebilir miyim?? dedi yeni anne. Bebeğinin minik yüzünü görmek için kundağı açtı ve şaşkınlıkla adeta nutku tutuldu! Anne ve bebeğini seyreden doktor, hızla arkasını döndü ve camdan bakmaya başladı. Bebeğin kulakları yoktu? Muayenelerde, bebeğin duyma yetisinin etkilenmediği, sadece görünüşü bozan bir kulak yoksunluğu olduğu anlaşıldı Aradan yıllar geçti, çocuk büyüdü ve okula başladı.

Bir gün okul dönüşü eve koşarak geldi ve kendisini annesinin kollarına attı. Hıçkırıyordu? Bu onun yaşadığı ilk büyük hayal kırıklığıydı; ağlayarak:

?Büyük bir çocuk bana ucube dedi??

Küçük çocuk bu üzüntüyle büyüdü. Arkadaşları tarafından seviliyordu ve oldukça da başarılı bir öğrenciydi. Sınıf başkanı bile olabilirdi; eğer insanların arasına karışmış olsaydı. Annesi, her zaman ona:

?Genç insanların arasına karışmalısın? diyordu.

Ancak aynı zamanda yüreğinde derin bir acıma ve şefkat hissediyordu.

Delikanlının babası, aile doktoru ile oğlunun sorunu ile ilgili görüştü;
?Hiçbir şey yapılamaz mı?? diye sordu.

Doktor:

?Eğer bir çift kulak bulunabilirse, organ nakli yapılabilir? dedi.

Böylece genç bir adam için kulaklarını feda edecek birisi aranmaya başlandı. İki yıl geçti bir gün babası:

?Hastaneye gidiyorsun oğlum, annen ve ben, sana kulaklarını verecek birini bulduk ancak unutma bu bir sır? dedi.

Operasyon çok başarılı geçti ve adeta yeni bir insan olmuştu. Yeni görünümüyle psikolojisi de düzelen genç, okulda ve sosyal hayatında büyük başarılar elde etti. Daha sonra evlendi ve diplomat oldu. yıllar geçmişti, bir gün babasına gidip sordu:

?Bilmek zorundayım, bana bu kadar iyilik yapan kişi kim? Ben o insan için hiçbir şey yapamadım??

Babası:

?Bir şey yapabileceğini sanmıyorum? dedi. ?Fakat anlaşma kesin, şu anda öğrenemezsin, henüz değil??

Bu derin sır yıllar boyunca gizlendi. Ancak bir gün açığa çıkma zamanı geldi? Hayatının en karanlık günlerinden birinde, annesinin cenazesi başında babasıyla birlikte bekliyordu. babası yavaşça annesinin başına elini uzattı; kızıl kahverengi saçlarını eliyle geriye doğru itti; annesinin kulakları yoktu.

?Annen hiçbir zaman saçını kestirmek zorunda kalmadığı için çok mutlu oldu? diye fısıldadı babası ?..ve hiç kimse, annenin daha az güzel olduğunu düşünmedi değil mi?

Gerçek güzellik fiziksel görünüşe bağlı değildir, ancak kalptedir!

Gerçek mutluluk, gördüğün şeyde değil, asıl görünmeyen yerdedir?

Gerçek sevgi, yapıldığı bilinen şeyde değil, yapıldığı halde bilinmeyen şeydedir!?

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
Gerçek mutluluk, gördüğün şeyde değil, asıl görünmeyen yerdedir?

Gerçek sevgi, yapıldığı bilinen şeyde değil, yapıldığı halde bilinmeyen şeydedir!?

S.A.HARİKA OKADAR GÜZEL Kİ İNSANIN İÇİ TİTRİYOR OKURKEN.ALLAH RAZI OLSUN.SELAM VE DUA İLE KALIN.
ALLAH GERÇEK SEVGİYİ,MUTLULUĞU BULUP YAŞATANLARDAN EYLESİN

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
vealeyküm selam Rabbim sizden de her daim razı olsun inşaAllah...(amin) cümlemize inşaAllah....şimdiden cumanız mübarek olsun ..selam ve dua ile...

ALLAH CUMANIN HEYECANINI PERŞEMBEDEN YAŞAYANLARDAN OLMANIZI DAİM ETSİN.SELAM VE DUA İLE

UMMAHNUR

Kayıtlı Kullanıcı
cumanız mubarek olsun şimdiden.bende anne olmayı okadar çok istiyorum ki bir gün Allah banada nasip eder inşallah

ahnef

Kayıtlı Kullanıcı
s.a allah razı olsun

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
s.a bende size kendimi anlatıyım annem bize küçükken hiç yakınlık göstermedi hiç beni öptüğünü falan hatırlamam annem bizden çok uzak bana göre iyi bir anne değil bende anneme karşı çıkıyorum kalbini kırdığımdan da eminim ama annem beni buna zorluyo anneme bağrırımda kimi zaman allah rızası için yardım edermisiniz napabiliri ya annemin bayramdada eini öptüğümüzü hatırlamam ama bu onun bize küçükken gösterdiği soğukluktan kaynaklanıyo bnm bi suçum varmı?ya aslında yapmamam gerekir rabbimin bana azabından çok korkuorum ama hakkaten ok yaydan çıkmış

S.A.DEĞERLİ KARDEŞİM BUGÜN DÜNYADA OLMANA VESİLE KİM ANNEN TABİİ.HAYATININ DEVAMINA VESİLE KİM ANNEN TABİİ.BİR BEBEĞİN BAKIMI NE KADAR ZORDUR EN İYİ ANNELER BİLİR.ANNEN OLMASAYDI HAYTINI NASIL DEVAM ETTİRECEKTİN BİR DÜŞÜN.HAYATIN ZORLUKLARI İNSANLARI BAZEN EN SEVDİKLERİNE KARŞI DAHİ SOĞUK DAVRANMASINA SEBEP OLABİLİYOR.SEN SONUÇTA ANNEYE BABAYA VERİLMİŞ OLAN BİR EMANETSİN.
-BİR EVLAT ANNENİN HER DEDİĞİNİ YAPMALI(İSLAMA AYKIRI OLAN AMELLER HARİÇ)
-BİR EVLAT ANNEYE ÖF BİLE DEMEMELİ
-ANNENİN BEDDUASINI KESİNLİKLE ALMAMALI
-DÜNYALIK AMELLER İÇİN ANNENİN KALBİ KIRILMAMALI
-ANNEYE NE OLURSA OLSUN SAYGIDA KUSUR EDİLMEMELİ.ÖF PÜF DENMEMELİ
-ANNEYE EV İŞLERİNDE YARDIM EDİLMELİ
-SIK SIK SEVDİĞİMİZİ DİLE GETİRMELİ

UNUTMAMALI Kİ SEVGİ TÜM KAPILARIN ANAHTARI.SEN YİNEDE SEVGİNİ VERMEKTEN ÇEKİNME.GÖRECEKSİN Kİ HAYATTA ÇOK FARKLI KAPILARIN AÇILDIĞINI GÖRECEKSİN SELAM VE DUA İLE KAL

ahnef

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı oolsunda ,inş

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
s.a Kisa Ve özlü Bir Yazi Olmuş."peygamberimizinde Dediği Gibi Cennet Annelerin Ayaklari Altindadir".ne Yapsak Nafile.onlarin Haklarini ödeyemeyiz.zaman Giderek Kötüleşiyor."haberlerde Ardi Ardina Annelerini öldürenler Ve O Bunu Hak Etmişti Diyecek Kadar Gafil Olan Insanlar çoğaliyor.allah Sonumuzu Hayreyleye.s.a.aeolunuz.

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
a.s dedim ya annem bize hiç yakın davranmadı ve şimdi bize ole davransada bi acayib olur bizde ona yakın olamıyoru napalım

HAYATTA BAZI ZİNCİRLERİ KIRMAK GEREK.PEYGAMBER EFENDİMİZE DAHİ ÇOK KÖTÜ DAVRANANLAR OLMUŞ AMA O VERDİĞİ SEVGİYLE BU İNSANLARIN GÜZELLİKLER SAÇAN İNSANLAR OLMASINA VESİLE OLMUŞTUR.ANNENİN HATALARI OLMUŞ OLABİLİR.İNSAN HATALARIYLA İNSANDIR.NE KADAR SOĞUK OLURSA OLSUN ONA HATASINI ANLATMANIN YOLU SEVGİDİR.ALDIĞI SEVGİ SEVGİ VERMESİNE SEBEP OLACAKTIR.ÜZÜLSENDE KIRILSANDA BİR BAKIMA KENDİ MUTLULUĞUN İÇİN SEVGİNİ ANNENDEN EKSİK ETME.SENİN HAYATINA VERECEĞİN YÖN ONUNDA HAYATINA YÖN VERMESİNE VESİLE OLACAKTIR.HATALARI DÜZELTMEYE ÖNCE KENDİMİZDEN BAŞLAYALIM BU SINAV DÜNYASINDA.MUTLAKA DENE GÜZELİ BULACAĞINA İNAN

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
s.a Kisa Ve özlü Bir Yazi Olmuş."peygamberimizinde Dediği Gibi Cennet Annelerin Ayaklari Altindadir".ne Yapsak Nafile.onlarin Haklarini ödeyemeyiz.zaman Giderek Kötüleşiyor."haberlerde Ardi Ardina Annelerini öldürenler Ve O Bunu Hak Etmişti Diyecek Kadar Gafil Olan Insanlar çoğaliyor.allah Sonumuzu Hayreyleye.s.a.aeolunuz.

A.S.ALLAH RAZI OLSUN EVET NE YAZIK Kİ.TV DE GÖRÜYORUZ.ÜZÜLÜYORUM O İNSANLARA HEM AHİRETİNİ HEM DÜNYASINI YAKIYORLAR.YAZIK ÇOK YAZIK

merdiven

Kayıtlı Kullanıcı
Allah c.c nin kadına lutfettiği en güzel şey adını koyamadım ama anne olmak...............

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt